Jak skonfigurować VPN na iPhone 7 i iPhone 7 Plus?

Wirtualne sieci prywatne, powszechnie określane jako VPN, to przydatne narzędzie, które chroni Twoją prywatność i umożliwia zmianę lokalizacji urządzeń. iPhone 7 i iPhone 7 Plus mogą obsługiwać ten typ sieci od różnych dostawców. W tym artykule użyjemy ExpressVPN, aby pokazać Ci wszystkie sposoby konfiguracji sieci na swoim iPhonie.

Jak skonfigurować VPN na iPhone 7 i iPhone 7 Plus?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak skonfigurować VPN dla swojego iPhone'a 7 lub iPhone'a 7 Plus, wyjaśnimy, jak możesz to zrobić bardzo łatwo. Głównym powodem, dla którego chcesz skonfigurować VPN lub wirtualną sieć prywatną na swoim iPhonie 7 lub iPhonie 7 Plus, jest umożliwienie bezpiecznego i prywatnego połączenia podczas komunikacji zamiast korzystania z sieci publicznej, która naraża dane i informacje na ryzyko podczas korzystania sieć publiczna.

Innym powodem, dla którego możesz chcieć skonfigurować VPN na iPhonie 7 lub iPhonie 7 Plus, jest to, że ze względów bezpieczeństwa może być konieczne skonfigurowanie VPN, aby uzyskać dostęp lub wysyłać służbowe wiadomości e-mail na iPhonie. Musisz skonfigurować wirtualną sieć prywatną, aby wszystkie treści i dane przychodzące i wychodzące z urządzenia z systemem iOS były bezpieczne. VPN działa przez Wi-Fi i komórkowe połączenia danych.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Rzeczy, które warto wiedzieć

Zanim zagłębimy się w nasz samouczek, jest kilka rzeczy, które powinieneś najpierw wiedzieć o VPN i serii iPhone 7. Jeśli znasz już te informacje, przejdź dalej.

Po pierwsze, w tym artykule używamy Express VPN. Tutaj, w Alphr, jest to jedna z naszych ulubionych sieci VPN, ponieważ jest szeroko dostępna, łatwa w użyciu, niedroga i niewiarygodnie niezawodna. Możesz użyć dowolnej sieci VPN, ale instrukcje mogą się nieznacznie różnić. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy w rozpoczęciu korzystania z VPN, zapoznaj się z tym artykułem.

Po drugie, dołączyliśmy instrukcje zarówno dla iOS 14, jak i iOS 11. W zależności od wersji oprogramowania, na której działa Twój iPhone, instrukcje mogą się różnić.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Jak skonfigurować VPN na iPhonie 7 lub 7 Plus — po iOS 11

Zakładając, że na telefonie iPhone 7 lub iPhone 7 Plus działa nowsze oprogramowanie, postępuj zgodnie z instrukcjami w tej sekcji.

Pobierz aplikację VPN

Aby rozpocząć, odwiedź App Store i pobierz aplikację ExpressVPN (lub dedykowaną aplikację dla Twojej usługi VPN).

 1. Po pobraniu aplikacji; zaloguj się. Następnie zezwól aplikacji na utworzenie profilu na Twoim iPhonie.
 2. Następnie otwórz Ustawienia na iPhonie i dotknij Ogólny. Następnie dotknij VPN. Tutaj zobaczysz swoją sieć VPN.

 3. Na koniec przełącz przełącznik obok Połączyć aby włączyć VPN.

Możesz teraz korzystać z dedykowanej aplikacji VPN, aby zmieniać swoją lokalizację, wyłączać i włączać usługę oraz zarządzać swoim kontem.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Jak skonfigurować iPhone'a 7 lub iPhone'a 7 Plus iOS 11 lub niższy

Jeśli chcesz ręcznie skonfigurować VPN, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz Safari i odwiedź stronę ExpressVPN. Wykonaj wszystkie czynności weryfikacyjne, aby się zalogować.
 2. Pod Rachunek opcje, wybierz iPhone'a i iPada. Spowoduje to przejście do strony z łączem konfiguracyjnym. Kliknij hiperłącze.

 3. Uzyskiwać Pozwalać na w wyskakującym okienku.

 4. Następnie zobaczysz wyskakujące okienko weryfikacyjne z informacją, że profil ExpressVPN jest teraz dostępny na Twoim iPhonie.

Skonfiguruj VPN w ustawieniach iPhone'a

Gdy to zrobisz, będziemy musieli skonfigurować Twoją sieć VPN w ustawieniach Twojego iPhone'a.

 1. Włącz iPhone'a i otwórz Ustawienia aplikacja.
 2. Stuknij w Ogólny.

 3. Przewiń w dół i dotknij VPN.

 4. Wybierać Ogólne>Profil>ExpressVPN
 5. Następnie dotknij zainstalować w prawym górnym rogu. Następnie dotknij zainstalować Ponownie.

Teraz możesz aktywować VPN w Ustawieniach. Możesz także wybrać lokalizację serwera, którego chcesz użyć.

Włącz lub wyłącz VPN

Po skonfigurowaniu wirtualnej sieci prywatnej możesz włączyć lub wyłączyć VPN na stronie ustawień na swoim urządzeniu Apple. Gdy łączysz się za pomocą VPN, ikona VPN pojawia się na pasku stanu.

Jeśli skonfigurowałeś VPN z wieloma konfiguracjami, możesz łatwo przełączać konfiguracje na iPhonie, iPadzie lub iPodzie Touch, przechodząc do Ustawienia> Ogólne> VPN i zmieniając konfiguracje VPN.

Uzyskaj pomoc dotyczącą konfiguracji VPN na iPhonie 7 i iPhonie 7 Plus:

Jeśli masz problemy z konfiguracją wirtualnej sieci prywatnej na swoim iPhonie 7 lub iPhonie 7 Plus lub nie możesz połączyć się z VPN albo widzisz komunikat „Brak wspólnego hasła”, Twoje ustawienia VPN mogą być nieprawidłowe lub niekompletne . Jeśli masz pytania dotyczące ustawień VPN lub klucza Shared Secret, skontaktuj się z administratorem sieci lub działem IT.