Jak używać przedłużacza podczerwieni z telewizorem Samsung

Przedłużacz podczerwieni firmy Samsung, powszechnie znany jako przedłużacz podczerwieni, pozwala wypełnić lukę między pilotem Smart Touch Remote a dekoderem telewizji kablowej lub innymi urządzeniami AV. Zasadniczo kabel IR Extender umożliwia sterowanie dekoderem telewizji kablowej za pomocą pilota Smart Touch, zamiast używania pilota kablowego.

Jak używać przedłużacza podczerwieni z telewizorem Samsung

O co tyle szumu?

Więc jaka jest dokładnie korzyść z używania IR Extender? Dlaczego zamiast tego po prostu nie użyć pilota kablowego? Co wyróżnia kabel przedłużacza podczerwieni? Cóż, po pierwsze, możesz użyć Smart Touch Control. Ten kontroler jest znacznie lepszy od standardowego pilota kablowego, umożliwiając użytkownikowi korzystanie z touchpada, sterowania głosowego i, wśród wielu innych funkcji, Edge, który jest prawdopodobnie lepszą przeglądarką niż wbudowana opcja Androida.

Największą zaletą korzystania z Smart Touch Control jest jednak to, że można go używać z różnymi urządzeniami, w tym z dekoderem, odtwarzaczami Blu-ray i wieloma innymi urządzeniami.

Kolejną wielką zaletą IR Extender jest to, że współpracuje z czujnikiem podczerwieni. Oznacza to, że sygnał IR zawsze dotrze do właściwego urządzenia zewnętrznego.

Wreszcie kabel przedłużający IR może współpracować z urządzeniami, które nie są widoczne, na przykład z urządzeniami, które są schowane w szafce.

Samsung

Środki ostrożności

Oczywiście, IR Extender, jak każda inna technologia, ma swoje wady. To może nie wystarczyć, aby zniechęcić się do tego typu kabla, ale warto je znać.

Po pierwsze, kabel przedłużacza podczerwieni musi znajdować się stosunkowo blisko pilota, aby mógł działać. Wszystkie urządzenia zewnętrzne również muszą być podłączone do telewizora Samsung.

Po drugie, IR Extender nie jest świetny w omijaniu przeszkód. Oznacza to, że należy unikać umieszczania przeszkód między czujnikiem przedłużacza podczerwieni a jego odbiornikiem.

Podłączanie przedłużacza podczerwieni do telewizora Samsung Smart TV

Istnieją trzy różne części kabla przedłużacza podczerwieni – nadajnik podczerwieni, odbiornik podczerwieni i przedłużacz zasilania oparty na USB, który można również podłączyć do gniazdka ściennego za pomocą zasilacza DC5V. Zauważysz taśmę samoprzylepną na nadajniku IR i odbiorniku IR. Służy do przyklejania ich do innych urządzeń.

Konfiguracja fizyczna

Odklej taśmę samoprzylepną z nadajnika podczerwieni i przyklej ją do czujnika podczerwieni dekodera. Odklej taśmę z odbiornika podczerwieni i przyklej ją w zasięgu wzroku pilota. Jak wspomniano, upewnij się, że między pilotem a odbiornikiem podczerwieni nie ma żadnych przeszkód.

Należy pamiętać, że niektóre telewizory i dekodery są wyposażone w porty podczerwieni z tyłu, więc niektóre przedłużacze podczerwieni mają gniazdo zamiast taśmy samoprzylepnej. Jednak te z taśmą samoprzylepną działają lepiej, ponieważ możesz umieścić nadajnik/odbiornik w dowolnym miejscu.

Znalezienie uniwersalnego pilota

Po zakończeniu fizycznej konfiguracji należy włączyć telewizor Samsung i nacisnąć przycisk Menu przycisk na pilocie. Spowoduje to uruchomienie uniwersalnej zdalnej konfiguracji. Z tego okna przejdź do System opcję i naciśnij Wchodzić przycisk. Teraz wybierz Menadżer urządzeń i naciśnij Wchodzić Ponownie. Znajdź tutaj wpis Universal Remote Setup i naciśnij Wchodzić aby zacząć.

Znalezienie usługodawcy

Włącz urządzenie, z którym chcesz połączyć pilota. Wybierać Początek za pomocą pilota Smart Touch i potwierdź, naciskając Wchodzić. Znajdź emiter na urządzeniu i naciśnij ok. Teraz wybierz typ urządzenia, z którym chcesz się połączyć i potwierdź. Aby znaleźć dostawcę usług, wpisz jego nazwę w polu Wyszukaj swojego dostawcę usług skrzynka. Na ekranie pojawi się lista dostępnych dostawców. Wybierz ten, który chcesz i naciśnij Wchodzić.

Kończenie konfiguracji

Aby podłączyć dekoder, musisz wybrać port telewizyjny, do którego chcesz się podłączyć. Po naciśnięciu Wchodzić aby ustawić dekoder, naciśnij przyciski Kanał w górę/w dół na panelu Smart Touch Control, aby sprawdzić, czy działa. Jeśli telewizor Samsung reaguje na te polecenia, oznacza to, że pomyślnie skonfigurowałeś przedłużacz podczerwieni i pilot Smart Touch Control. W wyświetlonym menu Test kontrolny dekodera wybierz tak potwierdzać.

Przedłużacz podczerwieni i telewizor Samsung Smart TV

Kabel IR Extender umożliwia korzystanie z pilota Smart Touch Control, co ułatwia sterowanie telewizorem Samsung z kanapy. Technologia IR Extender jest przystępna cenowo i stanowi fantastyczne rozwiązanie dla wszystkich urządzeń peryferyjnych, które można podłączyć do telewizora Samsung Smart TV.

Czy używasz przedłużacza podczerwieni? Jakiego typu dekodera używasz? Jakie są Twoje przemyślenia na temat tego urządzenia? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.