Jak grać w World of Warcraft z przyjaciółmi?

Po ponad 15 latach WoW jest nadal jedną z najlepszych gier MMORPG na rynku. Ponieważ rozgrywka jest mocno skoncentrowana na rozwoju postaci i bogatej wiedzy, wielu graczy testuje swoje umiejętności w świecie Azeroth. Jednak samodzielna gra w WoW może być żmudną i samotną męką. Prawdziwą siłą WoW, czy jakiejkolwiek innej MMO, jest społeczny aspekt gry, który zwiększa radość z posiadania przyjaciół na przejażdżkę.

Jak grać w World of Warcraft z przyjaciółmi?

W tym artykule podamy więcej szczegółów na temat tego, w jaki sposób można grać w WoW ze znajomymi i jakie korzyści przynosi gra grupowa.

Jak grać w World of Warcraft z przyjaciółmi?

World of Warcraft może bardziej polegać na nawiązywaniu kontaktów towarzyskich, spędzaniu czasu z przyjaciółmi i poznawaniu nowych ludzi niż na grze w rzeczywistą grę. Generalnie istnieją trzy rodzaje gier grupowych, w których możesz wziąć udział:

  • Zaprzyjaźnianie się z innymi graczami: Możesz dodać nowe osoby, które napotkasz podczas swojej podróży do WoW, do swojej listy znajomych. Dzięki temu możesz śledzić ich postępy i łatwiej tworzyć większe grupy.
  • Grupowanie: Gracze mogą tymczasowo połączyć siły, aby pokonać silniejszego wroga lub ukończyć wymagającą serię zadań. Nie musisz koniecznie mieć znajomych z WoW, aby dołączyć do grupy, ponieważ możesz po prostu dołączyć do graczy, którzy są w pobliżu.
  • Gildie: Gildie to końcowy etap interakcji między graczami. Każda gildia to ciągła grupa wielu graczy, których łączy wspólny cel lub zainteresowania. Jeśli zacząłeś grać w WoW z kilkoma znajomymi, możesz utworzyć gildię i rozszerzyć swoją grupę społeczną w grze.

Gildie są bardzo zróżnicowane, od małych grup po przedsięwzięcia biznesowe, które obejmują cały region. Generalnie istnieją trzy główne typy gildii:

  • Rekreacyjne gildie skupiają się na zabawnym aspekcie gry i są bardziej hojne dla nowszych graczy, którzy jeszcze nie odblokowali zawartości końcowej gry. Mogą mieć proces aplikacyjny, aby zdecydować, czy ktoś będzie pasował.

  • Gildie rajdowe mają graczy, którzy osiągnęli maksymalny (lub prawie maksymalny) poziom i chcą skupić się wyłącznie na plądrowaniu instancji lochów. Ich konkurencyjny charakter oznacza, że ​​gracze są mniej nastawieni na podstawie osobowości, a bardziej na dostępnych umiejętnościach, doświadczeniu i sprzęcie. Gildie rajdowe również używają systemu DKP do sprawiedliwego rozdzielania łupów w grupie rajdowej.

  • Gildie PvP skupiają się wyłącznie na meczach na arenie i polach bitew Player-vs-Player. Mogą mieć pewien aspekt społeczny, ale są podobne do gildii rajdowych, ponieważ patrzą przede wszystkim na wyposażenie i umiejętności postaci, aby zobaczyć, jak pasuje do ich planu i strategii.

Jeśli grasz w WoW z kilkoma przyjaciółmi, najprostszym sposobem jest, aby wszyscy zaczynali w tym samym regionie i frakcji (Sojusz lub Horda). W ten sposób jesteście bliżej siebie i szybciej tworzycie grupę. Gdy to zrobisz, możesz połączyć siły, aby stawić czoła coraz trudniejszym questom i ostatecznie założyć własną gildię.

Jak rozmawiać z graczami w World of Warcraft

Możesz użyć czatu w grze, aby porozmawiać z innymi graczami w pobliżu lub możesz wysyłać wiadomości do osób prywatnie.

