Jak przypiąć system Windows do innych w systemie Windows 10?

Windows 10 ma wiele funkcji, ale nie zawsze oferuje to, czego potrzebuje użytkownik, na przykład przypinanie okien do innych. Oczywiście, Windows 10 oferuje "Przypnij do paska zadań" i "Przypnij do startu" z listy aplikacji w menu Start, a także "Przypnij do pulpitu" podczas korzystania z Edge, ale te funkcje obejmują inny rodzaj przypinania. Za każdym razem, gdy chcesz przypiąć okno, aby pozostawało nad innymi oknami, system operacyjny nie ma opcji. Aby mieć okna, które pozostają na wierzchu, potrzebujesz aplikacji innej firmy.

Jak przypiąć system Windows do innych w systemie Windows 10?

Dlaczego miałbyś chcieć „przypinać” okna nad innymi oknami?

Może być wiele powodów, aby umieścić okno w górnej warstwie pulpitu nad innymi oknami.

 • Możesz wykonywać obliczenia i potrzebujesz kalkulatora, aby pozostać na wierzchu.
 • Możesz uczestniczyć w spotkaniu wizualnym i potrzebujesz notatnika na górze.
 • Możesz wymagać, aby aktywne okno wiadomości pozostało otwarte (w małym stanie) podczas korzystania z innych okien.
 • Możesz wymagać, aby przeglądarka nałożyła warstwę na wszystkie inne przypięte lub nieprzypięte okna, a następnie zminimalizowała je lub zamknęła po zakończeniu, jednocześnie zachowując pozostałe przypięte.
 • Możesz wymagać, aby określone okno było zawsze wyświetlane na górze po kliknięciu jego ikony na pasku zadań. W razie potrzeby można również minimalizować i maksymalizować okna, zachowując ich status „na wierzchu”.

Bez względu na to, jakie okna musisz pozostać na górze, oto, czego możesz użyć do przypięcia kalendarza, notatek lub dowolnego innego okna aplikacji.

DeskPins w systemie Windows 10

DeskPins to aplikacja Windows, która istnieje od dłuższego czasu. Jednak nie był aktualizowany od 2017 roku. Niezależnie od tego nadal działa świetnie i działa bezproblemowo przypinając okna, aby pozostały na górze, bez względu na to, które okna są obecnie otwarte. Został wybrany przez ćpunów technicznych ze względu na jego uproszczoną, ale potężną funkcjonalność. Program z łatwością udostępnia ikonę w zasobniku systemowym dla wszystkich działań i opcji.

Oficjalna strona pobierania aplikacji (po kliknięciu pliku do pobrania) jest blokowana jako podejrzana podczas korzystania z niektórych lekkich programów zabezpieczających lub niektórych rozszerzeń przeglądarki, takich jak Malwarebytes. Mimo to skanowanie i wiele aplikacji zabezpieczających w czasie rzeczywistym nie znajduje żadnego ryzyka podczas pobierania z Softpedii. Tylko pamiętaj, aby zeskanować „rozpakowany folder” bez względu na to, skąd pobierasz aplikację.

DeskPins jest łatwy w użyciu i wcale nie nachalny! Aplikacja zapewnia również kilka niestandardowych opcji, w tym "Autopin", "Skróty klawiszowe", "Kolor ikony przypinania" i inne.

Jak przypiąć okno, aby pozostało na górze.

 1. Kliknij ikonę DeskPins w zasobniku systemowym, znajdującym się w prawym dolnym rogu pulpitu.
 2. Kursor zmieni się w pinezkę (domyślnie czerwoną lub na podstawie koloru wybranego w opcjach).
 3. Przesuń kursor pinezki (jak zwykły kursor) do okna, które chcesz przypiąć do góry.
 4. Kliknij lewym przyciskiem myszy, aby przypiąć okno. Na pasku tytułu okna pojawi się ikona pinezki.

Notatka: Wiele aplikacji i zainstalowanych programów używanych w systemie Windows 10 (Sticky Notes, Calculator, Netflix, Discord itp.) ma unikalne okna, w przeciwieństwie do oryginalnych okien eksploratora występujących w systemie Windows 7 i wcześniejszych. Za przypięcie tych przedmiotów, pojawi się komunikat o błędzie, a ikona pinezki nie pojawi się na pasku tytułowym, ale okno nadal bez problemu przeniesie się na górną warstwę.

Tak, wiemy. Mała ikona po prawej stronie „Standard” na powyższym obrazku to opcja „Zachowaj na wierzchu”. Chcieliśmy po prostu użyć przykładu dla DeskPins.

Jak odpiąć okna, aby nie pozostawały nad wszystkimi innymi.

Odpinanie poszczególnych okien:

 1. Przesuń kursor myszy nad ikonę pinezki na pasku tytułu okna, które chcesz „od góry”. Obok ikony pojawi się czerwony „X”.
 2. Kliknij ikonę, aby usunąć funkcję przypinania.

Notatka: W przypadku okien, które nie wyświetlają ikony pinezki, możesz zamknąć okno, aby usunąć stan przypięcia, lub skorzystać z poniższej opcji, aby odpiąć wszystkie okna. Możesz także zminimalizować okno i nazwać je dniem, ale po zmaksymalizowaniu nadal będzie miało status „na wierzchu”.

Odpinanie wszystkich okien:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę DeskPins znajdującą się w zasobniku systemowym (w prawym dolnym rogu).
 2. Wybierz „Usuń wszystkie szpilki”.

Nie bój się dodawać pinów do wielu okien. Jeśli przypięłeś więcej niż jedno okno, żadne z nich nie ma priorytetu, co oznacza, że ​​wszystkie wyświetlają się nad innymi oknami, ale po zaznaczeniu można je przesuwać nad sobą. Innymi słowy, możesz łatwo kliknąć jedno przypięte okno, które będzie nakładać się na inne przypięte okna.

Jak widać z tego artykułu, DeskPins to łatwa w użyciu aplikacja, która działa w systemie Windows 10 bez żadnych problemów. Po prostu nie zapomnij przeskanować pobierania pod kątem zagrożeń bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczne i skuteczne działanie, bez względu na to, skąd je uzyskałeś. Jak wspomnieliśmy powyżej, strona pobierania oficjalnej witryny jest blokowana przez niektóre rozszerzenia lub programy zabezpieczające. Dlatego najlepiej jest pobrać aplikację z innego źródła, takiego jak to, które wymieniliśmy. Chociaż możesz zainstalować oprogramowanie skryptowe innej firmy i utworzyć niestandardowy skrypt, który robi to samo, korzystanie z aplikacji jest znacznie szybsze i łatwiejsze.