Jak przenieść zdjęcia iCloud do Zdjęć Google

Postępy w technologii aparatów w telefonach sprawiają, że zrobienie zdjęcia z przyjacielem, zdjęcie obiadu i jedno ujęcie tego pięknego zachodu słońca jest tak proste.

Jak przenieść zdjęcia iCloud do Zdjęć Google

I tak po prostu, twoje miejsce w iCloud jest pełne.

Według popularnego amerykańskiego magazynu Atlantic, dziś co dwie minuty robimy więcej zdjęć niż było w sumie 150 lat temu. Nic więc dziwnego, że zabrakło Ci miejsca w pamięci do przechowywania zdjęć.

Jeśli zacząłeś rozważać inne opcje przechowywania kolekcji zdjęć zamiast płacić za iCloud, oto jeden pomysł.

Może Ci się spodobać usługa Google.

Czytaj dalej nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jak przenieść swoje zdjęcia z iCloud do Zdjęć Google.

Przenieś swoje zdjęcia z iCloud do Zdjęć Google

Jasne, będziesz chciał zachować kilka zdjęć na swoim iPhonie. Mimo to, jeśli ciągle bierzesz nowe, może to stać się niedogodnością. Aby uniknąć sytuacji, w której chcesz zrobić zdjęcie, ale brakuje Ci miejsca, poznaj zalety Zdjęć Google.

Ta pamięć online działa podobnie do iCloud i możesz uzyskać do niej dostęp z wielu różnych urządzeń. Nie ograniczasz się do Apple, co jest świetną wiadomością dla użytkowników iOS, którzy chcą zobaczyć, co jeszcze jest dostępne na rynku.

Jeśli chcesz przełączyć się z korzystania z iCloud na Zdjęcia Google, oto, co musisz zrobić. Ale pozwól nam ostrzec Cię, zanim zaczniesz – w zależności od liczby zdjęć, które przesyłasz, ten proces może zająć dość dużo czasu.

Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

 1. Jeśli nie masz jeszcze aplikacji Zdjęcia Google na swoim urządzeniu, czas ją pobrać. Jeśli planujesz przenieść zdjęcia za pomocą komputera stacjonarnego, pobierz aplikację Kopia zapasowa i synchronizacja od Google.

 2. Upewnij się, że masz połączenie z silnym sygnałem Wi-Fi.

 3. Pobierz swoją bibliotekę zdjęć z iCloud na wybrane urządzenie.

 4. Otwórz aplikację, której używasz do synchronizowania zdjęć (Zdjęcia Google lub Kopia zapasowa i synchronizacja) i przyznaj jej uprawnienia dostępu do zdjęć.

 5. Wybierz, w jaki sposób obrazy mają być przesyłane do Zdjęć Google: w oryginalnej lub wysokiej jakości. (Nie przesadzaj z wysokiej jakości zdjęciami, ponieważ może zabraknąć miejsca szybciej, niż myślisz)

 6. Ponieważ ten proces może trochę potrwać, upewnij się, że opcja „Używaj danych mobilnych, gdy nie ma Wi-Fi” jest wyłączona. Jeśli przypadkowo zostawisz to włączone, możesz skończyć z ogromnym rachunkiem telefonicznym.

 7. Dotknij lub kliknij „Potwierdź”, aby rozpocząć transfer.

 8. Aplikacja powinna pozostać otwarta na urządzeniu do zakończenia przesyłania. Niektórzy użytkownicy zgłaszali, że przesłanie około 1 tys. zdjęć zajęło im cały dzień, więc upewnij się, że nie musisz w międzyczasie korzystać z urządzenia.

 9. Możesz śledzić swoje postępy na ekranie, niezależnie od tego, czy używasz telefonu komórkowego, czy komputera.
 10. Po zakończeniu przesyłania upewnij się, że wszystkie zdjęcia zostały pomyślnie przesłane. (Otwórz iCloud i przewiń w dół, aby zobaczyć całkowitą liczbę zdjęć. Następnie sprawdź aplikację Zdjęcia Google, aby sprawdzić, czy liczby się pokrywają).
 11. Po zakończeniu wyłącz iCloud na swoich urządzeniach.

Teraz możesz usunąć swoje zdjęcia z iCloud. Nie usuwaj całej biblioteki od razu – najpierw przetestuj aplikację. Usuń jeden obraz, a jeśli nie wpłynie to na nowo utworzoną galerię Zdjęć Google, możesz usunąć resztę.

Pamiętaj, że po usunięciu obrazów z biblioteki iCloud będziesz mógł je znaleźć w folderze Ostatnio usunięte przez następny miesiąc.

Jak przenieść wszystkie zdjęcia iCloud do Zdjęć Google

Kroki opisane w poprzedniej sekcji są wykonywane, aby przenieść całą bibliotekę z iCloud do Zdjęć Google. Postępując zgodnie z tymi instrukcjami, przeniesiesz wszystkie zdjęcia do usługi Google.

