Jak odzyskać zhakowane konto z powrotem w Snapchacie?

Konta w mediach społecznościowych, takie jak Snapchat, są zwykle rozgrzane i zabawne; dopóki ktoś nie zdobędzie Twojego hasła i włamie się na Twoje konto. Gdy złośliwy użytkownik przejmuje kontrolę nad Twoją tożsamością online na przejętej platformie mediów społecznościowych, nie jest to już zabawne

Mogą zniszczyć Twoją reputację i wykraść Twoje dane osobowe, i może się wydawać, że nigdy nie odzyskasz swojego konta. Jednak zapewnienie bezpieczeństwa kont w mediach społecznościowych JEST możliwe. Jeśli padłeś już ofiarą hakera, istnieją sposoby na odzyskanie konta.

W tym artykule dowiesz się, jak zwiększyć bezpieczeństwo swojego konta Snapchat (i innych kont w mediach społecznościowych) oraz jak odzyskać zhakowane konto Snapchata, jeśli już padłeś ofiarą hakera.

Jak uniknąć zhakowania

Najpierw porozmawiajmy o tym, jak możesz w pierwszej kolejności temu zapobiec. Ochrona konta zaczyna się od silnego hasła. Rozważ następujące wskazówki dotyczące tworzenia takiego. Chociaż Twoje konto Snapchat może być już niedostępne z powodu jakiegoś hakera lub zdrady znajomego, są to kroki, które powinieneś podjąć po odzyskaniu dostępu do swojego konta.

 • Hasło powinno mieć co najmniej 8 znaków
 • Użyj kombinacji liter, cyfr i symboli
 • Użyj kombinacji wielkich i małych liter.
 • Nie używaj żadnych popularnych słów ani fraz (hakerzy mogą używać programów do znajdowania haseł za pomocą „brute force”, które sprawdzają zdefiniowane słowa i frazy)
 • Nie używaj daty urodzin ani innych danych osobowych, ponieważ możliwe jest, że haker ma dane osobowe o Tobie, zanim spróbuje włamać się na Twoje konta
 • Nie używaj ponownie haseł na wielu kontach, ponieważ umożliwi to hakerowi zhakowanie więcej niż jednego konta naraz
 • Jeśli Twoje konto zostało zhakowane, pamiętaj, aby zmienić również hasło do poczty e-mail. Jeśli Twoje konto e-mail zostało naruszone, haker uzyska dostęp do innych kont.
 • Skonfiguruj 2FA (uwierzytelnianie dwuskładnikowe). Jeśli ktoś spróbuje się zalogować, otrzymasz kod na zaufany numer telefonu na koncie Snapchat. Tę opcję można znaleźć w ustawieniach Snapchata.

Gdy już wymyślisz silne hasło, przygotuj się na to, aby zrobić to jeszcze raz… i jeszcze raz. W rzeczywistości będziesz chciał regularnie zmieniać swoje hasło.

Jeśli brzmi to zniechęcająco, rozważ zakup menedżera haseł, takiego jak LastPass lub 1Password. Menedżery haseł ułatwiają porządkowanie i zapamiętywanie złożonych i wysoce bezpiecznych haseł, dzięki czemu nie trzeba zapamiętywać żadnych haseł. Większość ekspertów ds. bezpieczeństwa zaleca teraz menedżera haseł do zarządzania bezpiecznymi hasłami do wszystkich kont.

Innym podejściem jest posiadanie „modułowych” haseł, które można zmieniać zgodnie z łatwym do zapamiętania, ale nie łatwym do odgadnięcia harmonogramem.

Jak stwierdzić, czy zostałeś zhakowany

Wygląda na to, że łatwo byłoby stwierdzić, czy zostałeś zhackowany, prawda? W końcu, czy haker nie zmieniłby hasła i nie zablokowałby Cię na stałe? Nie zawsze tak się dzieje. Hakerzy nie zawsze chcą, aby ludzie zorientowali się, że ich konto zostało zhakowane, przynajmniej nie od razu, więc możesz mieć możliwość zmiany hasła, zanim zrobi to haker.

Notatka: Snapchat pozwala na logowanie tylko jednego urządzenia na raz. Jeśli ciągle musisz logować się na swoje konto, mogłeś zostać zhakowany.

Im szybciej ktoś zorientuje się, co się stało, tym szybciej będzie mógł coś z tym zrobić, zakłócając w ten sposób program hakera. Wielu hakerów woli po cichu uzyskać dostęp do konta, a następnie nadal zbierać informacje o Tobie, gdy nadal korzystasz z przejętych kont.

Oto kilka oznak, że Twoje konto Snapchat mogło zostać zhakowane.

