Jak przenieść zdjęcia z iPhone'a na komputer?

Może być kilka powodów, dla których chcesz przenieść zdjęcia z iPhone'a na komputer: mieć kopie na dysku twardym, edytować obrazy lub przekazać kopię znajomemu. Przenoszenie zdjęć z iPhone'a na komputer PC było dość skomplikowanym zadaniem, ponieważ były znacznie mniej kompatybilne. Ten scenariusz jednak już dawno się zmienił i jeśli chodzi o udostępnianie zdjęć. Starych problemów już nie ma.

W tym artykule dowiesz się, jak szybko i łatwo przenosić zdjęcia z iPhone'a na komputer. Wyjaśnimy również, jak to zrobić z komputera Mac lub PC.

Przenieś zdjęcia iPhone'a za pomocą iCloud

Prawdopodobnie najłatwiejszym sposobem przeniesienia zdjęć na komputer jest pobranie ich z usługi iCloud. Ten proces wymaga włączenia pamięci iCloud na iPhonie. Gdy to zrobisz, wszystkie zdjęcia są bezpiecznie przechowywane i dostępne z dowolnego komputera — wystarczy zalogować się za pomocą swojego Apple ID.

W przypadku przeniesienia na Maca proces jest stosunkowo prosty. Jeśli jednak przenosisz się na komputer z systemem Windows, konieczne jest pewne przygotowanie. Wykonaj następujące kroki, aby uzyskać dostęp do swoich zdjęć iCloud:

 1. Upewnij się, że na komputerze działa najnowsza wersja systemu Windows 7, 8 lub 10. Jeśli nie, przeprowadź niezbędne aktualizacje.
 2. Pobierz i zainstaluj aplikację iCloud dla Windows, upewniając się, że jest dopasowana do Twojej wersji systemu operacyjnego.
 3. Zaloguj się do iCloud za pomocą swojego Apple ID. Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, postępuj zgodnie z instrukcjami dostarczonymi z iPhonem.
 4. W iCloud dla Windows otwórz „Opcje” obok „Zdjęcia” i wybierz „Zdjęcia iCloud”.
 5. Kliknij "Gotowe," następnie "Zastosować."

Po ukończeniu wszystkiego możesz przeglądać i pobierać swoje zdjęcia iCloud za pomocą ikony „Pobierz” (chmura ze strzałką skierowaną w dół). Oprócz pobierania możesz także edytować zdjęcia na komputerze podczas korzystania z iCloud, a edytowana wersja będzie dostępna na dowolnym urządzeniu.

Przenieś zdjęcia iPhone'a na komputer za pomocą iTunes

Aby przesłać zdjęcia za pomocą kabla USB do komputera, musisz mieć zainstalowaną najnowszą wersję iTunes. Po upewnieniu się, że iTunes jest aktualny, podłącz iPhone'a do komputera za pomocą kabla USB Lightning. Zwróć uwagę na swój telefon, ponieważ może być konieczne odblokowanie go przed kontynuowaniem. Jeśli pojawi się komunikat „Zaufaj temu komputerowi”, dotknij „Zaufaj lub pozwól”, wtedy twój komputer będzie miał dostęp do zdjęć z iPhone'a.

Pamiętaj, że nie możesz przesyłać żadnych zdjęć iCloud, jeśli nie pobrałeś ich wcześniej na iPhone'a. Dzieje się tak, ponieważ obraz nie jest obecny na urządzeniu.

Przenieś zdjęcia iPhone'a za pomocą aplikacji Zdjęcia

Po podłączeniu iPhone'a do komputera otwórz aplikację "Zdjęcia". Możesz to zrobić, przechodząc do „Menu Start” i wybierając "Zdjęcia." W aplikacji przejdź do "Import," następnie wybierz „Z urządzenia USB” i postępuj zgodnie z instrukcjami. Następnie możesz wybrać zdjęcia, które chcesz przenieść na swój komputer.

Jeśli przenosisz na komputer Mac, podłącz iPhone'a przez USB i otwórz aplikację "Zdjęcia". Podobnie jak w przypadku łączenia się z komputerem, może być konieczne odblokowanie iPhone'a i zezwolenie telefonowi na połączenie w wierszu „Zaufaj temu komputerowi”.

