Jak drukować wiadomości tekstowe z iPhone'a lub urządzenia z systemem Android?

Wiadomości tekstowe stały się jedną z najpopularniejszych form komunikacji między ludźmi w ostatnich latach, ale mają pewne wady. Jednym z nich jest to, że sama wiadomość ogranicza się do urządzenia, na które jest wysyłana. To sprawia, że ​​udostępnianie jest raczej niewygodne, ponieważ musisz albo pokazać je osobom indywidualnie, albo przekazać samą wiadomość do wielu osób.

Jak drukować wiadomości tekstowe z iPhone'a lub urządzenia z systemem Android?

Na szczęście technologia zapewnia sposoby rozwiązania tego problemu, na przykład drukowanie tych wiadomości. Nie tylko sprawia to, że informacje elektroniczne w telefonie komórkowym są bardziej dotykowe, ale także umożliwia zapisywanie tych wiadomości do wykorzystania w przyszłości.

W tym artykule pokażemy, jak drukować wiadomości tekstowe na te sytuacje, w których może być to konieczne.

Jak bezpośrednio drukować wiadomości tekstowe z Androida na drukarkę?

Jeśli chcesz wydrukować wiadomość bezpośrednio z telefonu komórkowego na drukarce, musisz spełnić kilka wymagań. To są:

 1. Twoja drukarka musi mieć możliwość łączenia się z Wi-Fi lub siecią lokalną. Jeśli nie masz drukarki obsługującej Wi-Fi, bezpośrednie drukowanie nie będzie możliwe. Aby sprawdzić łączność Wi-Fi, zapoznaj się z instrukcją obsługi drukarki. Alternatywnie, jeśli widzisz przycisk Wi-Fi na drukarce, oznacza to wyraźną wskazówkę, że jest gotowa na Wi-Fi.
 2. Twój telefon powinien być w stanie połączyć się z drukarką. Ponieważ urządzenia z Androidem mają różnych producentów, nie wszystkie telefony i tablety z Androidem gwarantują możliwość bezpośredniego połączenia z drukarką. Aby to sprawdzić, wykonaj następujące czynności:

  a. Otwórz swoje Ustawienia menu. Aby to zrobić, przesuń palcem w dół, a następnie dotknij ikony koła zębatego w menu podręcznym lub przesuń w górę, aby wyświetlić menu aplikacji, a następnie poszukaj, a następnie dotknij Ustawienia. Widżet ustawień Androida

  b. Na pasku wyszukiwania w menu ustawień wpisz Wydrukować, a następnie dotknij Szukaj.

  C. Jeśli wyniki takie jak Usługi poligraficzne, Zadania drukowania lub Druk pokaż, to Twój telefon może drukować bezpośrednio. Menu ustawień Androida

 3. Zarówno telefon z Androidem, jak i drukarka powinny być podłączone do tej samej sieci Wi-Fi. Zapoznaj się z instrukcją obsługi drukarki, aby sprawdzić, jak podłączyć konkretny model drukarki do sieci Wi-Fi.

Po podłączeniu drukarki i urządzenia z systemem Android możesz kontynuować drukowanie wiadomości tekstowych, wykonując następujące czynności:

 1. Zrób zrzut ekranu wiadomości, którą chcesz wydrukować. Jest to konieczne, ponieważ Android nie ma wbudowanej metody drukowania wiadomości bezpośrednio z aplikacji do SMS-ów. Aby zrobić zrzut ekranu, przytrzymaj jednocześnie moc i głośność.

 2. Otwórz folder Zrzuty ekranu urządzenia. Można to zrobić poprzez:

  a. Otwieranie menu aplikacji, przesuwając palcem w górę na ekranie głównym.

  b. Znajdowanie i stukanie w Pliki Ikona. Jest to zwykle reprezentowane przez obraz folderu.

  C. Otwarcie menu głównego poprzez dotknięcie ikony trzech linii w lewym górnym rogu.

  D. Stukanie Obrazy.

  mi. Stukanie Zrzuty ekranu.

 3. Wybierz obraz, który zawiera wiadomości, które chcesz wydrukować, a następnie dotknij go. Jeśli pojawi się monit o wybranie aplikacji, w której chcesz ją otworzyć, domyślna aplikacja Zdjęcia powinna być w porządku.

 4. Stuknij w Udział. Powinna to być ikona trzech połączonych kręgów lub ikona udostępniania.

 5. Z wyświetlonej listy ikon stuknij w Wydrukować.

 6. Otrzymasz kilka opcji drukowania. Dostosuj je zgodnie z potrzebami. Gdy skończysz, dotknij strzałki rozwijanej w prawym górnym rogu, a następnie wybierz nazwę swojej drukarki z listy.