Prywatne wiadomości nazywane są „szeptami”. Możesz szeptać do innych osób, naciskając „Enter”, aby otworzyć czat, wpisz „/whisper” (lub „/tell”, „/t” lub „/w”) i ich nazwę użytkownika, a następnie wpisz wiadomość, którą chcesz wysyłać. Jeśli już rozmawiasz z nimi na czacie, możesz kliknąć ich imię, a gra automatycznie do nich szepcze. Alternatywnie możesz użyć funkcji odpowiedzi, aby odpowiedzieć na ostatni otrzymany szept („/r” lub naciśnij klawisz R), który nie wymaga nazwy użytkownika. Szepty są wyświetlane na czacie jako różowe.

Jeśli chcesz porozmawiać z graczami w pobliżu, możesz użyć poleceń „powiedz” lub „krzycz”. Jedyną różnicą między nimi jest to, jak daleko dotrze Twoja wiadomość. Powiedz („/s”) mogą zobaczyć gracze, którzy znajdują się w promieniu 60 jardów od twojej postaci, podczas gdy krzyk („/y”) można zobaczyć w odległości do 400 jardów. To także jedyny sposób komunikowania się z graczami z przeciwnych frakcji.

Grupy mogą również używać dedykowanych czatów grupowych do komunikowania się ze sobą. Wiadomość na czacie drużyny zaczyna się od „/p”, podczas gdy członkowie raidu mogą używać „/ra”, aby na przykład rozmawiać z innymi członkami.

Możesz użyć polecenia „/chat”, aby wyświetlić listę wszystkich dostępnych poleceń czatu w grze.

Alternatywnie możesz użyć swojej listy znajomych, aby komunikować się z graczami poza grą. Po otwarciu zakładki społecznościowej możesz kliknąć gracza, aby wywołać czat i wysyłać wiadomości poza WoW. Może to być szczególnie przydatne, jeśli chcesz, aby wiadomości były wyświetlane po zamknięciu gry.

Jak przekonać ludzi do gry w World of Warcraft

Przekonanie znajomych do wspólnej gry w WoW może być trudniejszym wyzwaniem, niż mogłoby się początkowo wydawać. W tym momencie gra jest dość stara, więc nowi gracze mają mniejszą motywację do przyłączenia się, biorąc pod uwagę, ilu graczy pogrążyło się już w grze setki godzin (i dolarów).

Jednym z najlepszych sposobów na nawiązanie kontaktu ze znajomymi w twoich przygodach w Azeroth jest wyjaśnienie, o co chodzi w grze i zaproszenie ich do wypróbowania darmowego samouczka. WoW pozwala każdemu grać do 20 poziomu postaci bez ograniczeń czasowych. Chociaż samouczek dość dobrze wyjaśnia podstawy, nie zapewnia dobrze głębi treści z późnej fazy gry.

Z tego powodu rozważ wysyłanie znajomym linków do popularnych strumieni lub filmów WoW. Jeśli zobaczą, jak przyjemna może być gra po osiągnięciu pełnego poziomu, mogą mieć silniejszą motywację do jej wypróbowania.

Nie zalecamy zmuszania ludzi do grania z tobą, co tylko nadweręży twój związek. Jeśli chcesz znaleźć inne osoby do zabawy, rozważ poszukanie graczy w grze, którzy dołączą do Twojej grupy lub znajdź gildię, która pasuje do Twojego celu i rozgrywki.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak dodawać znajomych w World of Warcraft?

Możesz użyć funkcji społecznościowej WoW, aby dodać znajomych do swojej listy znajomych i mieć szybki przegląd aktualnie będących online znajomych i ich lokalizacji:

• Naciśnij „O” w grze, aby otworzyć zakładkę społecznościową WoW.

• Kliknij przycisk „Dodaj znajomego” w lewym dolnym rogu listy znajomych.

• Możesz wpisać aktualną nazwę postaci znajomego lub jego tag Battle.net (nazwę z # i cyframi). Jeśli wpiszesz nazwę postaci na liście znajomych, możesz tylko śledzić postać i to, czy jest online, czy nie. Jeśli jednak dodasz tag Battle.net, możesz zobaczyć, kiedy twój znajomy jest online w innych grach lub zamiast tego gra innymi postaciami WoW.

Jak rekrutować w World of Warcraft?

WoW posiada również dedykowany system poleceń, który pomaga nowym graczom szybciej wejść do gry, jednocześnie dając bonusy graczowi, który wprowadził ich do WoW. Możesz zdobyć różne nagrody kosmetyczne i do czterech miesięcy darmowego czasu gry na swoim koncie, jeśli Twoi znajomi grają łącznie przez 12 miesięcy.

