Jak grać z przyjaciółmi w Parsec

Każdy gracz wie, że nierówne warunki w grze wieloosobowej to powszechny problem między członkami zespołu – ale nie w przypadku Parsec. Parsec to rewolucyjna platforma, która pozwala przesyłać strumieniowo gry z mocniejszego urządzenia na ekrany słabszych urządzeń bez korzystania z ich systemów operacyjnych. Nawet Twoi znajomi grający na urządzeniach mobilnych mogą teraz pokazać swoją najlepszą wydajność bez zmagania się z opóźnieniami ruchu i lagami.

Jak grać z przyjaciółmi w Parsec

W tym przewodniku wyjaśnimy, jak zacząć korzystać z Parsec – jak się zarejestrować, dodać znajomych i zacząć z nimi grać. Dodatkowo odpowiemy na najczęstsze pytania związane z korzystaniem z platformy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak połączyć się ze swoim zespołem na Parsec.

Jak grać z przyjaciółmi w Parsec?

Możesz grać w prawie każdą grę online, która obsługuje tryb wieloosobowy w Parsec. Aby połączyć się ze znajomym w aplikacji, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

  1. Pobierz Parsec i zarejestruj się. Chociaż Parsec ma dostępną wersję internetową, musisz ją zainstalować, aby hostować gry.

  2. Uruchom grę, którą chcesz hostować.
  3. Uruchom aplikację Parsec i kliknij ikonę koła zębatego znajdującą się na lewym pasku bocznym, aby otworzyć Ustawienia.

  4. W Ustawieniach przejdź do zakładki "Host".

  5. Wybierz „Włączone” obok „Włączony hosting”.

  6. Na lewym pasku bocznym wybierz ikonę kontrolera, aby otworzyć listę znajomych. Upewnij się, że osoba, z którą chcesz grać, dodała Cię do swoich znajomych.

  7. Przejdź do zakładki „Komputery” i znajdź urządzenie znajomego, a następnie kliknij „Połącz”. Możesz także poczekać, aż znajomy sam wyśle ​​prośbę o dołączenie.

  8. Opcjonalnie kliknij „Udostępnij”, aby uzyskać link. Następnie wyślij link do znajomych – muszą go wpisać w wyszukiwarkę w zakładce „Znajomi”, aby Cię znaleźć.

  9. Poczekaj, aż znajomy zatwierdzi zaproszenie lub zatwierdzi jego prośbę.

Często Zadawane Pytania

Przeczytaj tę sekcję, aby dowiedzieć się więcej o Parsec.

Jak dodać znajomego do Parseka?

Aby dodać kogoś do listy znajomego na Parsec, musisz znać jego identyfikator użytkownika. Można go znaleźć w aplikacji Parsec, w prawym górnym rogu ekranu, obok zdjęcia profilowego. Następnie wykonaj poniższe czynności:

1. Zaloguj się do Parseka.

2. Z menu głównego przejdź do zakładki „Znajomi” – kliknij ikonę kontrolera z lewego paska bocznego.

3. Wprowadź identyfikator użytkownika znajomego w polu wyszukiwania i wyślij zaproszenie.

4. Poczekaj, aż znajomy zaakceptuje zaproszenie. Pojawią się wtedy na liście Twoich znajomych.

Jak zagrać wyjście z Parsekiem?

Granie z Parsec nie różni się od grania w inne gry kooperacyjne na platformie — oto, co musisz zrobić, aby rozpocząć grę:

1. Zaloguj się do aplikacji Parsec.

2. Host powinien uruchomić grę na swoim komputerze.

3. Przejdź do zakładki „Przyjaciele” na Parsec.

4. Kliknij „Komputery”, a następnie znajdź urządzenie hosta i kliknij „Połącz”.

Jeśli chcesz zostać gospodarzem, wykonaj poniższe czynności:

1. Zaloguj się do Parseka.

2. Włącz hosting poprzez Ustawienia.

3. Uruchom wyjście na swoim komputerze.

4. Przejdź do zakładki „Znajomi”, a następnie do „Komputery”.

5. Wyślij zaproszenie do znajomych lub zaakceptuj ich prośby o dołączenie.

Jak dołączyć do społeczności Parsec?

Rozpoczęcie pracy z Parsec jest proste – aby dołączyć do platformy, wykonaj poniższe czynności:

1. Wejdź na stronę Parsec i zarejestruj się – wprowadź żądaną nazwę użytkownika, hasło i adres e-mail. Zaakceptuj warunki użytkowania.