 7. Po raz kolejny będziesz mieć możliwość edycji opcji drukarki, takich jak zakres stron i liczba kopii. Po potwierdzeniu, że bieżące wartości są prawidłowe, dotknij Wydrukować przycisk.
 8. Jeśli drukarka jest aktualnie podłączona i włączona, powinna automatycznie rozpocząć drukowanie.
 9. W razie potrzeby powtórz ten proces dla wszystkich zrzutów ekranu.

Jak bezpośrednio drukować wiadomości tekstowe z iPhone'a na drukarkę?

Drukowanie wiadomości bezpośrednio na drukarce można również wykonać podczas korzystania z iPhone'a. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Przygotuj drukarkę obsługującą Wi-Fi i podłącz ją do tej samej sieci, z której korzysta Twój iPhone.
 2. Otwórz wiadomość tekstową, którą chcesz wydrukować.

 3. Zrób zrzut ekranu wiadomości, naciskając jednocześnie przycisk zasilania i przycisk Home (lub, jeśli nie masz przycisku Home, naciśnij przycisk zasilania i przycisk zwiększania głośności). Jak wspomniano, będziesz musiał robić zrzuty ekranu, ponieważ aplikacja do obsługi wiadomości tekstowych na iPhone'a nie ma bezpośredniego sposobu drukowania rozmów.

 4. Otwórz obrazy zapisanych rozmów za pomocą aplikacji Zdjęcia na iPhonie.

 5. Przewiń w dół do menu poniżej, a następnie dotknij Wydrukować.

 6. Stuknij w Wybierz drukarkę i wybierz drukarkę, która jest aktualnie podłączona do Twojej sieci Wi-Fi.

 7. Jeśli drukarka jest włączona i aktualnie podłączona, powinna automatycznie rozpocząć drukowanie.

Jak drukować wiadomości tekstowe z iCloud

Apple iCloud umożliwia użytkownikom tworzenie kopii zapasowych danych z urządzeń Apple w chmurze do późniejszego wykorzystania. To świetny sposób na archiwizację danych, ale nie zapewnia możliwości bezpośredniego drukowania wiadomości z samej aplikacji iCloud. Aby obejść ten problem, możesz zainstalować oprogramowanie innej firmy, które pozwala zamiast tego drukować wiadomości.

AnyTrans to dobry program do użycia, ponieważ jego interfejs jest dość intuicyjny, a jeśli chcesz z niego korzystać tylko przez krótki czas, możesz skorzystać z bezpłatnej wersji próbnej. Zainstaluj AnyTrans na komputerze Mac lub PC, a następnie postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Aby używać iCloud do drukowania wiadomości tekstowych, musisz go najpierw włączyć. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Na iPhonie otwórz menu aplikacji.

 2. Przewiń i dotknij Ustawienia.

 3. Dotknij swojego iCloud rachunek. Jeśli go nie masz, musisz się zarejestrować. Apple zapewnia bezpłatne miejsce na dane dla wszystkich użytkowników iPhone'a.

 4. W menu poniżej dotknij iCloud.

 5. Znaleźć Wiadomości ikonę i upewnij się, że iCloud przełącznik jest włączony.

Teraz, gdy Twój iPhone utworzył kopię zapasową wiadomości, możesz wydrukować te pliki za pomocą drukarki podłączonej do komputera. Będziesz potrzebować do tego aplikacji AnyTrans, więc upewnij się, że masz ją już zainstalowaną. Następnie wykonaj następujące czynności:

 1. otwarty AnyTrans w Twoim komputerze.

 2. Kliknij na Menedżer iCloud Patka.

 3. Otwórz swoje iCloud rachunek.

 4. Na Kategoria stronę, znajdź i kliknij Kopia zapasowa iCloud.

 5. Z listy urządzeń wybierz to, które zawiera wiadomości, które chcesz wydrukować.

 6. W menu po lewej stronie kliknij Wiadomości.

 7. Znajdź wiadomość, którą chcesz wydrukować, a następnie upewnij się, że jej pole wyboru zostało włączone.

 8. Kliknij na Do komputera ikona znajdująca się w prawym górnym rogu ekranu.

 9. Na komputerze znajdź folder eksportu. Wiadomości powinny być zapisane jako pliki html, a obrazy będą znajdować się w folderze img. Teraz możesz użyć drukarki podłączonej do komputera, aby wydrukować pliki.

Jak drukować wiadomości tekstowe, najpierw kopiując je z telefonu na komputer?

Przenoszenie wiadomości tekstowych z telefonu na komputer jest również wykonalnym sposobem na ich wydrukowanie, chociaż będzie to wymagało oprogramowania innej firmy. Wiadomości tekstowe na telefon komórkowy są dostarczane w formacie pliku, którego komputer nie może odczytać. Jeśli chcesz korzystać z tych wiadomości tekstowych, musisz najpierw umożliwić ich odczytanie przez komputer.

