Jak umieścić obraz za tekstem w Dokumentach Google

Dokumenty Google to oparty na chmurze system przetwarzania tekstu oferowany przez Google. Pomimo wielu zalet, Dokumenty mają wadę: mają stosunkowo ograniczony zestaw funkcji. W przeciwieństwie do Microsoft Word, który ma ogromną listę funkcji, Dokumenty Google skupiają się na robieniu kilku podstawowych rzeczy i robieniu ich dobrze. Dla 99% użytkowników w 99% przypadków jest to więcej niż wystarczające. Czasami jednak potrzebujesz Dokumentów Google, aby mieć funkcje, a w takich momentach może Cię zawieść.

Jedną z funkcji, którą wielu użytkowników chciałoby zapewnić w Dokumentach Google, jest możliwość dodawania tła. Niestety, Dokumenty nie obsługują bezpośrednio obrazów tła w Twoich dokumentach. Jednakże, istnieje kilka obejść, które pozwolą Ci dodać obraz tła do Dokumentów, aw tym artykule pokażę jak.

Trzy najważniejsze obejścia w Dokumentach Google umożliwiające dodawanie obrazów za tekstem

Istnieją co najmniej trzy sposoby dodania obrazu tła do pliku Dokumentów Google. Jeśli masz inne sugestie lub podejścia, podziel się nimi z nami w sekcji komentarzy na końcu tego artykułu!

Trzy obejścia dotyczące dodawania obrazu za tekstem w Dokumentach Google obejmują:

 • Użyj programu Microsoft Word, aby dodać obraz tła, a następnie dostosuj przezroczystość obrazu podczas importowania pliku do Dokumentów.
 • Użyj Prezentacji Google, aby dodać obraz.
 • Korzystaj z Dokumentów Google, korzystając z funkcji Rysunki.

Rozbijmy te trzy opcje.

Opcja 1: Użyj programu Microsoft Word, aby dodać tło Dokumentów Google

Metoda MS Word wymaga posiadania licencjonowanej kopii programu Microsoft Word za pośrednictwem pakietu Retail, Microsoft 365 (dawniej Office 365) lub bezpłatnego oprogramowania Office Online.

 1. Utwórz dokument w Dokumentach Google z tekstem (ale bez obrazów tła) i innymi elementami, które chcesz umieścić w swoim ostatecznym dokumencie.

 2. Skopiuj zawartość swojego dokumentu Dokumentów i wklej go do dokumentu programu Word lub zapisz plik jako plik .docx (najdokładniejszy), wybierając „Plik -> Pobierz jako -> Microsoft Word (.docx).”

 3. Otwórz plik .docx w programie Word i wybierz „Wstaw > Obraz” z głównej wstążki.

 4. Wybierz swój obraz w wyskakującym oknie Eksploratora plików i wybierz "Wstawić." Twoje zdjęcie pojawi się teraz w dokumencie programu Word.

 5. Kliknij obraz prawym przyciskiem myszy i wybierz „Zawijaj tekst -> Przed tekstem” ponieważ Dokumenty Google nie obsługują opcji „Za tekstem”.

 6. Zapisz plik Word i zamknij Word.

 7. Wróć do Dokumentów Google i wybierz „Plik -> Otwórz”. Wybierać "Wgrywać" i wybierz właśnie zapisany plik Word. Obraz zostanie wstawiony do Dokumentów Google.

 8. Kliknij obraz prawym przyciskiem myszy i wybierz „Opcje obrazu”. Dostosuj suwak przezroczystości do swoich potrzeb, a następnie zapisz swój dokument. Masz teraz (coś w rodzaju) obraz tła w swoim dokumencie Dokumentów.

Opcja 2: Użyj Prezentacji Google, aby dodać tło Dokumentów Google

Inną opcją tworzenia prostego dokumentu z obrazem tła za pomocą tylko narzędzi Google jest wykorzystanie Prezentacji Google. Ta opcja działa dobrze, gdy nie potrzebujesz dużo tekstu i nie potrzebujesz tekstu do edycji, chyba że umieścisz trochę wokół obrazu.

 1. Utwórz nową pustą prezentację w Prezentacjach Google.

 2. W pustym dokumencie slajdu kliknij „Plik -> Ustawienia strony”, następnie wybierz Zwyczaj i ustaw wysokość tak, aby pasowała do Twojej strony Dokumentów Google. Dostosuj rozmiary w oparciu o ustawienia marginesów, tak aby szerokość 11 cali wynosiła 9 cali z marginesami 1 cal.

 3. Kliknij na "Ślizgać się" zakładka i wybierz "Zmień tło."

 4. W oknie dialogowym „Tło” Prezentacji Google kliknij „Wybierz obraz”. Przeglądaj swój komputer w poszukiwaniu obrazu, który chcesz dodać, i kliknij "Otwarty." Po przesłaniu obrazu kliknij "Gotowe."

 5. Powtórz powyższe kroki dla każdej strony Prezentacji Goodle, a następnie dodaj pola tekstowe i wklej zawartość Dokumentów Google.

 6. Po zakończeniu umieszczania i edytowania tekstu zrób zrzut ekranu slajdu. Następnie otwórz nowy dokument Dokumentów Google i wstaw obraz. To nie jest tekst do edycji, ale działa. W razie potrzeby dostosuj rozmiar obrazu.

Opcja 3: Użyj funkcji Rysunki w Dokumentach, aby dodać tło

Jeśli wolisz trzymać się Dokumentów Google, aby utworzyć obraz tła pod tekstem, musisz użyć funkcji „Rysunki” i dodać pola tekstowe.

 1. W bieżącym pliku Dokumentów ustaw kursor i wybierz „Wstaw -> Rysunek -> + Nowy”.

 2. Kliknij "Obraz" i wybierz plik, którego chcesz użyć jako tła.

 3. W razie potrzeby zmień przezroczystość obrazu, klikając "ołówek" ikonę i kliknięcie "Przezroczysty."

 4. Wybierz „Dodaj pole tekstowe” i umieść pole tekstowe w miejscu, w którym ma się pojawić tekst pierwszego planu. Następnie wpisz tekst na pierwszym planie, ustawiając jego czcionkę, kolor i rozmiar według własnego uznania. Presto, natychmiastowy obraz tła!

Wykonując powyższe kroki, być może będziesz musiał pobawić się obrazami i dopasować tekst do istniejącej treści. Ta technika jest lepsza w przypadku bardzo prostych nakładek tekstowych niż przezroczystego obrazu tła w standardowym dokumencie tekstowym, ale działa.

Jak widać, istnieją sposoby dodawania tła do Dokumentów Google, ale nie w zwykły sposób. Poświęcasz funkcje, ale to działa, dopóki Google nie zdecyduje się dodać więcej funkcji.