Jak wymienić baterię dzwonka dzwonkowego?

Ring Doorbell to prawdziwa innowacja wśród dzwonków do drzwi. Nie tylko działa jak domofon, zapewniając użytkownikowi komunikację dźwiękową z kimkolwiek, kto jest przy drzwiach, ale także zapewnia transmisję wideo na żywo za pomocą aplikacji na smartfony/tablety. Oznacza to, że możesz zobaczyć, co dzieje się pod Twoimi drzwiami i rozmawiać z odwiedzającymi z dowolnego miejsca, o ile masz połączenie z Internetem.

Jak wymienić baterię dzwonka dzwonkowego?

Urządzenie jest zasilane bateryjnie. Dlatego wiedza o tym, jak wymienić baterię, jest ważnym aspektem korzystania z samego urządzenia Ring Doorbell.

Bateria

Jak wspomniano, Ring Doorbell jest zasilany baterią umieszczoną wewnątrz urządzenia. Bateria wystarcza na 6-12 miesięcy, według producenta, czyli dość długo. Żywotność baterii zależy od tego, jak często czujnik ruchu jest aktywowany i jak często używasz tego dzwonka do przesyłania strumieniowego wideo i komunikacji. Sześć miesięcy to wciąż imponujące, ale co się stanie, gdy ten czas minie? Czy musisz kupić nową baterię?

Na szczęście nie, nie musisz kupować nowego. Urządzenie o pojemności 6000 mAh można ładować, a cały proces ładowania zajmuje tylko kilka godzin. Niestety, nie ma dostępu do baterii z zewnętrznej powłoki urządzenia Ring, więc będziesz musiał zdjąć płytę czołową, aby wyjąć baterię. Oczywiście płyta czołowa została celowo wykonana tak, aby była wytrzymała i sprężysta. Z tego powodu oto cały samouczek dotyczący wymiany baterii Ring.

dzwonek do drzwi

Zdejmowanie płyty czołowej

Jak wspomniano, aby wyjąć baterię, musisz uzyskać dostęp do wewnętrznej części urządzenia Ring. Aby to zrobić, musisz zdjąć panel czołowy. Nie bój się. Jeśli wiesz, co robisz, cały proces jest bardzo prosty.

1. Usuń śrubę zabezpieczającą

Kiedy po raz pierwszy rozpakowałeś dzwonek Ring Doorbell, prawdopodobnie zauważyłeś ciekawie wyglądający śrubokręt z końcówką w kształcie gwiazdy. Cóż, śruba zabezpieczająca jest pierwszą rzeczą, którą należy usunąć, aby zdjąć panel czołowy i można to zrobić tylko za pomocą dostarczonego śrubokręta. Oczywiście zrobiono to ze względów bezpieczeństwa, więc nie próbuj używać narzędzi i metod innych firm do usuwania śruby, ponieważ możesz ją tylko uszkodzić.

Po prostu włóż końcówkę śrubokręta w kształcie gwiazdy do śruby i zacznij ją obracać w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aż się poluzuje. Notatka: płyta czołowa nadal pozostanie na swoim miejscu, nawet po wykręceniu śruby.

2. Zdejmij panel czołowy

Po wykręceniu śruby zabezpieczającej nie potrzebujesz żadnych narzędzi do zdjęcia płyty czołowej. To powiedziawszy, może wymagać trochę wysiłku, aby zdjąć panel czołowy. Ponownie zrobiono to celowo, aby utrudnić kradzież lub manipulowanie urządzeniem Ring Doorbell.

Aby zdjąć płytę czołową, połóż kciuki na dole płyty czołowej, a czubki palca wskazującego i środkowego na płytę przednią. Użyjesz kciuków, aby popchnąć płytę czołową do góry, podtrzymując ją palcami środkowym i wskazującym. Jeśli nie zapewnisz dobrego wsparcia, pokrowiec może spaść i ulec uszkodzeniu.

Teraz zdejmij jedną rękę z płyty czołowej, drugą nadal zapewniając podparcie palca wskazującego i środkowego, chwyć osłonę i po prostu ją odciągnij. Jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, powinno to zejść gładko.

Ładowanie/wymiana baterii

Po zdjęciu płyty czołowej zobaczysz baterię wewnątrz urządzenia. Ładowanie/wymiana baterii jest również proste, jeśli wiesz, co robisz.

1. Wyjmij baterię

W górnej części baterii zobaczysz czarną prostokątną zakładkę. Aby wyjąć baterię, musisz nacisnąć tę zakładkę. Kciukiem i środkowym palcem wysuń baterię, a jednym palcem wskazującym naciśnij zaczep, aby uwolnić baterię.

2. Naładuj baterię

W oryginalnym opakowaniu Ring Doorbell powinien znajdować się kabel USB. Podłącz go do baterii tak, jak podłączasz ładowarkę do telefonu i poczekaj, aż bateria naładuje się do 100%. Może to potrwać kilka godzin, co jest niczym w porównaniu z tym, jak długo faktycznie działa bateria.

wymień baterię dzwonka do drzwi

3. Wsuń baterię z powrotem/wymień ją

Gdy bateria zostanie w pełni naładowana, wsuń ją z powrotem na miejsce, popychając ją, aż usłyszysz wspomnianą czarną prostokątną wypustkę. Przed ponownym założeniem płyty czołowej spróbuj włączyć urządzenie, aby sprawdzić, czy bateria została włożona prawidłowo. Jeśli wszystko działa, przejdź do następnego kroku.

Wymiana płyty czołowej

Po zakończeniu wymiany baterii nadszedł czas, aby ponownie założyć panel czołowy. Proces jest dość prosty i bezpośredni. Dodatkowo będziesz z tym zaznajomiony, ponieważ już zdejmowałeś płytkę.

1. Ustaw się w kolejce

Przede wszystkim weź panel czołowy i poszukaj plastikowego haczyka w wewnętrznej, górnej części pokrowca. Wyrównaj płytę czołową tak, aby haczyk był skierowany w stronę otworu. Trzymaj panel czołowy pod kątem 45 stopni.

2. Zatrzaśnij go na miejscu

Z poprzednio nakreślonej pozycji, po prostu wsuń pokrywę z powrotem i popchnij ją, aż usłyszysz, że się zatrzaśnie. Oznacza to, że z powodzeniem umocowałeś go na swoim miejscu.

3. Wymień śrubę

Weź wykręconą wcześniej śrubę zabezpieczającą i wkręć ją zgodnie z ruchem wskazówek zegara za pomocą dostarczonego śrubokręta w kształcie gwiazdy.

Jesteś skończony!

To wszystko, pomyślnie wymieniłeś baterię w urządzeniu Ring Doorbell. Nie było to zbyt skomplikowane, prawda?

Czy uważasz, że ten samouczek jest przejrzysty i przydatny? Czy udało Ci się wyjąć baterię bez żadnych problemów? Przejdź do sekcji komentarzy poniżej, jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wskazówki.