Jak odblokować rasy sprzymierzone w World of Warcraft

Jednym z głównych powodów, dla których World of Warcraft jest tak ekscytujący, jest różnorodność jego populacji. Gra nigdy się nie nudzi, ponieważ nieustannie oferuje graczom coś nowego do odkrycia. Rasy sprzymierzone w WoW to zasadniczo modyfikacje głównych ras – o nieco innym wyglądzie i cechach. Obecnie jest ich 10, co oznacza, że ​​jeśli jesteś wystarczająco zdeterminowany, możesz odblokować każdy z nich.

Jak odblokować rasy sprzymierzone w World of Warcraft

W tym poradniku przedstawimy instrukcje dotyczące odblokowywania sojuszniczych ras w World of Warcraft. Dodatkowo odpowiemy na niektóre z najczęstszych pytań związanych z wyścigami w WoW.

Jak odblokować rasy sprzymierzone w World of Warcraft

Aby odblokować sojusznicze rasy w WoW, musisz najpierw zdobyć określone osiągnięcia dla każdej z nich. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby uzyskać dostęp do wszystkich sojuszniczych ras w grze:

 1. Upewnij się, że osiągnąłeś 50 poziom frakcji odpowiadającej sojuszniczej rasie, którą chcesz odblokować.

 2. Aby odblokować wyścig Nightborne, zdobądź osiągnięcie „Insurrection”. Aby to zrobić, ukończ fabułę Suramar. Następnie wykonaj zadanie rekrutacyjne, które znajdziesz w Ambasadzie Hordy. Po zdobyciu osiągnięcia otrzymasz Shal'dorei Tabard i Nightborne Manasaber.

 3. Aby odblokować rasę Elfów Pustki, zdobądź osiągnięcie „Jesteś już przygotowany” za ukończenie kampanii Argus. Następnie wykonaj zadanie rekrutacyjne, które można znaleźć w Ambasadzie Stormwind, aby zdobyć Tabard Ren’dorei i Przeklęty Gwiezdny Wędrowiec. Zadanie rekrutacyjne staje się dostępne po ukończeniu zadań The Ghostlands i Telogrus Rift.

 4. Aby odblokować rasę Lightforged Draenei, zdobądź osiągnięcie „Jesteś teraz przygotowany” za ukończenie kampanii Argus. Następnie wykonaj zadanie rekrutacyjne, które znajdziesz w Ambasadzie Stormwind. Stanie się dostępna po ukończeniu zadań The Lightforged, Forge of Aerons i For the Light. Po jej ukończeniu otrzymasz Lightforged Tabard i Lightforged Felcrusher.

 5. Aby odblokować wyścig Highmountain Tauren, zdobądź osiągnięcie „Ain’t No Mountain High Enough” poprzez ukończenie pełnej historii Highmountain. Następnie odbierz test rekrutacyjny w Ambasadzie Hordy. Otrzymasz wtedy Highmountain Tabard i Highmountain Thunderhoof.

 6. Aby odblokować rasę krasnoludów Ciemnego Żelaza, zdobądź osiągnięcie „Gotowi do wojny” za ukończenie kampanii wojennych w Kul Tiras i Zandalar. Po ukończeniu zadania rekrutacyjnego otrzymasz Tabard of the Dark Iron i Dark Iron Core Hound.

 7. Aby odblokować rasę Mag’har Orc, zdobądź osiągnięcie „Gotowy do wojny” za ukończenie kampanii wojennych w Kul Tiras i Zandalar. Następnie podejmij misję rekrutacyjną w Ambasadzie Orgrimmar, aby otrzymać Tabard z klanów Mag'har i Mag'har Direwolf.

 8. Aby odblokować rasę Kul Tiran Human, ukończ elementy kampanii wojennej 8.0 i 8.1 oraz główne zadania Kul Tiras – Loremaster of Kul Tiras, The Pride of Kul Tiras i A Nation United. Następnie podejmij misję rekrutacyjną w ambasadzie Stormwind, aby otrzymać Tabard z Kul Tiras i Szarżujący z Kul Tiran.

 9. Aby odblokować rasę Zandalari Trolls, zdobądź osiągnięcie „Tides of Vengeance”, wypełniając elementy kampanii wojennej 8.0 i 8.1. Następnie ukończ główne wątki fabularne stref Zuldazar i wszystkie zadania Allies of the Horde: Fabuła Zandalari. Po wykonaniu wspomnianych zadań zdobędziesz osiągnięcie Allied Races: Zandalari Troll oraz zdobędziesz Tabard of the Zandalari i Zandalari Direhorn.

 10. Aby odblokować wyścig Mechagnomów, zdobądź osiągnięcie „Mechagonian Threat”, kończąc całą fabułę Mechagon. Po pomyślnym wykonaniu zadania rekrutacyjnego otrzymasz Mechagonian Tabard i Mechagon Mechanostrider.

 11. Aby odblokować rasę Vulpera, zdobądź osiągnięcie „Sekrety w piaskach”, kończąc całą historię Vol'dun. Po wykonaniu zadania rekrutacyjnego otrzymasz przedmioty Tabard of the Vulpera i Caravan Hyena.

Wskazówka: po odblokowaniu nowej rasy możesz tworzyć postacie tej rasy.

Często Zadawane Pytania

Czy rasy sprzymierzone są grywalne?

Tak, ale najpierw musisz zrekrutować do swojej sprawy sojusznicze postacie rasy, aby nimi zagrać. Do Przymierza można rekrutować rasy Void Elf, Lightforged Draenei, Dark Iron Dwarf, Kul Tiran i Mechagnome. Rasy Nightborne, Highmountain Taureni, Mag'har Orc, Zandalari Troll i Vulpera mogą zostać zwerbowani do Hordy.

