Jak używać Corrlinków do wysyłania e-maili do rodziny i znajomych

CorrLinks to zatwierdzony system poczty elektronicznej, który umożliwia więźniom federalnym komunikowanie się ze światem zewnętrznym. Biuro Więziennictwa umożliwia osadzonym dostęp do systemu komputerowego dla więźniów z ograniczonym funduszem powierniczym (TRULINCS), który może wysyłać wiadomości e-mail do przyjaciół lub krewnych z zewnątrz. TRULINCS jest dość prosty w użyciu, ale te na zewnątrz mogą mieć więcej problemów. Właśnie dlatego TechJunkie przygotowało ten krótki przegląd, jak korzystać z CorrLinks.

Jak używać Corrlinków do wysyłania e-maili do rodziny i znajomych

Jeśli otrzymałeś zaproszenie e-mail od CorrLinks lub chcesz się z nim uporać, aby móc komunikować się z kimś, kogo znasz w systemie, ten samouczek jest dla Ciebie.

Co to jest CorrLinks?

CorrLinks to po części e-mail, a po części tablica ogłoszeń. Zamiast wysyłać e-maile tam i z powrotem bezpośrednio, tak jak robimy to w przypadku innych usług, CorrLinks używa przekaźnika. Więzień loguje się do CorrLinks, aby wysłać wiadomość e-mail, a odbiorca otrzymuje prośbę o zalogowanie się na swoje konto CorrLinks, aby zobaczyć wiadomość. Czytelnik może następnie skomponować odpowiedź za pomocą CorrLinks, a proces będzie kontynuowany.

CorrLinks jest prowadzony przez prywatnego wykonawcę, który prowadzi również TRULINCS. Osadzony nie może korzystać z CorrLinks, ale jest bezpłatny dla osób z zewnątrz. Opłaty różnią się w zależności od obiektu, ale średnia wynosi około 0,05 USD za minutę korzystania z TRULINCS.

Kiedy osadzony chce skontaktować się z kimś z zewnątrz, loguje się do CorrLinks i wprowadza adres e-mail osoby, z którą chce się skontaktować, oraz wiadomość. System generuje wiadomość e-mail i wysyła ją do tej osoby w imieniu osadzonego. Nie ma między nimi bezpośredniego ani w czasie rzeczywistym kontaktu.

Korzystanie z CorrLinks z zewnątrz

Jeśli jesteś poza Biurem Więziennictwa, gdy ktoś po raz pierwszy skontaktuje się z Tobą przez CorrLinks, otrzymasz zaproszenie do utworzenia konta i skonfigurowania wszystkiego, zanim będziesz mógł przeczytać wiadomość. Otrzymasz zaproszenie pocztą elektroniczną i będziesz musiał zalogować się do systemu CorrLinks, zanim będziesz mógł rozpocząć korespondencję.

Jeśli chcesz, aby piłka się potoczyła, ponieważ wiesz, że więzień będzie się z tobą kontaktować, możesz wcześniej założyć konto CorrLinks na tej stronie. Ignoruj ​​szczegóły więźnia, dopóki ich nie poznasz. Nadal będziesz mógł założyć konto.

Odpowiadanie na żądanie CorrLinks

Gdy osadzony chce się z tobą skontaktować za pomocą CorrLinks, otrzymasz prośbę. Będzie to coś takiego:

Jest to wiadomość generowana przez system informująca, że ​​wyżej wymieniona osoba jest więźniem federalnym, który chce dodać Cię do swojej listy kontaktów w celu wymiany wiadomości elektronicznych. W tej chwili nie ma żadnej wiadomości od więźnia. Możesz ZAAKCEPTOWAĆ prośbę tego więźnia lub ZABLOKOWAĆ tej osobie lub wszystkim więźniom federalnym kontakt z Tobą za pośrednictwem poczty elektronicznej na stronie www.corrlinks.com. Aby zarejestrować się w CorrLinks, musisz podać adres e-mail, na który otrzymałeś niniejsze powiadomienie, wraz z poniższym kodem identyfikacyjnym. Adres e-mail: ADRES EMAIL Kod identyfikacyjny: 1ABC23DE Ten kod identyfikacyjny wygaśnie za 10 dni.

Zatwierdzając korespondencję elektroniczną z więźniami federalnymi, wyrażasz zgodę na monitorowanie przez pracowników Biura Więziennictwa treści wszystkich wymienianych wiadomości elektronicznych.

Po zarejestrowaniu się w CorrLinks i zatwierdzeniu więźnia do korespondencji, więzień zostanie powiadomiony elektronicznie.

Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące tego programu, odwiedź stronę z często zadawanymi pytaniami //www.bop.gov/inmate_programs/trulincs_faq.jsp .

Jest tylko jedna rzecz, której potrzebujesz z tego e-maila, a jest to kod identyfikacyjny. Jest to identyfikator systemowy konkretnego więźnia i będzie używany do przekazywania mu wiadomości. Możesz kliknąć łącze do CorrLinks bezpośrednio z wiadomości e-mail lub samodzielnie.

Jeśli masz już skonfigurowane konto CorrLinks, zaloguj się. Jeśli nie, załóż je teraz, wybierając przycisk Zarejestruj. Dodaj swoje dane w następnym oknie. Upewnij się, że używasz tego samego adresu e-mail, którego więzień użył, aby się z tobą skontaktować, i dodaj jego kod identyfikacyjny na dole. Dokładnie sprawdź kod, ponieważ jest to ich adres kontaktowy do celów korzystania z CorrLinks.

Na następnym ekranie wprowadź ponownie kod identyfikacyjny więźnia i zaznacz pole obok opcji Włącz alerty e-mail. Spowoduje to wysłanie alertu na Twoją normalną skrzynkę e-mail, gdy będziesz mieć oczekującą wiadomość. Po zakończeniu wybierz Zaakceptuj.

Otrzymasz e-mail weryfikacyjny na swoją skrzynkę odbiorczą od [email protected] . Prawdopodobnie powie coś w stylu „Łącze weryfikacyjne rejestracji CorrLinks”. Kliknij załączony link, aby zweryfikować swoje konto. Wypełnij formularz Szczegóły konta i naciśnij Dalej, aby zakończyć konfigurację.

Następny ekran pokaże Ci skrzynkę pocztową. To tutaj spędzisz większość swojego czasu z CorrLinks. W razie potrzeby możesz wysyłać e-maile z tego okna. Wybierz więźnia z listy rozwijanej i wpisz swoją wiadomość. Naciśnij Wyślij, gdy będziesz gotowy.

Pamiętaj, że nic nie jest prywatne podczas korzystania z CorrLinks, więc uważaj na to, co mówisz!