Jeśli jednak chcesz przenieść tylko niektóre wybrane zdjęcia z iCloud do Zdjęć Google, nie pobieraj całej biblioteki na urządzenie, którego używasz do zakończenia transferu. Wybierz żądane zdjęcia i tylko je pobierz, a następnie przenieś je do Zdjęć Google.

Jak przenieść zdjęcia z iCloud do Zdjęć Google na Macu?

Transfer nieznacznie różni się w zależności od tego, czy używasz komputera Mac, czy urządzenia mobilnego. Oto, co zrobić, jeśli używasz komputera Mac:

 1. Otwórz przeglądarkę internetową i zaloguj się na swoje konto Apple ID.

 2. Wybierz obrazy, które chcesz przenieść (lub wybierz całą bibliotekę) i kliknij Pobierz.

 3. Po zapisaniu zdjęć na komputerze przejdź do strony głównej Zdjęć Google za pomocą przeglądarki internetowej i użyj swoich danych logowania Google, aby się zalogować.

 4. Przejdź do prawego górnego rogu i kliknij Prześlij.

 5. Z rozwijanego menu wybierz Komputer.

 6. Wybierz folder utworzony podczas pobierania zdjęć z iCloud.

Jest też inny sposób, aby to zrobić, korzystając z aplikacji komputerowych dostępnych na komputerze Mac:

 1. Otwórz aplikację Zdjęcia na komputerze Mac.
 2. Wybierz Zdjęcia, a następnie Preferencje z menu.
 3. Wybierz opcję Pobierz oryginały na ten komputer Mac.
 4. Po pobraniu żądanych zdjęć możesz pobrać aplikację Kopia zapasowa i synchronizacja Google.
 5. Użyj swoich danych logowania Google, aby zalogować się do tej aplikacji.
 6. Gdy pojawi się pytanie, co chcesz zsynchronizować, wybierz bibliotekę zdjęć.
 7. Przejdź na dół i zaznacz pole obok Prześlij zdjęcia i filmy do Zdjęć Google.
 8. Kliknij Dalej.
 9. Kliknij niebieski przycisk Start w prawym dolnym rogu, aby rozpocząć transfer.

Pojawiły się różne opinie na temat tego, czy można zsynchronizować zdjęcia z iCloud ze Zdjęciami Google bez wcześniejszego pobierania ich na urządzenie. Możesz spróbować pominąć pobieranie i wykonać poniższe czynności.

 1. Pobierz aplikację Kopia zapasowa i synchronizacja Google na komputer Mac i zainstaluj ją. Nie pobieraj zdjęć na komputer – przejdź, aby zalogować się do aplikacji.
 2. Zaloguj się i wybierz folder, który chcesz zsynchronizować, gdy zostaniesz o to poproszony. Twoje zdjęcia powinny być domyślnie synchronizowane, więc nie musisz niczego zmieniać.

Następnie wykonaj opisane wcześniej kroki, aby dokończyć transfer. Nie usuwaj żadnych zdjęć, dopóki nie upewnisz się, że transfer się powiódł.

Jak przesyłać zdjęcia z iCloud do Zdjęć Google na iPhone'a?

Jeśli chcesz przenieść swoje zdjęcia z iCloud do Zdjęć Google za pomocą iPhone'a, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie i wybierz swoje imię u góry.

 2. Przejdź do iCloud, a następnie wybierz Zdjęcia z nowego ekranu.

 3. Opcja Zdjęcia iCloud powinna być włączona. Jeśli nie, przełącz przełącznik, aby zmienił kolor na zielony. Oznacza to, że synchronizacja zdjęć iCloud jest włączona.

 4. Teraz otwórz App Store i pobierz Zdjęcia Google na swój telefon. Pamiętaj, że możesz również użyć do tego iPada lub iPoda Touch.

 5. Zaloguj się na swoje konto Google i dotknij „Ustawienia” w menu po lewej stronie, do którego możesz uzyskać dostęp, wybierając ikonę menu w lewym górnym rogu.

 6. Wybierz „Kopia zapasowa i synchronizacja”.

 7. Przełącz przełącznik obok „Kopia zapasowa i synchronizacja”, aby ją włączyć.

 8. Dostosuj ustawienia związane z obrazami, takie jak rozmiar przesyłanych obrazów.

 9. Po zakończeniu przesyłania sprawdź, czy wszystkie Twoje zdjęcia zostały zsynchronizowane poprawnie.

Nie zapomnij wyłączyć synchronizacji iCloud po przesłaniu zdjęć. W ten sposób uniemożliwisz telefonowi tworzenie niepotrzebnych duplikatów.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy Zdjęcia Google są naprawdę bezpłatne?

W listopadzie 2020 r. Google ogłosiło zmiany w sposobie działania Zdjęć Google. Usługa pozostanie bezpłatna, ale tylko wtedy, gdy na koncie masz nie więcej niż 15 GB danych. Ten limit obejmuje Dysk Google i Gmail, ponieważ wszystkie aplikacje są połączone.

