Jak dodać ogień Kindle do Google Play

Ponieważ Kindle Fire to produkt Amazon z systemem Fire OS, nie ma wbudowanego sklepu Google Play (przeznaczonego dla systemu Android). Zamiast tego urządzenie ma Amazon Appstore.

Jak dodać ogień Kindle do Google Play

Chociaż Appstore ma wszystkie niezbędne aplikacje, aby poprawić wrażenia z Kindle Fire, możesz dodać również niektóre aplikacje z Google Play. Aby to zrobić, musisz ręcznie zainstalować aplikację Sklep Play na tablecie Amazon.

Ten proces jest możliwy, ponieważ oba urządzenia mają podobne systemy operacyjne. Jednak to nie jest takie proste. Ten artykuł dokładnie wyjaśni ten proces.

Po pierwsze: sprawdź wersję Kindle Fire

Możesz zainstalować Google Play na swoim Kindle Fire, korzystając z jednej z dwóch dostępnych metod – albo ręcznie zrootujesz urządzenie, albo zainstalujesz niezbędne pliki APK.

Metoda, której użyjesz, zależy tylko od wersji twojego Kindle Fire. Starsze wersje wymagają rootowania, co jest trudniejszym procesem.

Jeśli nie znasz wersji swojego Kindle Fire, możesz to sprawdzić w menu Ustawienia. Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

 1. Otwórz menu aplikacji na ekranie głównym swojego Kindle Fire.
 2. Dotknij menu „Ustawienia” (ikona koła zębatego).
 3. Przejdź do „Opcji urządzenia”.
 4. Wybierz „Aktualizacje systemu”.

  aktualizacje systemu

Jeśli masz Fire OS 5.3 lub niższy, postępuj zgodnie z instrukcjami dla starszych wersji Kindle Fire. W przypadku nowszych wersji można zapoznać się z sekcją „Instalowanie plików APK” tego artykułu.

W przypadku starszych wersji Kindle Fire: zrootowanie urządzenia

Jeśli kiedykolwiek zrootowałeś urządzenie z Androidem, nie powinieneś mieć wielu problemów, ponieważ systemy operacyjne są dość podobne.

Z drugiej strony, jeśli po raz pierwszy rootujesz urządzenie, dokładnie wykonaj poniższe czynności. Nie jest to prosty proces, a do jego pomyślnego wykonania potrzebujesz zarówno kabla USB, jak i komputera.

 1. Przejdź do aplikacji „Ustawienia” z menu aplikacji na swoim Kindle Fire.
 2. Stuknij „Opcje urządzenia”.
 3. Stuknij numer seryjny kilka razy, aż pojawią się pod nim „Opcje programisty”.
 4. Przejdź do „Opcji programisty”.
 5. Przełącz „Włącz ADB” w sekcji „Debugowanie”.

  włącz adb

 6. Potwierdź polecenie, gdy zostaniesz o to poproszony.
 7. Podłącz kabel USB do Kindle Fire i pustego portu w komputerze. Komputer powinien automatycznie pobrać niezbędne sterowniki.
 8. Stuknij „OK” w oknie dialogowym „Zezwalać na debugowanie USB?”.
 9. Otwórz przeglądarkę na swoim komputerze.
 10. Pobierz plik Super-Tool-Old.zip.
 11. Rozpakuj plik .zip i uruchom 1-Install-Play-Store.bat. Powinno to otworzyć wiersz polecenia.
 12. Wpisz „2”, aby wprowadzić polecenie instalacji.

  Amazon Fire tablet narzędzie

 13. Wciśnij Enter'.
 14. Poczekaj, aż tablet zainstaluje aplikację.

Po zakończeniu procesu uruchom ponownie Kindle Fire (wyłącz go i włącz) i przejdź do ekranu aplikacji. Powinieneś zobaczyć ikonę Sklepu Google Play na liście aplikacji lub na ekranie głównym.

Możesz korzystać z aplikacji w taki sam sposób, w jaki używasz jej na urządzeniu z Androidem. Należy jednak pamiętać, że niektóre aplikacje nie będą działać tak dobrze w systemie Fire OS.

Dla nowszych wersji Kindle Fire: Instalowanie plików APK

Jeśli Twój Kindle Fire ma wersję 3.5.1 lub wyższą, możesz skorzystać z prostszego sposobu zainstalowania niezbędnych danych. Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami lub zapoznaj się z naszym pełnym przewodnikiem tutaj.

 1. Przejdź do menu Ustawienia na swoim Kindle Fire.
 2. Dotknij „Bezpieczeństwo i prywatność”.
 3. Przełącz „Aplikacje z nieznanych źródeł”, aby umożliwić instalację aplikacji innych firm poza Appstore.
 4. Otwórz przeglądarkę internetową na tablecie i pobierz te cztery pliki: Google Account Manager, Google Services Framework, Google Play Services 11.5.0.9 (230) lub Google Play Services APK 11.5.0.9 (240), jeśli masz Kindle Fire HD 8 (2017 ) i Sklep Google Play Wystarczy przejść na dół strony i wybrać przycisk „Pobierz” dla wszystkich tych linków.
 5. Wróć do ekranu głównego.
 6. Uruchom aplikację „Dokumenty”.
 7. Znajdź „Lokalna pamięć masowa”.
 8. Wybierz „Pobrane”.
 9. Stuknij w każdy plik APK, aby go pobrać. Zainstaluj pliki w takiej samej kolejności, w jakiej je pobrałeś – Google Account Manager, Google Services Framework, Google Play Services, Google Play app.

Po zainstalowaniu wszystkich wymaganych plików APK na ekranie głównym powinna pojawić się aplikacja Google Play. Upewnij się, że wykonałeś dokładną kolejność instalacji, w przeciwnym razie instalacja aplikacji się nie powiedzie.

Ostrożnie z rootowaniem i plikami APK

Chociaż powyższe metody pozwolą Ci cieszyć się usługami Google Play, nadal nie są one w pełni bezpieczne. Na przykład po zrootowaniu urządzenia utracisz gwarancję, a także istnieje ryzyko, że system może działać nieprawidłowo.

Ponadto instalowanie aplikacji poza Appstore (takich jak powyższe pliki APK) zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko złośliwego oprogramowania lub innych złośliwych danych. Upewnij się, że masz odpowiednie środki bezpieczeństwa (takie jak oprogramowanie anty-malware) i dokładnie postępuj zgodnie z instrukcjami.

Czy powyższe metody zadziałały dla Ciebie? Dlaczego potrzebujesz aplikacji Google Play na swoim Kindle Fire? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.