Jak zresetować Chromecasta: przywracanie ustawień fabrycznych Google TV Dongle

 • Jak korzystać z Chromecasta: wszystko, co musisz wiedzieć
 • 20 najlepszych aplikacji Chromecast 2016
 • Jak poprawić wydajność Chromecasta
 • Jak używać Chromecasta do dublowania ekranu
 • Jak używać Chromecasta do grania w gry
 • Jak używać Chromecasta do strumieniowego przesyłania dźwięku
 • Jak wyłączyć Chromecasta
 • Jak przesyłać strumieniowo odtwarzacz VLC do Chromecasta
 • Jak korzystać z Chromecasta bez Wi-Fi
 • Jak zresetować Chromecasta
 • Wskazówki i porady dotyczące Chromecasta

Google Chromecast jest świetny, ale co jakiś czas trzeba go zresetować. Jeśli urządzenie jest zawieszone lub przenosisz się do nowego domu i chcesz przywrócić je do ustawień fabrycznych, musisz wykonać tak zwane przywracanie danych fabrycznych (FDR) na Chromecaście.

Jak zresetować Chromecasta: przywracanie ustawień fabrycznych Google TV Dongle

W tym artykule pokażemy, jak przywrócić ustawienia fabryczne urządzenia Chromecast.

Sposoby przywracania ustawień fabrycznych Chromecasta:

Istnieją dwa sposoby na zresetowanie Google Chromecasta; pierwszy polega na przejściu do aplikacji Chromecast, a drugi na twardym resecie samego klucza Chromecasta. Proces różni się nieco od modeli 1. generacji do modeli 2. i 3. generacji. Rozbijmy to.

chromecast_kodi_2017

Resetowanie Chromecasta (1. generacji)

Resetowanie klucza sprzętowego Chromecast (Gen 1) jest łatwe, ale wymaga odrobiny cierpliwości, chyba że zdecydujesz się zresetować go za pomocą aplikacji na Androida lub IOS.

Opcja nr 1: Zresetuj Chromecasta 1. generacji za pomocą aplikacji

 1. Otwórz aplikację Google Home na urządzeniu z Androidem lub iOS.

 2. Znajdź konkretne urządzenie Chromecast, które chcesz zresetować.

 3. Przejdź do koła zębatego Ustawienia, znajdującego się w prawym górnym rogu.

 4. Przejdź do opcji Więcej, która wygląda jak trzy kropki ułożone jedna na drugiej.

 5. Wybierz Reset do ustawień fabrycznych.

 6. Potwierdź, że chcesz zresetować urządzenie.

Opcja nr 2: Zresetuj Chromecasta 1. generacji za pomocą klucza sprzętowego

 1. Gdy Chromecast jest podłączony do telewizora, przytrzymaj boczny przycisk na kluczu sprzętowym przez co najmniej 25 sekund, czekając, aż biała dioda LED zacznie migać na czerwono.

 2. Gdy dioda LED zacznie świecić na biało, puść, a Chromecast uruchomi się ponownie, aby zakończyć proces resetowania.

Resetowanie Chromecasta (2. i 3. generacji)

Opcje przywracania ustawień fabrycznych w kluczach Chromecast 2. i 3. generacji są bardzo podobne do resetowania urządzeń Chromecast 1. generacji. Jednak nie trzeba przytrzymywać przycisku resetowania przez 25 sekund, a kolory diod LED są inne. Gdy używasz Androida lub iOS do resetowania Chromecasta, jest on prawie identyczny dla wszystkich wersji, ponieważ jest oparty na aplikacji, chociaż Twoja wersja systemu operacyjnego może wyglądać inaczej.

Opcja nr 1: Zresetuj Chromecasta Gen. 2, Gen. 3 i Gen. 3 Ultra za pomocą aplikacji

 1. Otwórz aplikację Google Home na urządzeniu z Androidem lub iOS.

 2. Znajdź konkretne urządzenie Chromecast, które chcesz zresetować.

 3. Przejdź do koła zębatego Ustawienia, znajdującego się w prawym górnym rogu.

 4. Przejdź do opcji Więcej, która wygląda jak trzy kropki ułożone jedna na drugiej.

 5. Wybierz Reset do ustawień fabrycznych.

 6. Potwierdź, że chcesz zresetować urządzenie.

Opcja nr 2: Zresetuj Chromecasta 2., 3. i 3. generacji Ultra za pomocą klucza sprzętowego

 1. Po podłączeniu Chromecasta do telewizora przytrzymaj przycisk z boku i poczekaj, aż dioda LED zacznie migać na pomarańczowo.

 2. Gdy dioda LED zacznie świecić na biało, zwolnij przycisk, a Chromecast uruchomi się ponownie, aby zakończyć proces resetowania.

Co zrobić, gdy nie pojawia się „Przywracanie ustawień fabrycznych”

Jeśli wykonałeś powyższe kroki, być może zauważyłeś, że brakuje kilku opcji menu w porównaniu z tymi na powyższych zrzutach ekranu. Nie martw się jednak, jest łatwe rozwiązanie.

Jeśli w menu brakuje „Przywracania ustawień fabrycznych”, oznacza to, że smartfon nie komunikuje się z urządzeniem do przesyłania strumieniowego. Są ku temu dwa powody.

Najpierw upewnij się, że Twój smartfon jest połączony z tą samą siecią Wi-Fi co urządzenie Chromecast. Jeśli nie jesteś w tej samej sieci Wi-Fi, nie będziesz mieć możliwości zresetowania urządzenia wraz z innymi opcjami.

Następnie upewnij się, że telewizor, do którego jest podłączony Chromecast, jest również włączony. Włącz telewizor i przejdź do wejścia, które aktywuje urządzenie Chromecast. Następnie otwórz aplikację Home i postępuj zgodnie z powyższymi instrukcjami. Powinna pojawić się opcja „Przywracanie ustawień fabrycznych”.

Często Zadawane Pytania

Czy muszę przywrócić ustawienia fabryczne mojego Chromecasta?

Najczęstszym powodem przywracania ustawień fabrycznych Chromecasta są problemy z połączeniem i brak możliwości aktualizacji Wi-Fi. Innym powodem może być to, że musisz połączyć się z nową siecią Wi-Fi, ale stara nie jest dostępna. Na koniec musisz przywrócić ustawienia fabryczne na swoim Chromecaście, jeśli zamierzasz go sprzedać lub pozostawić go innemu użytkownikowi.

Istnieje jednak kilka podstawowych kroków rozwiązywania problemów, które można wykonać, aby uniknąć przywrócenia ustawień fabrycznych, jeśli wystąpią problemy. Na przykład, jeśli masz problemy z połączeniem, możesz zapomnieć o bieżącej sieci i po prostu dodać ją z powrotem.

Na szczęście Chromecast ma niezwykle prosty proces konfiguracji. Więc nawet jeśli musisz przywrócić ustawienia fabryczne, nie jest to tak kłopotliwe, jak niektóre inne urządzenia techniczne.

Jak widać, resetowanie Google Chromecasta jest proste, niezależnie od tego, jak to robisz. Pamiętaj tylko, że resetowanie usuwa WSZYSTKIE dane, więc Twoje dostosowania i aplikacje innych firm znikną na zawsze. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek dotyczących użytkowania, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat korzystania z Google Chromecast.