Jak zrobić serwer Discord

Discord to zdecydowanie jedna z najlepszych dostępnych obecnie aplikacji do komunikacji głosowej. Dzięki super zoptymalizowanej kompresji dźwięku jest w stanie zapewnić nieprzerwany, wysokiej jakości czat głosowy, nawet podczas strumieniowania gier wideo o dużych zasobach.

Discord działa za pośrednictwem wirtualnych serwerów, które kierują komunikację bezpośrednio między uczestnikami czatu. Chociaż może to brzmieć skomplikowanie, w rzeczywistości dość łatwo jest skonfigurować własny serwer Discord. Niezależnie od platformy, z której korzystasz, w tym artykule wyjaśnimy krok po kroku proces.

Jak zrobić serwer Discord

Tworzenie serwera Discord jest prawie takie samo dla wszystkich popularnych platform. Możesz go używać na komputerze z systemem Windows, Mac lub Linux, a także na urządzeniach mobilnych z systemem iOS lub Android. Co więcej, możesz z niego korzystać nawet przez przeglądarkę internetową, uzyskując dostęp do aplikacji internetowej Discord.

Proces zazwyczaj obejmuje następujące kroki:

 1. Instalowanie aplikacji Discord.
 2. Tworzę Twoje konto na Discordzie.
 3. Logowanie do Discorda.
 4. Tworzę Twój serwer.

Oczywiście niektóre kroki będą się nieznacznie różnić w zależności od platformy, więc kilka następnych sekcji będzie bardziej szczegółowo opisywać wymagania każdej platformy.

Jak zrobić serwer Discord na Windows i Mac?

Aby korzystać z Discord na komputerze z systemem Windows lub Mac, możesz użyć jego aplikacji internetowej za pośrednictwem przeglądarki lub pobrać i zainstalować aplikację komputerową. Po skonfigurowaniu Discord proces tworzenia pierwszego serwera będzie taki sam, niezależnie od używanej wersji aplikacji.

Aby utworzyć serwer Discord za pomocą aplikacji internetowej, wykonaj następujące kroki:

 1. Odwiedź //discord.com/.

 2. Kliknij "Otwórz Discord w przeglądarce" w głównej części ekranu. Jeśli ten przycisk nie jest dostępny, możesz kliknąć "Zaloguj się" w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Wpisz swoją nazwę użytkownika i kliknij przycisk ze strzałką skierowaną w prawo.

 4. Teraz prawdopodobnie będziesz musiał rozwiązać wyzwanie reCAPTCHA „Nie jestem robotem”. Po pomyślnym zdaniu testu wejdziesz do aplikacji Discord.

 5. Wybierz datę urodzenia i kliknij „Dalej”.

 6. Następny ekran umożliwia utworzenie serwera od podstaw lub użycie jednego z popularnych szablonów, takich jak Gry, Znajomi itp. Na potrzeby tego samouczka wybierz „Utwórz własny”.

 7. Teraz możesz określić, czy ten serwer będzie do użytku osobistego, czy dla klubu lub społeczności. Na razie wybierz „Dla mnie i moich znajomych”.

 8. Następny ekran umożliwia dostosowanie serwera. Możesz przesłać obraz do użycia na swoim serwerze, a także zdefiniować nazwę serwera. Gdy skończysz, kliknij "Utwórz".

 9. W ostatnim kroku możesz zdefiniować temat dla swojego serwera. Oczywiście jest przycisk „Pomiń”, jeśli nie chcesz tego teraz robić.

 10. Gdy to zrobisz, zobaczysz komunikat „Twój serwer jest gotowy!” powiadomienie. Kliknij „Zabierz mnie na mój serwer!” przycisk, aby kontynuować.

 11. Wreszcie, Discord umożliwia przejęcie serwera, który właśnie stworzyłeś. Aby to zrobić, musisz utworzyć konto Discord, wprowadzając swój adres e-mail i hasło.

Jak widać, możliwe jest utworzenie serwera bez tworzenia konta Discord. Oczywiście, jeśli planujesz używać go w przyszłości, najlepiej jest zgłosić swój serwer i zachować wszystkie wprowadzone przed chwilą ustawienia.

Jeśli chcesz korzystać z aplikacji komputerowej Discord, proces ten różni się nieco od opisanego powyżej:

 1. Odwiedź //discord.com/.

 2. Kliknij przycisk „Pobierz dla…” w głównej części ekranu. W zależności od systemu operacyjnego witryna dostosuje treść tego przycisku. Na przykład, jeśli używasz systemu Windows, wyświetli się "Pobierz dla systemu Windows".

