Jak otworzyć plik ACSM?

eBooki zrewolucjonizowały czytanie. Na początek są lekkie, przenośne i można je otwierać na wszystkich urządzeniach. Ale e-booki czasami są pobierane jako pliki ACSM.

Jak otworzyć plik ACSM?

Nie możesz otworzyć pliku ACSM, klikając go dwukrotnie lub dotykając go dwukrotnie. Jednak bez pliku nie możesz przeczytać swojego eBooka.

W tym artykule pokażemy, jak otworzyć plik ACSM na różnych urządzeniach, abyś mógł czytać swój ulubiony e-book, kiedy tylko chcesz.

Przewodnik – jak otworzyć plik ACSM

Aby otworzyć plik ACSM, musisz pobrać i zainstalować Adobe Digital Edition, aplikację stworzoną do czytania e-booków i innych rodzajów publikacji online. Ponadto potrzebujesz identyfikatora Adobe ID utworzonego za pośrednictwem oficjalnej witryny Adobe.

Za każdym razem, gdy próbujesz otworzyć plik ASCM, Adobe Digital Editions weryfikuje Twój identyfikator, aby ustalić, czy masz niezbędne uprawnienia do przekonwertowania pliku na czytelny e-book. Po uzyskaniu pozwolenia eBook jest pobierany w formacie PDF lub ePub.

Teraz opiszmy dokładne kroki, które należy wykonać, aby otworzyć plik ACSM w systemie Windows.

Jak otworzyć plik ACSM w systemie Windows

Aby móc otworzyć plik ACSM za pomocą Adobe Digital Edition (ADE), musisz mieć identyfikator Adobe ID. Jeśli nie, oto jak możesz je utworzyć:

 1. Odwiedź oficjalną stronę Adobe i kliknij „Zaloguj się”.

 2. Na wyświetlonej stronie wybierz „Uzyskaj Adobe ID”.

 3. Wpisz swój adres e-mail, a następnie kliknij „Zarejestruj się”.

Po uzyskaniu identyfikatora Adobe ID wykonaj następujące czynności:

 1. Pobierz i zainstaluj Adobe Digital Editions.

 2. Aby autoryzować komputer w programie Adobe Digital Editions, uruchom program Adobe Digital Editions, a następnie wprowadź swój identyfikator Adobe ID i hasło.

 3. Pobierz plik ACSM, który chcesz przekonwertować.
 4. Przeciągnij i upuść plik do okna ADE. Alternatywnie kliknij prawym przyciskiem myszy plik ACSM, wybierz „Otwórz za pomocą”, a następnie wybierz „Adobe Digital Systems”.

 5. Twój ACSM automatycznie konwertuje do formatu ePub lub PDF.

Jak otworzyć plik ACSM na komputerze Mac

Jeśli posiadasz komputer Mac, otwarcie pliku ACSM jest proste.

 1. Pobierz i zainstaluj Adobe Digital Editions dla urządzeń Mac.

 2. Połącz swój identyfikator Adobe ID z ADE. Aby to zrobić, uruchom Adobe Digital Editions, a następnie wprowadź swój identyfikator Adobe ID i hasło.

 3. Pobierz plik ACSM, który chcesz przekonwertować.

 4. Przeciągnij i upuść plik do okna ADE.

 5. Twój ACSM automatycznie konwertuje do formatu ePub lub PDF.

Jak otworzyć plik ACSM na iPhonie?

Jeśli zastanawiasz się, jak odczytać plik ACSM na iPhonie, z przyjemnością dowiesz się, że istnieje wiele sposobów na zrobienie tego.

Pierwszy polega na odszyfrowaniu plików ACSM w celu usunięcia Adobe DRM – systemu zarządzania prawami własności, który zapewnia, że ​​​​możesz otwierać chronione książki tylko za pomocą Adobe Digital Editions. Gdy to zrobisz, możesz otwierać swoje książki za pomocą dowolnego innego czytnika ePub lub PDF na rynku.

Być może myślisz, że ta opcja nie jest dla Ciebie, ponieważ obejmuje opis, a prawdopodobnie nie jesteś czarodziejem technicznym. Nie martw się. Istnieje aplikacja, która pomoże Ci odszyfrować pliki ACSM za pomocą kilku kliknięć.

Zobaczmy dokładnie, jak możesz skończyć z swobodnie czytelnym e-bookiem, jeśli wszystko, co masz, to plik ACSM.

 1. Pobierz i zainstaluj ADE na swoim komputerze Mac lub Windows.

 2. Otwórz plik ACSM za pomocą ADE. Gdy ADE zobaczy Twój plik, powinno automatycznie pobrać plik PDF lub ePub. Następnie powinieneś móc czytać e-booka bezpośrednio na swoim urządzeniu.

