Jak pobrać album ze zdjęciami w Zdjęciach Google

Zdjęcia Google to jedna z najbardziej wszechstronnych usług do przechowywania i udostępniania zdjęć i filmów. Umożliwia przesyłanie zdjęć lub całych albumów, a także dodawanie komentarzy i oznaczanie lokalizacji.

Jak pobrać album ze zdjęciami w Zdjęciach Google

Ale co najważniejsze, Zdjęcia Google pozostawiają więcej miejsca na telefonie lub komputerze. Czasami jednak może być konieczne pobranie albumu, aby uzyskać do niego dostęp w trybie offline.

W tym artykule wyjaśnimy, jak zapisać album Zdjęć Google i odpowiemy na niektóre z najczęstszych pytań związanych z tym procesem.

Jak pobrać album w Zdjęciach Google

W poniższych sekcjach pokażemy, jak pobrać Zdjęcia Google osobno na komputery z systemem Windows i Mac, a także na urządzenia z systemem iOS i Android.

Pamiętaj, że zapisywanie albumu Zdjęć Google na komputerze jest o wiele prostsze niż robienie tego na urządzeniu mobilnym, ale nadal jest stosunkowo szybkie.

Jak pobrać album w Zdjęciach Google na iPhone'a

Jeśli chodzi o pobieranie całego albumu, w przypadku Zdjęć Google sprawy nie są takie proste. Nie możesz po prostu dotknąć albumu i wybrać opcji jego pobrania, ponieważ Zdjęcia Google nie udostępniają go w aplikacji mobilnej.

Na szczęście istnieje rozwiązanie obejściowe. Każdy użytkownik konta Google może uzyskać dostęp do Panelu Google swojego konta i pobrać wszystkie swoje dane za pośrednictwem Google Takeout.

To oficjalna platforma do pobierania danych od Google. Oto, jak przebiegają wszystkie kroki, aby pobrać album ze Zdjęć Google na iPhone'a:

 1. Otwórz Safari na iPhonie i przejdź do Panelu Google.

 2. Zobaczysz listę wszystkich usług Google, z których korzystasz, w tym Zdjęć Google. Stuknij strzałkę w dół obok Zdjęć Google.

 3. Pulpit nawigacyjny pokaże dokładnie, ile masz zdjęć i albumów. Stuknij w trzy pionowe kropki u dołu tego okna i wybierz "Pobierz dane".

 4. Zostaniesz przekierowany do Google Takeout. Tam możesz dotknąć opcji „Wszystkie albumy ze zdjęciami w zestawie”.

 5. Wybierz albumy z określonego roku lub określonego albumu i dotknij "OK".

 6. Stuknij w „Następny krok” i przejdź do wyboru typu i rozmiaru pliku. Możesz wybrać plik zip lub tgz.

 7. Na koniec dotknij "Utwórz eksport".

Po zakończeniu procesu eksportu otrzymasz e-mail z powiadomieniem. W zależności od albumu lub rozmiaru albumu ten proces może zająć trochę czasu, a czasem nawet godziny.

Jak pobrać album w Zdjęciach Google na Androida

Jeśli chcesz pobrać pojedyncze zdjęcie ze Zdjęć Google na urządzenie z Androidem, to bardzo proste. Wystarczy otworzyć aplikację Zdjęcia Google i:

 1. Wybierz zdjęcie, które chcesz pobrać.
 2. Stuknij w trzy pionowe kropki w prawym rogu u góry ekranu.
 3. Wybierz „Pobierz” z wyskakującego okna.

To wszystko. Pamiętaj, że jeśli zdjęcie już istnieje w Twoim Androidzie, nie zobaczysz opcji „Pobierz”.

Jeśli chcesz pobrać album Zdjęć Google na Androida, musisz wykonać te same czynności, które wyjaśniliśmy dla urządzeń z systemem iOS. Zamiast tego możesz użyć przeglądarki mobilnej Google Chrome.

