Czym jest ikona serca na Instagramie (2021)

Instagram to platforma społecznościowa z największą liczbą ikon w kształcie serca. Czy to naprawdę miejsce miłości i troski, czy ten trend w sercu jest trochę przesycony? Zamiast polubień i kciuków w górę, na Instagramie możesz serdować czyjeś posty, wysyłać im wiadomości sercowe lub komentować.

Czym jest ikona serca na Instagramie (2021)

Żeby było jasne, symbol serca nie jest czymś, co wymyślił Instagram. Jest używany w Internecie od wielu lat, głównie poprzez wpisywanie znaku „mniej niż”, po którym następuje cyfra trzy (<3). W dzisiejszych czasach otaczają nas emotikony, a serca są prawdopodobnie najczęściej używanymi.

Czytaj dalej i dowiedz się wszystkiego o ikonach serc na Instagramie, co reprezentują i co możesz dzięki nim osiągnąć.

Ikona serca na Instagramie

Pierwsza ikona serca, którą zobaczysz na Instagramie, to ta na Twoim kanale. Za każdym razem, gdy uruchomisz aplikację Instagram, zobaczysz ikonę serca w prawym górnym rogu, obok Twoich wiadomości bezpośrednich. To jest strona „Aktywność”. Gdy go dotkniesz, zobaczysz wszystkie polubienia Twoich postów przez znajomych i obserwujących, wszelkie komentarze lub posty, w których możesz zostać oznaczony, oraz wszelkie odpowiedzi na wszelkie komentarze, które wprowadziłeś.

Poza tym u góry tego ekranu „Aktywność” zobaczysz następujące prośby. Stuknij w to i zobacz wszystkie osoby, które chcą Cię obserwować, a także kilka sugestii dotyczących obserwowania. Po prostu dotknij Obserwuj obok ich nazwy, aby wysłać im prośbę. Otrzymasz notatkę, jeśli podążą za tobą, co również pojawi się na tym ekranie.

ig postępuj zgodnie z prośbami

To ikona serca na Instagramie, która wyróżnia się najbardziej, ale prawdopodobnie już wiesz, co robi. Jest to bardzo przejrzysta i zgrabna funkcja, która utrzymuje wszystkie Twoje interakcje społecznościowe na Instagramie w jednym miejscu.

Ikona serca komentarza na Instagramie

Następna ikona serca na Instagramie, która pojawia się obok każdego komentarza pod zdjęciami i filmami. Możesz dotknąć serca obok dowolnego komentarza znajomego, aby go polubić. Jeśli chcesz polubić swój komentarz z jakiegokolwiek powodu, możesz to zrobić (ludzie nie uważają tego za fajne, ale nie jesteśmy tutaj osądami). Przycisk „serce” pojawia się po prawej stronie komentarza, a liczba polubień, które otrzymał komentarz, pojawia się poniżej.

Na koniec możesz polubić posty innych osób na Instagramie, dotykając ikony serca pod postem lub dwukrotnie dotykając zdjęcia/filmu.

Ikona serca z wiadomością bezpośrednią na Instagramie

Ikona serca na Instagramie, która ma dużo nienawiści (zamierzona gra słów), to ta, która jest używana w części aplikacji Direct Message. Aby polubić czyjąś bezpośrednią wiadomość, wystarczy, że klikniesz dwukrotnie daną wiadomość. Ludzie narzekają na wysyłanie przypadkowych serc do zupełnie nieznajomych, ich zakochanych lub, co gorsza, swoich byłych, ponieważ nie ma przycisku cofania, jeśli przypadkowo „odbijesz” czyjąś wiadomość!

Kiedyś w prawej dolnej części ekranu wiadomości bezpośredniej znajdowała się ikona serca. Na szczęście Instagram wysłuchał wielu skarg i jakiś czas temu to zmienił. Teraz jest ikona naklejki tam, gdzie kiedyś było serce. Nadal możesz wysłać komuś serce w ten sposób, ale musisz dotknąć go ponownie, zamiast stuknąć go tylko raz.

naklejki ig

Niesławne serce jest nadal pierwszym na liście naklejek, ale ta zmiana sprawiła, że ​​jest znacznie mniej irytujące. W końcu ludzie są oszczędzeni przed zawstydzeniem się z powodu przypadkowego dotknięcia ikony serca. Jeśli zdarzyło ci się to wcześniej, wiesz, jakie to było złe.

Zmiana serca na Instagramie

Emotikony i symbole serca istniały na długo przed Instagramem i przetrwają w Internecie, nawet jeśli Instagram tego nie zrobi. Są bardzo ważną częścią interakcji społecznościowych w Internecie, a ludzie uwielbiają je wysyłać.

Jednak nikt nie lubi wysyłać niczego przez pomyłkę, a wysłanie niezamierzonego serca jest prawdopodobnie jedną z najbardziej niezręcznych rzeczy, które możesz zrobić w mediach społecznościowych. Instagram zdał sobie z tego sprawę z czasem i usunął tę ikonę serca, oszczędzając wielu ludziom dalszego zakłopotania.

Co myślisz o tym wszystkim? Czy doświadczyłeś podobnej sytuacji, w której przypadkowo wysłałeś komuś serce na Instagramie? Daj nam znać w komentarzach poniżej.