 3. Pobieranie pliku instalacyjnego aplikacji powinno się teraz rozpocząć, więc poczekaj, aż się zakończy. Ponieważ aplikacja jest dość mała (około 65 MB), jej pobranie nie powinno zająć więcej niż minutę.

 4. Po zakończeniu pobierania pliku instalacyjnego aplikacji przejdź do folderu Pobrane i kliknij dwukrotnie plik, aby rozpocząć konfigurację.

 5. Teraz instalator pobierze najnowsze aktualizacje i otworzy aplikację po zakończeniu.

 6. Powinieneś zobaczyć komunikat „Witamy ponownie!” ekran teraz. Jeśli nie masz jeszcze konta Discord, kliknij "Zarejestruj się" pod przyciskiem "Zaloguj się".

 7. Teraz wprowadź swój adres e-mail, nazwę użytkownika, hasło i datę urodzenia. Gdy skończysz, kliknij "Kontynuuj".

 8. Następnie pojawi się strona główna aplikacji, umożliwiająca rozpoczęcie korzystania z Discord.

 9. Zanim przejdziesz dalej, zweryfikuj swój adres e-mail w Discord:
  1. Otwórz skrzynkę pocztową adresu e-mail, którego użyłeś do rejestracji w Discord.

  2. Znajdź wiadomość od Discord o temacie „Zweryfikuj adres e-mail dla Discord” i otwórz ją.

  3. Kliknij przycisk „Zweryfikuj e-mail”.

  4. Otworzy się nowa karta przeglądarki z napisem „Zweryfikowano adres e-mail!”

  5. Kliknij „Kontynuuj niezgodę”.

  6. Ta akcja automatycznie otworzy aplikację internetową Discord. Gdy to zrobi, prawdopodobnie zobaczysz „Open Discord?” powiadomienie. Kliknij „Otwórz Discord”, aby wrócić do aplikacji. Oczywiście możesz również zamknąć tę kartę i samodzielnie wrócić do aplikacji. Wystarczy kliknąć ikonę aplikacji na pasku zadań.
 10. Po powrocie do aplikacji komputerowej Discord zauważysz żółty wykrzyknik w menu po lewej stronie. Znajduje się nad przyciskiem „Utwórz serwer”. Kliknij to.

 11. Teraz postępuj zgodnie z procesem opisanym w krokach od 6 do 9 z poprzedniej sekcji. To przeniesie Cię na nowy serwer.

Jak zrobić serwer Discord na Androidzie?

Aby utworzyć serwer Discord na Androidzie, najpierw musisz zainstalować aplikację mobilną Discord na swoim urządzeniu mobilnym z Google Play.

 1. Po uruchomieniu aplikacji będziesz musiał utworzyć konto Discord, podając swój adres e-mail, hasło, nazwę użytkownika i datę urodzenia.

 2. Po otwarciu aplikacji dotknij menu „hamburger”. Jest to ikona, która wygląda jak trzy poziome linie w lewym górnym rogu aplikacji.

 3. Teraz zobaczysz ikonę "Utwórz serwer", która wygląda jak znak plus. Stuknij w to.

 4. Stuknij w „Utwórz serwer”.

 5. Dodaj obraz do swojego serwera, nazwij go i dotknij "Utwórz serwer".

 6. Teraz możesz zaprosić ludzi do dołączenia do Twojego serwera, jeśli używają Discord. Jeśli nie, możesz udostępnić link na dole ekranu. Możesz pominąć ten krok, dotykając „x” w lewym górnym rogu.

I to wszystko. Twój nowy serwer Discord jest gotowy.

Jak zrobić serwer Discord na iPhonie

Tworzenie serwera Discord na iPhonie lub dowolnym innym urządzeniu z systemem iOS jest bardzo podobne do sposobu, w jaki to się robi na Androidzie.

 1. Pierwszym krokiem do utworzenia serwera Discord na iPhonie lub innym urządzeniu mobilnym z systemem iOS jest pobranie aplikacji z Apple App Store.

 2. Po zainstalowaniu aplikacji uruchom ją i podaj wszystkie wymagane informacje o sobie.

 3. Gdy to zrobisz, a aplikacja się otworzy, dotknij trzech poziomych linii w lewym górnym rogu.

 4. Stuknij ikonę „Utwórz serwer”, która wygląda jak znak plus w menu po lewej stronie.

 5. Teraz dotknij „Utwórz serwer” u dołu ekranu.

 6. Na następnym ekranie dodaj obraz i nazwę serwera. Kiedy skończysz, dotknij "Utwórz serwer".

 7. Na razie możesz pominąć „Zaproś członków”, dotykając „Zamknij” w lewym górnym rogu.

 8. Teraz aplikacja przeniesie Cię na nowy serwer Discord.

Jak zrobić serwer Discord na Chromebooku

Każdy, kto korzysta z Chromebooka, ma dwa sposoby na utworzenie serwera Discord:

 1. Użyj przeglądarki Chrome, aby przejść do aplikacji internetowej Discord. Ten proces jest wyjaśniony w pierwszej części tego artykułu „Jak utworzyć serwer Discord na Windows i Mac”.
 2. Zainstaluj aplikację na Androida z Google Play. Aby to zrobić, wykonaj kroki opisane w sekcji „Jak utworzyć serwer Discord na Androidzie” powyżej.

