Jak przenieść własność serwera Discord

Możesz więc opuścić posiadany serwer Discord. Ale zanim odejdziesz, chcesz wiedzieć, jak przenieść swoje prawa własności na kogoś innego.

Jak przenieść własność serwera Discord

W tym artykule dowiesz się, jak przenieść własność serwera Discord na innego członka serwera za pośrednictwem różnych urządzeń.

Czego potrzebujesz, aby przenieść własność?

Zanim pokażesz Ci dokładne kroki, które musisz wykonać, aby przenieść własność serwera Discord, powinieneś wiedzieć, jakich narzędzi potrzebujesz, aby to osiągnąć. Teraz ten transfer można wykonać za pomocą aplikacji komputerowej Windows/Mac, przeglądarki lub aplikacji na iOS/Android.

Jednak fakt, że jesteś moderatorem lub masz rolę z pakietem uprawnień na serwerze, nie oznacza automatycznie, że możesz przenieść własność na kogoś innego. Przywileje nie czynią Cię właścicielem serwera.

Tak więc tylko właściciel serwera Discord może przenieść własność serwera. Każdy serwer jest ograniczony do maksymalnie czterech właścicieli.

Serwer „bez właściciela” będzie nadal istniał przez jakiś czas, ale zostanie ostatecznie usunięty przez usługę. Jeśli chcesz, aby serwer nadal istniał, upewnij się, że przenosisz własność na innego członka serwera.

Jak wspomniano wcześniej, możesz to zrobić za pomocą systemu Windows, Mac, Chromebook lub urządzenia z systemem iOS/Android. Zasada jest dość podobna we wszystkich dziedzinach.

Jak przenieść własność serwera Discord w systemie Windows 10 i macOS

Biorąc pod uwagę fakt, że Discord jest aplikacją VoIP skoncentrowaną na grach, została ona wymyślona i opracowana przede wszystkim dla platform Windows (z tego korzysta wielu graczy). Jednak platforma przestała być używana tylko przez graczy (na przykład wiele start-upów zorientowanych na kryptowaluty woli używać Discord do komunikowania się ze swoimi społecznościami). W związku z tym aplikacja jest teraz dostępna również na komputerach Apple. Metoda przenoszenia własności w systemie macOS działa tak samo, jak w aplikacjach dla systemu Windows.

Oto, jak szybko i łatwo przenieść własność serwera na innego członka serwera za pomocą aplikacji Discord na Windows lub Mac.

 1. Otwórz aplikację Discord i przejdź do danego serwera, korzystając z listy serwerów po lewej stronie.

 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę serwera.

 3. Najedź na „Ustawienia serwera” wejście.

 4. Kliknij "Członkowie” z menu bocznego, które się pojawi.

 5. Znajdź członka serwera, na który chcesz przenieść prawo własności, i najedź kursorem na wpis.

 6. Kliknij ikonę z trzema kropkami.

 7. Wybierać "Przeniesienie własności.”

 8. Potwierdź transfer, jeśli zostaniesz o to poproszony.

Jak przenieść własność serwera Discord na Chromebooku

Niestety, aplikacja Discord na urządzenia z Chrome OS nie istnieje. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ Chromebooki są w dużej mierze oparte na przeglądarce. Nie martw się jednak; możesz również uzyskać dostęp do Discord przez przeglądarkę. Typowa opcja logowania na Discord.com pozwala zalogować się na swoje konto tak samo, jak do każdej innej aplikacji/usługi.

Jeśli jednak nie chcesz zawracać sobie głowy używaniem swoich danych logowania do logowania, ekran logowania Discord oferuje kod QR, który możesz zeskanować za pomocą aplikacji mobilnej (jeśli jesteś do niej zalogowany). Oto jak zalogować się do Discorda za pomocą opcji kodu QR.

