Jak usunąć albumy ze zdjęciami na iPhonie

Usuwanie zdjęć z galerii zdjęć iPhone'a jeden po drugim może być czasochłonne, zwłaszcza jeśli masz ich setki lub tysiące. Na szczęście iOS pozwala użytkownikom usuwać całe albumy za pomocą kilku dotknięć. Jeśli zastanawiasz się, jak przyspieszyć proces usuwania zdjęć i zwolnić pamięć urządzenia, wspieramy Cię.

Jak usunąć albumy ze zdjęciami na iPhonie

W tym przewodniku udostępnimy instrukcje dotyczące jednoczesnego usuwania całych albumów z aplikacji Zdjęcia na różnych modelach iPhone'a. Dodatkowo wyjaśnimy, jak odzyskać usunięte albumy lub trwale je usunąć. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak sprawić, by Twoja galeria zdjęć była czystsza.

Jak usunąć albumy ze zdjęciami na iPhonie X, 11 lub 12

Zamiast usuwać zdjęcia pojedynczo, możesz jednocześnie usunąć cały album. Oto jak to zrobić w najnowszych modelach iPhone'a:

 1. W głównym menu iPhone'a stuknij ikonę aplikacji Zdjęcia.

 2. Dotknij "Albumy" u dołu ekranu.

 3. Dotknij opcji „Zobacz wszystko” w prawym górnym rogu ekranu, aby uzyskać dostęp do wszystkich swoich albumów.

 4. Dotknij "Edytuj" w prawym górnym rogu ekranu.

 5. Przewiń listę albumów, aby znaleźć albumy, które chcesz usunąć. Stuknij czerwoną ikonę minusa obok albumu.

 6. Dotknij "Usuń album", aby potwierdzić, lub "Anuluj", jeśli przypadkowo nacisnąłeś ikonę minusa.

Jak usunąć albumy ze zdjęciami na iPhonie 6, 7 lub 8?

Usunięcie całego albumu na iPhone'ach 6, 7 i 8 zaktualizowanych do najnowszej wersji iOS nie różni się od robienia tego na nowszych modelach iPhone'a. Wykonaj poniższe kroki:

 1. W menu iPhone'a otwórz galerię zdjęć.

 2. Przejdź do zakładki „Albumy” u dołu ekranu.

 3. Wybierz „Zobacz wszystko” w prawym górnym rogu.

 4. Dotknij "Edytuj" w prawym górnym rogu i dotknij czerwonych ikon minus obok albumów, które chcesz usunąć.

 5. Dotknij "Usuń album", aby potwierdzić. Ewentualnie dotknij "Anuluj", aby wrócić do wyboru.

Jak usunąć wiele albumów zdjęć jednocześnie na iPhonie

Czasami może być konieczne przyspieszenie procesu i usunięcie wielu albumów jednocześnie z iPhone'a. Niestety nie można tego zrobić bezpośrednio na iPhonie; albumy można usuwać tylko jeden po drugim.

Często zadawane pytania

Dlaczego nie mogę usunąć albumu iPhone'a?

Niektóre albumy na iPhonie są tworzone domyślnie i nie można ich usunąć na urządzeniu. Albumy te obejmują Rolkę z aparatu, Osoby i Miejsca oraz albumy zsynchronizowane z komputerem za pośrednictwem iTunes. Nie możesz również wyłączyć filtrowania według typu mediów. Jednak albumy zsynchronizowane z komputerem można usunąć za pomocą iTunes na komputerze.

Jak usunąć album zsynchronizowany przez iTunes?

Nie możesz usuwać albumów zsynchronizowanych z komputerem z iPhone'a, ale możesz to zrobić za pośrednictwem iTunes na swoim komputerze. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

1. Podłącz iPhone'a do komputera za pomocą kabla Lightning.

2. Kliknij dwukrotnie iTunes na komputerze, aby uruchomić aplikację.

3. Z lewego paska bocznego wybierz nazwę swojego iPhone'a.

4. Kliknij „Zdjęcia”.

5. W menu „Synchronizuj zdjęcia” kliknij kółko obok „Wybrane albumy”.

6. Wybierz wszystkie albumy, których nie chcesz usuwać. Uważaj, aby nie zrobić na odwrót, ponieważ niewybrane albumy nie zostaną zsynchronizowane z iPhonem.

