Jak wysyłać duże pliki wideo

Wysyłanie plików wideo to niezwykle skuteczny sposób komunikowania się zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. I chociaż wysyłanie mniejszych filmów jest stosunkowo proste, nie zawsze tak jest w przypadku dużych plików wideo.

Jak wysyłać duże pliki wideo

Większość wysokiej jakości filmów ma ponad 100 MB, więc musisz znaleźć kilka rozwiązań obejściowych. W tym artykule omówimy wszystkie opcje wysyłania dużych plików wideo. Dodatkowo odpowiemy na niektóre z najczęstszych pytań związanych z tym problemem.

Wysyłanie dużych plików wideo z telefonu

To pytanie będzie wymagało kilku różnych odpowiedzi, w zależności od urządzenia, którego zwykle używasz do wysyłania plików wideo. Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone'a, będziesz mieć pewne opcje i to samo dotyczy użytkowników Androida. Więc przejdźmy od razu.

Jak wysyłać duże pliki wideo z iPhone'a?

Jeśli masz plik wideo na swoim iPhonie, który przekracza 100 MB, nie możesz po prostu wysłać go przez iMessage. Nie możesz też korzystać z aplikacji pocztowej, ponieważ limit wynosi 20 MB. Dzięki temu masz dwie możliwości: funkcję AirDrop i iCloud.

Używanie AirDrop do wysyłania dużych plików wideo

Ta wbudowana funkcja iOS umożliwia bezprzewodowe udostępnianie zdjęć, dokumentów, notatek, map i tak – filmów. Warunkiem wstępnym jest to, że osoba, do której wysyłasz plik, jest użytkownikiem iPhone'a w pobliżu, a jej urządzenie jest włączone i gotowe do akceptowania plików AirDrop. Jeśli wszystko to zostało omówione, oto, co zrobisz dalej:

 1. Otworzyć Zdjęcia w telefonie iPhone i wybierz duży film, który chcesz wysłać.

 2. Teraz kliknij Udział ikonę i z panelu udostępniania wybierz Zrzut powietrza funkcja.

 3. Następnie znajdź swojego odbiorcę i kliknij jego profil.
 4. Osoba, do której wysyłasz plik, otrzyma powiadomienie o przychodzącym pliku. Po zakończeniu transferu mogą wyłączyć tę funkcję.

Używanie iCloud do wysyłania dużych plików wideo

Usługa iCloud jest dostarczana z 5 GB bezpłatnego miejsca. A jeśli masz plik wideo o rozmiarze do 5 GB, możesz go wysłać za pomocą iCloud. Oto, co musisz zrobić:

 1. Stuknij plik wideo, który chcesz udostępnić.

 2. Następnie dotknij Udostępnij > Poczta, dodaj odbiorcę, a następnie kliknij Wysłać.

 3. Otrzymasz powiadomienie, że plik jest za duży. I zamiast tego opcja „Użyj upuszczania poczty”.

Jeśli wideo nie znajduje się jeszcze na Twoim iCloud, zostanie tam przesłane jako pierwsze. Po zakończeniu możesz wysłać wiadomość e-mail. Odbiorca będzie mógł pobrać duży plik wideo bezpośrednio z iCloud.

Jak wysyłać duże pliki z Androida

Użytkownicy Androida mogą nie mieć tych samych funkcji iPhone'a, ale nadal mają opcje wysyłania dużych plików wideo. Chociaż Bluetooth działa świetnie w przypadku małych plików, jeśli osoba, do której wysyłasz filmy, znajduje się w pobliżu, jest po prostu zbyt wolny w przypadku dużych plików.

Dlatego korzystanie z bezpiecznej aplikacji do przesyłania plików, takiej jak SendAnywhere, jest doskonałą opcją. Wystarczy wejść do Google Play i pobrać aplikację. To około 25 MB. Ta aplikacja umożliwia tworzenie łączy do 1 TB, które możesz udostępniać innym.

Jednak odbiorca również powinien mieć zainstalowaną aplikację i znajdować się w pobliżu, ponieważ aplikacja korzysta z technologii Wi-Fi Direct.

Jak wysyłać duże pliki wideo z Androida na iPhone'a?

Jeśli duży plik wideo znajduje się na urządzeniu z systemem Android i chcesz go wysłać na iPhone'a, zawsze możesz skorzystać z usługi w chmurze, aby wygenerować łącze do udostępniania.

Możesz również potencjalnie przesłać plik na swój komputer, a następnie pobrać go na iPhone'a. Istnieje jednak inne rozwiązanie, które obejmuje aplikację innej firmy o nazwie Move to iPhone, opracowaną przez firmę Apple. Możesz pobrać go na swoje urządzenie z Androidem ze Sklepu Play.

