Jak usunąć kolor tła w Dokumentach Google

Podobnie jak inne edytory tekstu, Dokumenty Google używają białego jako domyślnego koloru tła. Jednak dzięki szerokiej gamie funkcji dostosowywania program pozwala swobodnie bawić się różnymi odcieniami i kolorami tła. Dodatkowo, jeśli zmienisz zdanie podczas procesu, zawsze możesz ustawić go z powrotem na biały.

Jak usunąć kolor tła w Dokumentach Google

Ponieważ istnieją dwie wersje edytora tekstu – narzędzie online i aplikacja na urządzenia z systemem iOS i Android – uwzględniliśmy kroki dla obu. Interfejs użytkownika jest równie responsywny w obu przypadkach i ma te same funkcje. Jedynym minusem jest to, że nie możesz zmienić tła na jednej stronie; wszelkie wprowadzone zmiany wpływają na każdą stronę dokumentu. Istnieje jednak sposób na ominięcie tego problemu i zamieściliśmy instrukcje dotyczące tego w jednej z sekcji.

Jak usunąć kolor tła w Dokumentach Google na PC

Zacznijmy od zmiany koloru tła w Dokumentach Google. Jeśli wybrany odcień jest zbyt ciemny, tekst może być trudny do odczytania. Alternatywnie możesz nie lubić wyglądu całego dokumentu z dodanym kolorem. Tak czy inaczej, możesz przywrócić ustawienia do domyślnego białego tła.

Oto jak to zrobić w wersji internetowej:

 1. Najpierw upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto Google, gdy uzyskujesz dostęp do Dysku Google. Następnie otwórz istniejący dokument lub utwórz nowy, klikając ikonę „+” w prawym górnym rogu.

 2. Na pasku narzędzi u góry dokumentu kliknij kartę "Plik", aby uzyskać dostęp do menu rozwijanego. Z listy funkcji wybierz „Ustawienia strony”.

 3. Pojawi się wyskakujące okienko. Rozwiń menu rozwijane „Kolor strony” i ustaw białe tło.

 4. Gdy skończysz, kliknij "OK", aby zastosować zmiany.

Jak usunąć kolor tła w Dokumentach Google na Androidzie lub iPhonie

Jak wspomniano, możesz używać aplikacji mobilnej do edycji dokumentu w podróży. Ponieważ wersje iOS i Android mają ten sam interfejs, poniższe kroki mają zastosowanie w obu przypadkach. Oto jak zmienić kolor tła w Dokumentach Google za pomocą urządzenia mobilnego:

 1. Uruchom aplikację Dokumenty Google i wybierz dokument, który chcesz edytować.

 2. Stuknij w trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu wyświetlacza.

 3. Pojawi się wyskakujący panel. Wybierz „Ustawienia strony” z listy opcji.

 4. Zostaniesz przekierowany do nowego okna. Wybierz „Kolor strony”, aby dostosować tło.

 5. Przesuń paletę kolorów, aby znaleźć kolor biały, a następnie wybierz go.

Jak zmienić kolor tła w Dokumentach Google

Chociaż białe tło jest uważane za standard, dodanie odrobiny koloru do dokumentu może uczynić go bardziej atrakcyjnym. Jeśli używasz Dokumentów Google do tworzenia materiałów promocyjnych, takich jak ulotki czy broszury, ta funkcja może pomóc w osiągnięciu uderzającego efektu wizualnego. Oprócz zapewniania zróżnicowanej palety kolorów, Dokumenty Google umożliwiają również ustawienie niestandardowego koloru tła. Oto jak to zrobić za pomocą narzędzia online:

 1. Przejdź do swojego Dysku Google i otwórz plik Dokumentów Google, który chcesz edytować.

 2. Kliknij kartę „Plik” u góry strony.

 3. Z rozwijanego panelu wybierz „Ustawienia strony”.

 4. W wyskakującym okienku rozwiń menu "Kolor strony". Następnie wybierz odcień z palety.

 5. Jeśli chcesz stworzyć własny kolor, kliknij mały przycisk plusa na dole panelu próbnika kolorów. Przesuń suwak na dole panelu i wybierz kolor. Następnie określ odcień za pomocą kursora.

 6. Gdy skończysz, kliknij "OK".

A oto jak zmienić tło za pomocą aplikacji mobilnej:

 1. Stuknij ikonę Dokumentów Google, aby uruchomić aplikację.
 2. Następnie otwórz dokument. W prawym górnym rogu wyświetlacza dotknij trzech pionowych kropek.

 3. Z listy rozwijanej otwórz „Ustawienia strony”.

 4. Przejdź do „Koloru strony” i wybierz kolor tła z palety. Poniżej zobaczysz różne odcienie kolorów, więc dotknij tego, który Ci się podoba.

