IMEI Checker i ESN Checker za darmo

Jaki jest numer IMEI?

IMEI — międzynarodowy identyfikator sprzętu mobilnego. IMEI to wspólny standard dla wszystkich urządzeń mobilnych, który jest przypisany do telefonu w momencie produkcji w fabryce. iPhone IMEI i iPhone ESN są podobne do DNA smartfona, a wszystkie informacje o smartfonie można znaleźć, wykonując Sprawdzenie IMEI lub Sprawdzenie ESN.

IMEI Checker i ESN Checker za darmo

Jest to unikalny numer używany do celów identyfikacyjnych, który jest nadawany do operatora, aby autoryzować korzystanie z tego konkretnego telefonu w tej sieci. Struktura IMEI jest taka sama dla wszystkich telefonów bez względu na producenta. Numer IMEI jest również używany przez operatora do śledzenia i umieszczania na czarnej liście skradzionych telefonów, co zapobiega wpadaniu w kłopoty faktycznemu właścicielowi telefonu z powodu zachowania złodzieja. Upewnij się sprawdź IMEI oraz sprawdź ESN przed zakupem urządzenia, aby zapobiec bólom głowy w przyszłości. IMEI jest również znany jako ESN lub MEID.

Dlaczego powinienem zweryfikować swój numer IMEI za pomocą IMEI Check?

Jeśli urządzenie zostanie skradzione, nie będzie można z niego korzystać w większości sieci operatorów (w tym T-Mobile), nawet po zmianie karty SIM. Jeśli używasz urządzenia używanego, zweryfikuj swój numer IMEI dla WOLNY aby upewnić się, że nieświadomie nie kupiłeś skradzionego urządzenia, w przeciwnym razie nie zadziała. Ważne jest również, aby upewnić się, że masz numer IMEI i ESN, który nie został zgłoszony jako skradziony, jeśli planujesz sprzedać urządzenie, ponieważ kradzież może zostać przypięta do Ciebie.

Idąc do Techjunkie.com, możesz zobaczyć, ile masz iPhone, iPada, Samsung, Jeżyna lub HTC jest warte.

Jak znaleźć numer IMEI?

Aby sprawdzić numer IMEI telefonu, wpisz *#06# do dialera i naciśnij przycisk połączenia, a numer IMEI zostanie wyświetlony na ekranie. Numer IMEI wygląda jak 15-cyfrowy kod numeryczny. IMEI jest również wydrukowany pod baterią telefonu, na opakowaniu, w którym go kupiłeś, oraz na paragonach. Użytkownicy Apple mogą znaleźć numer IMEI iPhone'a, przechodząc do Ustawień, następnie do Ogólne, a następnie do Informacje. Jeśli nie możesz znaleźć numeru IMEI, wyszukaj numer ESN lub MEID.

Istnieje kilka różnych stron internetowych, które doskonale nadają się do bezpłatnego sprawdzania numeru IMEI i sprawdzania ESN:

Swappa (Przeczytaj naszą recenzję Swappa)

IMEI iPhone'a

IMEI

T Mobile

Jaki jest numer seryjny?

Producent przypisuje każdemu urządzeniu unikalny numer seryjny, który zawiera wszystkie informacje o urządzeniu: model, kraj produkcji, data produkcji. Numer seryjny jest unikalny dla każdego urządzenia jednego producenta.

Jak znaleźć numer seryjny?

Generalnie numer seryjny jest wydrukowany na opakowaniu i powielony na urządzeniu. W większości przypadków numer seryjny znajduje się na zewnętrznej obudowie urządzenia.