7. Kliknij „Zastosuj”. Poczekaj na zakończenie synchronizacji i odłącz iPhone'a. Albumy powinny już zniknąć.

Jak odzyskać usunięty album na iPhonie?

Czasami ludzie przypadkowo usuwają albumy iPhone'a lub zdają sobie sprawę, że później tęsknią za zdjęciami. Na szczęście masz 30 dni na zmianę zdania po usunięciu czegokolwiek z galerii iPhone'a. Nie ma jednak możliwości odzyskania całych albumów. Zamiast tego musisz odzyskać zdjęcia pojedynczo lub wszystkie usunięte zdjęcia naraz. Oto jak to zrobić:

1. Otwórz aplikację Zdjęcia na swoim iPhonie.

2. Wybierz „Albumy” na dole ekranu.

3. Wybierz „Ostatnio usunięte”.

4. Dotknij „Wybierz”.

5. Stuknij zdjęcia, które chcesz odzyskać. Ewentualnie dotknij "Odzyskaj wszystko".

6. Wybierz „Odzyskaj”, aby potwierdzić swój wybór. Zobaczysz, że odzyskane zdjęcia pojawią się w ich początkowych albumach.

Dlaczego album, którego nie utworzyłem, pojawił się w aplikacji Moje zdjęcia na iPhonie?

Czasami użytkownicy iPhone'a natrafiają na albumy, których nigdy nie stworzyli, i zastanawiają się, jak się tam znaleźli. Może to być denerwujące, ponieważ pamięć iPhone'a jest ograniczona, a takie albumy często zawierają zduplikowane treści.

iPhone może automatycznie tworzyć nowe albumy dla aplikacji, które mają Twoje pozwolenie na zapisywanie zawartości, którą publikujesz za ich pomocą. Na przykład, gdy publikujesz coś na Instagramie, iPhone zapisuje treść Twojego posta w dedykowanym albumie. To nie wina iPhone'a, ale raczej Instagrama. Aby zatrzymać Instagram przed zapisywaniem zdjęć, które publikujesz w aplikacji Zdjęcia, wykonaj poniższe czynności:

1. Uruchom Instagram i zaloguj się na swoje konto.

2. Stuknij swoje zdjęcie profilowe znajdujące się w prawym dolnym rogu ekranu.

3. Na stronie swojego profilu stuknij prawy górny róg, aby uzyskać dostęp do menu.

4. Z menu wybierz „Ustawienia”, a następnie „Konto”.

5. Przewiń w dół i wybierz „Oryginalne zdjęcia”.

6. Przesuń przełącznik obok „Zapisz oryginalne zdjęcia” do pozycji „Wył” (od prawej do lewej). Jeśli przycisk jest wyszarzony, akcja się powiodła.

Niektóre albumy iPhone'a mogą być również tworzone domyślnie. iPhone filtruje zawartość według typu multimediów, dzięki czemu albumy, takie jak „Wideo”, są tworzone automatycznie.

Pomyśl dwa razy przed usunięciem

Mamy nadzieję, że nasz przewodnik pomógł Ci wyczyścić aplikację Zdjęcia iPhone'a z nadmiarowych zdjęć. Zanim usuniesz cały album, sprawdź, czy zawiera coś wartościowego. Szczególnie ważne jest, aby sprawdzić album „Ostatnio usunięte”, ponieważ po jego wyczyszczeniu nie będzie można przywrócić żadnej zawartości.

Czy znasz jakieś sprytne sposoby organizowania zdjęć iPhone'a? A może znasz aplikację, która pozwala użytkownikom usuwać wiele albumów jednocześnie? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.