Jak wyłączyć komentarze na YouTube

Komentarze są ważnym elementem każdego profilu YouTube. Często są postrzegane jako miejsca, w których istnieje mnóstwo niefiltrowanych opinii i postaw, które algorytm YouTube analizuje w celu sklasyfikowania Twoich filmów.

W tym artykule powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o wyłączaniu komentarzy w YouTube i co musisz wziąć pod uwagę, zanim to zrobisz. Ponadto przeprowadzimy Cię przez krótki przewodnik dotyczący zarządzania komentarzami na różnych urządzeniach, nawet gdy czat na żywo jest włączony.

Jak wyłączyć komentarze na YouTube

Jeśli nadejdzie chwila, w której nie chcesz, aby ludzie zostawiali komentarze pod Twoimi filmami, możesz je wyłączyć.

Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz YouTube i kliknij ikonę profilu w prawym górnym rogu.

 2. Z menu rozwijanego wybierz „Twój kanał”.

 3. Po lewej stronie ekranu kliknij trzy linie i wybierz „Twoje filmy”.

 4. Teraz, gdy jesteś w YouTube Studio, kliknij „Ustawienia” w lewym dolnym rogu.

 5. W nowym wyskakującym oknie wybierz „Społeczność”, a następnie kliknij Domyślne.

 6. Wybierz dwie opcje, aby wyłączyć komentarze.

 7. Po wybraniu filmów, które mają wyłączyć komentarze, kliknij znak strzałki w dół i kliknij „Wyłącz komentarze”.

 8. Aby zapisać zmiany, kliknij „Zapisz” w prawym dolnym rogu.

Jak wyłączyć komentarze w YouTube na żywo

Jeśli nie znasz dobrze swoich odbiorców, gdy prowadzisz transmisję na żywo, prawdopodobnie niektórzy użytkownicy będą publikować losowe rzeczy, które mogą być nieistotne lub nawet problematyczne. Aby temu zapobiec, czasami lepiej jest wyłączyć okno czatu. W ten sposób nie będziesz mieć żadnych niedogodności i upewnij się, że wszyscy skupiają się na samym filmie, a nie na komentarzach.

Nawet podczas wydarzenia lub transmisji na żywo możesz w dowolnym momencie włączyć lub wyłączyć czat na żywo. Oto jak to zrobić przed czatem na żywo:

 1. Otwórz „Pokój reżyserski”.

 2. Przejdź do „Strumień i kamera internetowa”, a w prawym górnym rogu kliknij „Edytuj”.

 3. Kliknij „Czat na żywo” i „Włącz czat na żywo”.

Jeśli Twoja transmisja na żywo jest włączona i nagle zdecydowałeś się wyłączyć czat na żywo, YouTube umożliwia usuwanie wiadomości, umieszczanie użytkowników w przerwie lub ukrywanie problematycznych użytkowników i ich wiadomości na Twoim kanale. Możesz to zrobić, po prostu przytrzymując "Alt" na klawiaturze, aby wstrzymać czat i zaadresować określone wiadomości.

Istnieje również sposób na ukrycie widza, jeśli uważasz, że przeszkadza on w czacie na żywo lub przyciąga zbyt dużo uwagi. Oto jak to zrobić w YouTube Studio:

 1. Otwórz YouTube Studio.

 2. Kliknij „Ustawienia” i znajdź „Społeczność”.

 3. Przejdź do "Automatycznych filtrów", a na tej karcie znajdziesz "Ukryci użytkownicy", gdzie możesz wpisać imię i nazwisko osoby, którą chcesz ukryć.

 4. Jeśli chcesz kogoś odkryć, musisz kliknąć „X” obok jego imienia.

 5. Następnie kliknij „Zapisz”.

Jak wyłączyć komentarze YouTube na iPhonie i aplikacji na Androida?

Jeśli właśnie zorientowałeś się, że chcesz wyłączyć komentarze w YouTube, a nie masz przy sobie komputera, nie martw się.

YouTube umożliwia dostęp do ustawień zaawansowanych w telefonie, w których możesz wyłączyć komentarze, jeśli zdecydujesz się na to. Jeśli korzystasz z aplikacji YouTube na iPhonie lub Androidzie, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację YouTube Studio.

 2. Stuknij w trzy linie w lewym górnym rogu.

 3. Stuknij w „Filmy”.

 4. Wybierz film, do którego chcesz wyłączyć komentarze. Stuknij ikonę ołówka u góry ekranu, aby otworzyć „Ustawienia zaawansowane”.

 5. Przesuń w prawo, aby przejść do „Ustawień zaawansowanych”.

 6. Przewiń w dół, aby znaleźć opcje „Komentarze” i przełącz, aby włączyć lub wyłączyć komentarze do filmu.

 7. Kliknij „Zapisz” w prawym górnym rogu.

Jak wyłączyć komentarze YouTube na iPadzie

Zarządzanie kanałem YouTube z iPada jest bardzo podobne do robienia tego na telefonie. Jeśli chcesz go użyć do wyłączenia komentarzy do swoich filmów, oto, co możesz zrobić:

 1. Otwórz aplikację YouTube Studio.
 2. Stuknij w trzy linie w lewym górnym rogu.
 3. Stuknij w „Filmy”.
 4. Wybierz film, w którym chcesz wyłączyć komentarze.
 5. Stuknij ikonę ołówka u góry ekranu, aby otworzyć „Ustawienia zaawansowane”.
 6. Przesuń w prawo, aby przejść do „Ustawień zaawansowanych”.
 7. Przewiń w dół, aby znaleźć opcje „Komentarze”.
 8. Przełącz, aby włączyć lub wyłączyć komentarze do filmu.
 9. Kliknij „Zapisz” w prawym górnym rogu.

