Jak wyłączyć opłaty w Mapach Google

Dla niektórych z nas, kiedy podróżujemy samochodem, unikanie dróg płatnych jest zawsze bardziej pożądane. A jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i czas, korzystając z najszybszej trasy i unikając opłat, Mapy Google to świetne narzędzie nawigacyjne, które może Ci pomóc. Chociaż nie ma możliwości trwałego wyłączenia tras z opłatami w Mapach Google, możesz ich ominąć. Można to zrobić zarówno w aplikacji komputerowej, jak i mobilnej, a zajmie to tylko kilka minut.

Jak wyłączyć opłaty w Mapach Google

W tym artykule pokażemy, jak wyróżniać drogi bez opłat w Mapach Google przy użyciu różnych urządzeń. Omówimy również proces upewniania się, że drogi płatne nie pojawiają się podczas przyszłych podróży.

Jak wyłączyć opłaty w Mapach Google na iPhonie?

Mimo że Apple Maps to domyślna aplikacja do nawigacji na Twoim iPhonie, nadal możesz instalować Mapy Google i korzystać z nich. Obie te aplikacje umożliwiają wyłączanie dróg z opłatami za przejazd podczas podróży, ale w tym artykule skupimy się na Mapach Google.

Proces wyłączania opłat w Mapach Google jest znacznie łatwiejszy na telefonie niż w aplikacji komputerowej. Oto jak to się robi na iPhonie:

 1. Otwórz Mapy Google na swoim iPhonie.

 2. Dotknij paska wyszukiwania u góry ekranu i wpisz miejsce docelowe.

 3. Przejdź do przycisku „Wskazówki” w lewym dolnym rogu ekranu.

 4. Wybierz formę transportu.

 5. Wybierz swoją aktualną lokalizację lub miejsce, z którego planujesz rozpocząć podróż.

 6. Przejdź do trzech kropek w prawym górnym rogu. Upewnij się, że nie klikasz jeszcze przycisku „Start”.

 7. Wybierz „Opcje trasy” z wyskakującego menu.

 8. Przełącz przełącznik „Unikaj opłat”.

Dzięki temu zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale być może także czas. Jeśli chcesz, aby Mapy Google pamiętały o unikaniu opłat drogowych podczas wyszukiwania następnego miejsca docelowego, wykonaj te same czynności, aż dotrzesz do menu „Opcje trasy”. Przełącz przełącznik „Zapamiętaj ustawienia”.

Teraz możesz rozpocząć nawigację. Wystarczy, że klikniesz strzałkę w lewym górnym rogu ekranu, co przeniesie Cię z powrotem do mapy. Stuknij przycisk „Start” u dołu ekranu, a Twoja podróż może się rozpocząć.

Od tego momentu Mapy Google będą pamiętały, aby wyświetlać tylko drogi, na których nie ma opłat za przejazd. Jeśli zmienisz zdanie, wróć do menu „Opcje trasy” i ponownie przełącz przełącznik „Unikaj opłat”.

Jeśli chcesz korzystać z Map Google na iPadzie, możesz użyć tej samej metody, aby wyłączyć opłaty podczas podróży.

Jak wyłączyć opłaty drogowe w Mapach Google na urządzeniu z Androidem?

Jeśli podróżujesz samochodem i chcesz uniknąć opłat po drodze, możesz włączyć tę funkcję w Mapach Google również na swoim urządzeniu z Androidem. Jest to stosunkowo prosty proces i zajmie Ci tylko minutę lub dwie. Aby wyłączyć opłaty drogowe w Mapach Google na swoim urządzeniu z Androidem, wykonaj następujące czynności:

 1. Uruchom aplikację Mapy Google na swoim Androidzie.

 2. Przejdź do paska wyszukiwania u góry ekranu.

 3. Znajdź miejsce docelowe na mapie lub wpisz je.

 4. Wybierz formę transportu.

 5. Wpisz swoją lokalizację początkową.

 6. Przejdź do trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu.

 7. Wybierz „Opcje trasy” z listy opcji.

 8. Przełącz przełącznik obok „Unikaj opłat”.

 9. Wybierz „Gotowe”.

 10. Stuknij strzałkę w lewym górnym rogu ekranu.

 11. Stuknij w przycisk „Start” u dołu ekranu.

W menu „Opcje trasy” zobaczysz jeszcze dwie opcje: „Unikaj autostrad” i „Unikaj promów”. Możesz także wybrać jednostki odległości (automatyczne, mile lub kilometry). Te ustawienia nawigacji mogą być bardzo przydatne podczas podróży do odległych miejsc.

Możesz sprawić, by Mapy Google zapamiętały również te ustawienia. Istnieje jednak inny sposób na trwałe uniknięcie opłat za przejazd w Mapach Google. Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz Mapy Google.

 2. Stuknij w dymek swojego zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Znajdź „Ustawienia” na liście opcji.

 4. Przejdź do „Nawigacji”.

 5. Przejdź do „Opcji trasy”.

 6. Przełącz przełącznik „Unikaj opłat”.

Teraz Mapy Google zapamiętają to ustawienie i nie będziesz musiał włączać tej funkcji za każdym razem, gdy wybierasz się w nową podróż.

Jak wyłączyć opłaty drogowe w Mapach Google na komputerze?

Proces wyłączania opłat w Mapach Google w aplikacji komputerowej jest nieco inny, ale nie bardziej skomplikowany. Wykonaj poniższe czynności, aby dowiedzieć się, jak to się robi:

 1. Przejdź do Map Google w przeglądarce.

 2. Znajdź miejsce docelowe na pasku „Szukaj w Mapach Google” w lewym górnym rogu okna.

 3. Kliknij przycisk „Wskazówki” na lewym pasku bocznym.

 4. Wybierz swoją aktualną lokalizację lub lokalizację, z której rozpoczniesz podróż.

 5. Wybierz środek transportu.

 6. Kliknij „Opcje” na niebieskiej wstążce.

 7. W sekcji „Opcje trasy” zaznacz pole „Opłaty drogowe”.

 8. Przejdź do przycisku „Zamknij”.

To wszystko. Ponieważ ludzie nie powinni używać Map Google na swoich laptopach podczas jazdy, Mapy Google umożliwiają wysyłanie wskazówek dojazdu na telefon. Jest to znacznie wygodniejsza opcja niż drukowanie mapy. Możesz to zrobić, wykonując poniższe czynności:

 1. Kliknij „Wyślij wskazówki dojazdu do telefonu” na lewym pasku bocznym.

 2. Wybierz, czy chcesz, aby Mapy Google wysyłały wskazówki dojazdu bezpośrednio do aplikacji, e-mailem czy SMS-em.

Natychmiast otrzymasz wskazówki. Po rozpoczęciu podróży wystarczy otworzyć je w Mapach Google i dotknąć przycisku „Rozpocznij”.

Dotrzyj do celu bez opłat

Kiedy jedziemy po drodze, jest tak wiele rzeczy, o których musimy być świadomi. Znalezienie tras bez opłat może być preferowane, ale często jest to ostatnia rzecz, na którą się przygotowujemy. Na szczęście Mapy Google służą pomocą. Wyłączając funkcję opłat za przejazd, będziesz mógł trochę bardziej się zrelaksować podczas podróży, wiedząc, że zaoszczędzi to czas i pieniądze.

Czy zdarzyło Ci się wyłączyć funkcję opłat drogowych w Mapach Google podczas podróży? Czy wykonałeś te same kroki, które przeszliśmy w tym artykule? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.