Jak grać w Inżyniera w Team Fortress 2?

W przeciwieństwie do innych klas, w które możesz grać w Team Fortress 2 (TF2), Inżynier wymaga od graczy porzucenia najbardziej podstawowych instynktów. Zamiast biegać i strzelać, będziesz siedzieć wygodnie i tworzyć struktury. Walka w zwarciu nie jest jego mocną stroną, ale nadal możesz sprawić, by to zadziałało.

Jak grać w Inżyniera w Team Fortress 2?

Jeśli starasz się zrozumieć, jak należy grać Inżynierem w TF2, nie szukaj dalej. W tym artykule wyposażymy Cię w wiedzę, która pozwoli Ci zrzucić siłę ognia i wesprzeć Twój zespół. Odpowiemy też na kilka związanych z nim pytań.

Jak grać w Inżyniera w Team Fortress 2?

Oto kilka podstawowych cech Inżyniera w TF2:

 • Ma strzelbę, pistolet, klucz i konstrukcje.

  Inżynier nie dysponuje własną siłą ognia dalekiego zasięgu. Jego broń jest bardziej odpowiednia do walki na bliskim dystansie, a poza zasięgiem średnim jest ledwo przydatna. Jego pistolet może być używany na dłuższych dystansach, ale nadal nie jest to najlepszy wybór.

  Jego klucz służy do naprawiania konstrukcji, a także do ich ulepszania. Potrafi nim uderzyć wrogów, ale to nie jest najlepszy pomysł. Zachowaj zabójstwa z klucza, gdy wróg jest naprawdę słaby i możesz go zatłuc.

  Konstrukcje, które Inżynier może zbudować, są jego głównym źródłem siły ognia. Jego Działka Strażnicze, Teleporty i Zasobniki są przydatne dla całej drużyny. Jego PDA Budowlany jest jego narzędziem do budowania.

  Ogólnie rzecz biorąc, Inżynier jest defensywny i najlepiej jest grać jako jednostka wsparcia. Granie go ofensywnie nie jest najlepszym sposobem działania.

 • Budowanie i ulepszanie Inżyniera wymaga Metalu.

  Odradza się z 200 Metalami na początek. Jednak może znaleźć więcej Metalu, znajdując skrzynki z amunicją, plądrując z martwych jednostek lub Zasobnik. Metal jest przydatny do budowania i ulepszania.

 • Defensywny, a jednocześnie ofensywny.

  Odradza się z 200 Metalami na początek. Jednak może znaleźć więcej Metalu, znajdując skrzynki z amunicją, plądrując z martwych jednostek lub Zasobnik. Metal jest przydatny do budowania i ulepszania.

  Robiąc to wszystko Inżynier zostanie zaatakowany przez wrogów. Być może będzie musiał ich odeprzeć swoją bronią, a od czasu do czasu ścigać przeciwników. Powinien to robić tylko wtedy, gdy ma w pobliżu wsparcie, w przeciwnym razie jego dzielna szarża pójdzie na marne.

Jakie są konstrukcje inżyniera?

Przyjrzyjmy się strukturom Inżyniera. Są to Działka Strażnicze, Zasobniki i Teleporty.

Działka strażnicze

Działka Strażnicze to automatyczne wieżyczki, które mają ograniczony zasięg. Można je rozmieścić, aby pokryć obszar z niesamowitą siłą ognia. Na poziomie 1 Działka Strażnicze nie są zbyt dużym zagrożeniem, ale gdy Inżynier ulepszy je, wrogowie będą musieli to szanować.

Działka strażnicze poziomu 1 i 2 wystrzeliwują wiele pocisków na sekundę, ale nie są porównywalne z minigunem Grubego. Z drugiej strony, Działka Strażnicze poziomu 3 mogą być porównywalne, a nawet strzelać rakietami jak Żołnierz. Dlatego Inżynier powinien jak najszybciej ulepszyć Działko Strażnicze.

Ulepszone Działka Strażnicze mają zwiększone obrażenia i HP, co czyni je siłą, z którą należy się liczyć. Inżynier nie musi obsługiwać swojego działa strażniczego, ale może przejąć nad nim kontrolę za pomocą Poskramiacza. Jednak wytworzenie go ma tylko 50% szans na sukces.

Jest też Combat Mini-Sentry Gun, ale jest dość słaby. Można go użyć tylko wtedy, gdy Inżynier ma na wyposażeniu Broń do walki wręcz Rewolwerowiec.

Po zbudowaniu Działka Strażniczego Inżynier może przenosić go ze sobą, aby zmienić jego położenie zgodnie z potrzebami. Może zostawić go w trudno dostępnych miejscach, które mają otwarty widok na krytyczne punkty przewężenia. W ten sposób wrogom będzie bardzo trudno walczyć z tymi Działkami Strażniczymi.

