Jak korzystać z dostawy ogólnej USPS, gdy sprzedawcy internetowi nie wysyłają do skrzynki pocztowej?

Są chwile, kiedy po prostu nie masz adresu pocztowego, który będzie działał na otrzymanie paczki lub listu. Możesz na przykład być poza miastem, ale przebywać w miejscu z niepewną pocztą lub codziennie przemieszczać się z miejsca na miejsce. Możesz też być w domu, ale jako adres pocztowy użyj skrzynki pocztowej; wiele osób korzysta ze skrzynek pocztowych ze względu na wygodę i bezpieczeństwo, które zapewniają. Niestety, wielu sprzedawców internetowych nie wysyła niektórych produktów do skrytki pocztowej. Ponadto zarówno UPS, jak i Fedex mają zasady, zgodnie z którymi nie będą dostarczać przesyłek do skrytki pocztowej. Może to spowodować poważny problem z kupowaniem rzeczy online. Jak więc możesz dostarczyć swoją pocztę, jeśli nie masz dobrego adresu lokalnego lub masz tylko skrytkę pocztową?

Jak korzystać z dostawy ogólnej USPS, gdy sprzedawcy internetowi nie wysyłają do skrzynki pocztowej?

Odpowiedzią jest starsza metoda dostarczania poczty, prawie zapomniana, ale wciąż obowiązująca, zwana General Delivery. Dostawa ogólna to pozostałość z czasów, gdy wiele osób nie miało adresów pocztowych i zamiast tego odwiedzało co jakiś czas pocztę, aby odebrać każdą przychodzącą do nich pocztę. Usługa nadal istnieje i nadal można z niej korzystać, chociaż istnieje wiele zastrzeżeń. Niektóre zasady dotyczące dostawy ogólnej można znaleźć na stronie internetowej USPS, ale większość rzeczywistych zasad jest nieco zmienna. W tym artykule pokażę, jak korzystać z Dostawy Ogólnej, a także wyjaśnię ograniczenia usługi.

Jak korzystać z dostawy ogólnej

Musisz znać główny urząd pocztowy w mieście, w którym się znajdujesz. W każdym kodzie pocztowym znajduje się jeden główny urząd pocztowy. Możesz otrzymać pocztę General Delivery w dowolnym urzędzie pocztowym, ale ogólnie rzecz biorąc, najlepsze wyniki uzyskasz w największym i najważniejszym urzędzie pocztowym w mieście lub mieście. Najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się, który urząd pocztowy jest „głównym” urzędem pocztowym, jest zadzwonić do USPS pod numer 1-800-275-8777 i zapytać; chętnie Ci o tym powiedzą. Możesz także po prostu zadzwonić do lokalnych urzędów pocztowych, aby zapytać, a prawdopodobnie będziesz spędzać mniej czasu w zawieszeniu.

Następnie musisz wiedzieć, jaki będzie Twój adres dostawy ogólnej. W zależności od rodzaju rzeczy, które zamierzasz do Ciebie wysłać, możesz również chcieć podać adres pocztowy. (Więcej o tym później.)

Format to:

TWOJE IMIĘ

GLOWNA PRZESYLKA

[Opcjonalnie: ADRES ULICA POCZTOWA]

MIASTO, ST 12345-9999

Gdybym miał korzystać z poczty głównej w Colorado Springs w Kolorado, oto jak by to wyglądało:

NIEZNANY Z NAZWISKA

GLOWNA PRZESYLKA

[Opcjonalnie: 201 E. PIKES PEAK AVENUE]

SPRĘŻYNY COLORADO, CO 80903-9999

„OGÓLNA DOSTAWA” to rzeczywista linia adresu, a użycie „9999” jako ZIP+4 oznacza również dostawę ogólną.

Odebranie poczty jest łatwe — wystarczy udać się na pocztę, przedstawić dowód tożsamości i poprosić o otrzymaną pocztę generalną. (Jeżeli pracownicy poczty znają Cię osobiście, zwykle nie muszą widzieć dokumentu tożsamości).

Więc to zadziała dla całej mojej poczty?