Powinieneś zobaczyć ekran Importuj w aplikacji Zdjęcia, pokazujący wszystkie twoje zdjęcia na iPhonie. Jeśli tego nie widzisz, kliknij nazwę swojego telefonu na pasku bocznym po lewej stronie. Następnie możesz wybrać zdjęcia, które chcesz przenieść, lub kliknąć Importuj wszystkie nowe zdjęcia, aby skopiować każde zdjęcie na komputer Mac.

Przenieś obrazy iPhone'a na komputer bez aplikacji

Jeśli nie masz iTunes lub iCloud na swoim komputerze i chcesz przenieść zdjęcia z iPhone'a bez dodatkowych instalacji, wykonaj następujące kroki:

 1. Podłącz iPhone'a do komputera za pomocą kabla USB. Jeśli nie masz iTunes, zamiast Zaufaj temu komputerowi zobaczysz na telefonie monit „Zezwól temu urządzeniu na dostęp do zdjęć i filmów”. Stuknij Zezwól.

 2. Na komputerze otwórz Eksplorator plików dla systemu Windows 10 lub Komputer dla systemu Windows 7. Na lewym pasku bocznym zobaczysz iPhone'a wymienionego jako nowe urządzenie. Należy pamiętać, że wyświetli nazwę urządzenia – nie będzie ona wyświetlana tylko jako „iPhone”.

 3. Kliknij dwukrotnie telefon na pasku bocznym. Zobaczysz tylko folder DCIM, ponieważ połączenie bez iTunes nie pozwala na eksplorowanie innych plików i folderów na iPhonie.

 4. W folderze DCIM zobaczysz jeden lub więcej podfolderów, w zależności od liczby zdjęć na iPhonie i tego, czy korzystasz z iCloud. Domyślnym folderem dla zdjęć jest 100APPLE, natomiast w przypadku dodatkowych folderów liczba wzrośnie do 101, 102 itd. Znajdują się tam wszystkie Twoje zdjęcia z iPhone'a.
 5. Po znalezieniu plików do przesłania przeciągnij je i upuść w wybranej lokalizacji na komputerze. Ponadto możesz przeciągnąć i upuścić cały folder DCIM. Upewnij się, że kopiujesz i nie przenosisz plików, ponieważ opcja Przenieś całkowicie usunie je z iPhone'a.

Możesz skopiować zdjęcia do folderu Obrazy lub do nowego folderu, który wcześniej utworzyłeś. Dodatkowo, jeśli chcesz jednocześnie przenieść zdjęcia i wyczyścić pamięć telefonu, przenoszenie plików byłoby lepszym rozwiązaniem niż kopiowanie.

Przesyłaj obrazy iPhone'a do komputera przez Bluetooth

Inną możliwością przesyłania zdjęć jest użycie Bluetooth. Wcześniejsze wersje iPhone'ów nie obsługiwały połączeń Bluetooth z Androidem lub komputerem, ale nowoczesne urządzenia nie mają takich problemów.

Podłączenie iPhone'a do komputera za pomocą Bluetooth jest tak proste, jak podłączenie dowolnych dwóch urządzeń przez Bluetooth. Wszystko, co musisz zrobić, to włączyć połączenie w telefonie i upewnić się, że można je wykryć. Następnie włącz Bluetooth na komputerze i pozwól mu odkryć nowe urządzenia. Połącz się z iPhonem, wprowadź jednorazowy kod zabezpieczający i to wszystko.

Po nawiązaniu połączenia Bluetooth prześlij zdjęcia przy użyciu tych samych metod, które opisano dla połączeń USB.

Przenieś zdjęcia iPhone'a na komputer za pomocą poczty e-mail

Jeśli napotkasz nieprzewidziane problemy z połączeniem iPhone'a z komputerem, istnieje alternatywne rozwiązanie, które działa za każdym razem. Być może nie masz przy sobie kabla Lightning-to-USB lub Twój komputer nie obsługuje Bluetooth? Może chciałbyś wysłać to samo zdjęcie do kilku osób jednocześnie? Zawsze możesz skorzystać z poczty e-mail.