2. Po zarejestrowaniu pobierz aplikację Parsec i zaloguj się za pomocą nowo utworzonego konta.

3. Wszystko gotowe – teraz dodaj znajomych, używając ich identyfikatorów użytkownika i zacznij grać.

Możesz także dołączyć do społeczności Parsec na Steam – w tym celu wystarczy zarejestrować się na stronie Steam. Znajdziesz tam ludzi do zabawy, odpowiedzi na wszelkie pytania i nie tylko.

Czy możesz grać w trybie współpracy ze znajomymi?

Tak – możesz grać w dowolną grę w trybie współpracy ze znajomymi na Parsec, o ile obsługuje tryb wieloosobowy. Aby to zrobić, wszyscy Twoi znajomi muszą zainstalować Parsec na swoim urządzeniu mobilnym lub komputerze, zarejestrować się i dodać się nawzajem do Listy znajomych. Następnie jeden z was musi uruchomić grę na urządzeniu i albo wysłać innym zaproszenie, albo zaakceptować prośby o dołączenie.

Jak grać w Parsec online?

Nie możesz używać internetowej wersji Parsec do zabawy ze znajomymi – musisz pobrać aplikację. Jeśli jesteś gospodarzem gry, wykonaj poniższe czynności, aby rozpocząć grę z innymi:

1. Uruchom aplikację Parsec i zarejestruj się.

2. Uruchom grę, którą chcesz hostować.

3. Uruchom aplikację Parsec i kliknij ikonę koła zębatego znajdującą się na lewym pasku bocznym, aby otworzyć Ustawienia.

4. W Ustawieniach przejdź do zakładki „Host”.

5. Wybierz „Włączone” obok „Włączony hosting”.

6. Z lewego paska bocznego wybierz ikonę kontrolera, aby otworzyć listę znajomych. Upewnij się, że osoba, z którą chcesz grać, dodała Cię do swoich znajomych.

7. Przejdź do zakładki „Komputery” i znajdź urządzenie znajomego, a następnie kliknij „Połącz”. Możesz także poczekać, aż znajomy sam wyśle ​​prośbę o dołączenie.

8. Poczekaj, aż znajomy zatwierdzi zaproszenie lub zatwierdzi jego prośbę.

Jak grać online ze znajomymi?

Łączenie się ze znajomymi w aplikacji Parsec jest proste — jeden z was musi być gospodarzem, a inni mogą dołączyć. Jeśli jeden z Twoich znajomych jest gospodarzem, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby się z nim połączyć:

1. Pobierz aplikację Parsec i zaloguj się.

2. Z menu głównego wybierz ikonę kontrolera, aby otworzyć zakładkę Znajomi.

3. Wpisz identyfikator użytkownika swojego znajomego, aby znaleźć go na Parsec, a następnie wyślij mu zaproszenie i poczekaj, aż je zaakceptuje.

4. Gdy znajomy pojawi się na liście znajomych, przejdź do zakładki „Komputery” i znajdź jego urządzenie.

5. Pod nazwą urządzenia znajomego kliknij „Połącz”.

6. Poczekaj, aż znajomy zatwierdzi Twoją prośbę.

Czy możesz grać w dowolną grę na Parsec?

Parsec obsługuje każdą grę wieloosobową. Nie możesz grać razem ze znajomymi ani udostępniać swojego ekranu w grach dla jednego gracza. Celem Parsec jest umożliwienie wszystkim z grupy znajomych uzyskania równej wydajności urządzenia. Innymi słowy, jeśli niektórzy znajomi mają słabsze urządzenia, grę może obsługiwać ten z najsilniejszym komputerem i najszybszym połączeniem internetowym. W ten sposób inni będą mogli przesyłać strumieniowo grę z silniejszego urządzenia na swoje ekrany bez korzystania z własnego systemu.

Graj bez ograniczeń

Rozpoczęcie pracy z Parsec nie jest skomplikowane – cały proces jest dość prosty, a interfejs aplikacji bardzo przyjazny dla użytkownika. Mamy nadzieję, że z pomocą naszego przewodnika każdy członek Twojej drużyny będzie mógł teraz bez ograniczeń wykazać się swoimi najlepszymi umiejętnościami. Oczywiście Parsec nie jest jedyną platformą do strumieniowego przesyłania gier – ostatnio na rynku pojawiło się wiele alternatyw, takich jak Stadia czy GeForce Now, ale główną zaletą Parsec jest to, że nie wykorzystuje on tak dużo danych i jest całkowicie darmowy.

Dlaczego wybierasz Parsec zamiast innych platform do strumieniowania gier? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.