Najlepsza poprawka: Dysk Google nie pobiera się

Jeśli masz konto Google, masz również 15 GB bezpłatnego miejsca na Dysku Google. Możesz uzyskać jeszcze więcej, jeśli wykupisz subskrypcję. Niezależnie od liczby plików, które przechowujesz na Dysku Google, chodzi o to, że możesz je pobrać w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie i na dowolnym urządzeniu.

Najlepsza poprawka: Dysk Google nie pobiera się

Dysk Google działa głównie zgodnie z reklamą, ale czasami po prostu nie pobiera tego, czego potrzebujesz. Może być kilka powodów, dla których tak się dzieje, a niektóre z nich są łatwiejsze do naprawienia niż inne.

W tym artykule przedstawimy szczegółowy samouczek dotyczący rozwiązywania problemów z niepobieraniem Dysku Google.

Jak naprawić brak pobierania Dysku Google?

Jako właściciel konta Google możesz uzyskać dostęp do Dysku Google na swoim laptopie, komputerze lub korzystać z aplikacji Dysk Google na urządzeniu mobilnym.

Rozwiązania problemu braku pobierania Dysku Google będą podobne na różnych urządzeniach, ale niektóre będą bardziej szczegółowe.

Jak naprawić brak pobierania Dysku Google na komputer?

Jeśli jesteś użytkownikiem komputera PC, Dysk Google jest dostępny w systemach operacyjnych Windows i macOS. Rozwiążmy problem braku pobierania plików dla obu.

Jak naprawić brak pobierania Dysku Google do systemu Windows?

Użytkownicy systemu Windows mogą uzyskać dostęp do Dysku Google za pomocą dowolnej przeglądarki. Jeśli Dysk Google nic nie pobierze, pierwszym krokiem do rozwiązania problemu jest zamknięcie przeglądarki i ponowne jej uruchomienie.

Przeglądarka Chrome jest najbardziej zgodna z Dyskiem Google, ale może również zawieść podczas próby pobrania z Dysku Google. Jedną z najlepszych poprawek jest wyczyszczenie pamięci podręcznej z Chrome. To często przeszkoda, jeśli chodzi o wydajną pracę. Oto jak możesz to zrobić:

 1. Uruchom Chrome, a następnie kliknij trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu.

 2. Wybierz „Więcej narzędzi”, a następnie „Wyczyść dane przeglądania”.

 3. Przejdź do zakładki „Zaawansowane”, a następnie zaznacz pole „Obrazy i pliki w pamięci podręcznej”.

 4. Następnie wybierz „Wyczyść dane”.

Po wyczyszczeniu plików pamięci podręcznej uruchom ponownie Chrome i spróbuj jeszcze raz.

Jak naprawić brak pobierania Dysku Google na Maca?

Czy na pewno poprawnie pobierasz pliki z Dysku Google? Istnieją trzy podstawowe metody, które możesz wypróbować, korzystając z dowolnej przeglądarki w dowolnym systemie operacyjnym, w tym w systemie macOS.

 • Metoda 1 – Kliknij prawym przyciskiem myszy plik na Dysku Google i wybierz „Pobierz”.

 • Metoda 2 - Zaznacz plik lub pliki, kliknij trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu i wybierz „Pobierz z menu rozwijanego”.

 • Metoda 3 – Otwórz plik na Dysku Google i kliknij ikonę skierowaną w dół w prawym górnym rogu.

Jeśli nie stosujesz jednej z tych metod, nie będziesz w stanie pobrać żadnych plików z Dysku Google. Jeśli jednak próbowałeś poprawnie, ale nadal nie odniosłeś dużego sukcesu, możesz spróbować innych rzeczy.

 1. Upewnij się, że jesteś zalogowany na właściwe konto Google, jeśli próbujesz uzyskać dostęp do udostępnionych plików.
 2. Wyczyść pamięć podręczną i dane przeglądarki.

 3. Sprawdź swoje połączenie z internetem.

Jak naprawić brak pobierania Dysku Google na Androida?

Aby korzystać ze wszystkich funkcji dowolnego urządzenia z systemem Android, musisz mieć konto Google. Oznacza to również, że możesz korzystać z aplikacji Dysk Google i uzyskiwać dostęp do wszystkich plików przechowywanych na urządzeniu.

Jeśli próbujesz pobrać dokument, zdjęcie lub film na urządzenie z Androidem z Dysku i to nie działa, może być kilka przyczyn. Najpierw sprawdź swoje połączenie internetowe, czy to Wi-Fi, czy komórkowa transmisja danych. Być może przekroczyłeś miesięczny limit?

Inną możliwością jest to, że nie masz wystarczającej ilości miejsca na swoim urządzeniu, aby zapisać pobrany plik. Sprawdź pamięć telefonu i usuń pliki, aby zrobić miejsce. Na koniec może być konieczne zaktualizowanie aplikacji Dysk Google, jeśli nie masz ustawionej automatycznej aktualizacji. Przejdź do Sklepu Play i pobierz najnowszą aktualizację.

