Jak wyświetlić FPS w grze

FPS to skrót od Frames Per Second, który informuje o liczbie zdjęć w ruchomym klipie na sekundę. Na przykład filmy mają zwykle od 24 do 28 klatek na sekundę. Ludzkie oko nie widzi więcej niż 28 klatek na sekundę, ale jeśli chodzi o gry, sprawy mają się nieco inaczej. Im więcej masz FPS, tym gra działa lepiej. Jeśli więc lubisz grać w gry wideo, czytaj dalej – dowiesz się, jak sprawdzić, ile masz FPS w dowolnej grze.

Jak wyświetlić FPS w grze

Jak to działa?

Twój FPS zależy od wielu czynników. Największym czynnikiem jest moc twojego GPU, ale zależy to również od twojego monitora i innego sprzętu komputerowego. Jeśli używasz przestarzałej karty graficznej, nie będziesz w stanie uzyskać wystarczającej liczby klatek na sekundę dla nowoczesnych gier. Nawet jeśli twój procesor graficzny jest najwyższej klasy, nadal potrzebujesz monitora obsługującego 120 klatek na sekundę i więcej, aby uzyskać najlepsze wrażenia w grach.

FPS zależy od ustawień graficznych w samej grze. Ustawienia High lub Ultra obniżą ogólną liczbę klatek na sekundę, co nie będzie problemem, o ile nie spadnie poniżej 40 klatek na sekundę. Niższe wartości sprawią, że gra będzie niegrywalna.

Załóżmy, że masz sprzęt, który poradzi sobie z najnowocześniejszymi grami wideo. FPS poinformuje Cię, jakie ustawienia graficzne należy dostosować, aby uzyskać najlepsze wrażenia. Przyjrzymy się teraz wszystkim sposobom, w jakie możesz sprawdzić, ile klatek na sekundę masz w czasie rzeczywistym.

Gry Steam

Steam to jeden z największych serwisów z grami online. Platforma jest zaprojektowana przez graczy dla graczy. W związku z tym ma wiele wbudowanych funkcji zaprojektowanych w celu poprawy wrażenia z gry, a narzędzie FPS jest jednym z nich. Będzie działać tylko w grach powiązanych z platformą, ale dobrą rzeczą jest to, że jest łatwy w konfiguracji.

Oto, co musisz zrobić:

  1. Otwórz Steam i przejdź do „Ustawienia”.
  2. Wybierz zakładkę „W grze” i włącz nakładkę FPS.
  3. Wybierz róg ekranu, w którym chcesz wyświetlić numer.

Ponownie, narzędzie FPS działa tylko z grami Steam, więc nie możesz użyć tej metody, jeśli twoja gra nie została kupiona na tej platformie.

Narzędzie FPS w grze

Większość gier online, zwłaszcza strzelanek, ma wbudowane narzędzie FPS zaprojektowane, aby pomóc Ci dowiedzieć się, co najlepiej pasuje do Twojego sprzętu. Mają również test Benchmark, który możesz uruchomić, aby zobaczyć średni FPS i inne parametry. Zwykle tę funkcję można znaleźć w menu „Opcje”. Pojawi się w ustawieniach „Rozgrywka” lub „Ekran/Wideo”.

Aplikacje FPS innych firm

Jeśli chcesz sprawdzić FPS w grze innej niż Steam, która nie ma wbudowanego narzędzia FPS, zawsze możesz pobrać i zainstalować aplikację innej firmy. Programy te są zwykle przeznaczone dla graczy i mogą pomóc w ulepszeniu FPS poprzez zatrzymanie procesów w tle i zwolnienie pamięci RAM.

Oto niektóre z najlepszych aplikacji, które możesz pobrać bezpłatnie:

Monitor FPS

Nazwa tej aplikacji już mówi, co robi. Oprogramowanie FPS Monitor zapewnia różne statystyki dotyczące FPS, które mogą pomóc w poprawie wrażenia z gry. Możesz pobrać i zainstalować oprogramowanie za darmo. Program pozwala wybrać, gdzie ma się wyświetlać nakładka FPS podczas grania, ale można również wybrać kolor liczb, ich rozmiar i tak dalej. Możesz użyć monitora FPS, aby zobaczyć, co robią wszystkie twoje komponenty sprzętowe podczas grania w grę.

Monitor FPS

Razer Cortex

Razer Cortex to znacznie więcej niż proste narzędzie FPS. Jest to program wspomagający grę, który może pomóc Ci w pełni wykorzystać możliwości komputera. Nakładka FPS w grze poinformuje Cię, ile masz FPS. Każda sesja będzie nagrywana, co oznacza, że ​​możesz zobaczyć, które z wprowadzonych przez Ciebie poprawek graficznych zadziałały najlepiej. Poza tym Cortex zablokuje wszystkie procesy w tle, aby zapewnić zwiększenie liczby klatek na sekundę. Jest łatwy w użyciu i jest szczególnie przydatny dla użytkowników komputerów klasy średniej.

kora brzytwy

Fraps

Narzędzia FPS nie mogą być prostsze niż Fraps. Jest to jedno z najstarszych dostępnych narzędzi FPS i nadal jest używane przez wielu graczy na całym świecie. Fraps to mały program, który pozwala robić zrzuty ekranu i nagrywać filmy z ekranu. Oczywiście ma również wbudowane narzędzie FPS. To prawdopodobnie najłatwiejsze w użyciu takie oprogramowanie.

fraps

Doświadczenie GeForce

NVIDIA GeForce Experience jest zarezerwowana dla osób posiadających kartę graficzną NVIDIA. Możesz użyć natywnego oprogramowania zaprojektowanego, aby poprawić wrażenia z gry, aby sprawdzić FPS w dowolnej grze. Ale GeForce Experience może o wiele więcej — na przykład możesz używać go do przechwytywania filmów, poprawiania wydajności komputera i aktualizowania sterowników GPU.

doświadczenie geforce

Dowiedz się, jak poprawić wrażenia z gry

Możesz dostosować liczbę klatek na sekundę, dostosowując jakość grafiki w grze, aż w pełni wykorzystasz możliwości swojego komputera do gier. Wypróbuj, a od razu zobaczysz różnicę.

Jakiego narzędzia do licznika FPS używasz? Czy pomogło ci to poprawić wrażenia z gry? Powiedz nam, jak to zrobiłeś w sekcji komentarzy.