Jak dodać Kalendarz Google do Slacka

Żyjemy w epoce integracji aplikacji. Chociaż nie możesz umieścić każdej potrzebnej aplikacji w jednej aplikacji głównej, istnieje wiele integracji, które łączą funkcje z różnych aplikacji.

Dobrym przykładem takiej aplikacji jest Slack. Sam w sobie jest to oprogramowanie do zarządzania i komunikacji. Oferuje jednak również różne integracje aplikacji. Kalendarz Google to przykład takiego dodatku do aplikacji, który znacznie ułatwi Ci życie i organizację.

W tym artykule nauczymy Cię, jak dodać Kalendarz Google do Slacka i podamy kilka przydatnych informacji na ten temat.

Po co dodawać Kalendarz Google do Slacka?

Slack nie zawiera samej funkcji kalendarza. Jednak ta aplikacja komunikacyjna opiera się na różnych automatyzacjach botów. I tak, możesz ustawić terminowe przypomnienia dla siebie lub innych osób w swoim miejscu pracy. Możesz nawet dostosować przypomnienie i ustawić je na dowolny dzień w przyszłości. Ponadto domyślny bot Slack może pomóc przypisywać różne zadania członkom obszaru roboczego i wykonywać inne przydatne i pomocne rzeczy.

Ale te przypomnienia nigdy nie będą tak szczegółowe, jak Kalendarz Google. Po pierwsze, Kalendarz Google jest używany niezależnie od Slacka. Tak więc, zamiast tworzyć zadania w Kalendarzu Google, a następnie automatyzować bota Slack, aby dopasować te zadania i ich terminy, możesz dodać Kalendarz Google do Slack jako widżet i synchronizować te wydarzenia na całej tablicy.

To tylko przykład tego, jak możesz użyć tego fajnego narzędzia Google na Slacku. Możesz ustawić aplikację tak, aby publikowała przypomnienia dla określonych kanałów, kanału „#ogólny” lub tylko do Ciebie. Kanały, którym udostępniono Kalendarz Google, będą również otrzymywać automatyczne przypomnienia i aktualizacje w przypadku zmiany wydarzeń.

Ale co najważniejsze, łącząc Kalendarz Google ze Slackiem, otrzymujesz integracja. Możesz komunikować się ze Slackiem za pomocą Kalendarza Google i na odwrót. Ta opcja usprawnia przepływ pracy.

Jak dodać Kalendarz Google do Slacka w systemie Windows, Mac i Chromebook

Chociaż istnieją aplikacje Slack na Androida i iOS, większość ludzi używa tego narzędzia komunikacyjnego głównie na komputerach. Urządzenia MacOS i Windows OS można zainstalować z dedykowanymi aplikacjami Slack, ale dodawanie funkcji, takich jak Kalendarz Google, odbywa się za pośrednictwem przeglądarki Google. Innymi słowy, niezależnie od tego, czy używasz Slacka na komputerze z systemem Windows, Macu czy Chromebooku, zasada dodawania aplikacji do Slacka działa tak samo.

 1. Przejdź do strony Kalendarza Google na Slacku.

 2. Wybierać "Dodaj do Slacka.”

 3. W dostępnym polu wprowadź adres URL Slack dla swojego obszaru roboczego.

 4. Zaloguj się do swojego obszaru roboczego przy użyciu swoich poświadczeń.

 5. Przyznaj Kalendarzowi Google dostęp do swojego obszaru roboczego, klikając „Pozwalać na.”

 6. Wybierz konto, do którego dodasz funkcję Kalendarza Google.

 7. Potwierdź, klikając „Pozwalać na.”

Aplikacja Kalendarz Google powinna teraz zostać pomyślnie dodana do obszaru roboczego Slack.

Jak dodać Kalendarz Google do Slacka na Androida i iOS

Jeśli jesteś w podróży i chcesz dodać aplikację Kalendarz Google za pomocą smartfona lub tabletu, jest to całkowicie wykonalne. Niezależnie od tego, czy preferowanym urządzeniem jest iPad/iPhone, czy telefon/tablet z Androidem, przy dodawaniu Kalendarza Google obowiązują te same zasady.

