Jak cofnąć edycję w Google Keep

Jeśli przypadkowo usuniesz zdanie lub akapit w Google Keep, funkcja „Cofnij” zawsze służy pomocą.

Jak cofnąć edycję w Google Keep

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z działaniem tej funkcji, nie martw się – mamy Cię w zasięgu ręki. W tym artykule pokażemy Ci zalety i wady tej konkretnej funkcji edycji w Google Keep. Ponadto wymienimy kilka innych funkcji edycji w tej super wydajnej aplikacji.

Funkcja „Cofnij” i „Ponów” w Google Keep

Jeśli jesteś stosunkowo nowy w Google Keep i wszystkich jego niesamowitych możliwościach, prawdopodobnie nie wiesz, że kiedyś brakowało Ci niezbędnej funkcji edycji.

Mimo że głównym celem Google Keep jest robienie notatek i obsługa tekstu, funkcji "Cofnij" po prostu nie było.

Za każdym razem, gdy popełniłeś błąd, nie mogłeś od razu go „cofnąć”. A jeśli byłeś przyzwyczajony do korzystania z Dokumentów Google lub Microsoft Word, czeka Cię niemiła niespodzianka.

Kilka lat temu Google wysłuchał skarg użytkowników Google Keep i dodał tę bardzo potrzebną funkcję. Najpierw w aplikacji mobilnej, a następnie w portalu internetowym Google Keep.

Google Keep

Sprawia, że ​​robienie notatek jest bardziej wydajne

Zdajesz sobie sprawę, dlaczego funkcja „Cofnij” jest niezbędna, gdy jej tam nie ma. A Google Keep upewnił się, że obie ikony "Cofnij" i "Ponów" znajdują się na głównym pasku narzędzi każdej z twoich notatek.

Wyglądają dokładnie tak samo, jak w każdym oprogramowaniu, które ma tę funkcję, zakrzywione strzałki skierowane w lewo i w prawo. A jeśli nie widzisz, o co chodzi, wyobraź sobie następujący scenariusz.

Przez cały tydzień pracowałeś nad swoją listą rzeczy do zrobienia. A kiedy prawie skończysz, twój kot nagle przechodzi po klawiaturze i połowa listy znika.

Gdyby nie funkcja edycji „Cofnij”, musiałbyś zacząć od nowa. Ale jednym kliknięciem możesz przywrócić brakujące pozycje z listy.

Cofnij ograniczenia edycji w Google Keep

Jedną z rzeczy, które wielu użytkowników uwielbia w Google Keep, jest to, że działa w chmurze i nigdy nie musisz się martwić o dostęp do swoich notatek.

Ponadto możesz łatwo zintegrować go z innymi aplikacjami Google. Problem polega na tym, że nawet z funkcją przechowywania online Google Keep tak naprawdę nie oferuje zbyt dużego wglądu w historię edycji. Staje się to bardzo oczywiste dzięki funkcjom „Cofnij” i „Ponów”.

Oznacza to, że możesz cofnąć swoje notatki tylko wtedy, gdy sesja jest aktywna. Po naciśnięciu Enter lub zamknięciu notatki nie możesz cofnąć się i cofnąć żadnych kroków. A Dysk Google nie zapisał żadnych poprzednich wersji Twojej notatki Google Keep.

Będziesz jednak mógł zobaczyć, kiedy miała miejsce ostatnia edycja. W prawym dolnym rogu notatki Google Keep zobaczysz tag „Edytowano” oraz znacznik czasu i daty ostatniej zmiany.

Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy notatka została utworzona, najedź kursorem na znacznik „Edytowano”, a pojawi się inna godzina i data.

Google

Czy możesz edytować etykiety Google Keep?

Funkcją ułatwiającą porządkowanie notatek w Google Keep są etykiety. W Google Keep możesz mieć do 50 z nich. Etykiety to sposób na kategoryzowanie notatek.

Możesz to zrobić również z kolorem, ale etykiety są prawdopodobnie bardziej wydajną metodą. Nadaj etykietom dowolną nazwę, a ta etykieta pojawi się w lewym dolnym rogu notatek.

Zastanawiasz się, czy można zmienić nazwę etykiety w Google Keep? Odpowiedź brzmi tak i zajmie to tylko kilka kliknięć:

  1. Otwórz Google Keep i przejdź do panelu po lewej stronie ekranu.

  2. Wybierz „Edytuj etykiety”.

  3. Kliknij ikonę ołówka obok etykiety, którą chcesz edytować.

  4. Wprowadź nową nazwę etykiety, a następnie wybierz „Gotowe”.

To wszystko, co musisz zrobić. Możesz powtórzyć ten proces tyle razy, ile chcesz. Jeśli zdecydujesz, że nie musisz już używać określonej etykiety, kliknij ikonę kosza po lewej stronie nazwy etykiety.

Doceniamy Google Keep Cofnij Edytuj

Google Keep działa znacznie dłużej niż funkcja edycji „Cofnij”. Dlatego niektórzy użytkownicy nawet nie są tego świadomi. Funkcja „Ponów” pozwala zmienić zdanie, jeśli byłeś zbyt szybki z „Cofnij” – więc nie zaniedbujmy tego.

Pamiętaj tylko, że po zamknięciu notatki nie będziesz w stanie odzyskać historii edycji wersji z Google Keep. Pozostanie ci tylko ostatnio edytowany tag.

Jak często musisz używać opcji „Cofnij” w Google Keep? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.