Jak naprawić brak pobierania Dysku Google na iPhone'a?

Gdy próbujesz pobrać plik na iPhone'a z Dysku i plik się nie rusza, sprawdź połączenie internetowe. W zależności od rozmiaru pliku może być konieczne bardzo silne połączenie, aby od razu zobaczyć postęp w pobieraniu.

Jeśli masz absolutną pewność, że Twój Internet jest stabilny, upewnij się, że Twój iPhone ma wystarczająco dużo wolnego miejsca, aby zapisać plik, który chcesz pobrać. Gdy nie ma wystarczającej ilości miejsca, pobieranie zostanie zatrzymane, a na ekranie prawdopodobnie pojawi się błąd.

Na koniec upewnij się, że aplikacja Dysk Google na iOS na Twoim iPhonie jest aktualna. Udaj się do App Store i upewnij się, że masz najnowszą wersję.

Jak naprawić brak pobierania Dysku Google na Chromebooka?

Dysk Google to jedna z domyślnych aplikacji Chrome OS. Nie tylko możesz uzyskać dostęp do internetowej wersji Dysku za pośrednictwem sklepu internetowego Chrome, ale możesz także korzystać z aplikacji na Androida.

Mówiąc dokładniej, pod warunkiem, że używasz Chromebooka zakupionego po 2017 roku, system operacyjny Android jest zintegrowany z systemem operacyjnym Chrome i masz to, co najlepsze z obu światów.

Gdy próbujesz pobrać coś z Dysku Google na Chromebooka, możesz mieć do czynienia z ograniczoną przestrzenią dyskową. Z reguły Chromebooki są w większości oparte na chmurze i nie ma dużo miejsca na zapisywanie plików.

Tak więc powinna to być pierwsza rzecz do zweryfikowania na porządku dziennym. Jednak inne problemy mogą obejmować niestabilne połączenie internetowe lub wadliwą aplikację. Jeśli zawiesza się aplikacja Dysk Google na Androida, możesz ją ponownie zainstalować w kilku prostych krokach. Oto, co robisz:

 1. Kliknij małe kółko w lewym dolnym rogu ekranu.
 2. Gdy wyskoczy Launcher, wybierz strzałkę skierowaną w górę.
 3. Spowoduje to rozszerzenie szuflady aplikacji. Znajdź i kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację Dysk Google.
 4. Wybierz „Odinstaluj”, a następnie potwierdź, klikając ponownie „Odinstaluj” w następnym wyskakującym oknie.

Po kilku chwilach aplikacja Dysk Google zniknie z szuflady aplikacji. Następnie wystarczy przejść do Sklepu Play na swoim Chromebooku i pobrać go ponownie. Cały proces zajmie kilka minut. Mamy nadzieję, że będziesz mógł ponownie pobierać pliki z Dysku Google.

Jak naprawić brak pobierania Dysku Google po spakowaniu?

Gdy pobierasz wiele plików z Dysku Google na swoje urządzenie, dla większej wygody utworzy to skompresowany plik. Czasami jednak Dysk blokuje się podczas przygotowywania pliku Zip.

Przez chwilę zobaczysz „Przygotowywanie pobierania”, ale nic się nie dzieje. Sztuczka, która często działa, polega na kliknięciu „X”, aby zamknąć kartę przeglądarki, a po wyświetleniu monitu „Opuść witrynę” wybierz „Opuść”.

Zamiast całkowicie utracić pobieranie, pojawi się wyskakujące okno z prośbą o zapisanie pliku Zip na komputerze. Dzieje się tak tylko wtedy, gdy plik był już przygotowany, ale wystąpiło jakieś opóźnienie. Jeśli to nie zadziała, będziesz musiał zacząć od nowa. Tym razem wypróbuj inną przeglądarkę lub najpierw wyczyść pliki pamięci podręcznej.

Jak naprawić Dysk Google, który nie pobiera zdjęć?

Wiele osób używa Dysku Google głównie do przechowywania zdjęć, do których chcą mieć dostęp z dowolnego miejsca. Gdy Dysk nie pozwala pobierać zdjęć, zwłaszcza jeden po drugim, zwykle jest to problem z połączeniem internetowym.

Jest mało prawdopodobne, że nie masz wystarczająco dużo miejsca na jedno lub dwa zdjęcia. Upewnij się więc, że Twój komputer lub urządzenie mobilne jest połączone z Internetem. Jeśli używasz telefonu lub tabletu, sprawdź też, czy na Dysku Google są też najnowsze aktualizacje, które musisz pobrać.

Jak naprawić Dysk Google, który nie pobiera filmów?

Największym problemem związanym z pobieraniem filmów z Dysku Google jest to, że pliki wideo są często duże, nawet jeśli nie są bardzo długie.

