Jak zobaczyć aktywność swojego obserwatora na Instagramie?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co robią Twoi obserwatorzy na Instagramie?

Możesz to wiedzieć z podstawowej ciekawości. Ale to także doskonały sposób na odkrywanie nowych kreatywnych i przydatnych profili do obserwowania. Dlaczego więc nie sprawdzić, co lubią ludzie, którzy Cię śledzą w tej aplikacji społecznościowej?

Jeśli uważasz, że to świetny pomysł, nie jesteś sam – wielu użytkowników zastanawia się, jak to zrobić, ponieważ zakładka „Aktywność” w sekcji „Powiadomienia” nie jest już dostępna.

Nasz artykuł może pomóc rozwiać wszelkie wątpliwości. Czytaj dalej i dowiedz się, jak dowiedzieć się więcej o swoich obserwatorach.

Jak sprawdzić aktywność swojego obserwatora na Instagramie?

Wcześniej można było łatwo zobaczyć, co lubią Twoi znajomi i obserwatorzy, dotykając zakładki „Aktywność” w panelu „Powiadomienia”. Ale ponad rok temu Instagram usunął tę funkcję i utrudnił rzucenie okiem na naszych znajomych z Insta.

Wyjaśnienie Instagrama jest takie, że chcieli, aby aplikacja była jak najprostsza w użyciu. Powiedzieli również, że usunęli tę kartę, ponieważ według ich danych niewiele osób faktycznie z niej korzystało. Jednak wydaje się, że wielu użytkownikom nie spodobała się ta zmiana. Ale byli też inni, którzy powiedzieli, że cieszą się, słysząc, że ich obserwatorzy nie będą już mogli zobaczyć, co im się podoba i kogo śledzą.

Chociaż użytkownicy mają sekcję „Odkrywaj”, aby znaleźć nowe ekscytujące konta do obserwowania na Instagramie, jak możesz teraz zobaczyć aktywność swoich obserwujących?

Aby zobaczyć więcej niż tylko określone fragmenty aktywności swoich obserwujących, będziesz potrzebować dodatkowego „wsparcia węszącego”.

1. Jak zobaczyć czyjeś ostatnie posty?

Ostatnie posty są częścią czyjejś aktywności na Instagramie, więc oto jak je zobaczyć. Możesz przegapić post użytkownika na swoim kanale, ale łatwo jest upewnić się, że jesteś na bieżąco, odwiedzając jego profil.

 1. Uruchom aplikację Instagram na swoim urządzeniu.

 2. Wybierz lupę z menu na dole.

 3. Wpisz żądaną nazwę użytkownika w polu wyszukiwania u góry ekranu.

 4. Stuknij nazwę użytkownika, aby otworzyć jego konto.

 5. Sprawdź najnowsze posty, przewijając ich kanał.

2. Jak zobaczyć czyichś obserwujących

Aby zobaczyć czyichś obserwatorów i listę obserwowanych przez nich osób, możesz wykonać następujące czynności:

 1. Otwórz Instagram na swoim smartfonie.

 2. Stuknij w lupę na dole.

 3. W polu wyszukiwania wpisz nazwę użytkownika osoby, którą chcesz śledzić.

 4. Gdy ich profil się otworzy, dotknij sekcji „Obserwatorzy” lub „Obserwowani”.

Będziesz mógł zobaczyć osoby, z którymi wchodzą w interakcje, chyba że ich profil jest ustawiony jako prywatny. W takim przypadku możesz zobaczyć te listy tylko wtedy, gdy zatwierdzą Twoją prośbę o obserwowanie.

Instagram Jak zobaczyć aktywność obserwującego

3. Jak zobaczyć, co lubi ktoś inny?

Kiedyś znacznie łatwiej było zobaczyć, co polubili obserwowani użytkownicy na Instagramie, zanim zakładka „Aktywność” została usunięta. Miałeś wszystko w jednym miejscu i nie trzeba było dużo przewijać. Nadal można sprawdzić, komu co się podobało, ale proces może być nieco żmudny. Oto, co powinieneś zrobić.

 1. Otwórz Instagram i przejdź do swojej strony głównej.

 2. Przewiń kanał i wybierz post napisany przez osobę, zarówno Ciebie, jak i użytkownika, którego chcesz śledzić.

 3. Stuknij w „polubienia” pod postem.

 4. Sprawdź listę osób, które polubiły post i dowiedz się, który z Twoich znajomych go polubił.

Możesz zobaczyć, co lubią inni, jeśli obserwujesz te same osoby. Kiedy natkniesz się na zdjęcie opublikowane przez twojego wspólnego obserwatora, możesz dotknąć „polubień”, aby zobaczyć, kto polubił post. Następnie możesz sprawdzić, czy osoba, którą jesteś zainteresowany, polubiła zdjęcie.

