Jak wykonać kopię lustrzaną urządzenia z Androidem na komputerze PC lub laptopie?

Przy tak wielu urządzeniach, z których ludzie korzystają codziennie, podłączenie ich wydaje się najbardziej naturalną rzeczą. W zależności od kombinacji posiadanych urządzeń proces ten może być dość prostym zadaniem. Niestety, niektóre kombinacje urządzeń mogą wymagać większego wysiłku.

Jak wykonać kopię lustrzaną urządzenia z Androidem na komputerze PC lub laptopie?

Tak jest w przypadku, gdy chcesz wykonać kopię lustrzaną swojego urządzenia z Androidem na komputerze. Chociaż może się to wydawać znaczącą cechą, tak nie jest. Na szczęście można to zrobić na wiele sposobów, a po zainstalowaniu wszystkich niezbędnych aplikacji proces staje się bułką z masłem.

Przygotowywanie urządzenia z systemem Android do dublowania na komputerze lub laptopie

Zanim zaczniesz kopiować system Android na komputer stacjonarny lub laptop, musisz ustawić kilka opcji na swoim urządzeniu mobilnym. Możesz przeczytać pozostałe procedury opisane w tym artykule przed wykonaniem jakichkolwiek ruchów. W ten sposób możesz określić, czy ten proces odpowiada Twoim potrzebom i działa dla Ciebie. W każdym razie, oto jak włączyć tryb programisty i debugowanie USB w Androidzie.

Notatka: Jeśli planujesz korzystać z opcji Wi-Fi, możesz wykonać kroki "debugowania USB", aby użyć jej również do "debugowania bezprzewodowego". Obie opcje są dostępne w tym samym obszarze na urządzeniu z systemem Android.

Włącz opcje programistyczne Androida

 1. otwarty „Ustawienia” na urządzeniu z Androidem.

 2. Przewiń w dół i dotknij "O telefonie."

 3. Stuknij w "Numer kompilacji" pięć razy z rzędu. Być może trzeba będzie potwierdzić tę akcję, wprowadzając preferowaną metodę zabezpieczeń. Może to być kod PIN, wzór lub skan odcisku palca.

 4. Zobaczysz powiadomienie, że pomyślnie włączyłeś „Tryb programisty” na swoim urządzeniu.

Włącz debugowanie USB (lub debugowanie bezprzewodowe dla połączenia Wi-Fi)

 1. otwarty „Ustawienia” na urządzeniu z Androidem.

 2. Stuknij w "Aktualizacje systemu."

 3. Przewiń do samego dołu i wybierz „Opcje programistyczne”.

 4. Przewiń w dół do sekcji „Debugowanie” i przełącz "Debugowanie USB" na.

 5. Android zapyta teraz, czy na pewno chcesz zezwolić na debigowanie USB. Potwierdź, dotykając "OK."

Teraz możesz przystąpić do konfigurowania funkcji dublowania na swoim komputerze.

Tworzenie kopii lustrzanej telefonu z Androidem na komputerze z systemem Windows

Dublowanie urządzenia z systemem Android na komputer z systemem Windows jest możliwe za pomocą różnych dedykowanych aplikacji. Chociaż system Windows 10 ma opcję, która pozwala to zrobić, nie działa z każdym smartfonem lub tabletem z Androidem.

Jak używać scrcpy do tworzenia kopii lustrzanej Androida na komputerze z systemem Windows?

Zdecydowanie najlepszą i najprostszą aplikacją do użycia jest „scrcpy”. Ta aplikacja umożliwia połączenie przewodowe lub bezprzewodowe i jest bardzo prosta w użyciu, jednak konfiguracja jest dość skomplikowana. Możesz go pobrać z GitHub, jednej z najpopularniejszych usług online dla programistów. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności.