W zależności od wybranego odcienia standardowy czarny kolor tekstu może stać się mniej widoczny. W takim przypadku możesz dostosować kolor liter, zachowując nowe tło. Oto, co powinieneś zrobić:

 1. Zaznacz tekst kursorem lub przytrzymaj „CTRL + A”, aby go zaznaczyć.
 2. Kliknij ikonę koloru tekstu (litera „A” z pasmem koloru poniżej).
 3. Wybierz kolor z rozwijanego panelu.

Jak zmienić kolor strony w Dokumentach Google

Niestety nie możesz zmienić tła tylko jednej strony w Dokumentach Google. W tym sensie funkcja dostosowywania jest ograniczona. Istnieje alternatywne rozwiązanie, aczkolwiek nieco inne niż zmiana koloru całej strony. Możesz zmienić kolor tła akapitów i dodatkowo wyróżnić tekst. Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz plik Dokumentów Google z Dysku.

 2. Na pasku narzędzi nad dokumentem kliknij „Formatuj”.

 3. Z rozwijanej listy wybierz „Style akapitu”, a następnie przejdź do „Obramowania i cieniowanie”.

 4. Pojawi się nowy panel. Rozwiń menu rozwijane w sekcji „Kolor tła”.

 5. Wybierz odcień z próbnika kolorów. Jeśli chcesz stworzyć własny kolor, kliknij mały przycisk plusa (+) na dole panelu.

 6. Na koniec kliknij „Zastosuj”, aby zapisać zmiany.

Ponieważ zmieni to tylko tło akapitu, kolor nie rozprzestrzeni się na całą stronę. Jeśli nie masz nic przeciwko białym paskom po bokach ekranu, wypróbuj tę metodę.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy moje strony będą drukowane z wybranym przeze mnie kolorem tła?

Inne programy do przetwarzania tekstu, takie jak Microsoft Word, mają problemy z drukowaniem dokumentów z niekonwencjonalnymi kolorami tła. Na szczęście nie jest to problem z Dokumentami Google. Wydrukowany plik będzie miał taki sam kolor tła jak dokument cyfrowy.

Jednak wydruki nie zawsze pasują do wersji ekranowej, zwłaszcza jeśli chodzi o kolorystykę. Jeśli nie jesteś zadowolony ze sposobu, w jaki dokument się ukazał, istnieje kilka możliwych poprawek. Po pierwsze, możesz skalibrować kolor wyświetlacza komputera, aby bardziej odpowiadał kolorowi wyjściowemu. Komputery z systemem Windows mają wbudowane narzędzie, za pomocą którego możesz to zrobić. Oto jak:

1. Użyj paska wyszukiwania w lewym dolnym rogu ekranu, aby znaleźć narzędzie. Wpisz „kalibracja kolorów” lub „kalibruj kolor wyświetlacza” w oknie dialogowym.

2. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby uzyskać optymalną kalibrację kolorów.

Czasami słaby kolor jest spowodowany przez drukarkę. Możesz również skalibrować urządzenie. Zazwyczaj najnowsze oprogramowanie można pobrać ze strony internetowej producenta, ale to zależy od marki. Najlepiej skontaktować się z obsługą klienta, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

Wreszcie, możesz mieć papier niskiej jakości do kopiarek. Chociaż typ standardowy może działać w przypadku plików tekstowych, może być niewystarczający, jeśli masz jakiekolwiek elementy wizualne, takie jak kolory tła lub obrazy. Rozważ użycie jasnego, białego papieru, jeśli Twoja drukarka jest z nim zgodna.

Dodaj odrobinę koloru do swoich dokumentów

Dzięki Dokumentom Google możesz dowolnie dostosowywać swój dokument. Możesz ustawić domyślny lub niestandardowy kolor jako tło strony, a później go usunąć, jeśli nie będzie wyglądał zbyt dobrze. Wszechstronny pasek narzędzi jest bardzo łatwy w nawigacji, co pozwala na edycję pliku na wielu urządzeniach.

Niestety na chwilę obecną nie można zmienić tylko tła jednej strony Dokumentów Google. Możliwym obejściem jest zresetowanie tła poszczególnych akapitów. Jednak wynik jest nieco mniej wyczerpujący. Dobrą wiadomością jest to, że jeśli zdecydujesz się dodać odrobinę koloru do swojego dokumentu, nie będziesz mieć problemów z jego wydrukowaniem.

Czy Dokumenty Google to Twój ulubiony edytor tekstu online? Ile czasu poświęcasz na dostosowywanie swoich dokumentów? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej, jeśli istnieje inny sposób zmiany koloru tła pojedynczej strony.