 3. Teraz nadszedł czas na odszyfrowanie e-booków, aby usunąć ochronę Adobe DRM. Aby to zrobić, musisz pobrać i zainstalować PDF ePub DRM Remove, aplikację innej firmy.|

 4. Po pobraniu uruchom usuwanie plików PDF ePub DRM. Aplikacja jest wyposażona w przyjazny dla użytkownika interfejs i możesz zaimportować wszystkie e-booki Digital Editions za pomocą jednego kliknięcia. Aby usunąć ochronę DRM z eBooka, po prostu przeciągnij go i upuść w oknie konwersji, a następnie kliknij „Usuń DRM”. Za kilka sekund powinieneś mieć plik EPub lub PDF w folderze wyjściowym. Folder wyjściowy ma kolor niebieski i znajduje się w prawym dolnym rogu.

 5. Przenieś odszyfrowane książki na iPhone'a i czytaj je w iBooks.

Druga opcja obejmuje aplikację do czytania innej firmy. W takim przypadku nie musisz pracować z komputerem. Wszystko możesz zrobić bezpośrednio na swoim iPhonie. Oto jak możesz to zrobić:

 1. Odwiedź swój App Store.

 2. Pobierz i zainstaluj ADE na iPada. Możesz po prostu wpisać „ADE” w pasku wyszukiwania.

 3. Po instalacji pobierz plik ACSM i otwórz go za pomocą ADE dla iPhone'a.

ADE dla iPada może być dobrym sposobem na czytanie książek chronionych DRM bezpośrednio na iPadzie, ale niektórzy użytkownicy uznali, że jego wyświetlacz trochę nie odpowiada, dlatego przedstawiamy jeszcze jedną opcję.

Istnieją aplikacje stworzone specjalnie do czytania e-booków w formatach PDF i ePub na urządzeniach iPhone. I robią to, nawet jeśli eBook jest chroniony DRM. Jedną z takich aplikacji jest aplikacja Bluefire na iPhone'a. Jak to działa?

 1. Pobierz i zainstaluj Bluefire Reader na iPhonie.
 2. Otwórz pliki ACSM na komputerze i użyj ADE, aby pobrać e-booki w formacie ePub lub PDF.
 3. Użyj iTunes, aby przenieść e-booki na iPhone'a.
 4. Po przesłaniu Bluefire Reader na Twoim iPhonie powinien automatycznie wykryć i wyświetlić wszystkie e-booki na Twoim urządzeniu.
 5. Aby otworzyć eBook, po prostu dotknij go i wprowadź swój identyfikator Adobe ID i hasło.

Jak otworzyć plik ACSM na Androidzie?

Dobrą rzeczą w urządzeniach z Androidem jest to, że są one obsługiwane przez Adobe. Oznacza to, że możesz przenieść e-booki odblokowane na komputerze na urządzenie z Androidem i otwierać je bezpośrednio bez żadnych problemów. Jedyną rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że Twoje dane uwierzytelniające Adobe ID nie ulegają zmianie, niezależnie od tego, czy używasz komputera stacjonarnego, czy urządzenia mobilnego.

Jeśli nie chcesz pracować z identyfikatorem Adobe ID na wszystkich swoich urządzeniach, możesz usunąć ochronę Adobe DRM za pomocą programu Epubor Ultimate. Oto jak to działa:

 1. Pobierz i zainstaluj ADE na swoim komputerze Mac lub Windows.

 2. Otwórz plik ACSM za pomocą ADE, które powinno automatycznie pobrać plik PDF lub ePub.

 3. Pobierz i zainstaluj Epubor Ultimate.

 4. Po zainstalowaniu uruchom program Epubor Ultimate. Aby usunąć ochronę DRM z eBooka, po prostu przeciągnij go i upuść w oknie konwersji, a następnie kliknij „Konwertuj”.

 5. Przenieś odszyfrowane książki na urządzenie z Androidem i czytaj je w aplikacji Książki Google Play.

Jak otworzyć plik ACSM w systemie Linux

Jeśli Twój komputer działa w systemie Linux, oto jak uzyskać czytelne pliki PDF z plików ACSM:

 1. Pobierz i zainstaluj Adobe Digital Editions dla systemu Windows.
 2. Uruchom Adobe Digital Editions, a następnie wprowadź swój identyfikator Adobe ID i hasło. Jeśli nie masz identyfikatora Adobe ID, po prostu zarejestruj się, aby go otrzymać.
 3. Pobierz plik ACSM, który chcesz przekonwertować.
 4. Przeciągnij i upuść plik do okna ADE. Twój ACSM powinien automatycznie przekonwertować do formatu ePub lub PDF.

Jak otworzyć plik ACSM na iPadzie?

