Jak korzystać z tablicy w Google Meet

Trudno wyobrazić sobie porządne spotkanie firmowe bez tablic. A spotkania online nie są wyjątkiem. Tablice te pomagają w płynnym przebiegu sesji burzy mózgów, służąc jako potężne narzędzie do wizualizacji.

Jak korzystać z tablicy w Google Meet

Google Meet ma doskonałe wbudowane narzędzie o nazwie Jamboard, które służy temu samemu celowi. Ale jak dokładnie używasz tablicy internetowej, takiej jak Jamboard?

Na szczęście nie jest to skomplikowane zadanie, a ten artykuł zawiera wszystko, co można wiedzieć na ten temat. Podamy szczegółowe instrukcje i wskazówki dotyczące korzystania z tablicy w Google Meet na komputerze PC, iPhonie i urządzeniu z Androidem.

Jak korzystać z tablicy w Google Meet na komputerze?

Google Meet zawiera wiele funkcji, a narzędzie do tablicy Jamboard jest jednym z najlepszych. Ponadto jest całkowicie darmowy, niezależnie od statusu subskrypcji.

Aby korzystać z tablicy w Google Meet, musisz najpierw rozpocząć rozmowę wideo. Wykonaj poniższe czynności, aby uzyskać więcej informacji:

 1. Przejdź do Google Meet.

 2. Dołącz lub rozpocznij nowe spotkanie.

 3. Stuknij w przycisk „Działania” w prawym dolnym rogu ekranu. To przycisk z małym trójkątem, kwadratem i kółkiem.

 4. Kliknij „Biała tablica”.

 5. Wybierz jedną z dwóch opcji. Możesz utworzyć nową tablicę, klikając „Rozpocznij nową tablicę” lub załadować istniejącą z Dysku, klikając „Wybierz z Dysku”.

Tablica pojawi się teraz na ekranie głównym.

Podczas uruchamiania tablicy ważne jest, aby zrozumieć podstawowe uprawnienia dostępu:

 • Wszyscy uczestnicy zaproszeni z kalendarza, a także osoby z tej samej organizacji co gospodarz tablicy, mają dostęp do edycji po udostępnieniu Jamboarda.
 • Uczestnicy, którzy nie są uwzględnieni w zaproszeniu w kalendarzu, ale są częścią organizacji, będą mieli uprawnienia do edycji po zaproszeniu na spotkanie.
 • Uczestnicy Google Workspace for Education mają domyślnie dostęp tylko do wyświetlania. Aby to zmienić, musisz przyznać im uprawnienia do edycji. Musisz też przyznać dostęp uczestnikom, którzy dołączą do Google Meet po udostępnieniu Jamboarda.

Oto jak to zrobić:

 1. Rozpocznij nowy dżem.
 2. Kliknij trzy poziome linie, aby otworzyć menu.
 3. Wybierz „Udostępnij”.

 4. Wprowadź adres e-mail osoby i wybierz „Wyślij”.

Podstawowe narzędzia Jamboarda

Po uruchomieniu Meet i włączeniu Jamboarda u dołu ekranu zobaczysz pasek narzędzi, który umożliwia interakcję z tablicą.

Możesz pisać lub rysować na swoim dżemie, wybierając opcję „Rysuj” na pasku narzędzi. Możesz także dodawać różne kształty, wybierając „Wspomagające narzędzia do rysowania” w sekcji „Rysuj”. Jeśli chcesz dodać notatkę, wybierz „Wstaw notatkę” z paska narzędzi.

Wstaw obraz, wybierając „Wybierz obraz” z paska narzędzi. Możesz dodać obraz z wyszukiwarki grafiki, wyszukiwarki internetowej, dodać naklejki lub zrobić zdjęcie aparatem.

Wysyłaj Jamy jako pliki PDF

Inną przydatną funkcją Google Meet Jamboard jest wysyłanie tablicy jako pliku PDF po zakończeniu spotkania. Oto jak to zrobić na Jamboardzie:

 1. Otwórz zacięcie.
 2. Kliknij trzy poziome linie, aby otworzyć menu i wybierz „Wyślij kopię”.
 3. Wybierz pomiędzy „Wszystkie klatki (PDF)” lub „Bieżąca klatka (PNG)”.
 4. Wpisz adres e-mail odbiorców.
 5. Kliknij „Wyślij”.