Możesz na przykład natknąć się na sytuację, w której chcesz zapisać krótki film na swoim telefonie, ale nie wiesz, że plik jest blisko 100 GB.

Możliwe, że nie masz wystarczającej ilości miejsca na telefonie lub tablecie, a wideo po prostu nie można zapisać. Jeśli jednak tak nie jest, możliwe, że Dysk ma usterki i możesz ponownie uruchomić urządzenie lub sprawdzić, czy aplikacja wymaga aktualizacji.

Jak naprawić Dysk Google, który nie pobiera dużych plików?

Niektórzy użytkownicy kont Google płacą za dużo miejsca na Dysku Google, aby mieć wystarczająco dużo miejsca, aby przechowywać swoje ogromne pliki w jednym miejscu. Na przykład ktoś może chcieć pobrać plik, który ma ponad 200 GB.

Będzie to wymagało nie tylko stabilnego i szybkiego połączenia z Internetem, ale także wystarczającej ilości miejsca na komputerze – i pewnej pomysłowości, jeśli napotkasz problem.

Gdy Dysk Google zacznie kompresować plik, możliwe, że utknie i ostatecznie się nie powiedzie. Rozwiązanie obejściowe wymaga, aby użytkownicy do tego zadania używali trybu incognito w przeglądarce.

Jeśli jednak rozpocząłeś proces pobierania bez korzystania z trybu incognito, „X” z okna przeglądarki. Następnie poczekaj i sprawdź, czy pojawi się monit o zapisanie pliku na komputerze.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Dlaczego Dysk Google jest tak wolny?

Może być wiele przyczyn powolnego działania Dysku Google, ale w większości przypadków jest to powolne połączenie internetowe lub procesor urządzenia. Alternatywnie Dysk Google może mieć problemy po stronie Google, ale jest to znacznie rzadsze zjawisko.

2. Jak pobrać plik, którego nie można pobrać z Dysku Google?

Udostępniając plik lub folder z Dysku Google innym, możesz mieć pewność, że nikt nie będzie mógł go edytować ani pobierać. Po kliknięciu pliku prawym przyciskiem myszy i wybraniu „Udostępnij”, możesz odznaczyć „Edytorzy mogą zmieniać uprawnienia i udostępniać”.

To sprawi, że plik będzie nie do pobrania. Jeśli jednak przypadkowo nie zostało to zaznaczone, a osoby, którym udostępniłeś pliki, skarżą się, że nie mogą ich pobrać, ponownie zaznacz to pole.

3. Jak naprawić limit pobierania na Dysku Google?

Ponownie, jeśli udostępniasz plik z Dysku Google innym, mogą otrzymać komunikat o błędzie, że przekroczyli limit pobierania.

Dzieje się tak, ponieważ Google nakłada ograniczenia na udostępniane pliki, a następnie uruchamia je ponownie po 24 godzinach. Aby ominąć ten problem, utwórz kopię danego pliku, zmień jego nazwę, a następnie udostępnij go ponownie współpracownikom.

4. Jak naprawić brak pobierania Dysku Google?

W zależności od tego, dlaczego Dysk Google nie jest pobierany, Twoje rozwiązania będą się różnić. Może być konieczna zmiana przeglądarki, użycie trybu incognito, wyczyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki lub sprawdzenie połączenia internetowego.

Korzystając z aplikacji mobilnej Dysk, zawsze upewnij się, że Twoje urządzenie ma wystarczającą ilość miejsca na dane oraz posiada najnowszą wersję aplikacji.

5. Dlaczego moje pliki z Dysku Google nie są pobierane?

Podczas pobierania wielu plików z Dysku proces kompresji plików może nieoczekiwanie spowolnić. Jeśli to możliwe, spróbuj ponownie i upewnij się, że masz stabilne połączenie internetowe.

6. Jak pobrać Dysk Google na mój laptop?

Możesz używać komputerowej wersji Dysku Google na laptopie lub komputerze. Przejdź do oficjalnej strony Dysku Google i wybierz opcję „Dysk na Maca/PC”.

Następnie w sekcji „Dla osób fizycznych” kliknij „Pobierz”. Pojawi się wyskakujące okienko. Wybierz „Zgadzam się i pobierz”. Po pobraniu pliku uruchom go na komputerze, a następnie zaloguj się na swoje konto Google.

Zawsze istnieje sposób, aby pobrać pliki z Dysku Google

Dysk Google to jeden z najpopularniejszych i najczęściej używanych produktów Google. Wszyscy zaczęliśmy polegać na przechowywaniu plików na Dysku. W normalnych okolicznościach możesz je przeglądać za każdym razem, gdy pobierasz je na komputer lub urządzenie mobilne.

Jeśli Dysk Google się nie pobiera, zwykle jest to problem z połączeniem internetowym lub miejscem na dane. Na urządzeniach mobilnych niekorzystanie z najnowszej wersji Dysku może powodować problemy z pobieraniem.

Czy miałeś już problemy z Dyskiem Google? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.