Jak wyłączyć potwierdzenia odczytu w iMessage?

Użytkownicy iOS mogą zauważyć, że iMessage domyślnie pokazuje nadawcy znacznik czasu, gdy odbiorca przeczytał ich wiadomość. Ta funkcja może się czasami przydać, ale niektórzy mogą uznać ją za rozpraszającą. Jeśli szukasz sposobów na wyłączenie potwierdzeń przeczytania w aplikacji iMessage, jesteś we właściwym miejscu.

Jak wyłączyć potwierdzenia odczytu w iMessage?

Na szczęście jest to stosunkowo proste zadanie. W tym artykule omówimy, jak wyłączyć potwierdzenia odczytu dla wszystkich kontaktów lub poszczególnych kontaktów na Macu, iPadzie i iPhonie.

iMessage: Jak wyłączyć potwierdzenia odczytu?

Aplikacja do przesyłania wiadomości na iOS i Mac może wysyłać i odbierać dwa rodzaje wiadomości:

 • Regularne wiadomości tekstowe. Są one dostarczane przez Twojego standardowego operatora sieci i są rozliczane zgodnie z Twoim planem. Wiadomość SMS jest reprezentowana przez zielony dymek tekstowy i może zostać wysłana do każdego, niezależnie od urządzenia.

 • iWiadomości. iMessages to wiadomości błyskawiczne, które wysyłasz przy użyciu połączenia transmisji danych lub sieci Wi-Fi. Aby wysłać wiadomość iMessage, zarówno nadawca, jak i odbiorca muszą korzystać z komputera Mac lub urządzenia z systemem iOS. W iMessage możesz zobaczyć, kiedy nadawca wpisuje wiadomość i kiedy ją przeczytał. Te wiadomości są wyświetlane w niebieskim dymku tekstowym.

Jak wyłączyć potwierdzenia odczytu w iMessage dla wszystkich?

Oto jak wyłączyć potwierdzenia odczytu na różnych urządzeniach, zaczynając od Maca:

Prochowiec

Nowsza aplikacja Wiadomości w systemie macOS X ma protokół iMessage. Włączanie i wyłączanie potwierdzeń odczytu jest stosunkowo proste i obejmuje kilka prostych kroków. Możesz także wyłączyć te ustawienia dla wszystkich kontaktów lub kilku osób, tak jak w przypadku iPhone'a. Na poniższych zrzutach ekranu użyliśmy macOS Sierra, ale instrukcje są podobne dla nowszych wersji.

Notatka: Jeśli używasz aplikacji iMessage na wielu urządzeniach (iPhone i Mac), musisz wyłączyć potwierdzenia odczytu na każdym urządzeniu.

Wykonaj poniższe czynności, aby wyłączyć potwierdzenia odczytu na komputerze Mac dla wszystkich kontaktów:

 1. Uruchom aplikację Wiadomości na komputerze Mac.

 2. Wybierz „Wiadomości” z menu Apple.

 3. Kliknij opcję „Preferencje”.

 4. W Preferencjach przejdź do zakładki "Konta".
 5. Kliknij swoje konto iMessage na lewym pasku bocznym.

 6. Jeśli jest włączone, wyłącz pole „Wyślij potwierdzenia odczytu”.

 7. Wyjdź z okna „Preferencje”.

Wyłączyłeś teraz potwierdzenia odczytu na komputerze Mac dla wszystkich kontaktów.

iPada

 1. Uruchom aplikację Ustawienia na iPadzie.
 2. Przewiń w dół do „Wiadomości” i otwórz go.
 3. Piąta opcja to „Wyślij potwierdzenia odczytu”. Upewnij się, że zielony przycisk jest wyłączony.

Wyłączyłeś teraz potwierdzenia odczytu dla iMessages na iPadzie.

iPhone

Aby wyłączyć potwierdzenia odczytu dla wszystkich użytkowników iPhone'a, musisz użyć aplikacji Ustawienia. Oto szczegółowe kroki:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie.