Możesz także udostępniać zacięcia z komputera:

 1. Otwórz dżem, który chcesz wysłać.

 2. Kliknij trzy pionowe kropki i wybierz „Pobierz jako PDF” lub „Zapisz ramkę jako obraz”.

 3. Wyślij plik przez Google Mail lub inny program.

Jak korzystać z tablicy w Google Meet na iPhonie

Niestety tablica Google Meet nie jest jeszcze dostępna na urządzeniach mobilnych. Możesz użyć aplikacji Jamboard lub aplikacji Google Meet, ale musisz to zrobić osobno. A jeśli spróbujesz otworzyć Google Meet w przeglądarce, zamiast tego zostaniesz przekierowany do aplikacji Meet.

Dlatego najlepiej jest przełączyć się na komputer, jeśli absolutnie potrzebujesz użyć Jamboarda Google i przyznać wszystkim dostęp do edycji. Jeśli nie, możesz użyć funkcji udostępniania ekranu na swoim urządzeniu i ustawić aplikację Jamboard lub inne narzędzie innej firmy jako tablicę. Możesz pobrać różne aplikacje ze swojego App Store, które mają narzędzie do tablicy, takie jak Miro, Microsoft Whiteboard itp.

Poniższe kroki oparliśmy na aplikacji Microsoft Whiteboard, ponieważ jest to jedna z najprostszych opcji w użyciu, ale możesz użyć dowolnego oprogramowania, które uznasz za wygodne.

 1. Przejdź do App Store i pobierz aplikację Microsoft Whiteboard.

 2. Rozpocznij rozmowę grupową w aplikacji Google Meet.

 3. Stuknij w trzy pionowe kropki w prawym dolnym rogu ekranu.

 4. Stuknij opcję „Udostępnij ekran” z menu.

 5. Wybierz „Rozpocznij udostępnianie”, aby potwierdzić.

 6. Udostępniasz teraz swój ekran wszystkim uczestnikom spotkania. Przejdź do strony głównej swojego iPhone'a i uruchom aplikację Microsoft Whiteboard.
 7. Wszyscy uczestnicy spotkania będą mogli zobaczyć tablicę.

Możesz teraz zapisywać swoje pomysły, pisać notatki lub wizualizować dane podczas Google Meet, aby wszyscy mogli je zobaczyć. Niestety, inni nie będą mogli edytować pliku, ponieważ tylko Ty masz do niego dostęp.

Jak korzystać z tablicy w Google Meet na urządzeniu z Androidem

Jeśli jesteś użytkownikiem Androida i chcesz uruchomić Jamboarda podczas Google Meet, nie możesz tego zrobić bezpośrednio w aplikacji. Nadal nie ma aktualizacji umożliwiającej użytkownikom smartfonów tworzenie tablic podczas spotkań. Jeśli spróbujesz otworzyć Google Meet w przeglądarce, zamiast tego nastąpi przekierowanie do aplikacji Meet.

Istnieje jednak obejście. Możesz użyć narzędzi do tablic innych firm i udostępnić ekran urządzenia z Androidem uczestnikom Meet. Ta opcja działa świetnie, jeśli jesteś jedyną osobą, która potrzebuje dostępu do edycji tablicy. Jeśli potrzebujesz również innych osób, musisz przełączyć się na swój komputer.

Niektóre popularne aplikacje do tablic dla użytkowników Androida to Miro, WhiteBoard i Microsoft Whiteboard. W poniższym przykładzie użyliśmy aplikacji firmy Microsoft, ale możesz pobrać dowolną aplikację, którą uznasz za najwygodniejszą.

 1. Przejdź do Sklepu Play i pobierz aplikację Microsoft Whiteboard.
 2. Rozpocznij rozmowę grupową w aplikacji Google Meet.

 3. Stuknij w trzy pionowe kropki w prawym dolnym rogu ekranu.

 4. Wybierz „Udostępnij ekran” z menu.

 5. Dotknij "Rozpocznij transmisję", aby potwierdzić.

 6. Udostępniasz teraz swój ekran wszystkim uczestnikom spotkania. Przejdź do strony głównej urządzenia z systemem Android i uruchom aplikację Whiteboard.
 7. Wszyscy uczestnicy spotkania będą mogli zobaczyć tablicę, ale nie będą mieli uprawnień do edycji.

Zwiększ efektywność burzy mózgów w Google Meet

Tablice mogą być prawdziwym ratunkiem, jeśli chodzi o zapisywanie pomysłów podczas spotkań. Łatwość obsługi sprawia, że ​​każdy natychmiast dzieli się swoimi pomysłami. Na szczęście Google Meet ma do tego celu dedykowane narzędzie do tablic, Jamboard. Aby w pełni wykorzystać jego funkcje, najlepiej prowadzić Google Meet na komputerze.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zwiększyć produktywność następnego wydarzenia dzięki świetnemu narzędziu do tablicy. Jeśli masz jakieś pytania związane z tematem, napisz do nas komentarz poniżej.