Oto krótki samouczek dotyczący dodawania Kalendarza Google do obszaru roboczego Slack za pomocą urządzenia z systemem iOS lub Android.

 1. Otwórz preferowaną przeglądarkę.

 2. Wpisz „//slack.com/app-pages/google-calendar” w pasku wyszukiwania i przejdź do tej strony.

 3. Na stronie Slack Kalendarza Google wybierz „Dodaj do Slacka.”

 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi wersji komputerowej aplikacji, opisanymi powyżej.

 5. Po zakończeniu synchronizacji urządzenie przekieruje Cię do aplikacji mobilnej/tabletowej Slack. Jeśli nie, zostaniesz poproszony o pobranie i zainstalowanie.

Jak odłączyć Kalendarz Google od Slacka

Chociaż aplikacja Google Calendar Slack jest niezwykle przydatna i wygodna, niektóre osoby mogą jej nie klikać lub po prostu jej nie potrzebować. Aby wyczyścić bałagan niechcianych aplikacji, możesz chcieć wiedzieć, jak odłączyć Kalendarz Google od Slacka. Oto, jak to zrobić w aplikacjach komputerowych i mobilnych.

Pulpit

 1. Przejdź do swojego obszaru roboczego w aplikacji komputerowej Slack.

 2. W panelu po lewej stronie kliknij „Jeszcze.”

 3. Z listy wybierz „Aplikacje.”

 4. Wpisz "kalendarz Google” w pasku wyszukiwania.

 5. Wybierz kalendarz Google wejście.

 6. Na ekranie Kalendarza Google wybierz „Ustawienia.”

 7. Przewiń w dół do „Odłącz swoje konto Google od Slack.”

 8. Wybierać "Rozłączyć się.”

 9. Potwierdź, wybierając „Rozłączyć się" Ponownie.

Mobilny/Tablet

 1. Otwórz aplikację Slack.

 2. W swoim obszarze roboczym dotknij „Skocz do…" pole wyszukiwania u góry ekranu.

 3. Wpisz "kalendarz Google”, a następnie dotknij „Kalendarz Google" wynik.

 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi powyżej.

Jak dodać przypomnienia Kalendarza Google do Slacka

W przypadku każdego wydarzenia w Kalendarzu Google, które utworzysz, Ty i osoby zaangażowane w to wydarzenie otrzymacie powiadomienia jako przypomnienia. Domyślnie te przypomnienia są ustawione na minutę przed wydarzeniem. Oczywiście aplikacja Kalendarz Google umożliwia zmianę tych ustawień. Oto jak edytować przypomnienia o wydarzeniach w Kalendarzu Google.

 1. Przejdź do dowolnego czatu na Slacku.

 2. Wpisz "/ustawienia gcal” na czacie i naciśnij „Wchodzić.”

 3. W wyświetlonym wpisie Kalendarza Google wybierz „Powiadomienia o aktualizacjach.”

 4. Na następnym ekranie możesz wybrać, kiedy mają być wysyłane przypomnienia o wydarzeniach. Kliknij pierwszy wpis w oknie powiadomień i ustaw jedną z oferowanych opcji.

 5. Wybierać "Aktualizacja" aby potwierdzić edycję przypomnienia.

Na tym ekranie możesz także ustawić różne inne ustawienia. Sprawdź dostępne opcje innych opcji dostosowywania powiadomień.

Używając "/gcal ustawienia” funkcji, możesz także dostosować swoje codzienne komunikaty harmonogramu. Wybierać "Zmień czas dostawy” aby dostosować ustawienia harmonogramu dostarczania lub „Wyłączyć coś" aby wyłączyć tę funkcję. Podobnie Kalendarz Google automatycznie zaktualizuje Twój status na Slack. Aby wyłączyć tę funkcję, kliknij „Wyłączyć coś."

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak wyciszyć Kalendarz Google w Slacku?

Korzystając z narzędzia „/gcal settings”, możesz ustawić powiadomienia dla każdego kanału Slack w swoim obszarze roboczym. Aby wyłączyć przypomnienia o wydarzeniach, aktualizacje statusu i harmonogram dzienny, użyj tego samego polecenia, aby dostosować ustawienia dla każdego kanału, na którym aktywowano Kalendarz Google. To właśnie często oznacza „wyciszanie” aplikacji Google Calendar Slack.