Po zainstalowaniu iPhone utworzy prywatną sieć Wi-Fi i znajdzie urządzenie z Androidem. Następnie wykonaj następujące kroki:

 1. Stuknij w wiadomość, która mówi Przenieś dane z Androida na iPhonie.

 2. Teraz otwórz Przenieś na iOS aplikacja na Androida.

 3. Następnie dotknij Kontyntynuj na obu urządzeniach.

 4. Następnie na swoim iPhonie zobaczysz 12-cyfrowy kod, który musisz wprowadzić na Androidzie.

 5. Na koniec przejdź do rolki aparatu Androida i zlokalizuj duży film. Proces udostępniania rozpocznie się automatycznie.

Jak wysyłać duże pliki wideo przez e-mail?

Jeśli próbujesz wysłać duży plik wideo przechowywany na laptopie lub komputerze stacjonarnym, najlepszą opcją jest zrobienie tego za pośrednictwem poczty e-mail. Zwróć uwagę, że większość dostawców poczty e-mail nakłada ograniczenia na ilość danych, które możesz wysłać jednocześnie, zwykle jest to około 20-25 MB.

Niezależnie od używanego klienta poczty e-mail jednym z najszybszych sposobów wysłania dużego pliku wideo jest przekształcenie go w plik zip. Oto jak to zrobić:

Wysyłanie dużych plików wideo pocztą e-mail na komputerze

 1. Zlokalizuj, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy plik, który chcesz wysłać.

 2. Z menu wybierz Wyślij do > Folder skompresowany (zip).

 3. Na koniec dołącz spakowany plik do wiadomości e-mail i kliknij Wysłać.

Wysyłanie dużych plików wideo pocztą e-mail na MAC

 1. Podobnie jak na komputerze, zlokalizuj, a następnie kliknij plik prawym przyciskiem myszy.

 2. Teraz wybierz Kompresuj [nazwa pliku].

 3. Następnie dołącz skompresowany plik do wiadomości e-mail i wyślij.

Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli skompresowane pliki zmniejszają rozmiar wideo nawet o 72% bez obniżania jakości, może to nie wystarczyć w przypadku dużych plików.

Wysyłanie dużych plików wideo przez Gmaila

W przypadku użytkowników Gmaila wysyłanie dużych plików wideo ułatwia Dysk Google. Każdy użytkownik konta Google ma 15 GB bezpłatnego miejsca, z którego może korzystać w Gmailu, Zdjęciach Google i Dysku.

Jeśli przejdziesz na Google One, będziesz mieć łącznie 100 GB. Pamiętaj jednak, że ta opcja nie zadziała, jeśli plik wideo ma ponad 10 GB. Oto jak wysłać duży plik wideo przez Gmaila:

 1. Otwórz Gmaila i kliknij Komponować aby utworzyć nową wiadomość e-mail.

 2. Następnie u dołu wyskakującego okienka kliknij Odwieźć Ikona.

 3. Teraz będziesz mieć możliwość dodania istniejącego pliku z Dysku. Jeśli plik nie został jeszcze przesłany, kliknij Wgrywać patka.

 4. Następnie będziesz mógł przeciągnąć pliki, wybrać je z folderu lub użyć Iwstaw jako link do Dysku lub Załącznik opcja.

 5. Po wybraniu kliknij niebieski Wgrywać ikona w lewym dolnym rogu.

6. Twój duży plik zostanie dołączony jako plik na Dysku Google i możesz dodać odbiorcę wiadomości e-mail i nacisnąć Wysłać.

Jak wysłać duże pliki wideo z Androida na e-mail?

Wysyłanie dużego pliku wideo do innych użytkowników Androida jest łatwe dzięki aplikacjom do przesyłania plików. Ale co się stanie, jeśli chcesz wysłać ten sam plik na e-mail? Udostępnianie dużych filmów do wiadomości e-mail za pośrednictwem urządzenia z systemem Android jest najłatwiejsze, jeśli masz dostęp do usługi w chmurze.

Może to być Dysk Google, OneDrive, Dropbox lub dowolny inny. Załóżmy na przykład, że masz na telefonie aplikację OneDrive i zawiera ona duże wideo, które chcesz udostępnić. Oto, co byś zrobił:

 1. Zaloguj się na swoje konto OneDrive i wybierz plik, który chcesz udostępnić.

 2. Stuknij w Udział opcja lub Skopiuj link.

 3. Wklej link w swojej aplikacji pocztowej i dodaj odbiorcę.

Odbiorca musi tylko kliknąć łącze, aby automatycznie uzyskać dostęp do pliku wideo. Nie martw się. Nie będą mieli dostępu do niczego innego w Twojej chmurze OneDrive. Również proces udostępniania przez chmurę jest podobny, niezależnie od tego, z jakiej usługi korzystasz.

Jak wysłać duże pliki wideo z iPhone'a na e-mail?

Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone'a, koncepcja wysyłania dużych plików wideo na e-mail działa dokładnie tak, jak w przypadku Androida.

 1. Najprostszą opcją jest utworzenie łącza do usługi w chmurze i skopiowanie go do wiadomości e-mail.
 2. Jak wspomniano powyżej, iPhone ma również iCloud i możesz użyć Zrzut poczty funkcja do wysyłania dużych plików.