 • Twoi znajomi mówią Ci, że otrzymują spamowe snapy i wiadomości z Twojego konta
 • Twoi znajomi informują Cię, że otrzymują wiadomości z prośbą o pieniądze lub dane osobowe z Twojego konta
 • Pojawiasz się w miejscach, w których nigdy nie byłeś w Snap Maps
 • Otrzymujesz alert, że ktoś zalogował się na Twoje konto z innej lokalizacji – upewnij się, że używasz adresu e-mail, do którego regularnie uzyskujesz dostęp, aby nie przegapić żadnych powiadomień o logowaniu
 • Otrzymujesz alert, że informacje o koncie zostały zmienione
 • Zauważasz, że zmienił się numer telefonu komórkowego lub adres e-mail powiązany z Twoim kontem.
 • Zauważasz, że inne ustawienia konta zostały zmienione
 • Masz nowe kontakty na liście znajomych, których nie akceptujesz
 • Za każdym razem pojawia się prośba o ponowne zalogowanie
 • Nagle nie możesz zalogować się na swoje konto

Jeśli podejrzewasz, że Twoje konto zostało zhakowane, podejmij natychmiastowe działania w celu odzyskania konta od hakera.

Co zrobić, jeśli podejrzewasz, że Twoje konto zostało zhakowane

Nie trać czasu na sprawdzanie, czy Twoje konto zostało zhakowane. Jeśli podejrzewasz, że tak było, natychmiast podejmij działania. Nie zaszkodzi podjąć działanie w taki czy inny sposób. Jeśli podejrzewasz włamanie, wykonaj następujące kroki, aby zabezpieczyć swoje konto.

 • Natychmiast zmień hasło
 • Upewnij się, że Twoje dane kontaktowe do odzyskiwania konta (adres e-mail i numer telefonu) są prawidłowe
 • Powiadom znajomych, że mogłeś zostać zhakowany na wypadek, gdyby haker używał Twojego konta, aby się do nich dostać

Oczywiście możesz wiedzieć na pewno, że zostałeś zhakowany i nie możesz się zalogować, aby coś z tym zrobić.

Co się stanie, jeśli nie możesz już uzyskać dostępu do swojego konta Snapchat?

Jeśli nie możesz zalogować się do Snapchata, nie martw się. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby odzyskać swoje konto. Najpierw spróbuj odzyskać go w staromodny sposób, przechodząc do swojego loginu i stukając Zapomniałem hasła. Istnieje duża szansa, że ​​jeśli haker pomyślał o zmianie hasła, to zmienił również informacje umożliwiające odzyskanie konta. Istnieje jednak szansa, że ​​nie pomyśleli o tym, a będziesz mógł zresetować hasło za pomocą swojego adresu e-mail lub numeru telefonu.

Jeśli to nie zadziała, skontaktuj się z pomocą techniczną Snapchata, aby przedstawić swoją sprawę, wykonując następujące czynności:

 1. Odwiedź stronę wsparcia Snapchata za pomocą przeglądarki internetowej lub urządzenia mobilnego.

 2. Po lewej stronie znajdź i kliknij „Moje konto i bezpieczeństwo.

 3. Kliknij „Mam problem z logowaniem.

 4. Następnie po prawej stronie pojawi się menu z kilkoma opcjami – kliknij „Myślę, że moje konto zostało zhakowane”

 5. Wypełnij formularz i prześlij go do zespołu wsparcia Snapchat. Ważne jest, aby podać jak najwięcej informacji.

Zespół wsparcia Snapchat może ponownie przyznać Ci dostęp do konta, umożliwiając utworzenie nowego hasła. Jednak zrobią to tylko wtedy, gdy będą zadowoleni z twoich odpowiedzi w formularzu. Muszą mieć pewność, że konto, do którego próbujesz uzyskać dostęp, jest rzeczywiście Twoje.

FAQ

Jak prawdopodobne jest odzyskanie konta?

Odzyskanie konta zajmie trochę czasu, ale zakładając, że dostarczyłeś dowody na to, że konto jest twoje, Snapchat pomoże ci odzyskać dostęp.

Czy mogę coś jeszcze zrobić?

Jeśli zespół wsparcia Snapchata nie pomógł, zawsze możesz poprosić znajomego o zgłoszenie Twojego konta jako spamu. Po odwiedzeniu strony swojego profilu i kliknięciu opcji „Zgłoś”, Snapchat może być bardziej skłonny do usunięcia Twojego konta. Chociaż może to nie pomóc w odzyskaniu konta, zapewni to, że haker nie będzie już miał dostępu do Twoich informacji.

Czy mogę odzyskać moje dane?

Zakładając, że możesz wrócić do swojego konta Snapchat, nawet tymczasowo, odwiedź przeglądarkę internetową i kliknij „Moje dane” i pobierz wszystkie informacje Snapchata, w tym loginy.

Czy mogę znaleźć hakera?

Poza pobraniem prób logowania lub poproszeniem znajomego o znalezienie Twojej lokalizacji na Snap Maps, ustalenie, kto jest zalogowany na Twoje konto, nie jest łatwe. Jeśli to ktoś, kogo znasz, Snap Maps i Twoje dane logowania pomogą Ci określić, kto zabrał Twoje konto.