Zdjęcia można dołączać do wiadomości e-mail za pomocą iPhone'a tak łatwo, jak robi to z komputera. Upewnij się, że mają prawidłowy format i nie przekraczaj limitu rozmiaru, dołącz je do wiadomości, dodaj odbiorców i wyślij. Jeśli nie musisz przesyłać dużej liczby zdjęć, może to być najlepszy sposób — nie musisz nawet znajdować się w tym samym pomieszczeniu co komputer i możesz wysłać e-maila do siebie.

Obsługa określonych formatów plików

Większość plików przesyłanych z iPhone'a będzie miała zwykłe rozszerzenia JPEG, MOV i PNG. Jednak od iOS 11 wzwyż domyślny format zdjęć na iPhone'ach został przeniesiony do HEIF lub HEIC. Ten nowy format obrazu zapewnia taką samą jakość obrazu jak JPEG, ale przy mniejszych rozmiarach plików. Jest jeden minus: rozszerzenie pliku nie jest widoczne na niczym innym niż na urządzeniu Apple bez korzystania z przeglądarki innej firmy.

Jeśli znajdziesz zdjęcia HEIF lub HEIC na swoim iPhonie i nie chcesz instalować oprogramowania innych firm, aby wyświetlić lub przekonwertować je na swoim komputerze, istnieje zintegrowane obejście. W ustawieniach iPhone'a przejdź do "Zdjęcia" i dotknij "Automatyczny" w sekcji „Przenieś na komputer Mac lub PC”. IPhone następnie automatycznie konwertuje zdjęcia do formatu JPEG podczas przesyłania do komputera.

Co więcej, możesz ustawić iPhone'a, aby zawsze tworzył zdjęcia w formacie JPEG, przechodząc do ustawień aparatu i wybierając „Najbardziej kompatybilny” w sekcji „Formaty”.

Lokalizowanie zdjęć na komputerze

Po przesłaniu zdjęć na komputer Mac lub PC możesz chcieć uzyskać do nich dostęp w celu skopiowania lub edycji. W systemie Windows jest to stosunkowo łatwe – będą one znajdować się w folderze Zdjęcia lub w niestandardowym folderze, który utworzyłeś, jeśli przesłałeś zdjęcia bez iTunes.

Aby jednak znaleźć rzeczywiste pliki zdjęć na komputerze Mac, musisz przejść nieco dalej. Oto kroki, aby znaleźć swoje zdjęcia na komputerze Mac:

 1. W „Wyszukiwarce” kliknij "Dom" i znajdź "Kino" teczka.
 2. Znaleźć „Biblioteka zdjęć”. To jest kompletna biblioteka zdjęć na Twoim Macu. Nie klikaj go dwukrotnie, ponieważ otworzy to tylko aplikację Zdjęcia. Zamiast tego kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz "Pokaż Zawartość opakowania."
 3. W nowym oknie otwórz „Mistrzowie” teczka.

Teraz masz dostęp do wszystkich obrazów na komputerze Mac i możesz je edytować lub kopiować według własnego uznania.

Alternatywnie możesz użyć wyszukiwania „Spotlight”, aby znaleźć zdjęcia według typu. Ta metoda jest nieco bardziej skomplikowana i działa najlepiej, jeśli dokładnie wiesz, czego szukasz.

Wreszcie istnieje przyzwoita liczba aplikacji innych firm stworzonych do wyszukiwania i organizowania zdjęć na komputerze Mac. Jeśli dwie pierwsze metody wydają się zbyt zniechęcające, możesz pozwolić oprogramowaniu wykonać pracę za Ciebie.

Na zakończenie przesyłanie plików i zdjęć z iPhone'a na komputer, a konkretnie na komputer, nie stanowi już problemu. Udostępnianie między różnymi platformami staje się z czasem coraz wygodniejsze. Teraz, gdy znasz już wszystkie odpowiednie metody, takie jak korzystanie z usług w chmurze, połączeń USB i Bluetooth, a nawet poczty e-mail, możesz błyskawicznie przesyłać zdjęcia z iPhone'a na komputer.