Hollow Knight: Jak uzyskać podwójny skok

Możliwe jest ukończenie kampanii Hollow Knight bez umiejętności podwójnego skoku. Mimo to, ponieważ gra należy do gatunku Metroidvania, poszukiwanie skrzydeł monarchy, które zapewniają tymczasowy lot, a dokładniej podwójne skoki, jest normalne.

Hollow Knight: Jak uzyskać podwójny skok

Może to dlatego, że jesteś specjalistą, a może chcesz poruszać się z łatwością i lepiej przygotować się na niektórych szefów. Tak czy inaczej, jesteś we właściwym miejscu!

Jak odblokować skrzydła monarchy (podwójny skok) w Hollow Knight?

Poniższe dwa główne kroki poprowadzą Cię przez podróż, aby zdobyć Skrzydła Monarch.

Krok pierwszy – zdobądź zdolność kryształowego serca

Skrzydła monarchy można znaleźć w starożytnym basenie, ale konieczne jest wcześniejsze posiadanie umiejętności Kryształowe Serce. Jeśli masz już Kryształowe Serce, możesz przejść bezpośrednio do kroku drugiego.

Ten krok to skrócona wersja tego, jak zdobyć Kryształowe Serce w tej króliczej nory. Jak wspomniano wcześniej, aby zdobyć Skrzydła Monarchów, potrzebujesz wcześniej Kryształowego Serca. Aby zdobyć umiejętność Kryształowe serce, zdobądź następujące trzy wymagania:

Zaklęcie „Pustynne nurkowanie”

Znajdziesz go w mieście łez jako nagrodę za pokonanie Mistrza Duszy.

Przedmiot „Lumafly Lantern”

Sprzedaje go chytry handlarz. Najpierw musisz uratować Sly'a na Forgotten Crossroads. Następnie porozmawiaj ze Sly'em w małej wiosce po pokonaniu bossa o imieniu Matka Gruz.

Umiejętność „Pazur Modliszki”

Aby go zdobyć, musisz najpierw zdobyć umiejętność Mothwing Cloak. Płaszcz jest nagrodą za pokonanie bossa Horneta, odnalezionego w Greenpath.

Po zdobyciu płaszcza skieruj się na dolny zachód w Wiosce Modliszki, gdzie znajduje się blokada ściany. Aktywuj przełącznik znajdujący się pod tą ścianą. Następnie skieruj się na wschód i wskocz na platformę, by dotrzeć do miejsca, w którym odblokowuje się przełącznik. Tam znajdziesz Pazur Modliszki.

Gdy zdobędziesz wszystko z powyższej listy, skieruj się na wschodnie dno Forgotten Crossroads i otwórz sobie drogę do Crystal Peak. Kryształowe Serce znajduje się dalej na wschód od wejścia.

Krok drugi – odblokuj skrzydła monarchy

Oto kroki, aby uzyskać zdolność podwójnego skoku:

  1. Udaj się w stronę Starożytnego Basenu.

  2. Musisz pokonać bossa o średnim poziomie trudności o imieniu „Zepsuty statek”. Znajduje się po prawej stronie skrzydeł Monarch.

  3. Po pokonaniu Vessela idź dalej w lewo. W końcu dotrzesz do fontanny ciem. Ta fontanna obdarzy cię skrzydłami monarchy.

Zauważ, że Broken Vessel wykona następujące ataki:

  • Uderzenia w ziemię: po skoku boss pozostaje nieruchomo nad graczem i uderza w niego. Następnie uwolni dwie kule infekcji po obu stronach. Biegnij, aby uniknąć uderzenia i chwilowo stań w pobliżu bossa po tym, jak ten uderzy. Możesz kontratakować zaraz po uderzeniu.
  • Ataki z doskoku: boss wykonuje doskok zarówno w powietrzu, jak i na ziemi po podniesieniu głowy. Aby uniknąć ataku z doskoku, wejdź za bossa, gdy ten doskakuje do ciebie, a następnie zaatakuj.
  • Ataki cepem: te ataki z ograniczonym zasięgiem wywołasz przez przybliżenie. Dlatego trzymaj się z dala od tego zasięgu, ponieważ tych ataków nie da się uniknąć.
  • Losowo zainfekowane balony: im więcej balonów się odradza, tym trudniej je zniszczyć, ponieważ mają siłę liczebną.
  • Ataki z wyskoku: boss skacze w kierunku gracza i zadaje obrażenia dopiero po trafieniu.
  • Atak fontanny infekcji: polega na sprowadzeniu na arenę kul infekcji. Fontanna infekcji to jeden losowy, ale szybki atak, którego powinieneś unikać trzymając się z dala od tego bossa.

Do walki z tym bossem powinieneś używać Quick Focus, Spore Shroom i Desolate Dive. Ta ostatnia jest bardzo skuteczna, gdy boss tworzy plamy infekcji.

Jak używać skrzydeł monarchy w Hollow Knight?

Skrzydła pomagają w platformowaniu. Dlatego, aby właściwie używać skrzydeł monarchy, dobrze wykorzystaj oferowaną przez nie zdolność podwójnego skoku, nawet jeśli te skoki są krótsze niż domyślny skok. Oprócz dotykania ziemi, zsuwanie się po ścianie za pomocą Pazura Modliszki również zresetuje licznik skoków, a także otrzymanie obrażeń i odbijanie się od wrogów i obiektów, umożliwiając ponowne wykonanie podwójnego skoku.

W celu zbadania skrzydła zapewnią dostęp do terenów pałacowych, białego pałacu, rdzenia grzyba, odłamka maski i rozwścieczonego strażnika. Chociaż skrzydła nie są niezbędne do dostania się w inne miejsca, mogą być dobrą pomocą. Miejsca te obejmują Ul, Koronę Zaduszników, Iglicę Strażnika i Krawędź Królestwa.

Idź po zwycięstwo w stylu monarchy

Czasami gry nie pozostawiają nam wielkiego wyboru poza szukaniem rozwiązań w Internecie, jak to zwykle ma miejsce podczas grania w grę Metroidvania. Teraz, gdy surfowałeś po Internecie i znalazłeś sposób, nadszedł czas, aby założyć pasy, ponieważ niedługo dostaniesz swoje skrzydła, więc czekają na Ciebie nowe przygody!

Które ulepszenie Hollow Knight jest twoim ulubionym? Jak Ci się podobają Twoje nowe skrzydła? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.