Jak wysyłać duże pliki wideo z WhatsApp

Jednym z wielu powodów, dla których tak wiele osób kocha WhatsApp, jest to, że jest to lekka aplikacja, która umożliwia szybkie wysyłanie filmów. Ale aplikacja do przesyłania wiadomości ma swoje ograniczenia, a gdy plik wideo przekroczy 128 MB, udostępnianie staje się niemożliwe.

Poza tym, nawet w przypadku mniejszych plików, jakość wideo jest często znacznie obniżona podczas udostępniania. Ponadto, wysyłając komuś bardzo duży plik wideo, musisz zastanowić się, czy będzie miał wystarczająco dużo miejsca na swoim urządzeniu, aby go odebrać.

Dlatego przesłanie pliku do usługi w chmurze i utworzenie linku do udostępniania jest prawdopodobnie najlepszą opcją. Następnie wystarczy wkleić link do okna czatu, a osoba po drugiej stronie będzie mogła uzyskać dostęp do pliku za pomocą jednego dotknięcia ekranu.

Granice wysyłania dużych plików wideo za darmo

Wszystkie wymienione powyżej opcje są dostępne w opcji bezpłatnej. Usługi w chmurze, takie jak Dysk Google i Dropbox, mają bezpłatne wersje. Również aplikacje do przesyłania plików innych firm. Ale wszystkie te bezpłatne opcje są ograniczone, a jeśli chcesz wysłać naprawdę duży plik, prawdopodobnie będziesz musiał go skompresować lub uaktualnić do płatnej usługi w chmurze.

Dlatego pamiętaj o opcjach i ich kosztach, decydując o tym, jak chcesz przesłać duże pliki wideo.

Dodatkowe często zadawane pytania

Oto kilka odpowiedzi na pytania, o których również możesz pomyśleć.

Jakie są dobre sposoby wysyłania dużych plików?

To będzie zależeć od twoich okoliczności. Jeśli wysyłasz plik wideo do innego użytkownika iPhone'a w pobliżu, AirDrop to świetna opcja. Aplikacja do przesyłania plików działa świetnie dla użytkowników Androida. Jednak najbardziej praktycznym sposobem jest korzystanie z jednej z usług w chmurze, takich jak Dysk Google.

Jak wysłać komuś duży plik wideo?

Jeśli masz na myśli konkretną osobę, być może najlepiej zapytać ją, która metoda jest dla niej skuteczna. Możliwe, że nie mają wystarczającej ilości miejsca na swoim urządzeniu i mogą udzielić instrukcji dotyczących udostępniania.

Jak wysłać duży plik wideo na inny telefon?

Dla dwóch użytkowników iPhone'a AirDrop to doskonała opcja, jeśli są w pobliżu. Jeśli nie, Mail Drop przez iCloud również działa świetnie. Dwóch użytkowników Androida może korzystać z aplikacji do przesyłania plików lub wysyłać pliki pocztą e-mail.

Użytkownicy Androida mogą w pełni wykorzystać aplikację Apple „Przenieś do iPhone'a”. Z drugiej strony użytkownicy iPhone'a powinni trzymać się poczty e-mail podczas udostępniania dużych plików użytkownikom Androida.

Jak wysłać ogromny plik?

Mówiąc o plikach, których nie można przechowywać nigdzie indziej niż w usłudze w chmurze, jedyną opcją jest wysłanie ich za pośrednictwem tej usługi. Ale trzeba też sprawdzić, jakie są ograniczenia.

Jak mogę wysłać e-mailem zbyt duży film wideo?

Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że film, który próbujemy wysłać e-mailem, jest za duży. Otrzymasz powiadomienie, że to po prostu nie zadziała. Na szczęście klienci poczty e-mail, tacy jak Gmail, oferują opcję dodania pliku do Dysku Google, a następnie wysłania go.

Jak szybko wysłać duże pliki?

Jeśli się spieszysz, być może zastanawiasz się, jak najszybciej przesłać duży plik z punktu A do punktu B. Będzie to zależeć od używanych urządzeń i urządzenia odbiorcy.

Kolejnym krytycznym czynnikiem jest szybkość połączenia internetowego. W wielu przypadkach najszybszą drogą jest wygenerowanie linku do usługi przechowywania, a następnie udostępnienie go komuś za pośrednictwem poczty e-mail lub aplikacji do obsługi wiadomości.

Wiele sposobów bezpiecznego udostępniania dużych filmów

Ustalenie najlepszego sposobu udostępnienia dużego pliku wideo nie zawsze jest takie proste. Zwłaszcza jeśli nie chcesz tracić na jakości wideo z niepotrzebną kompresją.

Nie musisz się tym martwić w przypadku innych rodzajów dokumentów. Jak widzieliśmy, dostęp do usługi przechowywania w chmurze będzie najbezpieczniejszym i najszybszym sposobem udostępniania za pośrednictwem dowolnego urządzenia, telefonu komórkowego lub komputera stacjonarnego. Ale działa też kilka skrótów.

Jaki jest Twój preferowany sposób udostępniania dużych plików wideo? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.