Jak dodać wskazówkę w GrubHub

Napiwki to standardowa część jedzenia poza domem. Idziesz do restauracji, dostajesz rachunek i płacisz 20% za napiwek; w końcu utrzymanie personelu restauracji opiera się praktycznie na napiwkach. Ale jak to działa w przypadku kierowców dostawczych?

Jak dodać wskazówkę w GrubHub

Kurier Grubhub dokłada wszelkich starań, aby Twoje jedzenie było dostarczane na czas i w idealnym stanie. Napiwki nie są uważane za „miłe gesty” w branży dostarczania żywności. Wielu kierowców nie akceptuje pracy bez napiwków. Tak więc dodanie napiwku do Grubhuba powinno być oczywiste. Oto jak to zrobić.

Jak dodać napiwek w Grubhub

Zajmijmy się najpierw podstawami: jak dodać wskazówkę w aplikacji Grubhub.

  1. Otwórz aplikację Grubhub i wypełnij zamówienie.

  2. Przejdź do ekranu przeglądu zamówienia.

  3. Pod sumą częściową zamówienia wybierz rodzaj i kwotę napiwku.

  4. Zakończ, wybierając „Przejdź do kasy”.

Istnieje pięć różnych opcji napiwków dla Grubhub: napiwek gotówkowy, trzy opcje procentowe i napiwek niestandardowy. Zazwyczaj ludzie wybierają 20%, co jest sprawiedliwe dla kierowcy. Jeśli chcesz wybrać niestandardową kwotę pieniędzy, sugerujemy dać napiwek powyżej 20%. Na przykład, jeśli 20% napiwku dla Twojego zamówienia wynosi 4,80 USD, wybierz Niestandardowy i wprowadź 5 USD. Zaufaj nam; to wiele znaczy dla kierowcy.

Jeśli wybierzesz opcję napiwku gotówkowego, będziesz mógł udzielić kierowcy niestandardowego napiwku w gotówce po przybyciu do Twoich drzwi. Sugerujemy, aby zapłacić co najmniej 20% kwoty zamówienia, jeśli zdecydujesz się na tę drogę. Należy pamiętać, że niektórzy kierowcy będą unikać składania zamówień na napiwki. Dzieje się tak, ponieważ klientowi łatwo jest usztywnić kierowcę po dostawie, a niestety wiadomo, że zdarza się to często.

Oczywiście nie musisz w ogóle dawać napiwku swojemu kierowcy. To zależy wyłącznie od Ciebie.

grubhub dodaj wskazówkę

Jak dodać napiwek w Grubhub po dostawie

Możesz dać napiwek kierowcy po dostawie, wybierając opcję napiwku gotówkowego. Jednak ludzie zgłaszali, że znaleźli się w sytuacjach, w których chcieli dodać większy napiwek dla kierowców Grubhuba. Zwykle dzieje się to w niesprzyjających warunkach pogodowych, w których kierowca mimo wszystko świetnie sobie radzi.

Niestety po wybraniu napiwku nie można jej zmienić. Możesz spróbować skontaktować się z obsługą Grubhub, ale nie ma gwarancji, że kierowca otrzyma dodatkowe pieniądze.

grubhub

Zawsze możesz skorzystać z opcji napiwku gotówkowego, ale to zniechęci niektórych kierowców dostawczych do przyjęcia zamówienia, więc jest to wyraźny minus. Tak więc, jeśli wcześniej udzieliłeś kierowcy napiwku i nie jesteś zadowolony z wybranego procentu lub jeśli chcesz dać mu więcej niż maksymalny procent lub niestandardową wskazówkę, którą ustawiłeś, zawsze możesz podać im dodatkowe pieniądze w gotówce. W ten sposób kierowca nadal otrzymuje wyznaczony przez Ciebie napiwek, a także dodatkową gotówkę za swoje kłopoty.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Czy kierowcy Grubhuba mogą zobaczyć Twoją wskazówkę?

