Kik Captcha nie działa – co robić

Aplikacja czatu Kik to bardzo popularna i bardzo wysokiej jakości aplikacja do czatowania z ogromną bazą użytkowników, zwłaszcza wśród młodszych ludzi. Z ponad 300 milionami zarejestrowanych kont (w tym około połowy wszystkich nastolatków w Stanach Zjednoczonych), Kik jest jedną z najczęściej używanych aplikacji do czatu. Ma wiele funkcji, jest dobrze zaprojektowany i zaimplementowany oraz łatwy do zarejestrowania. Jednak wszystkie aplikacje społecznościowe, a Kik nie jest wyjątkiem, muszą podjąć kroki w celu wyeliminowania spamerów i botów. Kik robi to w procesie rejestracji za pomocą prostej weryfikacji Captcha. Nie ma problemu, dopóki wszystko działa – ale co się stanie, jeśli Kik Captcha nie działa?

Kik Captcha nie działa – co robić

Co to jest captcha?

Captcha są teraz wszędzie. Stanowią pierwszą linię obrony przed botami i działają bardzo dobrze. Jest to fragment kodu, który znajduje się wewnątrz rejestracji lub strony, która wymaga interakcji człowieka. Chodzi o to, aby udaremnić masowe rejestracje botów, które po prostu zepsułyby wrażenia wszystkim, nakładając zadanie, które jest bardzo proste dla osoby, ale naprawdę trudne dla robota. Na przykład Google ma system Captcha, w którym przedstawia kilka bardzo małych obrazów i prosi o zidentyfikowanie wszystkich obrazów, które zawierają samochody, znaki lub coś podobnego.

Captcha są tworzone celowo, aby żaden niedrogi zautomatyzowany system nie mógł ich ukończyć. Chociaż mogą być postrzegane jako uciążliwe, w rzeczywistości pomagają poprawić jakość korzystania z Internetu. Zmniejszając liczbę botów spamujących, całe twoje doświadczenie Kik jest podwyższone. Podczas gdy sami Kik używają botów, są one „przyjazne”, które nie próbują oszukać cię, że są ludźmi i nie chcą cię spamować, kraść ani oszukiwać.

co-zrobić-jeśli-kik-captcha-nie-działa-2

Kik Captcha

Obecnie Kik używa miniaplikacji „FunCaptcha”, która wymaga obrócenia obrazu, aby zwierzę w nim wstało. Jest to odmiana zwykłego captcha „wpisz litery” lub „dotknij kwadratów witryną sklepu” i trochę bardziej zabawna, stąd nazwa.

Pojawia się obrazek ze zwierzęciem. Twoim zadaniem jest obracanie tego obrazu, aż zwierzę stanie prosto. Ponieważ ma to na celu zmylenie robotów, zwierzę zwykle znajduje się w bałaganie innych obrazów, więc nie może zostać zidentyfikowane przez maszynę.

Jeśli zobaczysz obraz, przytrzymaj palec na jednej krawędzi i obracaj nim, aż przedstawione zwierzę stanie prosto. Następnie Captcha powinien zostać ukończony i przejść do następnego kroku. To powinno być to.

co-zrobić-jeśli-kik-captcha-nie-działa-3

Kik Captcha nie działa

Są sytuacje, w których Kik Captcha nie działa. Z jakiegoś powodu nie możesz zobaczyć obrazu, obraz nie porusza się lub nie kończy się po przeniesieniu. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić. Możesz odświeżyć Captcha, ponownie załadować aplikację lub zainstalować ją ponownie.

Odśwież Captcha – Captcha powinna mieć pod spodem małe kółko odświeżania. Dotknij tego i spróbuj ponownie. Obraz jest ograniczony czasowo, a jeśli wygaśnie lub nie zostanie poprawnie zarejestrowany, może powodować problemy.

Załaduj ponownie aplikację Kik – Jeśli odświeżanie nie działa, zamknij Kik, wymuś zatrzymanie aplikacji na smartfonie i otwórz ją ponownie. Być może będziesz musiał ponownie wprowadzić swoje dane, aby wrócić do Captcha, ale jest to kolejna najlepsza rzecz, jeśli odświeżenie nie działa.

Zainstaluj ponownie Kik – Coś, czego nikt nie chce zrobić, jeśli może w tym pomóc. Zatrzymaj aplikację, odinstaluj ją całkowicie ze smartfona, wróć do sklepu z aplikacjami i pobierz nową kopię.

Jedna z tych trzech metod z pewnością pozwoli Ci pokonać Kik Captcha. Chociaż może to być frustrujące, kiedy już to zrobisz, powinien to być ostatni raz, kiedy to zobaczysz.