Jeśli chodzi o iPady i iPhone'y, te same narzędzia mają zastosowanie, gdy chcesz otworzyć plik ACSM. Po pierwsze, możesz odszyfrować pliki ACSM i uzyskać swobodnie czytelny e-book, który nie jest objęty ochroną DRM. Oto jak możesz to osiągnąć:

 1. Pobierz i zainstaluj ADE na swoim komputerze Mac lub Windows.
 2. Otwórz plik ACSM za pomocą ADE i pobierz prawdziwy eBook.
 3. Pobierz i zainstaluj PDF ePub DRM Usuń.
 4. Uruchom usuwanie plików PDF ePub DRM. Aby usunąć ochronę DRM z eBooka, przeciągnij go i upuść w oknie konwersji, a następnie kliknij „Usuń DRM”.
 5. Przenieś odszyfrowane książki na iPada i czytaj je w iBooks.

Alternatywnie możesz zachować ochronę DRM, pracując z aplikacją Bluefire Reader:

 1. Pobierz i zainstaluj Bluefire Reader na iPadzie.
 2. Otwórz pliki ACSM na komputerze i użyj ADE, aby pobrać e-booki w formacie ePub lub PDF.
 3. Użyj iTunes, aby przenieść e-booki na iPada.
 4. Po przesłaniu Bluefire Reader na iPadzie powinien automatycznie wykryć i wyświetlić wszystkie e-booki na Twoim urządzeniu.
 5. Aby otworzyć eBook, po prostu dotknij go i wprowadź swój identyfikator Adobe ID i hasło.

Jak otworzyć plik ACSM na Kindle

Aby otworzyć pliki ACSM na Kindle, musisz przekonwertować pliki na format Kindle. Aby to zrobić, potrzebujesz ePubor Ultimate. Oto, jak powinieneś postępować:

 1. Pobierz i zainstaluj ADE na swoim komputerze Mac lub Windows.
 2. Otwórz plik ACSM za pomocą ADE i pobierz plik PDF lub ePub.
 3. Pobierz i zainstaluj Epubor Ultimate.
 4. Uruchom Epubor Ultimate, aby usunąć ochronę DRM z eBooka. Aby to zrobić, po prostu przeciągnij i upuść eBook do okna konwersji, a następnie kliknij „Konwertuj”. Wybierz Kindle/azw3 jako preferowany format.
 5. Przenieś sformatowane książki na urządzenie Kindle przez USB.

Jak otworzyć plik ACSM na Chromebooku

Możesz otworzyć plik ACSM na Chromebooku, ale musisz być trochę kreatywny, aby to zrobić, ponieważ Chromebook nie jest zgodny z Adobe Digital Editions. Oznacza to, że nie możesz pobrać i zainstalować ADE tak, jak na urządzeniu z systemem Windows lub Mac.

Musisz więc odszyfrować e-booki chronione DRM za pomocą narzędzia takiego jak ePubor ultimate. Ale ePubor Ultimate działa tylko na komputerach z systemem Windows lub Mac. Oznacza to, że będziesz musiał pracować z jednym z nich. Gdy odszyfrowane e-Booki będą gotowe, prześlij je na Dysk Google, a następnie otwórz na Chromebooku.

Jak otworzyć plik ACSM w formacie PDF

Aby otworzyć plik ACSM w formacie PDF, masz dwie możliwości:

 1. Pobierz i zainstaluj ADE na swoim urządzeniu. ADE automatycznie konwertuje pliki ACSM na pliki PDF.

 2. Użyj aplikacji innej firmy, takiej jak aplikacja Bluefire Reader.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Jak przekonwertować plik ACSM na EPUB?

Pobierz i zainstaluj Adobe Digital Editions na swoim urządzeniu i użyj go do otwarcia prawdziwego eBooka w ePub.

2. Jaki program otworzy plik ACSM?

Adobe Digital Editions to zastrzeżone narzędzie używane do otwierania i odczytywania plików ASCM.

3. Jak przekonwertować Adobe Digital Editions na PDF?

Po zainstalowaniu Adobe Digital Editions na urządzeniu możesz otworzyć dowolny e-book w formacie PDF.

4. Jak odszyfrować plik ACSM?

• Pobierz i zainstaluj ADE na swoim komputerze Mac lub Windows.

• Otwórz plik ACSM za pomocą ADE i pobierz plik PDF lub ePub.

• Pobierz i zainstaluj Epubor Ultimate.

• Uruchom Epubor Ultimate, aby odszyfrować eBook i usunąć ochronę DRM.

Czytaj e-booki bez ograniczeń

Głównym celem plików ACSM jest ochrona dokumentów cyfrowych przed kopiowaniem, ale może to stwarzać problemy, jeśli używasz wielu urządzeń. Ale jak widzieliśmy w tym artykule, możesz łatwo odszyfrować ACSM i uzyskać prawdziwe dokumenty za pomocą zaledwie kilku kliknięć, korzystając z dowolnego typu urządzenia. Nic nie powinno powstrzymywać Cię od cieszenia się treściami od ulubionego wydawcy, a jednocześnie pomagać mu w zdobywaniu uznania za swoją pracę.

Jak często używasz Adobe Digital Editions do otwierania i odczytywania plików ACSM?

Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.