Jak mocno zresetować kamerę Wyze do ustawień fabrycznych?

Kamery Wyze są bardzo popularne, jeśli chodzi o niedrogi sprzęt do nadzoru. Zamiast instalować drogi system monitoringu, w jednym, tanim, malutkim produkcie możesz uzyskać obraz z kamery na żywo na swoim urządzeniu mobilnym, gdziekolwiek jesteś, dwukierunkową komunikację, a także alerty z czujników ruchu.

Jak mocno zresetować kamerę Wyze do ustawień fabrycznych?

Czasami jednak urządzenia działają nieprawidłowo i kończą na granicy lub są całkowicie bezużyteczne. Innym razem funkcja przestaje działać, a jedynym rozwiązaniem, które pozostaje, jest twardy reset do ustawień fabrycznych. Tak, to całkowicie zresetuje kamerę Wyze Cam i usunie wszystkie ustawienia, ale czasami po prostu nie da się tego obejść.

Przed przywróceniem ustawień fabrycznych

Nie skacz po prostu do przywracania ustawień fabrycznych, zanim dokładnie rozważysz przyczynę problemu. Na przykład możesz pomyśleć, że Twoja funkcja powiadomień push całkowicie zrezygnowała z Ciebie, ale może to być tak, że ustawiłeś akcję w regule, która uniemożliwia przesyłanie powiadomień push. Ewentualnie być może przypadkowo wyłączyłeś powiadomienia push.

Nie chodzi o kwestię powiadomień push, ale o to, że jeden problem może mieć wiele potencjalnych rozwiązań. Tak, twardy reset wydaje się być ostatecznym, ale zanim przejdziesz dalej, rozejrzyj się po aplikacji i sprawdź nieuczciwe ustawienia.

Jeśli wszystko wydaje się w porządku, spróbuj ponownie zainstalować oprogramowanie Wyze Cam. Przejdź do aplikacji Wyze na swoim urządzeniu mobilnym, znajdź aparat, z którym masz problemy, dotknij go, a powinieneś zostać automatycznie poproszony o aktualizację oprogramowania układowego. Jeśli nie, dotknij ikony koła zębatego (ustawień) w prawym górnym rogu ekranu, przejdź do Informacje o urządzeniu, uzyskiwać Sprawdź aktualizację, a następnie wybierz Uaktualnić.

Jeśli to nie zadziała, spróbuj ponownie zainstalować samą aplikację Wyze. Następnie odłącz aparat, pozostaw go na kilka minut, aby się ochłodził, i podłącz go ponownie. Jeśli to nie rozwiąże problemu, skontaktuj się z pomocą techniczną Wyze. Jeśli nie mogą rozwiązać problemu, i tak zalecą wykonanie twardego resetu do ustawień fabrycznych.

wyze aparat

Przywracanie ustawień fabrycznych

Jeśli zrobiłeś wszystko, co zalecono powyżej, i nadal masz ten sam lub inny problem, czas zacząć rozważać twardy reset do ustawień fabrycznych. Nawet jeśli istnieje sposób na rozwiązanie konkretnego problemu, którego możesz doświadczać, prawdopodobnie potrwa to dłużej niż twardy reset i ponowne skonfigurowanie. W Wyze istnieją trzy główne typy kamer: Wyze Cam, Wyze Cam v2, oraz Wyze Cam Pan. Przywracanie ustawień fabrycznych dla każdego z tych urządzeń może się różnić.

Wyze Cam

Ta edycja Wyze Cam była pierwszą, która została wydana. Świetny sam w sobie, ale v2 oferuje dodatkowe funkcje. Pomimo tego, że pierwsza edycja Wyze Cam nie jest już produkowana (zastąpił ją v2), wiele osób nadal posiada tę wersję. Oto jak wykonać na nim reset do ustawień fabrycznych.

Zanim zrobisz cokolwiek innego, wyjmij kartę microSD, jeśli masz ją włożoną do urządzenia. Jeśli go zostawisz, może to spowodować dalsze problemy. Teraz spójrz na dół, znajdź przycisk konfiguracji, naciśnij go i przytrzymaj przez około dwadzieścia sekund. Poczekaj około minuty, a żółta dioda LED zacznie migać. Oznacza to, że wróciłeś do trybu konfiguracji. Teraz skonfiguruj wszystko od zera.

Wyze Cam v2

Druga wersja Wyze Cam wygląda niemal identycznie jak pierwsza edycja, choć oferuje wiele korzyści. Po pierwsze, jest kompatybilny z Alexą Amazona, co jest naprawdę ogromnym ulepszeniem, ponieważ v1 był kompatybilny tylko z Google Home. Proces przywracania ustawień fabrycznych jest jednak bardzo podobny między tymi dwiema wersjami. Aby sprawdzić, którą wersję posiadasz, spójrz na spód aparatu. Wersja v2 powinna mieć „WYŻEC2”” napisane na jego etykiecie.

Podobnie jak w przypadku oryginalnej wersji Wyze Cam, najpierw wyjmij kartę microSD. Następnie, podobnie jak w pierwszej wersji, znajdź przycisk konfiguracji, naciśnij go i przytrzymaj. Różnica polega na tym, że nie musisz go naciskać przez dwadzieścia sekund. Pięć sekund powinno wystarczyć. Od tego momentu zobaczysz, że żółta dioda LED zacznie migać, wskazując, że możesz ustawić wszystko od zera.

Wyze Cam Pan

Teraz ten jest nieco inny niż Wyze Cam i Wyze Cam v2. Przede wszystkim ma zupełnie inny wygląd. Po drugie, posiada ruchome części i jest znacznie bardziej zaawansowany niż dwie poprzednie wersje.

twardy reset do ustawień fabrycznych aparatu wyze

Jednak instrukcje przywracania ustawień fabrycznych są takie same, jak w przypadku Wyze Cam v2. Jedyną różnicą jest to, że przycisk znajduje się w pobliżu okrągłej podstawy na dole. Nie jest łatwo dostępny, chyba że masz cienkie palce, więc w razie potrzeby użyj spinacza do papieru lub długopisu. Reszta jest prawie taka sama: wyjmij kartę SD, przytrzymaj przycisk przez około pięć sekund i skonfiguruj, gdy żółta dioda LED zacznie migać.

Twardy reset do ustawień fabrycznych Wyze

Jak widać, bez względu na wersję Wyze Cam, proces przywracania ustawień fabrycznych jest dość łatwy i bardzo prosty. Zwróć uwagę na posiadaną wersję Wyze Cam, ale przed przystąpieniem do twardego resetu spróbuj znaleźć przyczynę problemu.

Czy kiedykolwiek przywróciłeś ustawienia fabryczne swojej kamery Wyze? Jaki był problem, którego doświadczałeś? Podziel się ze społecznością w sekcji komentarzy poniżej i odpal, jeśli masz jakieś pytania lub wskazówki.