Bezprzewodowe słuchawki do telewizora: na co zwrócić uwagę przy zakupie

Znalezienie odpowiednich słuchawek bezprzewodowych do telewizora może być trudne. Słuchawki bezprzewodowe mają o wiele więcej sensu do oglądania telewizji niż para przewodowa; nikt nie chce być przywiązany do telewizora na wyciągnięcie ręki, zwłaszcza gdy próbuje się zrelaksować.

Bezprzewodowe słuchawki do telewizora: na co zwrócić uwagę przy zakupie Zobacz powiązane Najlepsze słuchawki z redukcją szumów 2018: Najlepsze słuchawki do wyciszania szumów tła Najlepszy zestaw słuchawkowy do gier 2017: Najlepsze zestawy słuchawkowe do gier na PS4, Xbox One i PC, które możesz kupić Najlepsze słuchawki w 2018 r.: 14 najlepszych słuchawek dousznych i dousznych możesz kupić już teraz

Zainwestowanie w dobre słuchawki bezprzewodowe do oglądania telewizji może mieć ogromny wpływ na sposób korzystania z rozrywki. Jednak nie wszystkie słuchawki bezprzewodowe są takie same, a nasza siostrzana strona Recenzje ekspertów ma obszerny przewodnik po najlepszych, jakie można kupić za pieniądze. Ale zanim zagłębisz się w zakup de facto najlepszych słuchawek bezprzewodowych na rynku, najpierw należy wziąć pod uwagę wiele kwestii, ponieważ sam zakup słuchawek bezprzewodowych może nie oznaczać, że będą działać z telewizorem. Oto nasz przewodnik po zakupie bezprzewodowych słuchawek do telewizora i krótki wstęp na to, jak sprawić, by działały.

Bezprzewodowe słuchawki do telewizora: jak kupić odpowiednie słuchawki?

Bezprzewodowe słuchawki do telewizora: czy Twój telewizor ma Bluetooth?

Pierwszą rzeczą, o której musisz pomyśleć przy zakupie słuchawek bezprzewodowych, jest to, czy Twój telewizor ma wbudowany Bluetooth. Jeśli tak, to już wszystko jest gotowe do połączenia z prawie każdą parą bezprzewodowych słuchawek – chociaż nie każdy smart TV z Bluetooth będzie obsługiwał słuchawki, więc najpierw sprawdź swoją indywidualną instrukcję obsługi telewizora.

Jeśli tak się nie stanie, następnym krokiem będzie rozważenie, czy masz podłączone urządzenie z funkcją Bluetooth. Niektóre soundbary mają wbudowane nadajniki Bluetooth, takie jak Yamaha MusicCast YAS-306. Niektóre streamery mają również wbudowane funkcje Bluetooth:

  • Telewizor apple: Zintegrowany Bluetooth
  • Telewizor przeciwpożarowy: Zintegrowany Bluetooth
  • Stary kij Fire TV: Brak zintegrowanego Bluetooth
  • Nowy kij Fire TV: Zintegrowany Bluetooth
  • Chromecast: Brak zintegrowanego Bluetooth

Urządzenia ze zintegrowanym Bluetooth można skonfigurować, wyszukując opcje Bluetooth w menu Ustawienia.

Jeśli ani Twój telewizor, ani żadne podłączone urządzenie nie ma Bluetooth, najlepszym rozwiązaniem jest zakup nadajnika Bluetooth, który można podłączyć do wyjścia USB lub audio telewizora. Na przykład nadajnik Bluetooth firmy TaoTronics kosztuje 24 GBP.

Kolejną ostatnią rzeczą do rozważenia jest to, że jeśli masz PS4 i Xbox One, możesz użyć tego jako źródła bezprzewodowego dźwięku. Nie jest to najbardziej eleganckie rozwiązanie, ponieważ będziesz potrzebować przewodowych słuchawek podłączonych do bezprzewodowych kontrolerów, ale to kolejny sposób na granie w gry i oglądanie filmów przez słuchawki.

Bezprzewodowe słuchawki do telewizora: Dedykowane słuchawki bezprzewodowe

Rozwiązaniem innym niż Bluetooth do bezprzewodowego słuchania jest zakup pary dedykowanych słuchawek bezprzewodowych. Są one wyposażone w stację bazową, którą podłącza się do telewizora za pomocą gniazda słuchawkowego 3,5 mm lub portu optycznego i transmituje w częstotliwości radiowej (RF). Daje im to impuls pod względem zasięgu i jakości i jest skierowany do miłośników dźwięku o wysokiej wierności.

Chociaż istnieje kilka bardziej przystępnych cenowo opcji, zwykle znajdują się one na wyższym końcu spektrum cenowego. Sennheiser to producent, który jest znany w tej dziedzinie, powszechnie uważany za miejsce, w którym można znaleźć wysokiej jakości bezprzewodowe słuchawki RF.

Bezprzewodowe słuchawki do telewizora: co wziąć pod uwagę

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na słuchawki douszne Bluetooth, czy dedykowany zestaw RF, będziesz chciał rozważyć kilka kwestii: styl, komfort, jakość dźwięku i żywotność baterii.

Styl i wygoda

Nieuchronnie istnieje wiele subtelnych różnic w konstrukcji słuchawek, ale mówimy tutaj o dwóch głównych opcjach – dousznych lub zakładanych na głowę. Jeśli szukasz czegoś przenośnego, najlepszym rozwiązaniem są słuchawki douszne. Jeśli wolisz amortyzację wokół uszu, rozważ parę nauszników. Są bardziej masywne, ale często wygodniejsze w noszeniu. Wiele z nich oferuje również funkcje redukcji szumów, które pomogą chronić świat zewnętrzny przed Twoim programem telewizyjnym.wireless_headphones_for_tv_2

Jakość dźwięku

Będziesz chciał sprawdzić recenzje, aby ocenić, czy wierność dźwięku Twoich słuchawek sprosta zadaniu. Jednym z punktów do rozważenia jest to, że niektóre urządzenia będą miały lepsze połączenia niż inne. Zasięg Bluetooth może być tutaj czynnikiem, ponieważ jego zasięg jest ograniczony do około 10 metrów w linii wzroku. O ile Twój salon nie jest wielkości małej sali bankietowej, powinno to wystarczyć większości osób na potrzeby słuchania telewizji, chociaż warto to sprawdzić – ponownie, za pomocą recenzji lub samemu wypróbowując słuchawki w sklepie.

Żywotność baterii

Słuchawki bezprzewodowe muszą skądś pobierać energię, co oznacza, że ​​wymagają ładowania. Rozmiar i wydajność ich baterii będą decydować o tym, jak długo mogą być używane między sesjami ładowania. Modele wysokiej jakości będą dążyć do 30-godzinnego okresu, co oznacza, że ​​nie trzeba ich ładować przez cały tydzień, w zależności od tego, jak często z nich korzystasz. Tańsze słuchawki mogą wytrzymać tylko około 15 lub 20 godzin. To wciąż więcej niż wystarczające na upijanie się boxsetów, ale ostatnią rzeczą, na jaką chcesz się stać, jest to, że słuchawki umrą w połowie filmu po tym, jak zapomniałeś je naładować przez noc.

Aby przejrzeć nasze rekomendacje dotyczące słuchawek bezprzewodowych, możesz sprawdzić Alpharlista najlepszych słuchawek oraz kolekcja słuchawek Bluetooth z naszej siostrzanej witryny Expert Review.