Za każde trzy miesiące, które subskrybują po tych początkowych 12, otrzymasz dodatkowy miesiąc czasu gry. Jeśli masz wielu rekrutów, ich czas gry będzie się kumulował, aby szybciej zdobywać nagrody.

Oto jak zrekrutować przyjaciela:

• Otwórz WoW.

• Zaloguj się do gry.

• Naciśnij „O”, aby wejść do menu społecznościowego.

• Kliknij zakładkę „Zrekrutuj znajomego”.

• Kliknij „Rekrutacja”.

• Skopiuj swój link rekrutacyjny i udostępnij go znajomym.

Możesz użyć tego samego linku do czterech razy, a później musisz wygenerować nowy (możesz utworzyć nowy link co 30 dni).

Możesz rekrutować znajomych, nawet jeśli mają już konto, pod warunkiem, że konto ma mniej niż siedem dni. Jeśli nie zapłacili za grę w ciągu ostatnich 24 miesięcy, mogą zostać zrekrutowani w ciągu pierwszych siedmiu dni od powrotu do gry.

Kliknij ten link, aby uzyskać więcej informacji i listę nagród.

Czy gra się w World of Warcraft online?

Tak, WoW jest grą wyłącznie online i potrzebujesz połączenia internetowego, aby zalogować się na swoje konto. Nie ma wersji offline ani serwerów.

Czy potrzebujesz przyjaciół do gry w World of Warcraft?

Nie musisz bawić się ze znajomymi. Po stworzeniu postaci możesz śledzić zadania i postępy w grze przy minimalnej pomocy. W późniejszym etapie gry najprawdopodobniej spotkasz innych dostępnych graczy, aby zgrupować się, aby wykonać więcej wyzwań. Możesz nawet poznać nowych przyjaciół podczas gry!

Dlaczego nie widzę mojego przyjaciela w World of Warcraft?

W bardziej zaludnionych obszarach gra dzieli większe grupy graczy na odrębne instancje gry, aby zmniejszyć obciążenie serwera. Jeśli twój znajomy zostanie przydzielony do osobnej instancji, nie będziesz mógł zobaczyć go w grze.

Nadal będziecie mogli wysyłać do siebie wiadomości za pomocą zintegrowanego systemu wiadomości Battle.net. Jeśli dołączysz do tej samej drużyny, jeden z was zostanie przeniesiony do instancji drugiego i będziecie mogli grać razem.

Jeśli ty i twój przyjaciel jesteście w różnych frakcjach, nie możesz dołączyć do tej samej drużyny. Możesz poprosić członka przeciwnej frakcji, aby wszedł do tej samej drużyny, co twój przyjaciel i mieć nadzieję, że sprowadzi go to do twojej instancji.

Serwery gry będą od czasu do czasu łączyć instancje, gdy liczba graczy spadnie.

Czy World of Warcraft jest przyjazny?

W najnowszym rozszerzeniu, Shadowlands, WoW przerobił system poziomów, aby doświadczenie nowego gracza było płynniejsze i przyjemniejsze. Z perspektywy rozgrywki WoW jest jedną z bardziej przyjaznych dla początkujących gier, ale to nie znaczy, że będzie to spacer po parku.

Jeśli zastanawiasz się, czy baza użytkowników jest przyjazna, zawsze są dobre i złe jabłka, tak jak w każdej grupie. WoW pozwala ci wyciszyć ludzi, których szczególnie nie lubisz, a większość gildii ma niską tolerancję na wichrzycieli. Jeśli chcesz cieszyć się zawartością PvE, odniesiesz większy sukces w kontaktach z większą liczbą osób.

Zachwyć się World of Warcraft

Dzięki najnowszemu rozszerzeniu WoW ponownie zyskał na popularności, a nowi gracze dołączyli do owczarni w niekończącej się walce o zwycięstwo. Sama gra w WoW rzadko jest nudna, ale połączenie się z przyjaciółmi i nowymi znajomymi może być znacznie lepszym sposobem wykorzystania wolnego czasu.

Ilu Twoich znajomych gra w WoW? Czy zrekrutowałeś przyjaciela? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.