Jak zainstalować Life360 na urządzeniach Samsung

Z wielu różnych powodów Life360 jest jedną z najlepszych aplikacji do śledzenia lokalizacji na rynku. Przede wszystkim jest to aplikacja do śledzenia rodziny, co oznacza, że ​​skupia się na upewnieniu się, że możesz mieć oko na członków rodziny przez cały czas. Wszystko, czym jesteś smartfonem, siecią (z włączoną lokalizacją GPS) i Life360.

Jak zainstalować Life360 na urządzeniach Samsung

Instalowanie tej aplikacji na urządzeniach Samsung jest dość łatwe i proste. To powiedziawszy, prawidłowe ustawienie, dla siebie i dla swoich dzieci, jest nieco bardziej skomplikowane.

Instalowanie aplikacji

Przede wszystkim upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca w telefonie na Life360. Chociaż aplikacja „waży” tylko 34,56 MB dla telefonów z Androidem, upewnij się, że masz co najmniej 100 MB wolnego miejsca na swoim urządzeniu.

Life360 to aplikacja dostępna w domyślnej aplikacji sklepu na Androida. Aby znaleźć, pobrać i zainstalować tę świetną aplikację, po prostu wpisz Google Play sklep, dotykając odpowiedniej ikony na ekranie głównym telefonu i wpisz „Life360” w polu wyszukiwania. Zobaczysz listę dostępnych aplikacji. Life360 powinno pojawić się jako pierwszy wynik wyszukiwania. Teraz dotknij Pobierz i zainstaluj i pozwól aplikacji Google Play rozwiązać to wszystko za Ciebie.

Samsung

Podstawowe ustawienia

Po zakończeniu procesu (i upewnij się, że podczas instalacji aplikacji pozostajesz połączony z Internetem), przejdź do ekranu głównego i dotknij ikony Life360. Ta aplikacja zawiera wiele wspaniałych funkcji, ale na razie pozostańmy przy podstawowej konfiguracji.

Aby korzystać z aplikacji i utworzyć krąg dla swojej rodziny/przyjaciół, musisz zarejestrować swoje konto. Wymagane informacje tutaj obejmują imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail i silne hasło.

Dodawanie nowych członków

Gdy skończysz, zobaczysz mapę i swój obecny krąg. Domyślnie będziesz tu sam, mając możliwość zobaczenia tylko swojej własnej lokalizacji. Aby zacząć korzystać z Life360, musisz dodać nowych członków. Aby to zrobić, przejdź na dół ekranu. Tutaj zobaczysz albo + ikona lub Zaproś nowych członków opcja. Dotknij go. Teraz zobaczysz wygenerowany kod zaproszenia, który musisz wysłać członkowi rodziny lub znajomemu, aby uzyskali dostęp do Twojego kręgu.

życie360

Zobaczysz również Wyślij kod opcja, która po dotknięciu poprosi o wybranie metody wysyłania. Po wybraniu metody wprowadź numer telefonu odbiorcy. Teraz po prostu dotknij Wysłać.

Dołączanie do kręgu

Aby stać się częścią kręgu, odbiorca, który otrzymał wiadomość zawierającą unikalny kod, będzie musiał wykonać kilka czynności. Po prostu otwórz wiadomość wysłaną od twórcy kręgu. Skorzystaj z łącza dostępnego w telefonie Samsung, aby pobrać i zainstalować aplikację Life360, lub skorzystaj z samouczka opisanego powyżej.

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji załóż nowe konto, podając swoje imię i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail. Następnie po wyświetleniu monitu wprowadź wspomniany kod, kopiując go i wklejając w odpowiednie pole.

Otóż ​​to! Zarówno użytkownik, który dołączył do kręgu, jak i twórca kręgu, mogą teraz widzieć swoje lokalizacje. Twórcą kręgu jest oczywiście domyślnie admin, choć można to zmienić.

Ustawienia zaawansowane

Life360 ma całkiem niezły cios, jeśli chodzi o funkcje. Daje wiele opcji do tabeli, z których niektóre (głównie z płatnej wersji aplikacji) wykraczają poza typowe funkcje śledzenia lokalizacji.

Po pierwsze, jest Zameldować się opcja, która pozwala użytkownikowi powiadomić wszystkich w swoim kręgu, że dotarł do lokalizacji. Jest to zwykle używane przez dzieci, aby poinformować rodziców, że dotarły gdzieś bezpiecznie. Opcja odprawy może zawsze znajdować się w zasięgu zaledwie kilku kliknięć, ale nie pozwala użytkownikowi jedynie wybrać losowej lokalizacji. Prosi ich o wybranie lokalizacji w rozsądnym obszarze ich własnych współrzędnych GPS.

Opcja odprawy zależy jednak w dużej mierze od tego, jak odpowiedzialna jest dana osoba. Dlatego istnieje Miejsca dostępna funkcja umożliwiająca tworzenie często odwiedzanych miejsc (szkoła, siłownia, przedszkole, biuro itp.). Za każdym razem, gdy użytkownik wejdzie do jednej z tych lokalizacji, wszyscy pozostali w kręgu zostaną powiadomieni. Aby skonfigurować miejsce, przejdź do menu w aplikacji, przejdź do Miejscai dotknij Dodaj miejsce. Teraz wprowadź adres lokalizacji lub użyj mapy, aby nawigować do niej. Nazwij lokalizację i wybierz Zapisać skończyć.

Instalowanie widżetu

Telefony Samsung korzystają z systemu operacyjnego Android, który jest bezpośrednim konkurentem iOS. To, czy jeden jest lepszy od drugiego, jest przedmiotem dyskusji, ale jeśli jest jedna rzecz, z którą urządzenia z Androidem mają przewagę, jest to opcja widżetów.

Life360 jest wyposażony w fajny widżet, który sprawi, że cała aplikacja będzie bardziej dostępna i wygodniejsza w użyciu. Aby zainstalować widżet Life360, naciśnij pustą część ekranu głównego i przytrzymaj ją palcem. Z wyskakującego menu wybierz Widżety. Teraz przewiń, aż znajdziesz widżet Life360 i wybierz go.

Dodatkowe funkcje

Jedną z głównych cech wyróżniających Life360 w porównaniu z podobnymi aplikacjami jest ilość informacji dotyczących członków Twojego kręgu. Przede wszystkim możesz przez cały czas widzieć poziom naładowania baterii wszystkich osób. Jeśli masz problemy z siecią, dokładnie to pokaże aplikacja. Jeśli wyłączysz telefon, aplikacja poinformuje innych użytkowników, że jest wyłączony, zamiast wyświetlać go jako „offline”.

Istnieje wiele innych fantastycznych funkcji dostępnych w płatnej wersji aplikacji, które zdecydowanie powinieneś sprawdzić.

Samsung i Life360

Urządzenia Samsung doskonale pasują do tej genialnej aplikacji do śledzenia lokalizacji. W porównaniu do wersji na iOS, alternatywa dla Androida zapewnia świetny widżet, co oznacza, że ​​użytkownicy Samsunga mają tutaj przewagę.

Czy ten samouczek okazał się pomocny? Czy pomyślnie skonfigurowałeś aplikację Life360? Zapraszam do sekcji komentarzy poniżej z przemyśleniami, radami i własnymi doświadczeniami.