Ponadto po pobraniu albumu Zdjęć Google na urządzenie z systemem Android lub iOS będzie on znajdować się w skompresowanym folderze. Musisz go znaleźć na telefonie i wyodrębnić pliki, aby zobaczyć je w aplikacji Zdjęcia Google.

Jak pobrać album w Zdjęciach Google w systemie Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows, dostęp do Zdjęć Google i zarządzanie nimi jest stosunkowo proste. Otrzymasz doskonały przegląd zdjęć, filmów i albumów.

Udostępnianie i komentowanie jest również proste – podobnie jak pobieranie albumu lub wielu albumów. Oto jak to robisz:

 1. Otwórz Zdjęcia Google w wybranej przeglądarce internetowej. Chrome, jako produkt Google, jest najbardziej kompatybilny.

 2. Po lewej stronie zobaczysz panel z listą folderów. Kliknij album, który chcesz pobrać.

 3. Po załadowaniu albumu kliknij trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu przeglądarki.

 4. Wybierz „Pobierz wszystko”.

Twój komputer z systemem Windows automatycznie skompresuje album do spakowanego folderu. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać „Zapisz” i wybrać lokalizację skompresowanego pliku.

Jeśli chcesz pobrać kolejny album, po prostu powtórz kroki. Możesz również uzyskać dostęp do tego samego menu, aby edytować album lub całkowicie go usunąć.

Jak pobrać album w Zdjęciach Google na Macu

Użytkownicy komputerów Mac mogą postępować zgodnie z instrukcjami podanymi powyżej dla użytkowników systemu Windows. Zaleca się również korzystanie z przeglądarki Chrome w celu uzyskania maksymalnej wydajności.

Ale kroki będą działać niezależnie od używanej przeglądarki. Pobieranie może trochę potrwać, jeśli pobierasz wiele plików, więc upewnij się, że masz stabilne połączenie internetowe.

Jak pobierać udostępnione albumy w Zdjęciach Google

Jeśli masz co najmniej jeden album udostępniony w Zdjęciach Google, możesz również pobrać te albumy. Czynności są takie same, jak w przypadku albumów, które są prywatne.

Musisz wybrać folder „Udostępnianie” na panelu po lewej stronie w Zdjęciach Google i wybrać album, który chcesz pobrać. Pamiętaj, że jeśli zamierzasz pobrać tylko jedno lub kilka zdjęć z większego albumu, możesz pobrać je pojedynczo, a nie jako album.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Jak pobrać wiele zdjęć ze Zdjęć Google?

Jeśli chcesz pobrać określone zdjęcia z albumu, możesz to łatwo zrobić, jeśli korzystasz ze Zdjęć Google w przeglądarce internetowej. Oto jak:

• Otwórz album w Zdjęciach Google.

• Kliknij w lewym górnym rogu zdjęcia, które chcesz pobrać. Następnie wybierz inne obrazy, które chcesz pobrać z tego samego albumu.

• Po wybraniu wszystkiego, co chcesz pobrać, kliknij trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu i wybierz „Pobierz”. Możesz też kliknąć „Shift + D”.

Będziesz mógł pobrać plik w spakowanym folderze. W aplikacji mobilnej Zdjęcia Google ta opcja jest niedostępna. Możesz pobrać tylko jedno zdjęcie na raz.

2. Jak zapisywać zdjęcia ze Zdjęć Google?

Wszystkie Twoje zdjęcia są bezpiecznie przechowywane w Zdjęciach Google. Jeśli chcesz je zapisać na innym urządzeniu, masz kilka opcji. Wiesz już, jak zapisywać albumy i pojedyncze zdjęcia na komputerze i urządzeniu mobilnym.

Ale możesz także przenosić pobrane albumy na zewnętrzne dyski twarde lub dyski flash. Możesz także przenieść wszystkie swoje Zdjęcia Google z jednego konta Google na inne lub użyć innej usługi przechowywania w chmurze, aby je tam przenieść.

