Jak sprawdzić, czy profil na Instagramie jest kontem biznesowym na Instagramie?

Wszyscy wiedzą, że Instagram jest obecnie jedną z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych. Jest to sieć społecznościowa do udostępniania zdjęć i filmów, której właścicielem jest Facebook, Inc. Miliony ludzi codziennie używają Instagrama do publikowania zdjęć i obserwowania innych osób, takich jak ich przyjaciele, rodzina lub ulubione gwiazdy.

Jak sprawdzić, czy profil na Instagramie jest kontem biznesowym na Instagramie?

Ale czy wiesz, że istnieje kilka rodzajów kont na Instagramie? Zgadza się, możesz mieć konto osobiste, konto biznesowe lub konto twórcy.

Jak określić rodzaj swojego konta na Instagramie?

Większość ludzi tworzy konta osobiste. Ale jeśli nie pamiętasz, którą opcję wybrałeś, a może ktoś utworzył dla Ciebie konto, istnieje sposób, aby to sprawdzić. Dowiedzenie się, jaki typ konta masz, jest bardzo proste. Oto kroki, które musisz podjąć:

 1. W prawym górnym rogu znajduje się Menu ikona (są to trzy poziome linie).

 2. Następnie dotknij Ustawienia opcję, która znajduje się na dole menu.

 3. Nawiguj po Ustawienia menu, aby znaleźć opcję o nazwie Rachunek.

 4. Na dole tego menu będą opcje przełączaniado określonego typu konta.

Notatka: zobaczysz różne opcje w zależności od rodzaju istniejącego konta. Na przykład, jeśli masz Konto biznesowe, wtedy pokazane opcje będą Przełącz na konto osobiste oraz Przełącz się na konto twórcy. Na tej podstawie typ twojego konta jest tym, który nie jest wyświetlany, ponieważ nie ma powodu, aby „przełączyć się” na ten sam typ konta.

W ten sposób możesz szybko sprawdzić typ swojego konta na Instagramie.

Różnice: konta osobiste a konta biznesowe

Według Instagrama na platformie jest ponad 25 milionów profili biznesowych. Ale dlaczego miałbyś mieć konto firmowe? Ten rodzaj konta działa jak konto osobiste, ale z dodatkowymi korzyściami. Najważniejsze funkcje, które są dostarczane z kontem firmowym, to:

 1. Uzyskaj informacje przycisk
 2. Utwórz promocje opcja
 3. Możliwość dodawania kontaktów w Profil Twojej firmy patka

Uzyskaj informacje

Konto firmowe daje Ci dostęp do analiz. W panelu analitycznym zobaczysz szereg danych, które powiedzą Ci więcej o Twoich obserwatorach i skuteczności Twoich postów. Kliknięcie ikony Uzyskaj informacje spowoduje wyświetlenie następujących danych:

 1. Interakcje
 2. Wizyty profilowe
 3. Zasięg
 4. Wrażenia
 5. Stopień zaangażowania
 6. Tagi na markowych hashtagach

To są twoje ogólne analizy profilu.

Znajdziesz również dane dotyczące swoich historii, zarówno ogólne, jak i indywidualne. Oni są:

 1. Wrażenia
 2. Zasięg
 3. Krany do przodu
 4. Plecy
 5. Wyjście

Pokazują one, jak społeczność zareagowała na Twoje historie.

Ponadto otrzymujesz również metryki treści w następujący sposób:

 1. Połączenia
 2. Uwagi
 3. E-maile
 4. Zaręczyny
 5. Obserwuje
 6. Wyznacz trasę
 7. Wrażenia
 8. Lubi
 9. Zasięg
 10. Zapisane

Utwórz promocje

Z kontem biznesowym będziesz mógł kupować reklamy na Instagramie. Zanim profile biznesowe pojawiły się na Instagramie, trzeba było przejść przez narzędzie reklamowe Facebooka. W dzisiejszych czasach posiadacze kont firmowych na Instagramie mogą po prostu dotknąć określonego posta i wybrać opcję Promować.

