Kindle Fire nie pobiera aplikacji — co robić

Jak każde inne urządzenie z Androidem, tablety Amazon umożliwiają pobieranie i uruchamianie wielu aplikacji mobilnych. Ponieważ urządzenia korzystają z wersji Androida opracowanej specjalnie dla Amazon, musisz polegać na ich Amazon Appstore jako źródle.

Kindle Fire nie pobiera aplikacji — co robić

Czasami mogą wystąpić niewielkie problemy z synchronizacją z tabletami Kindle Fire. Na przykład decydujesz się zainstalować aplikację, która się nie pobiera. Może się również zdarzyć, że aplikacja została pomyślnie pobrana, ale nie pojawia się na Twoim urządzeniu. Innym razem aplikacje nie będą się synchronizować ani aktualizować, nawet jeśli je tak ustawisz. W tym artykule omówiono rozwiązania problemów z pobieraniem aplikacji na tabletach Kindle Fire.

Kindle Fire: kroki przygotowawcze do rozwiązania problemów z pobieraniem

Zanim przystąpisz do rozwiązywania problemów z pobieraniem aplikacji, musisz najpierw przeprowadzić kilka testów.

 1. Twojemu Kindle Fire może brakować miejsca do przechowywania, więc nie może odbierać żadnych nowych treści. Wyczyść to, usuwając całą zawartość, którą już wykorzystałeś i której już nie używasz.
 2. Upewnij się, że tablet Fire jest połączony z siecią Wi-Fi. Jeśli nie, nie będziesz mieć dostępu do Amazon Appstore. Uniemożliwiłoby to kupowanie lub pobieranie jakichkolwiek treści. Ponadto aplikacje na Twoim urządzeniu nie będą się synchronizować ani aktualizować.
 3. Sprawdź, czy masz włączoną synchronizację Whispersync. Ta usługa umożliwia synchronizację treści między kontem Amazon a Fire Kindle. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz wiele e-booków i treści audiobooków. Aby sprawdzić, czy usługa działa, wykonaj kilka kroków:
  1. Otwórz „Zarządzaj treścią i urządzeniami” w przeglądarce.
  2. Kliknij „Preferencje”.
  3. Kliknij „Synchronizacja urządzenia (Ustawienia Whispersync)”.
  4. Sprawdź, czy „Whispersync Device Synchronization” jest ustawiona na „ON”.
 4. Włącz synchronizację na tablecie Fire, przesuwając palcem w dół z górnej części ekranu i dotykając „Synchronizuj”. Ten krok umożliwia urządzeniu uzyskanie niezbędnych aktualizacji i pobranie zawartości dla Twoich aplikacji. Pamiętaj, że jeśli są jakieś duże pliki, które musisz pobrać, ich ukończenie może zająć trochę czasu.
 5. Sprawdź, czy ustawienia płatności są prawidłowe. Jeśli nie, nie będziesz w stanie kupić żadnej nowej zawartości. Ten scenariusz wyłącza również synchronizację innej zawartości, uniemożliwiając jej otwarcie.
  1. Otwórz „Zarządzaj treścią i urządzeniami” w przeglądarce.
  2. Kliknij „Preferencje”.
  3. Kliknij „Ustawienia płatności cyfrowych”.
  4. Kliknij „Edytuj metodę płatności”, aby sprawdzić ustawienia płatności jednym kliknięciem. W razie potrzeby zaktualizuj je.

   Amazon Appstore

Rozwiązywanie problemów z pobieraniem

Jedna z poprzednich kontroli mogła rozwiązać Twój problem z pobieraniem aplikacji. Jeśli żadne z powyższych nie okazało się pomocne, jest jeszcze kilka rzeczy do wypróbowania.

 1. Ręcznie dostarczaj zawartość z konta Amazon na swoje urządzenie.
  1. Otwórz „Zarządzaj treścią i urządzeniami” w przeglądarce.
  2. Kliknij zakładkę „Treść”.
  3. Wybierz zawartość, którą chcesz dostarczyć do swojego Kindle Fire.
  4. Kliknij przycisk „Dostarcz” nad listą treści.
  5. Otworzy się menu podręczne „Dostarcz”.
  6. Wybierz swój tablet Fire z menu rozwijanego „Wybrane urządzenia”.
  7. Kliknij przycisk „Dostarcz”, aby zsynchronizować zawartość z tabletem.

   dostarczyć

 2. Upewnij się, że Twój Kindle Fire obsługuje treści, które chcesz uzyskać.
  1. Niektóre aplikacje mogą być niezgodne z Twoim urządzeniem. Aby sprawdzić kompatybilność, znajdź aplikację w Amazon Appstore i przeczytaj stronę „Szczegóły”.
  2. Gdy chcesz przełączać się między czytaniem a słuchaniem e-booka, pomoże Ci w tym usługa Amazon „Whispersync for Voice”. Jeśli przejście na wersję dźwiękową powoduje problemy, tytuł prawdopodobnie nie zawiera wersji dźwiękowej.
 3. Jeśli przed zakupem nie ustawiłeś prawidłowo opcji płatności, może być konieczne ponowne zakupienie treści. W ten sposób przepchniesz transakcję, aby została przetworzona. Oczywiście opłata zostanie naliczona tylko raz, na podstawie faktycznej pomyślnej płatności.
 4. W ostateczności możesz ponownie uruchomić urządzenie. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aż Kindle Fire się wyłączy. Ten proces zajmie około 40 sekund. Gdy to zrobi, zwolnij przycisk zasilania. Jeśli tablet wyłączy się całkowicie bez ponownego uruchamiania, włącz go, naciskając przycisk zasilania.

Pomyślne rozwiązywanie problemów

Przynajmniej jedno z wymienionych działań z pewnością rozwiąże Twój problem z aplikacjami, które się nie pobierają. Usługi online Amazon pomagają organizować i monitorować całą zawartość dostępną w Twojej bibliotece. Jeśli chcesz usunąć coś z Kindle Fire, nie martw się, jest bezpiecznie przechowywane online.