Prawdopodobnie wiesz, że kierowca Grubhuba jest w stanie zobaczyć, ile dajesz napiwku w pewnym momencie. Ale możesz nie wiedzieć, że personel dostarczający Grubhub może faktycznie zobaczyć, ile dajesz napiwku, zanim zaakceptujesz Twoją prośbę. Jest to bardziej niż zrozumiałe, biorąc pod uwagę fakt, że napiwki wiele dla nich znaczą. Zamówienia bez napiwków są rzadko przyjmowane.u003cbru003eu003cbru003eJeśli masz fajną ofertę na kierowcę, która nie obejmuje typowego napiwku (na przykład chcesz zapłacić w Bitcoin), koniecznie dodaj tę informację w sekcji dodatkowych szczegółów. Podobnie, jeśli chcesz, aby zostały spełnione specjalne warunki i jesteś gotów zapłacić znaczną kwotę za ten poziom usług, wybierz opcję gotówkową i dodaj szczegóły nagrody.

2. Czy jest sposób, aby dodać więcej napiwków do Grubhuba?

Nie, nie możesz wybrać napiwku (procentowego lub niestandardowego), a następnie dodać do niego po fakcie. W większości przypadków nawet obsługa klienta Grubhub nie będzie w stanie Ci tutaj pomóc. Jeśli jednak wybierzesz opcję gotówkową, możesz zapłacić doręczycielowi tyle, ile uważasz, że zasługuje. Nawet jeśli wybierzesz opcję procentową / niestandardową, możesz zapłacić doręczycielowi gotówką, jeśli uważasz, że zasługuje na więcej niż wybrałeś.

3. Jak Grubhub oblicza napiwki?

Chociaż dokładne liczby mogą się różnić w zależności od miasta, ogólna struktura płatności Grubhub jest wszędzie podobna. Otrzymujesz wynagrodzenie podstawowe za zamówienie, wynagrodzenie za milę od restauracji do klienta (w linii prostej) i napiwek. Odległość od miejsca kierowcy po otrzymaniu zamówienia do restauracji nie jest płatna. Grubhub oblicza napiwki na podstawie dostępnych opcji procentowych. Możesz zapłacić napiwek w wysokości 10%, 15% i 20%.u003cbru003eu003cbru003eTa kwota jest obliczana na podstawie całkowitej wartości zamówienia (bez dodatkowych opłat za dostawę). Ponadto dodatkowe opłaty za dostawę nie są związane z kierowcami. Nie są one częścią napiwku i żadna z tych dodatkowych opłat nie trafia do kierowcy.

4. Ile należy dać napiwku kierowcy Grubhuba?

Chociaż wielu powiedziałoby, że 20% to najrozsądniejsza opcja napiwków na Grubhub, sprawy są nieco bardziej skomplikowane. Na przykład możesz zapłacić 10% napiwku, jeśli znajdujesz się w pobliżu restauracji, z której składasz zamówienie. Jednak odległość nie jest jedynym czynnikiem, który odgrywa tutaj rolę. Powinieneś rozważyć lepszą rekompensatę dla doręczyciela na podstawie pogody, w której jechał. Dodatkowo, jeśli mieszkasz na ósmym piętrze w bloku bez windy i nie ma miejsca parkingowego, zachęcamy do dodatkowych napiwków.u003cbru003eu003cbru003ePamiętaj, że nikt nie chce jedź do centrum w godzinach szczytu, gdy pada śnieg, zaparkuj swój pojazd na granicy nielegalnie, a następnie musisz wejść na osiem kondygnacji schodów, aby dostarczyć jedzenie. Jeśli Twój kierowca przeszedł przez to wszystko, zasługuje na solidną dodatkową wskazówkę. Nie powstrzymuj się od włożenia kilku dodatkowych dolarów do ręki, jeśli jesteś zadowolony z usługi, nawet jeśli już wcześniej wybrałeś napiwek.

Wskazówki dotyczące Grubhub

Kierowcy dostawczy na Grubhub w dużej mierze polegają na wskazówkach. Dlatego rzadko akceptują pracę bez napiwków. Jeśli nie chcesz samemu wychodzić z domu i zdobywać jedzenie, kierowca dostawy Grubhub zrobi to za Ciebie. Pamiętaj, aby dobrze im zrekompensować i nie wahaj się płacić im dodatkowej gotówki, jeśli na to zasłużyli.

Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy proces napiwków Grubhuba i że teraz lepiej rozumiesz, jak zrekompensować kierowcy Grubhuba za jego ciężką pracę. Jeśli masz dodatkowe pytania lub cokolwiek innego do dodania, zapoznaj się z naszą sekcją komentarzy poniżej i nie powstrzymuj się od upuszczania własnego.