 1. Wejdź na Discord.com.
 2. Kliknij "Otwórz Discord” w Twojej przeglądarce.

 3. Zobaczysz kod QR.

 4. Wyjmij smartfon/tablet i otwórz aplikację Discord.

 5. Przejdź do ikony swojego profilu w prawym dolnym rogu ekranu.

 6. Wybierać "Skanowania QR code.”

 7. Użyj aparatu urządzenia, aby upewnić się, że kod QR na ekranie komputera znajduje się w białym prostokącie na smartfonie lub tablecie.

 8. Potwierdź, że ufasz danemu komputerowi.

Po zalogowaniu wykonaj czynności opisane powyżej dla aplikacji Windows/Mac, aby przenieść własność serwera.

Jak przenieść własność serwera Discord na iOS/Android?

Ogólnie rzecz biorąc, istniała znaczna różnica między aplikacjami używanymi na urządzeniach z systemem iOS i Android. Ale od niedawna istnieje trend, aby ich aplikacja na Androida przypominała swojego odpowiednika na iOS. Aplikacja Discord na urządzenia mobilne/tablety jest dobrym przykładem tego trendu. Tak więc, niezależnie od tego, czy używasz iPada, iPhone'a, czy dowolnego urządzenia z Androidem, kroki przenoszenia własności są takie same dla wszystkich. W rzeczywistości całość jest bardzo podobna do opisanego wcześniej procesu dla urządzeń macOS/Windows.

 1. Otwórz aplikację Discord na swoim urządzeniu i zaloguj się na swoje konto Discord.

 2. Wybierz serwer, na który chcesz przenieść własność z listy po lewej stronie.

 3. Przesuń w lewo, aby wyświetlić listę kanałów.
 4. U góry ekranu, obok nazwy serwera, dotknij ikony z trzema kropkami.

 5. Wybierać "Ustawienia.”

 6. Przewiń w dół do „Zarządzanie użytkownikami" sekcji i dotknij „Członkowie.”

 7. Kliknij nazwę użytkownika, na którego chcesz przenieść własność.

 8. Uzyskiwać "Przeniesienie własności.”

 9. Potwierdź, jeśli zostaniesz o to poproszony.

Co jeśli nie ma właściciela?

Każdy serwer Discord w pewnym momencie ma właściciela – bez niego nie można stworzyć serwera, nawet jeśli mówimy o bocie (więcej o tym później). Jeśli jednak jedyny właściciel serwera Discord zdecyduje się usunąć swoje konto bez przenoszenia własności, dany serwer będzie nadal istniał bez właściciela, przynajmniej przez jakiś czas.

W tym okresie członkowie serwera będą mogli z niego korzystać, ale jeśli nie zostaną podjęte środki, serwer zostanie automatycznie usunięty w pewnym momencie. W związku z tym członek serwera, nawet jeśli ma pełne uprawnienia, które są identyczne z uprawnieniami właściciela, nie może samodzielnie uzyskać prawa własności.

Najlepszym sposobem, aby się tutaj udać, jest skontaktowanie się z pomocą techniczną Discord i poproszenie ich o wkroczenie. Oto jak przesłać prośbę o przeniesienie własności do działu pomocy Discord.

 1. Przejdź do strony wsparcia Discord.
 2. Pod "W czym możemy ci pomóc?", wybierać "Pomoc wsparcie.”

 3. Wpisz swój adres e-mail. Upewnij się, że wpisałeś adres e-mail, którego używasz na swoim koncie Discord. Jeśli masz więcej niż jedno konto Discord, użyj adresu konta, które znajduje się na danym serwerze.

 4. Pod "Rodzaj pytania?”, wybierać "Prośba o przeniesienie własności serwera.”

 5. W "Przedmiot" wpisz coś w stylu „Właściciel serwera usunął swoje konto, potrzebujesz pomocy dotyczącej przeniesienia własności serwera”.

 6. Pod "Opis”, jasno i dokładnie nakreśl charakter swojego problemu. Upewnij się, że udostępniasz tutaj wszystkie istotne informacje. Jeśli znasz nazwę użytkownika poprzedniego właściciela, dołącz ją również.
 7. Pod "Liczba członków serwera," wybierać <100 lub >100, w zależności od aktualnego rozmiaru serwera.