Być może odpowiedź jest ostateczna.

Będzie działać w przypadku każdego listu lub paczki wysłanej za pośrednictwem usługi pocztowej Stanów Zjednoczonych. Poczta zatrzyma dla Ciebie Twoją pocztę i paczki przez 30 dni (nie dłużej – zaczną je wyrzucać, ponieważ nie są chętni do świadczenia Ci tej usługi i będzie to dla nich kłopotliwe, jeśli nie odbierasz poczty). Jednak przesyłka ogólna jest świadczona według uznania lokalnego naczelnika poczty – jeśli masz sześćdziesiąt trzy paczki dostarczone za pośrednictwem przesyłki ogólnej, lepiej odbierz je tego samego dnia, ponieważ naczelnik poczty nie odkłada połowy swojej powierzchni magazynowej dla Was.

Trudne staje się korzystanie z UPS i Fedex. Technicznie rzecz biorąc, te usługi nie działają i nie działają dobrze z innymi, w szczególności z USPS. Ludzie zgłaszali, że korzystanie z dostawy ogólnej w celu odebrania paczki za pośrednictwem UPS lub Fedex przyniosło trzy możliwe rezultaty:

  • Paczka dotarła i nie ma problemu
  • Przesyłka dotarła, ale USPS chce odebrać opłatę pocztową za jej obsługę
  • Paczka nie dotarła, ponieważ przewoźnik odmawia jej nadania

Raporty od RVers, którzy korzystają z uników ogólnych, aby odebrać pocztę, gdy są w drodze, wskazują, że szanse na pomyślne dostarczenie paczki wzrastają, jeśli zawierają adres fizyczny poczty. Nie potrzebujesz tego adresu dla listów i paczek USPS, ale powinieneś go podać, jeśli próbujesz otrzymać przesyłkę UPS lub Fedex.

A co z Amazonem?

Amazon to oczywiście 600-funtowy goryl w świecie handlu internetowego. Raporty wskazują, że Amazon będzie ogólnie akceptował „Dostawa ogólna” jako adres. Jednak Amazon korzysta zarówno z USPS, jak i UPS, a także z własnych usług doręczania i możesz wpaść w piekło zagubionych paczek, jeśli Amazon zaakceptuje adres „Ogólnej dostawy”, ale UPS ostatecznie nie odbierze paczki. Szczerze mówiąc, to crapsshoot.

Porozumieć się

Ponieważ absolutnie ogromną częścią tego procesu jest osobista postawa człowieka, który akurat jest poczmistrzem, w którym próbujesz odebrać swoją pocztę, absolutnie najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to udać się do Urzędu Pocztowego, kiedy nie bardzo zajęty i poproś o rozmowę z nim. Opowiedz im o swojej sytuacji, że potrzebujesz paczek lub poczty i planujesz skorzystać z Dostawy Ogólnej, i zapytaj, jak postępować z takimi rzeczami, jak Amazon, UPS czy Fedex. Mogą powiedzieć Ci, że nie masz szczęścia, lub mogą Ci pomóc i współpracować w dostarczaniu Ci przesyłek.

Czy masz jakieś inne wskazówki lub porady dotyczące korzystania z dostawy ogólnej, gdy jesteś w drodze lub po prostu nie masz adresu? Podziel się nimi z nami w komentarzach poniżej!

Mamy więcej zasobów dla osób, które są w drodze.

Jeśli jesteś w podróży, może być konieczne wydrukowanie dokumentów — oto jak drukować dokumenty, gdy nie masz drukarki.

Apple Pay to duże udogodnienie dla podróżnych – oto miejsca, w których możesz skorzystać z Apple Pay w sprzedaży detalicznej.

Chcesz dać Facebookowi błędne wyobrażenie o tym, gdzie jesteś? Oto jak sfałszować swoją lokalizację za pomocą checkins na Facebooku.

Trzymasz swoje pliki w chmurze? Oto nasz przegląd tego, co jest lepsze, Dropbox czy Google Drive.

Używasz telefonu do wszystkiego? Oto jak przesyłać zdjęcia i filmy ze smartfona.