 1. Otwórz przeglądarkę internetową na swoim komputerze, a następnie przejdź do strony scrcpy w serwisie GitHub.

 2. Przewiń w dół do sekcji „Pobierz aplikację”.

 3. W podsekcji „Windows” kliknij łącze pobierania dla ".zamek błyskawiczny" archiwum. Wygląda to mniej więcej tak: scrcpy-win64-v1.16.zip. Oczywiście kilka ostatnich liczb będzie zależało od aktualnie dostępnej wersji.

 4. Kliknij link, aby pobrać plik „.zip”.

 5. Po pobraniu pliku nadszedł czas, aby go wyodrębnić. Otwórz folder, do którego pobrałeś plik „scrcpy .zip”.

 6. Kliknij plik prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz "Rozpakuj pliki…"

 7. Zostanie wyświetlone okno „Wyodrębnij foldery skompresowane (skompresowane)”. Kliknij "Przeglądaj" aby wybrać miejsce docelowe dla wyodrębnionych plików. Po wybraniu lokalizacji możesz opcjonalnie zaznaczyć „Pokaż rozpakowane pliki po zakończeniu” pole wyboru. Kliknij "OK" aby wyodrębnić pliki.

 8. Teraz możesz przejść do lokalizacji, w której pojawiają się wyodrębnione pliki.

 9. Kliknij dwukrotnie „adb.exe” plik, aby zainstalować „Narzędzia ADB Androida”. Ten proces odbywa się w tle, więc po zakończeniu instalacji nie zobaczysz żadnych informacji zwrotnych na ekranie. Wykonanie tej czynności zajmuje systemowi Windows zwykle sekundę lub dwie.
 10. Gdy Twoje urządzenie z Androidem jest gotowe do tworzenia kopii lustrzanych i po zainstalowaniu scrcpy na komputerze, nadszedł czas, aby połączyć te dwa elementy. Połącz urządzenie z systemem Android i komputer za pomocą „Kabel USB” lub w przypadku konfiguracji Wi-Fi przejdź do „Krok 15.”

 11. Kliknij dwukrotnie „csrcpy.exe” plik z folderu scrcpy, aby go uruchomić.

 12. W zależności od ustawień zabezpieczeń system Windows może powiadomić Cię, że masz zamiar uruchomić nierozpoznaną aplikację. Aby kontynuować, najpierw kliknij "Więcej informacji," a następnie wybierz „Uciekaj mimo to”.
 13. Jeśli urządzenie mobilne zapyta, czy należy zezwolić na debugowanie USB, dotknij "Pozwalać na." Aby zapobiec wyświetlaniu tego wyskakującego okienka w przyszłości, możesz także dotknąć „Zawsze zezwalaj z tego komputera”.

 14. Otóż ​​to! Pojawi się okno scrcpy, pokazujące ekran Twojego urządzenia z systemem Android za pomocą USB. Aby uzyskać połączenie Wi-Fi, czytaj dalej.
 15. W przypadku połączeń Wi-Fi upewnij się, że urządzenie z Androidem: "Tryb dewelopera" aktywowany i "Debugowanie USB" na (patrz instrukcje na początku tego artykułu). „Bezprzewodowe debugowanie” (nie USB) również wymaga włączenia.
 16. Połącz Androida i komputer stacjonarny lub laptop z tą samą siecią Wi-Fi.
 17. Na komputerze otwórz „scrcpy” rozpakowany folder i uruchom „adb.exe.”
 18. Podłącz urządzenie z systemem Android do komputera przez USB, aby móc wprowadzać polecenia.
 19. W systemie Android uzyskaj swój adres IP, przechodząc do „Ustawienia -> Informacje o telefonie” lub " -> O telefonie -> Status” i poszukaj "Adres IP" sekcji lub po prostu wpisz następujące polecenie w wierszu poleceń:

  trasa ip powłoki adb | awk '{drukuj 9 USD}'

 20. Na komputerze włącz adb przez TCP/IP, wpisując w wierszu poleceń następujące polecenie:

  adb tcpip 5555.