Czy możesz kupić rasy sprzymierzone w WoW?

Nie, opcja zakupu nie jest dostępna dla ras sprzymierzonych. Aby je odblokować, musisz spełnić wszystkie wymagania.

Jakie są nowe rasy alianckie w WoW?

Rasy Vulpera i Mechagnome zostały dodane do WoW w 2020 roku. Mimo że w przewidywalnej przyszłości nie planuje się dodania do gry nowych sprzymierzonych ras, dodatek Shadowlands zawiera szeroką gamę nowych ras, które mogą stać się dostępne jako grywalne postacie pewnego dnia. Na liście znajdują się Stewardzi, Stoneborn, Faun i Kyrian.

Jaki jest najszybszy sposób na odblokowanie sojuszniczych ras w WoW?

Nie ma łatwego sposobu na odblokowanie sojuszniczych ras w WoW – jednak w dodatku Shadowlands wymagania różnią się od poprzednich wersji gry. W tym patchu nie musisz osiągać 50. poziomu powiązanej frakcji – wystarczy wykonać niezbędne zadania fabularne.

W przypadku niektórych ras wymagania dotyczące zadań również stały się łatwiejsze. Dlatego jeśli chcesz szybciej odblokować sprzymierzone rasy, możesz rozważyć zakup pakietu Shadowlands.

Czy możesz odblokować wszystkie rasy sprzymierzone na jednej postaci?

Krótka odpowiedź brzmi – nie. Musisz grać postacią odpowiadającą frakcji sprzymierzonej rasy. Jednak w dodatku Shadowlands ten wymóg został usunięty, więc nie musisz zmieniać postaci.

Czym są rasy sprzymierzone?

Każda rasa różni się pod względem dostępnych klas. Postacie dowolnej rasy mogą być myśliwymi, wojownikami i rycerzami śmierci. Oprócz postaci rasy Lightforged Draenei, każda postać może zostać mnichem. Klasy kapłanów i łotrzyków są dostępne dla każdej postaci poza Highmountain Taurens.

Tylko postacie rasy Kul Tiran, Highmountain Tauren i Zandalari Troll mogą zostać druidami. Opcje dla paladynów są również dość ograniczone – ta klasa jest dostępna tylko dla ras Lightforged Draenei, Dark Iron Dwarf i Zandalari Troll.

Jakie są cechy rasowe elfów pustki?

Powszechnie wiadomo, że każda rasa w WoW ma unikalne cechy. Elfy Pustki mają cechy, które czynią je bardziej odpornymi na obrażenia cienia niż inne rasy – cecha Chill of Night zmniejsza obrażenia, a cecha Entropic Embrace pomaga uleczyć obrażenia. Cecha Ethereal Connection obniża koszt transmogryfikacji. Cecha Preternatural Calm utrzymuje skuteczność zaklęć nawet wtedy, gdy postać jest uszkodzona. Co więcej, Elfy Pustki mogą teleportować się do pobliskich miejsc za pomocą cechy Spatial Rift.

Jakie są rasowe cechy mechagnomów?

Mechagnomy to stosunkowo nowa rasa w WoW. Jeśli zastanawiasz się, czy warto je odblokować, warto rozważyć ich cechy rasowe. Mechagnomy mogą analizować walkę w czasie rzeczywistym i z czasem stawać się silniejsze, walcząc z tym samym wrogiem. Mogą również tworzyć narzędzia i otwierać zamknięte skrzynie. Co więcej, Mechagnomy mają cechę Emergency Failsafe, która pozwala im leczyć się, gdy ich zdrowie spadnie do niskiego poziomu.

Jakie są cechy rasowe gnomów z ciemnego żelaza?

Gnomy Ciemnego Żelaza poruszają się nieco szybciej w pomieszczeniach. Są również mniej podatne na ataki fizyczne niż wiele innych ras. Główną zaletą gnomów z ciemnego żelaza jest to, że potrafią wytwarzać przedmioty dwa razy szybciej niż inne rasy.

Jakie są cechy rasowe Vulpery?

Vulpera to kolejna nowa rasa sprzymierzona z WoWem. Pomimo uroczego wyglądu, rasowe cechy Vulpery są imponujące. Po pierwsze, Vulpera posiada cechę Alpaca Saddlebags, która zwiększa rozmiar twojego plecaka – a każdy gracz WoW wie, jakie to przydatne.

Po drugie, Vulpera otrzymuje mniej obrażeń od ognia i pierwszych ciosów wroga. Po trzecie, mogą teleportować się bezpośrednio do swojego obozu. Wreszcie, Vulpera może łatwo zmienić zawartość swojej torby ze sztuczkami.

Odblokuj je wszystkie

Mamy nadzieję, że z pomocą naszego przewodnika będziesz w stanie odblokować wszystkie sojusznicze rasy w WoW. Oczywiście nie jest to obowiązkowe – możesz wcześniej poznać charakterystyczne cechy każdej rasy, aby wybrać te, które przyniosą Ci największe korzyści. Najważniejszą rzeczą w różnych rasach w WoW nie są ich techniki walki ani osiągnięcia, które przynoszą – to wyjątkowa fabuła, która sprawia, że ​​gra jest tak przyjemna.

Jaka jest twoja ulubiona rasa sojusznicza w WoW? Czy chciałbyś, aby sojusznicze rasy były łatwiejsze do odblokowania? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.