Zaletą tej metody jest to, że nie potrzebujesz drukarki obsługującej Wi-Fi do samodzielnego drukowania wiadomości. Dopóki masz drukarkę podłączoną do komputera, do którego będziesz wysyłać wiadomości, to wystarczy. Jeśli używasz iPhone'a, zapoznaj się z metodą przesyłania iCloud, jak powyżej, ponieważ byłby to najprostszy sposób na zrobienie tego na iOS. Jeśli używasz telefonu z Androidem, wybierz jedną z następujących aplikacji:

Menedżer Androida

Dostępna zarówno dla komputerów Mac, jak i Windows, aplikacja Android Manager umożliwia użytkownikom tworzenie kopii zapasowych danych, w tym wiadomości SMS, z dowolnego urządzenia z systemem Android na komputer. Posiada również opcje umożliwiające użytkownikom przeglądanie i drukowanie przesłanych wiadomości tekstowych. Do podłączenia telefonu do komputera potrzebny jest kabel USB, ale większość urządzeń z Androidem jest zwykle dostarczana z nimi.

Android Manager to płatne oprogramowanie, ale dla tych, którzy chcą go wypróbować, dostępny jest bezpłatny okres próbny.

dr Fone

Inną popularną aplikacją dla tych, którzy często przesyłają dane z jednego telefonu do drugiego, jest Dr. Fone. Tę aplikację można pobrać i używać bezpłatnie, a także na Androida i Maca. Podobnie jak w przypadku Menedżera Androida, do połączenia telefonu z komputerem potrzebny będzie kabel USB.

Odzyskiwanie telefonów z systemem Android

Inna bezpłatna aplikacja, Android Mobile Recovery, nie tylko przenosi istniejące wiadomości tekstowe z telefonu na komputer, ale może również odzyskiwać wcześniej usunięte wiadomości. Jest to przydatne narzędzie do tworzenia kopii zapasowych, jeśli chcesz przenieść wiadomości z telefonu na komputer.

Duża różnica między tą aplikacją a innymi polega na tym, że Twoje urządzenie musi być zrootowane, jeśli chcesz z niego korzystać. Jeśli masz już zrootowany telefon z Androidem, to nie jest duży problem. Jeśli nie chcesz tego robić, wybierz zamiast tego jedną z innych aplikacji.

Po przesłaniu wiadomości za pomocą jednej z powyższych aplikacji wystarczy otworzyć wiadomości na komputerze. Po otwarciu za pomocą jednej z tych aplikacji możesz użyć dostarczonych narzędzi, aby je wydrukować.

Dodatkowe często zadawane pytania

Gdy mowa o drukowaniu wiadomości tekstowych, najczęściej zadawane jest to pytanie:

Czy mogę wykorzystać te wydruki w sądzie jako dowód komunikacji?

Z prawnego punktu widzenia dane elektroniczne, takie jak wiadomości tekstowe, mają taką samą wagę prawną jak inne dokumenty drukowane. Oznacza to, że mogą służyć jako dowód komunikacji, ale nadal będziesz musiał spełnić kilka wymagań. Różne stany mają różne zastrzeżenia dowodowe, ale najczęstsze to autentyczność, dopuszczalność i trafność.

Wszystkie te wymagania muszą być spełnione, aby drukowane wiadomości tekstowe zostały zaakceptowane w sądzie.

1. Aby drukowane wiadomości tekstowe można było uznać za autentyczne, muszą być możliwe do zidentyfikowania za pomocą tak zwanego podpisu cyfrowego. Zasadniczo musisz być w stanie potencjalnie udowodnić, że osoba, która podobno wysłała wiadomości, faktycznie je wysłała.

2. Aby wiadomości zostały uznane za dopuszczalne, nie mogą one zostać pozyskane w sposób niezgodny z prawem. Niektóre stany mają przepisy, które sprawiają, że nawet uwierzytelnione wiadomości są niedopuszczalne, jeśli zostały odzyskane w wyniku włamania lub kradzieży.

3. Aby wiadomość została uznana za istotną, musi być związana z pytaniem prawnym, które należy udowodnić w sądzie. Jeśli wiadomość tekstowa nie udowadnia lub nie zaprzecza faktowi, który jest kwestionowany przez sąd, sędzia może uznać go za nieistotny i odmówić przyjęcia go jako dowodu.

Ostatecznie jednak to od sędziego zależy, czy zaakceptuje wydruki tekstowe jako dowód. Chociaż musi spełniać trzy wymagania, nadal nie ma gwarancji, że sędzia je zaakceptuje.

Dostarczanie dokumentacji fizycznej

Wydruki wiadomości tekstowych stanowią fizyczny zapis tego, co można uznać za dane niematerialne. Czy to ze względów prawnych, czy też do celów prowadzenia dokumentacji, drukowanie wiadomości tekstowych może być bardzo przydatne. Wszystko czego potrzebujesz to know-how.

Czy znasz inne sposoby drukowania wiadomości tekstowych z telefonu? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.