 21. Odłącz USB od urządzenia i komputera. Nie potrzebujesz już połączenia USB.
 22. Na komputerze połącz się bezprzewodowo z urządzeniem, wpisując poniższy kod w wierszu poleceń:

  adb połączyć DEVICE_IP_TUTAJ:5555(wymienić DEVICE_IP z Twoimi).

 23. Uruchomić „scrcpy.exe” z rozpakowanego folderu na komputerze i gotowe! Powinieneś zobaczyć ekran Androida na swoim komputerze lub laptopie.

To jest to. Ta super prosta aplikacja działa jak urok. Teraz możesz sterować urządzeniem z Androidem za pomocą klawiatury i myszy. Ta akcja umożliwia uruchamianie aplikacji, pisanie wiadomości, przeglądanie galerii zdjęć, a nawet granie w gry mobilne na dużym ekranie. Co więcej, po prostu przeciągając i upuszczając pliki do okna scrcpy, możesz skopiować prawie wszystko z komputera na urządzenie z Androidem.

Oczywiście, jak każde inne okno, możesz także zmieniać rozmiar, maksymalizować, przywracać i zamykać aplikację scrcpy. Jeśli chcesz zobaczyć swoje urządzenie z Androidem na pełnym ekranie, naciśnij „Ctrl + F” na klawiaturze w tym samym czasie.

Jak wykonać kopię lustrzaną telefonu z Androidem na komputerze Mac?

Na szczęście bardzo wygodna aplikacja do tworzenia kopii ekranu scrcpy jest również dostępna dla urządzeń z systemem Mac OS X. W przeciwieństwie do komputerów z systemem Windows, na których pobierasz plik .zip i rozpakowujesz go, Mac robi to inaczej. Aby użyć scrcpy, musisz najpierw zainstalować aplikację Homebrew.

 1. otwarty "Znalazca" na komputerze Mac.
 2. Kliknij "Aplikacje" z menu po lewej stronie. Jeśli ta opcja nie jest widoczna, po prostu naciśnij „Polecenie + A” na klawiaturze.
 3. Z listy aplikacji otwórz „Narzędzia”.
 4. Na koniec uruchom "Terminal" aplikacja.
 5. Teraz zaznacz cały wiersz poleceń poniżej i skopiuj/wklej go do "Terminal," następnie naciśnij "Wchodzić" by go wykonać.

  /bin/bash -c "$(curl -fsSL //raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/HEAD/install.sh)"

 6. Odczekaj 10 do 15 minut na instalację Homebrew.
 7. Po zakończeniu instalacji nadszedł czas na zainstalowanie narzędzi Android ADB. Aby to zrobić, wpisz lub skopiuj/wklej następujące polecenie poniżej do "Terminal," następnie naciśnij "Wchodzić" wykonać.

  napar z beczki zainstaluj android-platform-tools

 8. Wreszcie nadszedł czas, aby zainstalować aplikację „scrcpy”. Skopiuj poniższy kod i wklej go do "Terminal," następnie naciśnij "Wchodzić."

  napar zainstaluj scrcpy

 9. Teraz poczekaj na zakończenie instalacji.
 10. Aby nawiązać połączenie między systemem Android i Mac OS, podłącz urządzenie z systemem Android za pomocą kabla USB.
 11. Powiadomienie o debugowaniu USB pojawia się na ekranie Androida. Stuknij w „Pozwól kontynuować”. Możesz także dotknąć „Zawsze zezwalaj z tego komputera” aby zapobiec pojawianiu się powiadomienia przy każdym połączeniu.
 12. W terminalu Mac wpisz „scrcpy” bez cudzysłowów, aby uruchomić aplikację.

Wreszcie możesz teraz wykonać kopię lustrzaną ekranu Androida na komputerze lub laptopie z systemem Mac OS.