Jak zmienić domyślny widok komentarzy?

Zamiast usuwać komentarze z filmów, lepszym rozwiązaniem może być po prostu zmiana domyślnego widoku i umieszczenie najnowszych komentarzy, dzięki czemu będą bardziej widoczne. Możesz też zdecydować się na wyświetlanie swoich najlepszych komentarzy, usuwając w ten sposób niechciane z oczu opinii publicznej.

Jeśli zdecydujesz się nie wyłączać swoich komentarzy, a jedynie zmienić ich kolejność, możesz to zrobić w kilku prostych krokach:

 1. Otwórz YouTube i otwórz „YouTube Studio”.

 2. Po lewej stronie kliknij „Filmy”.

 3. Kliknij „Sortuj według”.

 4. Zdecyduj, czy chcesz, aby najnowsze komentarze klikały „Najnowsze”, a jeśli chcesz, aby był to najbardziej popularny, kliknij „Najlepsze”.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy należy wyłączyć komentarze w YouTube?

Kiedy pytasz doświadczonych YouTuberów, są oni dość przekonani na ten temat, ponieważ nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

Z jednej strony komentarze to fantastyczny sposób na nawiązanie kontaktu z odbiorcami i uzyskanie natychmiastowej informacji zwrotnej na temat tego, co tworzysz. Kiedy ludzie wiedzą, że mogą komunikować się z Tobą otwarcie, będą Cię śledzić, częściej naciskają przycisk subskrypcji i ostatecznie czują się bardziej związani z Twoimi treściami. Jest to szczególnie ważne, gdy dopiero zaczynasz budować swoją społeczność online i potrzebujesz jak największej liczby widzów.

Jeśli jednak pozwolisz każdemu komentować swój profil, po pewnym czasie zaczniesz zauważać boty lub osoby, które nie lubią Twoich treści i będą zdeterminowani, aby napisać to pod każdym filmem lub wspomnieć o tym na czacie na żywo . Oczywiście zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie miał złe komentarze. Dlatego YouTube opracował kilka sposobów zarządzania komentarzami, takich jak usuwanie i zgłaszanie komentarzy oraz ukrywanie użytkowników przed swoim kanałem.

Dlaczego komentarze YouTube są przydatne?

Komentarze to świetny sposób na tworzenie dyskusji i promowanie tematu w dowolnych mediach społecznościowych. Komentowanie i dzielenie się opiniami pokazuje, kim są Twoi odbiorcy i jakie wartości wspierają ci ludzie. Mogą również udzielić Ci bardzo potrzebnych, niefiltrowanych informacji zwrotnych.

Zwracanie uwagi na to, co mówią, może ulepszyć Twoje konto i dać nowe pomysły na to, jakie treści możesz tworzyć. Możesz odpowiedzieć na niektóre pytania lub tematy, o które pytają Twoi widzowie. Oczywiście szukaj konstruktywnej krytyki, a nie komentarzy, które krytykują wszystko.

Czy komentarze mogą sprawić, że Twój profil będzie bardziej widoczny?

Komentarze pokazują, jak bardzo są zaangażowani Twoi widzowie, i zwiększają czas, jaki spędzają na Twoim kanale. Gdy ludzie spędzają więcej czasu na oglądaniu Twoich filmów i czytaniu komentarzy, może to zwiększyć długość oglądania i ranking. Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem YouTube, komentarze są cennym narzędziem, które powinieneś wykorzystać na swoją korzyść.

Dlaczego YouTube wyłączył moje komentarze?

YouTube ogłosił niedawno, że usuwa komentarze ze wszystkich kanałów, na których pojawiają się dzieci i nieletni. W ten sposób chcą chronić dzieci przed drapieżnymi komentarzami i stawiać ich bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Usuwają również komentarze z każdego kanału, który publikuje filmy z udziałem nieletnich poniżej 18 roku życia, ponieważ uważają, że istnieje ryzyko przyciągnięcia problematycznych komentarzy.

YouTube ogłosił uruchomienie nowego algorytmu do automatycznego identyfikowania i usuwania problematycznych komentarzy. Jeśli więc na Twoim kanale publikowane są treści, które dotyczą dzieci lub nieletnich, nie będziesz już mógł włączać komentarzy.

Kontynuuj komentowanie

Komentarze na YouTube to właściwy sposób dla marek i blogerów na interakcję ze swoimi obserwatorami i nawiązanie ciągłego dialogu. Wymagają jednak dużego umiaru, który może szybko zamienić się w pracę na pełen etat, zwłaszcza jeśli Twój kanał zacznie się rozwijać.

Teraz, gdy wiesz, jak wyłączyć komentarze w YouTube i ukryć komentarze, możesz kontrolować swój kanał i tworzyć prawdziwe kontakty z odbiorcami. Ponadto dowiesz się, jak usuwać, ukrywać lub zgłaszać obraźliwe treści oraz zarządzać swoim czatem na żywo.

Jaki jest najgorszy komentarz, jaki kiedykolwiek spotkałeś na swoim kanale? Czy często komentujesz filmy innych osób?

Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.