 2. Przewiń w dół i otwórz folder „Wiadomości”.

 3. Stuknij przełącznik "Wyślij potwierdzenia odczytu", aby wyłączyć tę funkcję. Po wyłączeniu przycisk powinien być biały.

Teraz wyłączyłeś potwierdzenia odczytu dla swoich iMessages.

Wyłącz potwierdzenia odczytu iMessage dla poszczególnych kontaktów

Prochowiec

Potwierdzenia odczytu można włączać i wyłączać dla poszczególnych wiadomości w systemie macOS Sierra.

 1. Uruchom aplikację Wiadomości na komputerze Mac.

 2. Przejdź do czatu, dla którego chcesz wyłączyć potwierdzenia odczytu.
 3. Kliknij opcję „Szczegóły” w prawym górnym rogu okna czatu.

 4. Odznacz pole „Wyślij potwierdzenia odczytu”.

Notatka: To, czy pole obok "Wyślij potwierdzenia odczytu" jest zaznaczone, czy nie, zależy od globalnej konfiguracji potwierdzeń odczytu (zaznacz sekcję "Wyłącz potwierdzenia odczytu iMessage dla wszystkich" powyżej).

iPada

 1. Otwórz aplikację Wiadomość na iPadzie.
 2. Stuknij w konkretny wątek wiadomości.
 3. Stuknij w przycisk „i” w prawym górnym rogu.
 4. Przewiń do sekcji "Wyślij potwierdzenia odczytu" i wyłącz potwierdzenia odczytu dla tego kontaktu.

Wyłączyłeś teraz potwierdzenia odczytu dla poszczególnych kontaktów na iPadzie.

iPhone

iOS 10 i nowsze wersje umożliwiają wyłączanie i włączanie potwierdzeń przeczytania wiadomości dla poszczególnych kontaktów.

 1. Uruchom aplikację Wiadomość na swoim iPhonie.

 2. Otwórz wątek wiadomości w Wiadomościach (dowolny wątek wystarczy).
 3. Stuknij w przycisk „i” w prawym górnym rogu interfejsu.

 4. Zajrzyj do sekcji „Wyślij potwierdzenia odczytu”. Aby wyłączyć potwierdzenia odczytu dla określonego kontaktu, przycisk powinien być wyłączony.

Wyłączyłeś teraz potwierdzenia odczytu dla poszczególnych kontaktów na swoim iPhonie.

Gdy wyślesz wiadomość tekstową po wyłączeniu potwierdzeń przeczytania, zobaczą oni status „Dostarczono”, aby wiedzieć, że ich wiadomość dotarła do Ciebie. Jeśli połączenie danych jest wyłączone, jak zwykle zobaczą status „Wysłano” obok wiadomości. Jednak nie będą mogli dowiedzieć się, czy rzeczywiście przeczytałeś wiadomość.

Pamiętaj, że włączenie globalnego potwierdzenia odczytu podczas wyłączania poszczególnych czatów może mieć wady. Za każdym razem, gdy dodasz nowy kontakt do urządzenia mobilnego, potwierdzenia odczytu będą domyślnie włączone, jeśli kontakt jest użytkownikiem iPhone'a.

Aby uniknąć takiej sytuacji, najlepiej przełączyć przycisk globalnego potwierdzenia odczytu w aplikacji Ustawienia. Uniemożliwi to wszystkim otrzymywanie tego rodzaju powiadomień, nawet nowych kontaktów. Następnie możesz ponownie włączyć ustawienia indywidualnie dla żądanych kontaktów.

Dodatkowe często zadawane pytania

Poniżej znajdują się odpowiedzi na niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących potwierdzeń odczytu w aplikacji iMessage.

Co się stanie, gdy wyłączysz potwierdzenia odczytu iMessage?

Domyślne ustawienia aplikacji iMessage wysyłają potwierdzenie „Przeczytania” do nadawcy dla każdej wiadomości przeczytanej przez odbiorcę. Po wyłączeniu potwierdzeń odczytu iMessage nadawca nie może już stwierdzić, czy otworzyłeś jego wiadomość. Zamiast pokwitowania „Przeczytania”, obok tych wiadomości pojawi się komunikat „Dostarczono”.