Jak wykonać kopię lustrzaną telefonu z Androidem na Chromebooku

Niestety, Użytkownicy Chromebooków nie mają możliwości używania aplikacji scrcpy do tworzenia kopii lustrzanych swoich urządzeń z Androidem. Na szczęście z Chromebookami współpracuje wiele innych aplikacji innych firm. Jedną z najpopularniejszych takich aplikacji jest „Reflector 3.” Chociaż nie jest to darmowa aplikacja, spełnia swoje zadanie wyjątkowo dobrze i jest wart swojej ceny… i zmniejszenie bólów głowy!

Aby rozpocząć korzystanie z „Reflektora 3”, wykonaj poniższe czynności.

 1. Zainstaluj aplikację „Reflector 3” z ich strony internetowej zarówno na urządzeniu z Androidem, jak i na Chromebooku.
 2. Podłącz oba urządzenia do tej samej sieci Wi-Fi.
 3. Uruchom aplikację na obu urządzeniach.
 4. W aplikacji Android „Reflector 3” dotknij przycisku menu w lewym górnym rogu ekranu.
 5. Wybierać „Przesyłaj ekran/dźwięk”.
 6. Teraz powinieneś zobaczyć listę dostępnych urządzeń do dublowania. Wybierz swojego Chromebooka, aby kontynuować.
 7. Na koniec powinieneś zobaczyć ekran swojego urządzenia z Androidem na swoim Chromebooku.

Mamy nadzieję, że wiesz już, jak zdublować swoje urządzenia z Androidem na komputerze z systemem Windows 10, Mac lub Chromebook. Podczas korzystania z aplikacji scrcpy proces staje się prosty. Chociaż konfiguracja może wydawać się kłopotliwa, szczegółowe instrukcje zawarte w tym artykule podają to, czego potrzebujesz. W przypadku urządzeń Chromebook aplikacja „Reflector 3”, chociaż nie jest bezpłatna, wymaga tylko dwóch instalacji, aby wszystko skonfigurować.

Czy udało Ci się zdublować Androida na komputerze? Którą aplikację do tworzenia kopii lustrzanych uważasz za najbardziej użyteczną?

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy muszę wykonać kopię lustrzaną całego ekranu, czy tylko część mojego ekranu może zostać zdublowana?

Rozwiązania, które znajdziesz w tym artykule, umożliwiają tworzenie kopii lustrzanej całego ekranu urządzenia z Androidem. Zasadniczo zrobi to każda aplikacja do tworzenia kopii lustrzanych, ale tylko bez opcji wyboru części ekranu wyświetlanej na komputerze. Oczywiście możesz poszukać aplikacji, które pozwolą Ci przesyłać treści z Twojego Androida. W ten sposób nie musisz pokazywać ekranu telefonu na komputerze, aby inni mogli go zobaczyć. Zamiast tego możesz uruchomić wideo, pokaz slajdów lub prezentację na urządzeniu z Androidem i przesyłać tylko tę zawartość na komputer.

Czy muszę mieć Wi-Fi, aby wykonać kopię lustrzaną Androida na innym urządzeniu?

Nie, nie potrzebujesz Wi-Fi, aby rozpocząć tworzenie kopii lustrzanych. Aplikacje podobne do scrcpy umożliwiają korzystanie z funkcji dublowania, łącząc urządzenia za pomocą kabla USB. Dlatego w ogóle nie potrzebujesz połączenia Wi-Fi. I odwrotnie, niektóre aplikacje umożliwiają dublowanie Androida na komputerze przez Wi-Fi. Chociaż wydaje się to wygodniejszym sposobem na tworzenie kopii lustrzanych, każda aplikacja ma swoje dziwactwa. Dla niektórych musisz zapłacić, jeśli nie chcesz, aby reklamy zrujnowały Ci wrażenia. Inne mogą mieć kłopotliwe interfejsy do nawigacji. W końcu nic nie przebije aplikacji scrcpy ze względu na jej prostotę i podstawową funkcjonalność, a ponadto jest ona całkowicie darmowa i open source.