Czy na Slacku jest kalendarz?

Do wyboru są różne opcje aplikacji kalendarza Slack. Kalendarz Google to najlepszy wybór dla większości ludzi. Może nie oferować najszerszego zakresu funkcji w porównaniu z podobnymi aplikacjami, ale podstawowe funkcje nadal istnieją. Największym atutem Kalendarza Google jest jednak jego integracja z bardzo popularnym Slackiem.

Jak dodać kanał do Slacka?

Chociaż dodawanie kanałów Slack jest bardzo proste, powinieneś wiedzieć, że tylko osoby z uprawnieniami właściciela/administratora i/lub samych właścicieli/administratorów mogą dodawać kanały do ​​obszaru roboczego Slack. Aby utworzyć kanał w komputerowej/internetowej wersji aplikacji, przejdź do panelu po lewej stronie i kliknij ikonę plusa obok „Kanały”. Wybierz „Utwórz kanał”, nazwij go i spersonalizuj zgodnie z własnymi preferencjami.

Podobnie w aplikacjach mobilnych / tabletów dotknij ikony plusa obok kanału i wybierz "Utwórz". Postępuj zgodnie z instrukcjami opisanymi powyżej. Pamiętaj, że osoby bez pozwolenia nie będą mogły tworzyć kanałów na Slacku. Ikona plusa (+) w wersjach na komputery przeniesie je do przeglądarki kanałów, podczas gdy przycisk „Utwórz” w wersjach aplikacji mobilnej nie przyniesie żadnego efektu.

Jak połączyć moje konto Gmail ze luzem?

Istnieje aplikacja Slack dla Gmaila, która jest w zasadzie instalowana w taki sam sposób, jak Kalendarz Google. Pozwala użytkownikowi wysyłać e-maile bezpośrednio do Slacka. Zasadniczo oznacza to „otagowanie” konkretnego e-maila, co jest znacznie łatwiejsze niż użycie funkcji kopiuj/wklej. W ten sposób osoby z dostępem mogą bezpośrednio uzyskać dostęp do wiadomości e-mail ze Slacka, a nawet pobrać z niej załączniki, co pomaga przyspieszyć wiele procesów związanych z biznesem.

Jak ustawić Slack na Nie przeszkadzać?

Niezależnie od tego, czy jesteś poza godzinami pracy, ale nadal chcesz mieć otwartą aplikację Slack, czy po prostu jesteś zajęty i chcesz skupić się na pracy bez przeszkadzania, możesz ustawić swój status Slack na „Nie przeszkadzać”. Oznacza to, że każdy, kto wyśle ​​Ci wiadomość przez Slack, zostanie zapytany, czy chce Cię powiadomić o wiadomości za pomocą specjalnego powiadomienia, czy nie. W ten sposób masz większe szanse na otrzymanie tylko najpilniejszych powiadomień.

Aby ustawić tryb „Nie przeszkadzać”, wybierz swoje imię i nazwisko w sekcji „Wiadomości bezpośrednie”. Następnie kliknij swoje imię i nazwisko pod zdjęciem profilowym w menu po prawej stronie. Wybierz „Ustaw status”, a następnie kliknij „Nie przeszkadzać”. Możesz także ustawić inne statusy, a nawet stworzyć własny.

Slack i Kalendarz Google

Jak widać, Slack i Kalendarz Google są w pełni zintegrowane. Większość obszarów roboczych korzysta ze wszystkich funkcji Kalendarza Google, co pozwala na znacznie płynniejsze i bardziej profesjonalne środowisko pracy. Ale co najważniejsze, aplikacja Slack jest w pełni zintegrowana z Kalendarzem Google, co znacznie ułatwia sprawę.

Czy ten wpis pomógł Ci odnaleźć się w Kalendarzu Google? Czy jesteś w stanie szybko i płynnie stworzyć wydarzenie i ustawić dla niego przypomnienia? Jeśli masz inne pytania dotyczące Kalendarza Google lub ogólnie Slacka, skontaktuj się z nami w sekcji komentarzy poniżej.