Uzyskaj kontakty

Inną opcją związaną z profilem biznesowym jest dodawanie kontaktów. Oznacza to, że możesz wypełnić swoje dane kontaktowe, a inne osoby zobaczą je w Twoim profilu. Dzięki temu ludzie mogą łatwo zapytać o Twoją firmę w dowolnym momencie. Upewnij się, że Twoje dane kontaktowe są dokładne!

Tworzenie konta biznesowego

To jest łatwe. Możesz zacząć od zera (upewnij się, że wybrałeś konto firmowe) lub przełączyć się. W przypadku tego ostatniego wykonaj te same czynności, które opisano w przypadku weryfikacji typu konta, ale tym razem dotknij Przełącz na konto firmowe opcja. Oto, co powinieneś zrobić:

 1. Otwórz Instagram Menu.

 2. Stuknij w Ustawienia.

 3. Stuknij w Konta.

 4. Wybierać Przełącz się na konto profesjonalne.

 5. Wybierać Biznes rachunek.

 6. Wypełnij wszystkie Szczegóły kontaktu wymagany.

 7. Teraz Instagram poprosi Cię o połącz się ze stroną biznesową na Facebooku (upewnij się, że masz tam dostęp administratora).

 8. Wybierać Następny i gotowe!

Jak się dowiedzieć, czy ktoś ma konto firmowe?

Kiedy patrzysz na profil na Instagramie, warto wiedzieć, czy masz do czynienia z firmą, czy osobą. Najłatwiej to stwierdzić, szukając Kontaktprzycisk t. Jeśli możesz do nich zadzwonić lub wysłać e-mail, oznacza to, że prowadzą konto firmowe. Ponadto, jeśli profil wyświetla dodatkowe informacje, takie jak kategoria firmy lub lokalizacja fizyczna, jest to również znak konta firmowego.

Konto twórcy na Instagramie

Najnowszym dodatkiem do platformy Instagram jest konto twórcy. Ta opcja została niedawno wprowadzona w 2019 roku, oferując kilka interesujących i przydatnych opcji. Te konta twórców zawierają narzędzia i funkcje, które są szczególnie przydatne dla wpływowych osób. Jeśli jesteś bardziej artystą lub producentem treści, a może masz ambicję zostać gorącym influencerem, jest to typ konta, który możesz zdobyć.

Korzyści z konta twórcy

Konto twórcy zapewnia jeszcze lepszy wgląd w użytkowników i zawiera zaawansowane narzędzia do zarządzania Twoimi postami i wiadomościami. Oferuje takie funkcje, jak szczegółowe dane dotyczące wzrostu, w których można zobaczyć:

 1. Dzienna liczba obserwowanych i przestających obserwować (w przeciwieństwie do tego, konto firmowe widzi tylko liczby tygodniowe).
 2. Dane demograficzne, takie jak wiek i lokalizacja odbiorców.
 3. Pulpit kreatora na Instagramie

Z kontem osobistym lub firmowym masz tylko jedną podstawową skrzynkę odbiorczą. Konto twórcy oferuje trzy! Dostajesz:

 1. Główna skrzynka odbiorcza: zawiera wiadomości, które chcesz otrzymywać i otrzymywać powiadomienia.
 2. Ogólna skrzynka odbiorcza: wiadomości, o których nie chcesz otrzymywać powiadomień.
 3. Skrzynka odbiorcza żądań: wiadomości od osób, których nie obserwujesz.

Obserwuj nas na Instagramie

Przełączanie się między typami kont na Instagramie nigdy nie było łatwiejsze. Każdy typ konta ma swoją własną grupę docelową i specjalne funkcje i nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypróbować je wszystkie!

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był dla Ciebie pomocny. Nie zapomnij zostawić komentarza i daj nam znać, jak dalej ulepszać nasze treści!