Podczas korzystania z Chromebooka korzystanie z aplikacji internetowej jest znacznie lepsze. Aplikacja na Androida jest przeznaczona na urządzenia mobilne, a jej interfejs może być nieporęczny podczas korzystania z niej na laptopie.

Jak upublicznić serwer Discord

Serwery Discord są tak publiczne, jak chcesz. Na początku nikt nie może dołączyć do Twojego serwera, chyba że Ty lub ktoś inny zaprosił ich, udostępniając link do serwera. Jeśli opublikujesz link do serwera Discord publicznie na stronie internetowej lub w dowolnym miejscu w mediach społecznościowych, będzie on postrzegany publicznie.

Jeśli jednak chcesz stworzyć prawdziwie publiczny serwer, do którego każdy może uzyskać dostęp bez korzystania z łącza, musisz włączyć opcję „Społeczność”. Pamiętaj, że minie trochę czasu, zanim Twój serwer stanie się publiczny, ponieważ Discord ma ścisłe wytyczne, które musisz najpierw spełnić.

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę swojego serwera z menu po lewej stronie.

 2. Kliknij „Ustawienia serwera”.

 3. Kliknij opcję „Włącz społeczność” w menu po lewej stronie.

 4. Kliknij „Rozpocznij” na ekranie głównym.

 5. Teraz Discord rozszerzy zestaw funkcji na twoim serwerze, umożliwiając dotarcie do szerszej publiczności.

 6. Aby stać się publicznie widocznym, kliknij „Odkrywanie” w sekcji „Społeczność”.

 7. W głównym oknie zobaczysz przycisk „Włącz wykrywanie”, ale będzie on wyszarzony.

 8. Aby upublicznić swój serwer, musisz spełnić wszystkie wymagania wymienione poniżej przycisku „Włącz wykrywanie”.

Jak uczynić serwer Discord prywatnym?

Uczynienie serwera Discord prywatnym jest dość łatwe.

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę serwera.

 2. Kliknij „Ustawienia serwera”.

 3. Kliknij „Role” w menu po lewej stronie.

 4. Kliknij rolę „@everyone” na ekranie głównym.

 5. Teraz przewiń stronę w dół i odznacz każdą opcję na liście uprawnień.

W ten sposób dostęp będą miały tylko osoby, które osobiście dodasz do serwera. Jeśli chcesz, możesz dodatkowo dostosować ich uprawnienia dostępu, przypisując je do nowej reguły, którą możesz utworzyć.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak zorganizować kanały w Discordzie?

Ogólna zasada jest taka, aby zacząć od następującej struktury:

Witamy

# zasady

# ogłoszenia

# nowi członkowie

Ogólny

# lobby

# poza tematem

# Głos

Tematy

# temat_1

# temat_2

# temat_3

Moderatorzy

# mod_chat

# mod_log

Po zapoznaniu się z Discordem możesz dalej dostosowywać listę kanałów.

Czy serwery Discord są bezpłatne?

Tak, serwery Discord są bezpłatne.

Jak skonfigurować serwer Discord?

Zapoznaj się z powyższymi sekcjami, aby uzyskać informacje o typie urządzenia, którego planujesz używać w Discord.

Jak ustawić role w Discordzie?

Aby ustawić role w Discord, wykonaj poniższe czynności:

• Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę serwera z menu po lewej stronie.

• Kliknij „Ustawienia serwera”.

• Kliknij „Role” z menu po lewej stronie.

• Kliknij ikonę „+” obok sekcji „Role” w lewym górnym rogu ekranu głównego.

• Pojawi się nowa rola, więc nadaj jej nazwę i dostosuj ją według własnego uznania.

Uporządkowanie niezgody

Teraz, gdy wiesz, jak stworzyć serwer Discord, nadszedł czas, aby dodać znajomych i rozpocząć rozmowy. Korzystając z kanałów głosowych na swoim serwerze, możesz w pełni korzystać z Discorda, który jest znacznie lepszy niż inne aplikacje, takie jak Skype, Zoom, Google Meet itp.

Czy udało Ci się stworzyć swój serwer Discord? Na jakiej platformie go używasz? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.