Jak zapętlić filmy z YouTube

Można śmiało założyć, że twórca wielu filmów na YouTube chce, aby ich filmy były oglądane tylko raz lub dwa razy przez każdego pojedynczego widza, choć oczywiście jest wiele filmów, które warto oglądać w kółko, w tym ulubione teledyski, programy dla dzieci (rodzice zrozumieją, co mówię) lub filmy w tle, takie jak kominki lub akwaria, które służą jako biały szum wizualny i dźwiękowy.

To powiedziawszy, czasami jest powód, aby odtwarzać wideo w pętli, ponieważ uważasz, że wideo jest zabawne w pętli lub z jakiegoś innego powodu. Na przykład możesz używać filmów z YouTube, aby przygotować się do egzaminu certyfikacyjnego technicznego i naprawdę potrzebujesz więcej niż jednego przeglądu niektórych koncepcji, aby się przygotować.

Jednak do niedawna nie było natywnego sposobu, aby ustawić wideo YouTube na „powtarzaniu” w nieskończonej pętli, odtwarzając wideo w nieskończoność.

Twórcy i społeczność YouTube rozwiązali ten problem na wiele sposobów, przy czym twórcy zapętlali filmy po stronie edycji i przesyłali ogromne 12-godzinne kompilacje, a twórcy wtyczek oferowali liczne rozwiązania oparte na przeglądarce, aby automatycznie ponownie ładować i odtwarzać film po jego zakończeniu.

Dobrą wiadomością jest to, że dzięki aktualizacji YouTube nie będziesz już potrzebować tych kompilacji ani wtyczek do zapętlania filmów z YouTube.

Jak umieścić wideo z YouTube w pętli (powtarzać) na komputerze?

Oto, jak umieścić filmy z YouTube w nieskończonej pętli za pomocą samego YouTube, a nie zewnętrznego rozwiązania.

  1. Najpierw, korzystając z nowoczesnej przeglądarki internetowej, takiej jak najnowsze wersje Chrome, Safari lub Firefox, znajdź i zacznij odtwarzać wideo YouTube, które chcesz zapętlić lub powtórzyć.
  2. Po odtworzeniu filmu, który chcesz zapętlić, kliknij go prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić znajome menu opcji, jak widać na kanale YouTube TechJunkie. Strona kanału TechJunkie Youtube
  3. Teraz kliknij Pętla . Wróć do swojego filmu, a po jego zakończeniu film automatycznie rozpocznie się od początku.

Warto zauważyć, że Google (właściciel YouTube) wdrożył własną technologię pętli po stronie serwera, a wideo zacznie się ponownie odtwarzać bez konieczności ponownego ładowania strony przeglądarki. Wideo po prostu uruchamia się ponownie, bez konieczności odświeżania ani klikania czegokolwiek.

Jedyną wadą tej nowej funkcji pętli YouTube jest to, że jeśli film zawierał reklamę YouTube przed filmem, prawdopodobnie zobaczysz ją lub usłyszysz ponownie po ponownym uruchomieniu filmu (w kilku krótkich testach zauważyliśmy, że reklama przed filmem była odtwarzana ponownie po zapętleniu w 4 z 5 wymuszonych pętli).

Dotyczy to oczywiście również wszelkich reklam lub wstępów, które sam twórca wideo umieścił na początku filmu.

Ta funkcja nie jest zatem idealna, ale przynajmniej użytkownicy mogą wreszcie uzyskać dostęp do tej stosunkowo podstawowej funkcji bez polegania na wtyczkach innych firm. Więc teraz możesz umieszczać filmy z YouTube w nieskończonej pętli, kiedy tylko chcesz!

Jak umieścić film z YouTube w pętli (powtarzać) na urządzeniu z Androidem

Dla tych, którzy chcą zapętlić filmy z YouTube'a na urządzeniu z Androidem, zacznijmy.

  1. Otwórz aplikację YouTube i odtwórz film, który chcesz zapętlić.
  2. Teraz kliknij Menu, ikona trzech kropek.
  3. Następnie kliknij Pętla.

Jeśli chcesz zapętlić listę odtwarzania, po prostu zacznij odtwarzać pierwszy film na liście i dotknij pola wyboru Zapętl pod filmem.

Jak umieścić film z YouTube w pętli (powtórz) na iPhonie?

Jeśli masz iPhone'a i chcesz zapętlić filmy lub listy odtwarzania, wykonaj powyższe czynności. Aplikacja YouTube została dobrze zaprojektowana, aby była podobna na różnych urządzeniach.

Czy zapętlenie filmów w YouTube zwiększa oglądalność?

YouTube nie liczy tego, co uważa za „wyświetlenia niskiej jakości”, więc jest mało prawdopodobne, że uzyskasz wzrost wskaźników zaangażowania po zapętleniu filmu. Google i, co za tym idzie, YouTube (należący do Google) stają się coraz bardziej wyrafinowane w wykrywaniu prawdziwego zaangażowania w porównaniu z takimi rzeczami, jak wideo powtarzające się wielokrotnie dla tego samego widza w tej samej sesji.

Nie warto więc próbować zwiększać liczby wyświetleń, umieszczając film w pętli. Najlepiej zapętlić filmy, jeśli uważasz, że byłoby to przydatne lub zabawne w inny sposób.

Filmy i zapętlanie z YouTube

Zapętlanie filmów i list odtwarzania z YouTube jest tak proste, jak kliknięcie kilku przycisków i opcji menu.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, możesz zapoznać się z innymi artykułami TechJunkie:

  • Najlepsze rozszerzenia YouTube Chrome [czerwiec 2019]
  • Jak pobierać i konwertować filmy z YouTube'a na MP4?
  • Jak grać w YouTube z zablokowanym telefonem?

Czy korzystałeś z funkcji zapętlania filmów w YouTube? Jeśli tak, z jakiego powodu chcesz zapętlić film? Czy ta funkcja działała dobrze dla Ciebie? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach w komentarzach poniżej!