iPhone X – jak zmienić ekran blokady

Modyfikowanie ustawień ekranu blokady na telefonie iPhone X może być bardzo przydatne. Na przykład możesz ukryć powiadomienia na ekranie i uzyskać dodatkowe bezpieczeństwo w korespondencji osobistej i biznesowej.

iPhone X - jak zmienić ekran blokady

Są też tacy, którzy chcą nadać ekranowi blokady niestandardowy styl, ustawiając zdjęcie swoich bliskich. Tak czy inaczej, bardzo łatwo jest wprowadzić zmiany i dostosować ekran do swoich dokładnych preferencji.

Poniższy opis przedstawia wypróbowane i przetestowane metody, aby jak najlepiej wykorzystać ekran iPhone X Lock.

Wyłącz centrum sterowania

Jeśli włączysz Centrum sterowania, każdy, kto uzyska dostęp do Twojego iPhone'a X, może również mieć łatwy dostęp do niektórych ustawień. Dlatego wielu użytkowników woli wyłączyć Centrum sterowania ze względów bezpieczeństwa. Oto jak to zrobić:

1. Dostęp do ustawień

Stuknij ikonę koła zębatego, aby uzyskać dostęp do Ustawień i przejdź do identyfikatora twarzy i kodu.

2. Wprowadź identyfikator twarzy i kod dostępu

Zostaniesz poproszony o podanie hasła, aby dostać się do menu.

3. Wyłącz centrum sterowania

Naciśnij przycisk obok Centrum sterowania, aby wyłączyć go na ekranie blokady. Opcja znajduje się w „Zezwalaj na dostęp po zablokowaniu”.

Wyłącz powiadomienia na ekranie blokady

Jak wspomniano we wstępie, powiadomienia na ekranie blokady umożliwiają podgląd wiadomości, e-maili i planowanie przypomnień. Trzeba przyznać, że ta funkcja może być całkiem przydatna, ale jeśli chcesz zapewnić sobie dodatkowe bezpieczeństwo, wyłącz ją.

1. Przejdź do Ustawień

Po wejściu do menu Ustawienia przesuń palcem w dół i dotknij Powiadomienia, aby uzyskać więcej działań.

2. Wybierz Powiadomienia

Będziesz mógł wyświetlić podgląd wszystkich aplikacji obsługujących powiadomienia. Stuknij w dowolną aplikację i wyłącz przycisk obok „Pokaż na ekranie blokady”.

Notatka: Musisz powtórzyć ten proces dla każdej aplikacji, dla której chcesz przestać wyświetlać alerty na ekranie blokady.

Zmień czas automatycznego blokowania

Domyślnie ekran blokady pojawia się na iPhonie po dwóch minutach braku aktywności. Możesz oczywiście zablokować telefon w dowolnym momencie, ale jeśli zostawisz telefon bez nadzoru, dwuminutowa blokada może trwać zbyt długo.

1. Uruchom aplikację Ustawienia

W obszarze Ustawienia poszukaj opcji Wyświetlacz i jasność i dotknij, aby ją otworzyć.

2. Wybierz opcję Automatyczna blokada

Wybierz preferowany czas, dotykając jednej z opcji. Nie ma powodu, aby nie wybierać 30-sekundowej blokady, chyba że naprawdę potrzebujesz iPhone'a, aby pozostał odblokowany dłużej.

Zdobądź nową tapetę

Jednym z najpopularniejszych sposobów zmiany ekranu blokady jest zmiana tapety. Zdobycie nowej tapety to spacer po parku i oto, co musisz zrobić:

1. Wybierz Ustawienia

Wybierz Tapeta z menu Ustawienia i naciśnij Wybierz nową tapetę.

2. Wybierz typ tapety

Do wyboru są cztery opcje. Dynamiczne tapety mają fajny ruch, fotosy to zwykłe obrazy HD, a tapety na żywo animują się po dotknięciu. Wreszcie, opcja Biblioteki pozwala wybrać obraz z Rolki z aparatu.

3. Ustaw obraz

Stuknij obraz, aby go wybrać i przeskalować zgodnie z własnymi preferencjami, a następnie naciśnij Ustaw i wybierz Ustaw ekran blokady.

Ekran końcowy

Fajnie, że iPhone X umożliwia zmianę ustawień ekranu blokady, aby poprawić jego bezpieczeństwo i wygląd. Przy tak wielu różnych opcjach ulepszenia, których zamierzasz użyć, są kwestią osobistych preferencji.

Jak dostosowałeś ekran blokady swojego iPhone'a X? Daj nam znać w komentarzach poniżej.