 8. W razie potrzeby dodaj załączniki.
 9. Zakończ, klikając „Składać.”

Chociaż większość tych żądań transferu jest wykonywana bez komplikacji i szybko rozwiązywana, należy mieć świadomość, że serwery z mniej niż 100 członkami mogą nie być uważane za priorytet. Możemy jednak śmiało powiedzieć, że Wsparcie Discord zrobi wszystko, co w jego mocy, aby pomóc Ci w realizacji Twojej prośby.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak wyrzucić właściciela serwera Discord?

Właściciele serwerów, szczególnie jeśli chodzi o duże serwery, są ogólnie godni zaufania i renomowani. Jednak żadne konto Discord nie jest całkowicie odporne na włamania i inne formy włamań. Ponadto właściciel może zacząć zachowywać się w sposób, który jest ogólnie szkodliwy dla serwera. Niestety nie ma możliwości wyrzucenia właściciela lub twórcy serwera. Mimo to oznacza to również, że nieuczciwy członek serwera nie może spiskować z nikim w celu usunięcia właściciela serwera.

Jak przenieść własność bota na serwer Discord?

Discord nigdy nie był pomyślany z myślą o posiadaniu bota. Domyślnie nie możesz przenieść własności na bota. Powiedziawszy to, istnieją metody wykorzystujące ustawienia Pythona i „discord.js”, które mogą pomóc użytkownikowi wymyślić bota właściciela dla Discord. Jednak nie jest to proste i będzie wymagało korzystania z innych i skomplikowanych metod. Jeśli Twój serwer jest dla Ciebie ważny, nie zaleca się zmiany właściciela bota, chyba że masz doświadczenie w kodowaniu.

Co to jest serwer Discord?

Po utworzeniu konta Discord możesz dodawać znajomych i komunikować się z różnymi użytkownikami Discord. Jednak głównym celem Discorda jest używanie „serwerów” jako pokojów rozmów. Każdy użytkownik Discord może stworzyć i moderować serwer. Na każdym serwerze możesz dodawać/zmieniać/usuwać kanały i dodawać uprawnienia dla różnych użytkowników uzyskujących dostęp do tych kanałów. Krótko mówiąc, serwer Discord to środowisko grupowe, w którym ludzie mogą się ze sobą komunikować.

Czy serwer Discord jest bezpieczny?

Serwery i konta Discord są całkowicie podatne na hakowanie i często są celem różnych cyberprzestępców. Jeśli ustawisz odpowiednie ustawienia prywatności i przypiszesz godnych zaufania osoby do radzenia sobie z wiadomościami spamowymi, różnymi botami i wrogimi użytkownikami, możesz zmienić je w bezpieczne środowisko dla osób o podobnych poglądach, aby mogli spotykać się, prowadzić dyskusje, grać razem w gry wideo i wiele więcej.

Dlaczego Discord 13+?

Użytkownicy, którzy nie ukończyli 13 lat, nie mogą legalnie utworzyć konta Discord. Wynika to z Warunków korzystania z usługi Discord. Jeśli chodzi o treści NSFW (Not Safe for Work), jest to ściśle monitorowane przez personel pomocniczy Discord. Możesz publikować treści NSFW na serwerach Discord, które mają ostrzeżenie 18+ (ustawiane przez właściciela serwera).

Przenoszenie własności na Discord

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Ci z powodzeniem przenieść własność Twojego serwera na innego użytkownika Discord, niezależnie od tego, czy planujesz usunąć swoje konto Discord, czy chcesz mieć innego właściciela u swojego boku. Jak widać, przeniesienie własności jest dość proste, niezależnie od urządzenia, z którego uzyskujesz dostęp do aplikacji Discord.

Czy udało Ci się pomyślnie dokonać przeniesienia własności? Czy napotkałeś jakieś problemy? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej, a my dołożymy wszelkich starań, aby pomóc Ci to rozwiązać.