Jak dodać licznik trafień z Google Analytics do swojej witryny?

Po raz kolejny pytanie czytelników, tym razem o Google Analytics. Pełne pytanie brzmiało: „Czy mogę dodać licznik odwiedzin z Google Analytics do mojej witryny?” Licznik odwiedzin wyświetla liczbę unikalnych odwiedzin lub wyświetleń Twojej witryny. Kiedyś był to sposób na pokazanie odwiedzającym, jak popularna była Twoja witryna. Obecnie jest rzadziej używany, ale nadal można dodać licznik trafień.

Jak dodać licznik trafień z Google Analytics do swojej witryny?

Dodanie danych Google Analytics do witryny nie jest jednak praktyczne. Możesz użyć aplikacji o nazwie Google Analytics SuperProxy, ale ma ona tendencję do spowalniania strony podczas wykonywania zapytania. Ponieważ PageSpeed ​​jest teraz tak decydującym czynnikiem w SEO, nie sugerowałbym jej używania. Zamiast tego sugeruję korzystanie z liczników stron trzecich lub dodanie własnych.

Dodawanie licznika trafień do strony internetowej

Mimo że dodawanie danych z konta Google Analytics nie jest zbyt praktyczne, nadal możesz wyświetlać unikalne działania na inne sposoby. Zanim to zrobisz, możesz przeczytać sekcję „Dlaczego miałbyś wyświetlać licznik odwiedzin w swojej witrynie?”. Może to zaoszczędzić trochę wysiłku!

Jednak TechJunkie polega na udostępnianiu ludziom wiarygodnych informacji, więc oto kilka sposobów na dodanie licznika trafień do strony internetowej.

Użyj swojego hosta internetowego

Niektóre hosty internetowe oferują funkcję licznika trafień za darmo w ramach swojej oferty. Jeśli Twój usługodawca hostingowy używa CPanel lub innego interfejsu użytkownika z listą dostępnych funkcji, sprawdź, czy jednym z nich jest licznik odwiedzin lub odwiedzin. W przypadku mojego usługodawcy hostingowego znajduje się on na liście Analytics i po włączeniu udostępnia fragment kodu, który dodajesz gdzieś na swojej stronie, aby wyświetlać niepowtarzalne wizyty. Nie wszystkie hosty internetowe oferują tego rodzaju funkcje, ale Twoja może.

Użyj wtyczki lub rozszerzenia

Jeśli korzystasz z CMS, takiego jak WordPress, Drupal, Joomla lub coś innego, może istnieć wtyczka lub rozszerzenie, którego możesz użyć do wyświetlenia liczby trafień. Istnieją dziesiątki liczników dla WordPressa i wiele dla Joomla. Jest kilka dla Drupala i prawdopodobnie będą też liczniki dla innych CMS.

Wszystko, co musisz zrobić, to wyszukać licznik trafień w panelu rozszerzenia CMS i zainstalować go. Włącz licznik i umieść go na swojej stronie tam, gdzie chcesz go wyświetlić.

Utwórz licznik trafień w PHP

Nie jestem programistą i nigdy nie będę. Na szczęście dużo bystrzejsi ludzie są i chętnie dzielą się swoją wiedzą. Ta strona pokazuje, jak zbudować własny licznik trafień w PHP. Ponieważ wiele witryn i tak używa PHP, warto używać tego języka do swojego licznika. Możesz tworzyć liczniki w PERL i prawdopodobnie również w innych językach programowania.

Jest więcej pracy w tworzeniu własnego licznika, ale wtedy masz nad nim pełną kontrolę.

Użyj strony internetowej lub licznika strony trzeciej

Istnieje wiele witryn oferujących bezpłatne liczniki internetowe, które możesz dodać do swojej witryny. Nigdy nie korzystałem z jednego, ale działają w podobny sposób jak te inne. Wybierasz licznik, dodajesz wygenerowany kod do pozycji na stronie, na której ma się pojawić i obserwujesz, jak liczba stopniowo rośnie.

Nie mogę ręczyć za niezawodność żadnej z tych usług, ale ta strona oferuje liczniki trafień, ta strona je posiada, podobnie jak ta strona.

Dlaczego miałbyś wyświetlać licznik odwiedzin w swojej witrynie?

Od lat nie widziałem licznika odwiedzin na nowoczesnej stronie internetowej. Kiedyś były wszędzie, tak jak te wykresy i liczniki umiejętności, funkcji i innych wskaźników, o których projektanci myśleli, że wyglądają fajnie. Podobnie jak wiele innych technologii internetowych, teraz w pewnym sensie wymarły.

Liczniki trafień były fajnym pomysłem, ale miały jedną poważną wadę. Jeśli Twoja strona internetowa była nowa, niszowa lub niezbyt popularna, powiedziała o tym światu w sposób nie budzący wątpliwości. Było to nie tylko szkodliwe dla twojej pewności siebie jako administratora witryny, ale mogło również stworzyć negatywną pętlę sprzężenia zwrotnego. Naprawdę zainteresowani ludzie zamykali stronę, gdy widzieli niską liczbę trafień, jak zakładali, ponieważ nikt inny nie odwiedzał, nie warto było ich odwiedzać.

Ponadto ci, którzy używali go jako społecznego dowodu, zanim udostępnienia, polubienia lub Disqus zaoferowały lepsze analizy, wiedzieli, że licznik można ograć. Nic nie powstrzymywało administratora witryny przed dodaniem kilku tysięcy do liczby bez tylu odwiedzających, więc byli postrzegani jako zasadniczo bezwartościowi.

Więc tak, możesz dodać licznik trafień do swojej witryny. Tak, możesz dodać licznik z Google Analytics, ale nie powinieneś. Zanim to zrobisz, naprawdę powinieneś się zastanowić, czy w ogóle nie powinieneś go dodać. Oczywiście zależy to wyłącznie od Ciebie, ale zagłosowałbym na nie!