Pamiętaj, że podczas holowania budowli prędkość ruchu Inżyniera jest zmniejszona i nie może on strzelać. Jeśli zginie ciągnąc konstrukcję, zostaje ona zniszczona wraz z nim. To odwróci całą drużynę i potencjalnie pozwoli wrogom na wtargnięcie.

Mając w pobliżu Działko Strażnicze, Inżynier może pozwolić sobie na bardziej agresywną grę. Jeśli ma w pobliżu Zasobnik i/lub Medyka, może zabijać wrogów swoją Strzelbą. Działko Strażnicze może pomóc w zadaniu ekstremalnych obrażeń w połączeniu ze Strzelbą.

Dozowniki

Dozowniki są najlepszym przyjacielem każdego. Przywracają drużynie amunicję i zdrowie, a Inżynier może zdobyć od nich trochę Metalu. Te maszyny mogą nawet ugasić pożary Pyro na postaciach.

Inżynier często umieszcza Zasobnik w pobliżu Działka Strażniczego. Członkowie drużyny również będą stać w pobliżu Zasobnika, ponieważ zapewnia on im zdrowie i amunicję. Chociaż nie jest to tak dobre, jak posiadanie Medyka, połączenie obu będzie trudne do pokonania.

Im wyższy poziom Zasobnika, tym więcej zdrowia, amunicji i metalu może zapewnić. Trudniej też jest go zniszczyć. Zasobniki poziomu 3 zapewniają 20 zdrowia na sekundę, 40% amunicji na sekundę i 60 metalu w ciągu pięciu sekund.

Szpiedzy mogą również stać w pobliżu Zasobnika, aby odzyskać czas niewidzialności.

Inżynierowie mogą przenosić dozowniki w razie potrzeby, gdy nadejdzie czas na przeprowadzkę. Podobnie jak w przypadku Działka Strażniczego, obowiązują kary za przeciąganie budowli. Pamiętaj o tym.

Po zniszczeniu Zasobnik pozostawi 50 Metali jako jedyny ślad. Każda jednostka może ją podnieść jako metal lub amunicję, niezależnie od drużyn.

Wykwalifikowany Inżynier umieści Zasobnik, aby zjednoczyć drużynę, ponieważ korzyści płynące z przebywania w jego pobliżu są liczne. Drużyna, która będzie w stanie obronić Zasobnik, będzie miała punkt zaczepienia, do którego można się cofnąć, gdy sytuacja stanie się nieprzyjemna. W związku z tym umieszczenie go w zasięgu Działka Strażniczego to świetny pomysł.

Teleporty

Jak sama nazwa wskazuje, funkcją tych struktur jest umożliwienie jednostkom natychmiastowego przemieszczania się z miejsca na miejsce. Teleporty świetnie nadają się do szybkiego przemieszczania się, a członkowie drużyny mogą natychmiast wrócić na linię frontu. Jednak wrogowie mają tendencję do priorytetowego wyszukiwania ich i niszczenia.

Teleporter występuje w dwóch wersjach; Wejście i Wyjście Teleportera. Oba kosztują 50 Metali i są od siebie wizualnie odróżnialne. Wejście ma żółtą strzałkę skierowaną w dół, a Wyjście ma niebieską strzałkę skierowaną w górę.

Za każdym razem, gdy gracz używa Teleportera, musi się on naładować, zanim inny gracz będzie mógł go ponownie użyć. Proces ładowania trwa kilka sekund, ale czas ten można skrócić poprzez modernizację.

Podczas gdy koledzy z drużyny Inżyniera są jedynymi, którzy mogą używać jego Teleportów, wrodzy Szpiedzy są zwolnieni z tego ograniczenia. Mogą z niego korzystać nawet nie przebrani i nie zamaskowani.

Teleporter poziomu 1 ładuje się w ciągu 10 sekund. Poziomy 2 i 3 zajmują odpowiednio pięć i trzy sekundy. Lepiej jak najszybciej ulepszyć Teleporty.

Możliwy jest natychmiastowy powrót na linię frontu za pomocą Teleportera, ale podstępny Inżynier może nawet umieścić wyjście w miejscu, w którym wrogowie nie patrzą. Dzięki temu jego koledzy z drużyny mogą łapać wrogów nieświadomych. Jest to jednak strategia ryzykowna i może stać się przewidywalna po wielokrotnym użyciu.

Podobnie jak inne konstrukcje, Inżynierowie mogą przenosić wejścia i wyjścia teleportów.

Aby być skutecznym w walce, Inżynier powinien nauczyć się właściwie wykorzystywać wszystkie trzy konstrukcje. Dzięki temu, że uzupełniają się nawzajem i jego koledzy z drużyny, będzie w stanie obronić każde miejsce. Następnie przyjrzymy się, jak grać z nim defensywnie.