Jeśli chcesz uaktualnić swoje konto i uzyskać więcej miejsca do przechowywania zdjęć i innych dokumentów, musisz zapłacić. Zmiana jest zaplanowana na czerwiec 2021 r., więc zdjęcia przesłane przed tą datą nie będą się liczyć.

Jednak Google szacuje, że będziesz w stanie przechowywać zdjęcia i obrazy przez trzy lata, zanim osiągniesz ten limit. A warto wspomnieć, że jeśli pozostaniesz nieaktywny przez ponad dwa lata, Google może usunąć Twoje konto – w tym Twoje dane.

Jaka jest różnica między Zdjęciami iCloud a Zdjęciami Google?

Zdjęcia iCloud to natywna usługa dla urządzeń Apple. Jest dostępny dla komputerów z systemem macOS i urządzeń mobilnych z systemem iOS, takich jak iPad i iPhone. Jeśli korzystasz z urządzeń mobilnych Apple, zdjęcia zrobione aparatem będą automatycznie zapisywane w pamięci iCloud. To samo dotyczy zdjęć publikowanych w aplikacjach społecznościowych i wszelkich aplikacji innych firm, których używasz do edycji zdjęć.

Według niektórych użytkowników iCloud oferuje lepsze zarządzanie zdjęciami na urządzeniach stacjonarnych w porównaniu do Zdjęć Google. Może Ci się również spodobać fakt, że edytowane zdjęcie będzie dostępne na dowolnym urządzeniu, z którego korzystasz, a nie tylko na tym, na którym je edytowałeś.

Z drugiej strony Zdjęcia Google to usługa połączona z Twoim kontem Google. Możesz więc uzyskać do niego dostęp z dowolnego urządzenia, nie tylko iOS lub macOS. Usługi są dość podobne pod względem dostępnych opcji. Mimo to możesz preferować Zdjęcia Google, ponieważ umożliwiają udostępnianie biblioteki innym osobom. Nie ma aplikacji komputerowej, która ułatwiłaby zarządzanie pamięcią masową, ale nowe ceny nie sprawiają, że jest to mniej odpowiedni wybór niż iCloud.

Jak pobrać wiele zdjęć z iCloud?

Pobieranie wielu zdjęć z iCloud to prosty proces. Postępuj zgodnie z instrukcjami, które opisaliśmy w poprzednich sekcjach. Zobaczysz, że możesz albo pobrać całą bibliotekę zdjęć i zapisać ją na komputerze lub urządzeniu mobilnym, albo wybrać określone zdjęcia i tylko je pobrać.

Jak przenieść zdjęcia z iPhone'a do Zdjęć Google?

Jeśli chcesz przenieść swoje zdjęcia z iPhone'a do Zdjęć Google, wykonaj poniższe czynności.

• Uruchom Zdjęcia Google na swoim iPhonie.

• Stuknij Ustawienia i wybierz przełącznik obok opcji Kopia zapasowa i synchronizacja. Powinien być włączony.

Zdjęcia z Twojego iPhone'a zostaną teraz przeniesione do Twojej pamięci w Zdjęciach Google.

Czy potrzebuję zdjęć iCloud, jeśli mam zdjęcia Google?

Nie, nie masz. Jedna z tych usług wystarczy – od Ciebie zależy, która z nich przyniesie Ci więcej korzyści.

Jeśli lubisz natywne usługi Apple, możesz również zachować pamięć iCloud. Twoje zdjęcia zostaną tam automatycznie zapisane i możesz je później przenieść do Zdjęć Google.

Czego będę brakować w Zdjęciach iCloud?

Jeśli najczęściej korzystasz z urządzeń z systemem iOS i macOS, możesz preferować korzystanie z usług firmy Apple. Chociaż Zdjęcia Google to dobrze zintegrowana aplikacja, rzadko istnieje opcja lepsza niż wbudowana usługa zaprojektowana specjalnie dla używanego urządzenia.

Możesz przegapić fakt, że iCloud ma nieco lepszy interfejs użytkownika na komputerach stacjonarnych. Ponadto znacznie łatwiej jest zwolnić miejsce za pomocą iCloud. Gdy usuniesz zdjęcie, zostanie ono całkowicie usunięte z urządzenia, ponieważ iCloud oferuje tylko synchronizację zdjęć.

Znajdź idealny wybór do przechowywania

Zarówno iCloud, jak i Zdjęcia Google mają swoje wady i zalety. Ponieważ nie możemy już cieszyć się nieograniczoną przestrzenią dyskową w Zdjęciach Google, możesz ponownie rozważyć swoją decyzję o przeniesieniu plików z iCloud. To zależy od Ciebie – oceń swoje potrzeby, porównaj usługi i wybierz to, co bardziej Ci odpowiada.

Masz obszerną bibliotekę zdjęć? Jak myślisz, która usługa będzie dla Ciebie bardziej odpowiednia? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.