Jak zainstalować Discord na Xbox One

Discord to aplikacja do przesyłania wiadomości stworzona dla graczy. Jednak początkowo nie był przeznaczony do gier konsolowych, ponieważ początkowo był ograniczony do platform komputerowych i mobilnych.

Jak zainstalować Discord na Xbox One

Usługa powoli rozszerza się na terytorium konsoli, a niektórzy gracze konsolowi mogą twierdzić, że zajmuje to zbyt dużo czasu. Mimo że nie ma na to oficjalnej aplikacji, możesz używać Discord na swoim Xbox One.

Czytaj dalej i dowiedz się, jak zainstalować Discord na konsoli Xbox One. (Jeśli jesteś bardziej fanem PlayStation, dowiedz się, jak zainstalować Discord one na PS4).

Czy możesz używać Discord na Xbox One?

Odpowiedź brzmi: tak — Microsoft i Discord ogłosiły, że będą ze sobą współpracować w 2018 roku. Ludzie od dawna chcieli Discorda na Xbox One, a dwaj tytani technologii zobowiązali się. Nie jest jeszcze idealny, ale otwiera drzwi do nowych możliwości dla fanów komputerów PC i fanów konsol.

Teraz gracze na PC i konsolach mogą się zjednoczyć. Możesz łatwo zobaczyć, w co grają Twoi znajomi na Xbox za pośrednictwem Discord i wskoczyć, jeśli chcesz dołączyć do nich w sesji dla wielu graczy.

Wszystko, czego potrzebujesz, aby to zadziałało, to bezpłatne konto Discord i konto Xbox Live. Aby rozpocząć, musisz połączyć te konta. Możesz zarejestrować się i pobrać Discord na Maca, Androida, iOS lub Linuxa, korzystając z tego linku.

Rejestracja jest bardzo prosta; w celu weryfikacji musisz podać nazwę użytkownika, hasło i prawidłowy adres e-mail.

Jak połączyć konsolę Xbox One z Discord

Istnieją dwa sposoby połączenia kont Discord i Xbox One. Możesz to zrobić za pośrednictwem konsoli Xbox lub aplikacji Discord na smartfonie lub komputerze. Szczegółowe kroki dla obu metod są wymienione poniżej.

Korzystanie z konsoli Xbox One

Od maja 2018 r. możesz połączyć swoje Discord i Xbox One. Oto jak połączyć swoje konta na Xbox One:

otwarty Ustawienia konta klikając przycisk Xbox i lokalizując go w menu

Wybierz Połączone konta społecznościowe opcja.

Wybierać Połącz Discord konto z menu.

Otrzymasz sześcioznakowy kod PIN, który należy wprowadzić w aplikacji Discord. Możesz to zrobić na Znajomości menu w aplikacji Discord na komputer lub smartfona.

Korzystanie z aplikacji Discord na telefon lub komputer

Alternatywnie możesz zainicjować proces łączenia z poziomu aplikacji Discord. Oto kroki:

Uruchom Discord na wybranym urządzeniu. Iść do Ustawienia użytkownika i wybierz Znajomości patka.

Następnie zobaczysz listę ikon, które można sparować z Discord. Znajdź ikonę Xbox po prawej stronie.

Wybierz Xbox Live i zaloguj się przy użyciu swoich poświadczeń.

Daj Discordowi pozwolenie na dostęp do twojego konta Xbox One, a oba powinny być teraz połączone.

Po połączeniu użytkownicy będą mogli wyświetlić, w jakie gry grają na Xbox, z innymi użytkownikami Discord i znajomymi.

Po połączeniu konta Xbox Discord da ci kilka opcji, które chcesz wyświetlić innym użytkownikom, w tym stan gry.

Jeśli zdecydujesz się używać Discord na konsoli Xbox, możesz zalogować się do przeglądarki Microsoft na swoim urządzeniu. Gdy już tam będziesz, odwiedź witrynę Discord, zaloguj się, a będziesz mieć dostęp do Discord podczas grania bez konieczności korzystania ze smartfona lub komputera w pobliżu.

Jak odłączyć Discord i Xbox One

Jeśli znudzi Ci się Discord lub zmienisz konsole, nie martw się, odłączenie konta od Discorda jest łatwe. Możesz to zrobić za pomocą oficjalnej strony Microsoft, aplikacji Discord lub konsoli Xbox One.

Użyj tego łącza, aby przejść do oficjalnych ustawień konta Microsoft. Zaloguj się za pomocą swoich danych logowania i znajdź link Discord. Usuń go i zapisz zmiany.

Korzystając z konsoli Xbox One, przejdź do menu Konta i wybierz kartę Połączone konta społecznościowe. Na koniec kliknij przycisk, aby usunąć link w tym samym miejscu, w którym kliknąłeś na koncie „Link Discord”.

Możesz także odłączyć konta za pomocą aplikacji Discord.

  1. Zaloguj się na swoje konto Discord
  2. Iść do Ustawienia konta
  3. Kliknij na Znajomości patka
  4. Kliknij Połączenie z usługą Xbox Live i kliknij usuń link przycisk
  5. Postępuj zgodnie z instrukcjami i potwierdzać

Czy warto połączyć konta?

Fakt, że Discord nie ma aplikacji na konsoli Xbox, jest z pewnością minusem, ponieważ nie jest to ten sam Discord, do którego mają dostęp użytkownicy komputerów PC. Ogólnie rzecz biorąc, połączenie tych dwóch kont zapewnia kilka rzeczy, które sprawiają, że jest to opłacalne:

  • Jeśli masz znajomych na wielu platformach, zobaczą, że bierzesz udział w bitwie na Xboksie i zeskoczą ze swojego komputera, aby dołączyć
  • Niezależnie od tego, czy Twój system działa wolno, czy czat głosowy online pochłania przepustowość, korzystanie z Discord jest bezproblemową i imponującą alternatywą dla czatu Xbox.
  • Dostajesz klawiaturę, która ułatwia rozmowę.

Czy mogę rozmawiać na Discordzie przez Xbox?

Nie. Niektórym użytkownikom udało się użyć Microsoft Edge do zalogowania się na platformie internetowej Discord. Wadą jest to, że po uruchomieniu gry Discord może nie działać w tle.

Czy w sklepie z aplikacjami Microsoft na Xbox jest dostępna oficjalna aplikacja Discord?

Nie, ale dostępne są aplikacje innych firm i bardzo nieoficjalne. Podobnie jak w przypadku każdego oprogramowania zewnętrznego, jest to sytuacja u0022buyer bewareu0022. Przeczytaj recenzje i dowiedz się, co pobierasz, zanim to zrobisz.

Końcowe przemyślenia

Wreszcie, użytkownicy Xbox One mogą używać Discorda tak, jak robili to użytkownicy komputerów PC przez lata. Jak widzisz, nie ma skomplikowanej instalacji ani niczego w tym rodzaju. Wystarczy połączyć konta Xbox Live i Discord i gotowe.