Jak uzyskać aktywność obserwujących na Instagramie dzięki aplikacjom innych firm?

Oprócz oglądania tych podstawowych rzeczy możesz także śledzić aktywność swoich obserwatorów za pomocą aplikacji innych firm.

Na przykład możesz użyć aplikacji Snoopreport, pierwotnie stworzonej z myślą o celach marketingowych. Ta aplikacja ma tani plan i pozwala śledzić do 10 użytkowników. Ponieważ jednak jest to aplikacja płatna, warto pomyśleć dwa razy, zanim ją dostaniesz – czy warto za nią płacić w celach prywatnych?

Ale jeśli chcesz dokładniej śledzić swoich obserwujących w celach marketingu treści, może się to opłacić.

Jak ukryć kogo obserwujesz na Instagramie?

Jeśli chcesz, aby lista osób, które obserwujesz na Instagramie, była ukryta, możesz ustawić swój profil jako prywatny. Wykonaj poniższe kroki.

 1. Otwórz Instagram i otwórz swój profil, dotykając obrazu w prawym dolnym rogu.

 2. Wybierz ikonę hamburgera w prawym górnym rogu, aby zobaczyć ustawienia konta.

 3. Wybierz ikonę koła zębatego od dołu, aby otworzyć „Ustawienia”.

 4. Stuknij w „Prywatność” i przejdź do sekcji „Prywatność konta”.

 5. Przełącz przełącznik obok „Konto prywatne”, aby ustawić swój profil na „Prywatny”.

Gdy to zrobisz, tylko Twoi obserwatorzy będą mogli zobaczyć, kogo obserwujesz.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jeśli do tej pory nie odpowiedzieliśmy na wszystkie Twoje pytania, możesz sprawdzić sekcję Często zadawane pytania poniżej, aby dowiedzieć się więcej.

Jak pokazać swoją aktywność na Instagramie?

Tylko tyle możesz pokazać na Instagramie. Twoi obserwatorzy mają dostęp do twoich postów, listy twoich obserwatorów i osób, które obserwujesz. Jeśli ustawisz swój profil jako publiczny, nawet osoby, które Cię nie obserwują, będą mogły zobaczyć te informacje.

Jak usunąć obserwującego na Instagramie?

Aby usunąć kogoś z listy obserwujących, wykonaj następujące czynności:u003cbru003eu003cbru003e• Uruchom Instagram i przejdź do swojego profilu.u003cbru003eu003cimg class=u0022wp-image-253910u0022 style=u0022width: 300px;u0022 src=u0022//www.alphr.com/wp -content/uploads/2021/04/18-8.pngu0022 alt=u0022u0022u003eu003cbru003e• Wybierz przycisk u0022Followersu0022 u góry profilu.u003cbru003eu003cimg class=u0022wp-image-253917u0022 style=u0022width: 300px;u0022 src=u0022//www .alphr.com/wp-content/uploads/2021/04/19-7.pngu0022 alt=u0022u0022u003eu003cbru003e• Znajdź osobę, którą chcesz usunąć, przewijając lub wprowadzając jej nazwę użytkownika w polu wyszukiwania.u003cbru003e• Kliknij „Usuń” obok do ich nazwy.u003cbru003eu003cimg class=u0022wp-image-253927u0022 style=u0022width: 300px;u0022 src=u0022//www.alphr.com/wp-content/uploads/2021/04/21-7.pngu0022 alt=u0022u0022u003e

Jaki jest sens śledzenia użytkowników Instagrama?

Jak wspomnieliśmy, niektórzy ludzie śledzą innych użytkowników z czystej ciekawości. Rodzice mogą również chcieć zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo podczas korzystania z Instagrama. Inne osoby używają go do celów u0022spyingu0022.u003cbru003eu003cbru003eMarketerzy często używają aplikacji śledzących, aby dowiedzieć się więcej o swoich obserwatorach i docelowych odbiorcach. Mogą dowiedzieć się wiele o swoich zainteresowaniach, zachowaniu i nie tylko, a następnie wykorzystać te dane do tworzenia lepszych treści dla swoich odbiorców.

Co robią Twoi obserwatorzy?

Czy jesteś rozczarowany zniknięciem zakładki „Aktywność”? Cóż, nadal masz kilka sposobów śledzenia aktywności swoich obserwujących. Możesz sprawdzić ich ostatnie posty, listę obserwujących, a może sprawdzić, czy podobało im się zdjęcie opublikowane przez kogoś, kogo oboje znacie. Aby uzyskać bardziej szczegółowe „śledzenie”, istnieje kilka aplikacji, które mogą ci pomóc, ale spróbuj ograniczyć swoje dochodzenia za pomocą aplikacji innych firm i nie zmieniaj się w Sherlocka Holmesa.

Czy wiesz o zakładce „Aktywność”, a jeśli tak, czy w ogóle jej brakuje? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.