Jak korzystać z Gmaila offline: czytaj e-maile offline na telefonie lub komputerze

Możliwość dostępu do Gmaila w trybie offline jest ważna dla wielu zadań. Dobrze jest móc pracować w ruchu, ale nie zawsze będziesz w stanie połączyć się z Wi-Fi lub usługami transmisji danych, więc wiedza o tym, jak dbać o konto Gmail w trybie offline, jest niezbędna.

Jak korzystać z Gmaila offline: czytaj e-maile offline na telefonie lub komputerze

Niestety nie każdy może to zrobić. Aby móc korzystać z funkcji offline, musisz używać aplikacji Gmail na urządzeniu z Androidem lub Chrome na komputerze. Na szczęście na komputerze Chrome można pobrać bezpłatnie.

CZYTAJ DALEJ: Jak zresetować hasło do Gmaila

Ponadto musisz upewnić się, że Twoje urządzenie ma wystarczająco dużo miejsca do przechowywania wiadomości e-mail w trybie offline. W zależności od tego, ile e-maili ze skrzynki odbiorczej chcesz uzyskać dostęp w trybie offline, będziesz potrzebować różnej ilości miejsca, od zaledwie 100 MB do znacznie ponad 100 GB. Oto jak możesz korzystać z Gmaila offline na Androida, iOS, Windows 10 i macOS, niezależnie od Twoich potrzeb.

Jak korzystać z Gmaila offline na Androidzie lub iOS

Gmail offline jest dostępny tylko w aplikacji Gmail na urządzeniach z Androidem. Przepraszam użytkowników iPhone'a lub iPada, po prostu nie będziesz w stanie tego zrobić!

 1. Otwórz aplikację Gmail i kliknij ikonę „menu” (trzy poziome paski) w lewym górnym rogu.

 2. Przewiń w dół i wybierz „Ustawienia”.

 3. Wybierz konto, z którym chcesz używać Gmaila offline.

 4. Przewiń w dół tego menu do sekcji „Wykorzystanie danych”.
 5. Zaznacz pole "Synchronizuj Gmaila".

 6. Poniżej wybierz, ile dni ma być synchronizowana poczta. Możesz wybrać tylko jeden dzień lub maksymalnie 999. Wybierz w zależności od tego, ile miejsca ma Twoje urządzenie — każdy otrzymuje inną liczbę wiadomości e-mail, ale ogólnie rzecz biorąc, każdy dzień wiadomości e-mail zajmie około 10 MB.

 7. Teraz możesz przeglądać, pisać i usuwać wiadomości e-mail w trybie offline, a gdy Twoje urządzenie połączy się z Internetem, Twoja skrzynka odbiorcza i nadawcza zostaną odpowiednio zaktualizowane.

Jak korzystać z Gmaila offline w systemie Windows 10 lub macOS

Z funkcji offline Gmaila możesz korzystać tylko na komputerze z systemem Windows 10 lub macOS, jeśli używasz przeglądarki Chrome w wersji 61 lub nowszej. Zanim spróbujesz korzystać z Gmaila offline, upewnij się, że jesteś na bieżąco.

 1. W Gmailu kliknij tryb "Ustawienia" w prawym górnym rogu ekranu, tuż nad listą e-maili.

 2. Kliknij "Ustawienia" z menu, które się pojawi.
 3. Znajdź „Offline” na liście dostępnych menu ustawień i kliknij go.

 4. Zaznacz pole „Włącz pocztę offline”.

 5. W opcji "Ustawienia synchronizacji" zdecyduj, czy chcesz, aby e-maile były przechowywane z ostatnich siedmiu, 30 lub 90 dni. Dzięki temu e-maile z tego okresu będą dostępne w trybie offline — pamiętaj, że więcej e-maili zajmuje więcej miejsca, więc jeśli nie masz dużo miejsca, wybierz 7 dni.

 6. W sekcji Bezpieczeństwo wybierz opcję Zachowaj dane offline na moim komputerze lub Usuń dane offline z mojego komputera, a następnie kliknij Zapisz zmiany.

 7. Istnieje również opcja pobierania załączników. Zajmą one dużo miejsca, jeśli w wybranym okresie jest ich wiele, więc odznacz to pole, jeśli nie będziesz ich potrzebować.