3. Jak mogę zsynchronizować moje zdjęcia Google z moim komputerem stacjonarnym?

Synchronizacja smartfona lub tabletu z aplikacją Zdjęcia Google jest prosta. Musisz otworzyć aplikację, dotknąć obrazu profilu i wybrać „Włącz kopię zapasową”.

Włączenie tej funkcji sprawi, że wszystkie zdjęcia zrobione telefonem będą automatycznie przesyłane do Zdjęć Google.

Nie martw się, możesz zrezygnować z przesyłania danych przez komórkę. Jednak podczas synchronizowania Zdjęć Google z komputerami z systemem Windows i Mac musisz użyć aplikacji Kopia zapasowa i synchronizacja na komputery PC.

Możesz go znaleźć tutaj, a klikając "Pobierz", będziesz mógł uruchomić go na swoim komputerze w mgnieniu oka. Nie zapomnij zalogować się na swoje konto Google i wybrać określone foldery, które chcesz skopiować z komputera.

4. Czy mogę tworzyć albumy w Zdjęciach Google?

Tak, możesz. Można to zrobić na dwa sposoby. Możesz najpierw utworzyć album, a następnie zacząć przesyłać do niego zdjęcia lub wybrać określone zdjęcia i filmy i utworzyć album. Jeśli chcesz najpierw utworzyć folder, przejdź do Zdjęć Google i wybierz „Utwórz album”.

Wpisz nazwę albumu, a następnie rozpocznij przesyłanie zdjęć. Możesz także wybrać dwa lub więcej zdjęć i wybrać ikonę „+” u góry ekranu. Następnie wybierz „Album” i dodaj do istniejącego albumu lub utwórz nowy album i nazwij go.

Ten proces jest taki sam w przypadku Zdjęć Google w przeglądarce internetowej i aplikacji. Z niewielkim wyróżnieniem, że w aplikacji mobilnej jest to „Nowy album”, a nie „Utwórz album”.

5. Jak zainstalować Zdjęcia Google na komputerze?

Aplikacja komputerowa Zdjęcia Google nie jest jeszcze dostępna. Ale jest coś zbliżonego do tego, czego możesz użyć. To PWA Zdjęć Google (progresywna aplikacja internetowa).

Jest to rodzaj aplikacji, którą można pobrać na komputer i załadować nawet bez połączenia z Internetem. Te aplikacje są niezawodne i szybkie, a co najważniejsze, łatwe do zainstalowania. Oto jak to działa:

• Otwórz swoje Zdjęcia Google w Google Chrome.

• W pasku adresu kliknij symbol „+” obok symbolu gwiazdki zakładki.

• Gdy pojawi się wyskakujące okienko, wybierz „Zainstaluj”.

Program PWA Zdjęć Google zostanie automatycznie i szybko zainstalowany na Twoim komputerze. Będziesz mógł uruchomić aplikację i kontynuować przesyłanie oraz pobieranie zdjęć i filmów.

Łatwe zarządzanie zdjęciami Google

Jedną z rzeczy, które użytkownicy lubią w Zdjęciach Google, jest to, że nie są one przytłoczone funkcjami. Ma wszystko, czego potrzebujesz do przyjaznej dla użytkownika usługi przechowywania zdjęć.

Być może dobrze byłoby mieć prostszy sposób pobierania albumów na urządzenia mobilne, ale nadal jest to możliwe po kilku dodatkowych krokach. W przeglądarkach, zwłaszcza w Chrome, pobieranie albumów Zdjęć Google na komputery z systemem Windows i Mac jest proste.

Również tworzenie i usuwanie albumów w Zdjęciach Google jest równie szybkie. A jeśli potrzebujesz lekkiej wersji na komputer, nie zapomnij o PWA Zdjęć Google.

Jak zarządzasz albumami Zdjęć Google? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.