Jak zostać inżynierem „obronnym” w Team Fortress 2?

Inżynier defensywny nie spieszy się na śmierć, aby chronić swoich kolegów z drużyny. Będziesz tylko niepotrzebnie umrzeć, ku złości twoich kolegów z drużyny.

 1. Zawsze bądź blisko swojego Działka Strażniczego lub drużyny.

  Inżynier jest stosunkowo delikatny, więc kilka trafień go zabije. Będziesz musiał się chronić, będąc blisko swojego Działka Strażniczego lub kilku członków drużyny. Przebywanie w pobliżu Medyka lub Zasobnika zwiększa szansę na przeżycie.

 2. Uaktualnij jak najszybciej.

  Priorytetem jest zbieranie metalu i ulepszanie swoich struktur. Struktury poziomu 1 są bardzo słabe i niezbyt niezawodne. Po ulepszeniu możesz spędzać więcej czasu na obronie i wykorzenianiu Szpiegów.

 3. Znajdź najlepsze miejsca do obrony.

  Nie zapomnij zapamiętać najlepszych miejsc na biwak i rozbicie się. Opracuj strategię, aby z pomocą kolegów z drużyny objąć jednocześnie duży obszar. Dobra synergia z Twoim zespołem pozwoli Ci chronić wszelkie ważne punkty.

Jak to jest grać inżynierem w Team Fortress 2?

Przez większość czasu utkniesz za linią frontu, budując, zasłaniając miejsca i naprawiając konstrukcje. Nie jest tak dużo ekscytacji, jak w przypadku agresywnych klas, ale nadal musisz znaleźć Szpiegów. Możesz myśleć o graniu w Inżyniera jako bardziej zrelaksowanym, z od czasu do czasu dawką adrenaliny. Powinieneś mieć się na baczności na wypadek, gdyby ktoś się ukrywał i czekał, by cię zaskoczyć. Wroga drużyna zawsze atakuje Inżyniera, jeśli to możliwe.

Będziesz także przemieszczał się w tę i z powrotem między swoimi strukturami, aby zachować ich zdrowie. Zajmuje to dużo metalu, ale podczas przerwy w bitwie możesz plądrować wrogów.

Oczywiście możesz porzucić defensywny dogmat i grać bardziej agresywnie. To może być zabawniejsze, ale będziesz też umierał znacznie częściej.

Jakie jest prawdziwe imię inżyniera TF2?

Prawdziwe nazwisko inżyniera to Dell Conagher. Jest łagodnym i uprzejmym człowiekiem.

Jako inżynier z zawodu Inżynier uwielbia konstrukcje budowlane. Jego motto to „Lubię robić rzeczy” – krótkie, słodkie i bezpośrednie.

Aby wesprzeć swoje umiejętności konstrukcyjne, ma 11 doktorów nauk ścisłych, które pomagają mu zaprojektować i zbudować trzy konstrukcje. Można łatwo powiedzieć, że jest mądrym człowiekiem, który też wie, jak walczyć. Zabawnym faktem jest to, że ulubione równanie Inżyniera jest częścią tego samego, które służy do zarządzania oświetleniem w Team Fortress 2. Nazywa się Phong. Równanie można zobaczyć na piątej stronie Illustrative Rendering w TF2, oficjalnym dokumencie Valve.

Skąd pochodzi inżynier TF2?

Inżynier pochodzi z Teksasu. Bee Cave w Teksasie to miasto około 12 mil od Austin. Znajduje się w pobliżu centrum stanu Lone Star, w hrabstwie Travis.

Bee Cave to małe miasto; tylko kilka mil kwadratowych ziemi. Choć jest tak mały, ludzie wiedzą o tym teraz dzięki grze w Team Fortress 2.

Jak zdobyć metal jako inżynier w TF2?

Najlepszym sposobem na zdobycie Metalu jest przejście do skrzynek z amunicją i powalonej broni po strzelaninie. Dozowniki również dostarczają metal, ale w wolniejszym tempie. Kiedy struktury są niszczone, pozostawiają też trochę Metalu.

W przypadku Ładunku wózki z czasem produkują również trochę metalu. Innym źródłem jest Szafka z zaopatrzeniem, która uzupełnia do 200 szt. metalu.

Buduj, strzelaj i naprawiaj

Inżynier to bardzo złożona klasa do opanowania i zabawy. Teraz, gdy już wiesz, jak gra się Inżynierem, możesz śmiało wspierać swoją drużynę. Członkowie drużyny doceniają dobrego Inżyniera, który zna się na rzeczy.

Czy myślisz, że Inżynier może być agresywny? Jaka jest twoja ulubiona broń Inżyniera? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.