Nadawca nie ma możliwości ponownej aktywacji potwierdzenia „Przeczytania” na swoim końcu.

Jak sprawdzić, czy ktoś wyłączył potwierdzenia odczytu?

Nie ma powiadomienia ani znaku informującego, że Twój kontakt wyłączył to ustawienie. Zamiast tego musisz to rozgryźć po sposobie, w jaki odpowiadają na Twoje wiadomości. Wystarczy przejrzeć historię czatu i znaleźć ostatnią wiadomość bez odpowiedzi, którą wysłałeś do swojego kontaktu. Jeśli nie widzisz potwierdzenia „Przeczytanie” pod wiadomością, a dwa znaczniki pod wiadomością są nadal szare, najprawdopodobniej oznacza to, że kontakt wyłączył to ustawienie.

Ponadto, jeśli ostatnia wysłana wiadomość ma status „Dostarczono” i otrzymujesz nową wiadomość od tej osoby bez poprzedniego tekstu wskazującego, że została „Przeczytana”, jest to kolejny znak, że wyłączyli potwierdzenia przeczytania.

Dlaczego ktoś miałby wyłączyć potwierdzenia odczytu?

Istnieje więcej niż kilka powodów, dla których ktoś może chcieć wyłączyć potwierdzenia odczytu w iMessage lub dowolnej innej platformie do przesyłania wiadomości:

1. Twoje kontakty nie będą myśleć, że celowo je ignorujesz

Może się zdarzyć, że czytasz wiadomość, ale nie masz ochoty na nią odpowiadać w tym konkretnym czasie. Odbiorca nadal będzie widzieć status „Przeczytane” obok swojej wiadomości, co może sprawić, że pomyśli, że jest celowo ignorowany. Ukrycie potwierdzenia przeczytania może sprawić wrażenie, że po prostu nie przeczytałeś jeszcze ich wiadomości.

2. Ludzie mogą przyjąć, ile czasu i wysiłku włożysz w odpowiedź

Czasami, gdy czytasz wiadomość, musisz ją przemyśleć, przeanalizować całą treść i dopiero wtedy jesteś gotowy do odpowiedzi. Wiele wiadomości tekstowych przez większość czasu nie jest tak ważnych i może nie wymagać wiele przemyślenia. Ale ukrywając potwierdzenie odczytu, nie pokażesz, że poświęcałeś cały czas na przygotowanie właściwej odpowiedzi.

3. Żyj bez znaczników czasu

Wszędzie mamy obsesję na punkcie terminowości. Może chcesz zrobić sobie przerwę i nie śledzić, jak długo ktoś potrzebuje odpowiedzi na twoje wiadomości. Potwierdzenia przeczytania mogą nawet stać się źródłem niepokoju dla niektórych osób, zwłaszcza jeśli widzą, że ich wiadomość została przeczytana, ale nie udzielono na nią natychmiastowej odpowiedzi. Wyłączenie tych powiadomień może sprawić, że Twoje (i nadawcy) życie będzie nieco mniej stresujące.

Czytaj potwierdzenia wyłączone, prywatność włączona

Wyłączenie potwierdzeń odczytu zlikwiduje presję konieczności natychmiastowego odpowiadania na wiadomości, a Ty odzyskasz część swojej prywatności. Jeśli z drugiej strony wolisz mieć te ustawienia włączone przez większość czasu, zawsze możesz je tymczasowo wyłączyć lub wyłączyć tylko dla poszczególnych kontaktów.

Niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem iPhone'a, Maca czy iPada, masz teraz pełną kontrolę nad ustawieniami potwierdzenia odczytu w aplikacji do przesyłania wiadomości. Pamiętaj tylko, aby zastosować je na każdym urządzeniu, na którym korzystasz z iMessage.

Wolisz wyłączyć potwierdzenia odczytu iMessage dla wszystkich, czy tylko dla poszczególnych kontaktów? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.