Jak przywrócić ustawienia fabryczne Sonos Soundbar?

Pojawienie się soundbarów było jednym z najważniejszych osiągnięć w dziedzinie systemów dźwiękowych w ciągu ostatniej dekady. Nazwane trafnie, te systemy głośnikowe składają się z jednego elementu sprzętu służącego do dostarczania nastrojowych dźwięków bez konieczności stosowania dodatkowego zestawu głośników lub głośników niskotonowych.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne Sonos Soundbar?

Głośniki soundbar mogą mieć problemy, tak jak każdy inny sprzęt. Możesz rozwiązać drobne problemy za pomocą prostego restartu, ale poważne problemy mogą wymagać przywrócenia ustawień fabrycznych. Zobaczmy, jak przywrócić ustawienia fabryczne listwy dźwiękowej Sonos.

Nadejście Sonos

Chociaż istniało już mnóstwo firm dostarczających wysokiej klasy systemy głośnikowe, pojawienie się Sonos na początku XXI wieku zmieniło krajobraz dźwiękowy na więcej niż jeden sposób. Zaprojektowane jako inteligentne głośniki, które mogą współpracować z szeroką gamą urządzeń, głośniki Sonos szybko zyskały sławę.

Prawie dwie dekady później soundbary Sonos lub Playbary, jak się je nazywa, dały uznanym molochom, takim jak Bose i JBL, szansę na zdobycie pieniędzy. Zdolność Sonos do parowania z Alexą, Asystentem Google i urządzeniami obsługującymi Siri to jego największa zaleta w świecie inteligentnych głośników.

Soundbar Sonos

Niektóre dodatkowe funkcje

Instalacja listwy dźwiękowej Sonos jest łatwa. W zależności od tego, jak planujesz korzystać z nowego systemu głośników, możesz go skonfigurować w ciągu kilku minut od rozpakowania.

Listwy dźwiękowe Sonos mogą zdalnie wykrywać rodzaj dźwięku, którego potrzebujesz. Sztuczna inteligencja Sonos słynie z tego, jak bez wysiłku może dostroić się do wymagań użytkownika.

Jeszcze ciekawsze są dodatkowe funkcje, takie jak aplikacja Speech Enhancement, którą uruchomił Sonos. Korzystając z aplikacji na urządzeniu mobilnym, możesz skonfigurować głośnik tak, aby szeptane dialogi w filmie były tak wyraźne dla ucha, jak krzyki w płucach.

Ale mam problem

Pamiętaj, że Sonos ostrzega, że ​​zresetowanie urządzenia spowoduje usunięcie wszystkiego, dlatego przywrócenie ustawień fabrycznych nie jest zalecane w przypadku podstawowego rozwiązywania problemów.

Chociaż rzadko, zdarzają się sytuacje, w których możesz napotkać problemy z soundbarem Sonos podczas próby jego zmiany konfiguracji. Na przykład, jeśli używasz Sonos Playbar z telewizorem, ale teraz chcesz go zabrać na zewnątrz i połączyć z urządzeniem Bluetooth, istnieje niewielka szansa, że ​​Sonos może mieć problemy z ponowną konfiguracją.

Są inne sytuacje, w których Sonos Playbar może nie łączyć się z siecią Wi-Fi lub nie synchronizować się z Alexą lub Siri. Może głośnik Sonos nie może odtwarzać muzyki bez przeskakiwania. Takie problemy mogą być przypisane innym problemom, takim jak zakłócenia, ale jeśli wyczerpałeś wszystkie opcje, próbując naprawić Sonos, wciąż jest wyjście.

Z takiej sytuacji łatwo jednak wyjść. Możesz zarówno miękkie, jak i twarde zresetować Sonos Playbar. Zalecamy ponowne uruchomienie głośnika Sonos, jeśli masz jakiekolwiek problemy. Jeśli ponowne uruchomienie nie pomoże, możesz przywrócić ustawienia fabryczne.

W poniższej sekcji dowiesz się, jak przywrócić ustawienia fabryczne listwy dźwiękowej Sonos. Pamiętaj jednak, że twardy reset głośnika Sonos spowoduje usunięcie wszystkich zapisanych na nim danych. Po przywróceniu ustawień fabrycznych możesz zarejestrować Sonos Playbar pod nowym adresem e-mail. Tak więc, jeśli planujesz przekazać swój Sonos Playbar komuś innemu, musisz wykonać twardy reset do ustawień fabrycznych, zanim go oddasz.

Przed przywróceniem ustawień fabrycznych

Jak wspomniano powyżej, Sonos zaleca inne kroki przed przystąpieniem do przywracania ustawień fabrycznych. Z tego powodu chcieliśmy przeprowadzić Cię przez podstawowe opcje rozwiązywania problemów, które mogą później oszczędzić Ci bólu głowy. Jeśli jednak przywracasz ustawienia fabryczne, ponieważ chcesz sprzedać lub podarować swój Sonos Playbar, możesz pominąć tę sekcję.

Firma wymienia cztery główne powody, dla których masz problemy:

  • Problemy z połączeniami
  • Sieć Wi-Fi nie jest aktualizowana
  • Urządzenie Sonos nie zostało znalezione podczas konfiguracji
  • Brakujący produkt w aplikacji

Z każdego z tych powodów Sonos ma szczegółowe artykuły dotyczące rozwiązywania problemów, które można znaleźć tutaj. Oczywiście znajdziesz również rozwiązania kilku innych problemów, takich jak problemy z odtwarzaniem i kody błędów.

Większość problemów można łatwo rozwiązać, wyłączając urządzenie i włączając je ponownie. Ale jeśli masz problem z połączeniem, możesz zresetować router lub wyłączyć VPN. Soundbar Sonos nie zawsze będzie współpracował z VPN.

Proces przywracania ustawień fabrycznych

Wykonaj poniższe czynności, aby przywrócić ustawienia fabryczne Sonos Playbar.

  1. Odłącz przewód zasilający od ściany.
  2. Następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk Play/Pause. Trzymając przycisk, podłącz przewód zasilający z powrotem do ściany.

  3. Kontynuuj przytrzymywanie przycisku Play/Pause, aż lampka zacznie migać na bursztynowo i biało.
  4. Kontynuuj przytrzymywanie przycisku. Gdy kontrolka na Playbar zacznie migać na zielono, będziesz wiedział, że Twój głośnik został pomyślnie zresetowany.

Jesteś skończony!

Twój Sonos Playbar został zresetowany do ustawień fabrycznych. Wszystkie Twoje dane i połączenia zostaną utracone, ale urządzenie jest jak nowe. Możesz mocno zresetować swój głośnik Sonos, jeśli ktoś inny będzie go używał przez długi czas.

Twardy reset do ustawień fabrycznych Sonos Soundbar

Jakieś problemy?

Mamy nadzieję, że resetowanie paska Sonos Playbar przebiegło sprawnie. Ale jeśli nadal występują problemy, których nie możesz rozwiązać lub jeśli Twój Sonos nadal zachowuje się dziwnie, skontaktuj się z oficjalnym zespołem pomocy technicznej.

Czy podoba Ci się głośnik Sonos? Czy działa dobrze po przywróceniu ustawień fabrycznych? Daj nam znać w sekcji komentarzy.